Strona 1 z 1

Gmina Ustka chce wybudować SPA za 250 mln zł

: piątek, 25 października 2013, 19:12
autor: Mirek
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /131029857" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Gmina Ustka chce wybudować SPA za 250 mln zł

: piątek, 25 października 2013, 19:25
autor: Topilzin
Głąby kapuściane i tyle.Polska ma ubogie wybrzeże o długości lini brzegowej małej hiszpańskiej Majorki.Dlatego każdą możliwość należy wykorzystać na porty mariny i inne przystanie a nie zabudowywać.Nie ma pieniędzy?Rozumiem ale mogą być w przyszłości.SPA ? proszę bardzo ale nie na terenie ewentualnej ekspansji portu.Kawałek dalej gamonie i tyle .Miejsca jest do licha.SPA z widokiem na morze ma inną wartość niż ta bez niego.Szlag mnie trafi kiedyś.Normalnie wziąć pałę do bejsbola i prać po tych pustych łbach.Nie dość że kradną teraźniejszość to jeszcze łapska wyciągają po przyszłość. :evil: Plany portu są gotowe , wujek Adolf dał panu Barnowskiemu.Można adaptować. :roll:

Obrazek

Re: Gmina Ustka chce wybudować SPA za 250 mln zł

: piątek, 25 października 2013, 22:55
autor: Artur Mazur
Topilzin pisze:Głąby kapuściane i tyle.Polska ma ubogie wybrzeże o długości lini brzegowej małej hiszpańskiej Majorki.Dlatego każdą możliwość należy wykorzystać na porty mariny i inne przystanie a nie zabudowywać.Nie ma pieniędzy?Rozumiem ale mogą być w przyszłości.SPA ? proszę bardzo ale nie na terenie ewentualnej ekspansji portu.Kawałek dalej gamonie i tyle .Miejsca jest do licha.SPA z widokiem na morze ma inną wartość niż ta bez niego.Szlag mnie trafi kiedyś.Normalnie wziąć pałę do bejsbola i prać po tych pustych łbach.Nie dość że kradną teraźniejszość to jeszcze łapska wyciągają po przyszłość. :evil: Plany portu są gotowe , wujek Adolf dał panu Barnowskiemu.Można adaptować. :roll:
]
Pomyliłeś wójta Olecha z wójtem Sobczuk-Jodłowską, chodzi o teren koło Przewłoki - Wytowna- Poddąbia.

Pisałem o tym na najlepszym forum Ustki, czyli GP24 :twisted:

Re: Gmina Ustka chce wybudować SPA za 250 mln zł

: sobota, 26 października 2013, 00:51
autor: Topilzin
Sorry Artur , strzeliłem z biodra ale gdzieś na forach migneła mi mapka z tą lokalizacją właśnie.Dlatego się wściekłem.Idąc za ciosem.........jako kochanek zachowania portu.
Na dobrą sprawę usadowienie nowego budynku SAR pokazuje trend chorego myślenia czyli blokowanie ewentualnego rozwoju portu.
Ok .. budowano Docklands w Londynie czy Hafencity w Hamburgu ale na bazie byłego portu.Ustka ma w tym temacie tereny rozwojowe , małe ale ma i te trzeba zachować , dlatego że małe,włącznie z III molem.
III molo to co widać w morzu to tylko część dlugiej solidnej konstrukcji.Potraktujmy to jako naturalną skałę.Dopieśćmy ją.Wszystkie inne pomysły są i tak jest droższe.

Moja powyższa przyszłościowa sceneria portu chyba logiczna.Google map wystarcza aby pojąć że nie trzeba na nowo wymyślać koła.Wystarczy look na porty , które istnieją.
Kładka portowa tworzy nową rzeczywistość.