Umierający wojownik Thoraka w Ustce

W tym dziale możesz wklejać linki do artykułów poświęconych Ustce i dyskutować na temat tego, jak postrzegają Ustkę media.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 7650
Rejestracja: wtorek, 5 kwietnia 2005, 21:39
Lokalizacja: HB 13

Umierający wojownik Thoraka w Ustce

Post autor: Mirek » środa, 4 listopada 2015, 19:52

Marmurową głowę Adolfa Hitlera wykopano w ogrodzie, na terenie Muzeum Narodowego w Gdańsku. Zachowała się w bardzo dobrym stanie. Autorem popiersia jest Josef Thorak - nadworny rzeźbiarz Hitlera. - Odkrycia dokonał w sobotę jeden z pracowników podczas przekopywania ogrodu należącego do Muzeum Narodowego w Gdańsku. Rzeźba była głęboko zakopana, niewykluczone, że została tam ukryta - wyjaśnia Lech Łopuski z Muzeum Narodowego w Gdańsku. Co ciekawe, ten teren był wcześniej wielokrotnie przekopywany. Przez kilkadziesiąt lat powstała tam fontanna, sadzono trawę i kwiaty. Do tej pory nikt nie odkrył tej rzeźby. - Myślę, że ktoś ją po prostu bardzo dobrze schował. Bardzo prawdopodobne, że stało się to, kiedy do Gdańska zbliżała się Armia Czerwona - dodaje Łopuski. Josef Thorak - ulubieniec Hitlera Austriacki rzeźbiarz był autorem monumentów propagujących treści faszystowskie. Gdy Hitler dostrzegł w nim talent na miarę potrzeb swojej ideologii, dał mu środki na największą pracownię na świecie. Powstała na południu Niemiec. Mógł w niej tworzyć monumentalne rzeźby na cześć faszystowskiego sportu, niemieckich autostrad i wojska. Bardzo długo myślano, że usteckie dzieło Austriaka "Umierający Wojownik" to jedyny pomnik, który jest w Polsce. Jednak w Zaskoczynie i w Jagniatkowie odkryto jego kolejne dzieła. Do tej kolekcji można teraz dołączyć marmurową głowę Hitlera.http://www.tvn24.pl/robotnicy-wykopali- ... 798,s.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Posty: 12199
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2003, 15:01
Lokalizacja: Magierowo / Trocinowo
Kontakt:

Re: Umierający wojownik Thoraka w Ustce

Post autor: elveez » środa, 4 listopada 2015, 21:05

Takich znalezisk jest sporo. Adolf lepszy od kota, chowany tysiące razy, 9 żyć to mało. Wszyscy chowali Adolfa.
Tu Adolf z chaty koło Witoszowa Dolnego (fot Przemysław Nycz) oraz pewnie autor malowidlaw "orzeszku"
12208141_898351750250576_1163729843_n.jpg
Thorak chociaż z nazwą trafił profetycznie.
Pamiętam dym z tym pomnikiem ok 1992 roku (radny Sip i burmistrz Szpetnar - Masasza wklejał artykuł)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

ODPOWIEDZ