Do obsługi forum - [b]WAŻNE[/b] !!!!!!!!!!!!!

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » czwartek, 9 czerwca 2005, 17:04

Hmm sam nie wiem o co chodzi z tą dyskusją. Osoba, która zarejestrowała się na forum, nie ma możliwości zmiany swojego nicka. Ja mam w moim avatarze swoje zdjęcie i to chyba wystarczy (by np. rozpoznać mnie na ulicy i sprzedać kopa :P). Ale obowiązek rejestracji a podpisywanie się imieniem i nazwiskiem to dwie różne rzeczy :/
"Po co mam czas tracić na mówienie do ściany, ściana i tak zawsze swoje wie..." Banach

Edward

Forum

Post autor: Edward » sobota, 11 czerwca 2005, 19:14

To trochę nie tak; jeśli przestrzegamy zasad, to nie mam nic przeciw anonimowości - to może być nawet dobra zabawa intelektualna. Gdy jednak ktoś puszcza ciągle fałszywki kryjąc się za nickiem, i pewny bezkarności śmieje się, że znowu komuś dołożył, to jak reagować?
Inna rzecz, że powszechnie stykam się z tym, że mieszkańcy Ustki boją się podawać swoje nazwisko. Nawet jeśli przekazują pozytywną wiadomość, dobrze o nich świadczącą, to z zastrzeżeniem, aby nie ujawniać informatora. Z początku może to bawić, ale później przychodzą głębsze refleksje: skąd te obawy przed otwartym wypowiadaniem własnej opinii?
Edward Zając

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » niedziela, 12 czerwca 2005, 10:27

Jak to skąd ??? Przecież Ci ludzie żyli w poprzednim ustroju... jak przez całe swoje życie się bali to już im tak zostanie.
ObrazekObrazek

Edward

Post autor: Edward » niedziela, 12 czerwca 2005, 11:42

Do licha, dumb, ja nie zaliczam się do młodzieży - urodziłem się w czasie wojny, i to nie jaruzelskiej. Czasem zastanawiam się, że duży wpływ ma środowisko mundurowe, które z samej natury zakłada brak dyskusji, posłuszeństwo dla wyższego stopniem a dla tego niżej ...
Edward Zając

aska

Post autor: aska » poniedziałek, 13 czerwca 2005, 23:05

Edward pisze:Do licha, dumb, ja nie zaliczam się do młodzieży - urodziłem się w czasie wojny, i to nie jaruzelskiej. Czasem zastanawiam się, że duży wpływ ma środowisko mundurowe, które z samej natury zakłada brak dyskusji, posłuszeństwo dla wyższego stopniem a dla tego niżej ...
Edward Zając
Wiesz co Edi tak czytam ten tekst i nie moge zrozumiec oco ci chodzi jakie środowisko jakie mundurowe że co Ustczanie boja sie otwarcie mówić dlatego że w Ustce jest dużo mundurowych?

A wracając do tematu sam rozpetałes burze na temat anonimowości to czemu sie dziwisz że ktoś sie ciebie czepia.

A skoro uważasz że ktos pisze nieprawde lub rzuca oszczerstwa to napisz z nicka kto udowodnij że ktos kłamie miej odwage napisac że "aska kłamie pisząc to i to bo ..." a nie piszesz suchy tekst
Edward pisze:Gdy jednak ktoś puszcza ciągle fałszywki kryjąc się za nickiem, i pewny bezkarności śmieje się, że znowu komuś dołożył, to jak reagować?
Tak jak podałam wcześniej i wyłorzyć kawe na ławe i wszystko bedzie jasne.

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 14 czerwca 2005, 07:49

To, że niewiele osób w Ustce ma odwagę otwarcie głosić swoje poglądy, stale mnie zaskakuje. To nie tylko jednostkowe przypadki - nawet przed referendum ulotki puszczano bez nazwisk, jako "Grupa Inicjatywna". Zastanawiając się nad powodami takiej sytuacji, brałem pod uwagę również wpływ tego, że duży procent Ustczan związany jest z pracą w wojsku, policji (dawniej milicji) czy więziennictwie. Oczywiście, to tylko jedna z prób wytłumaczenia sobie istniejącego zjawiska.
Natomiast co do wyjaśniania fałszywek - kiedyś próbowałem. Natychmiast pojawiały się kolejne, bez reakcji na wyjaśnienia.
Mogę dyskutować z każdym i na każdy temat - trudno jest jednak
prowadzić dyskurs z cieniem.
Edward Zając

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » czwartek, 23 czerwca 2005, 16:03

panie Edward ... chyba czas najwyższy żeby zrozumieć że świat netu rządzi się innymi prawami niż "real world" i na pewno Pan ich nie zmieni.
Mówi Pan że powinno być tak i tak .... ale tak nie będzie... już nie jeden próbował jakieś prawa wprowadzić do netu ... ale mu to nie wyszło i nie wyjdzie... to tyle.
ObrazekObrazek

Edward

Zasady netu

Post autor: Edward » czwartek, 23 czerwca 2005, 18:36

Są fora dyskusyjne, gdzie jednak zwraca się uwagę na to, aby każdy podpisywał się nazwiskiem. To stwarza atmosferę odpowiedzialności za wypowiadane poglądy. I nie zauważyłem, aby tam ograniczano się do laurek - wypowiedzi są często ostre, chociaż nikt nie używa słów dawniej wykropkowywanych. Każdy twórca forum dowolnie ustala zasady tam obowiązujące - tutaj też się przecież zmieniły.
Swoich zasad nie chcę nikomu narzucać - wypowiadam tylko opinię, która może być tematem do dyskusji.
Edward Zając

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » piątek, 24 czerwca 2005, 21:41

zasady się zmieniły przez jednego barana z Bytowa, który nie potrafił pojąć że forum to nie miejsce na jego fury z zachodu, a nie dlatego żeby było wiadomo kto jest kto. Po prostu po to żeby można było blokować skutecznie fury z zachodu w super cenie.
ObrazekObrazek

Zablokowany