Ile kosztuje utrzymanie portalu www.ustka.pl

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
mgrinż.

Ile kosztuje utrzymanie portalu www.ustka.pl

Post autor: mgrinż. » piątek, 1 kwietnia 2005, 23:30

Mam pytanie.
Jestem ciekaw ile rocznie (lub miesiecznie) kosztuje utrzymanie i obsluga portalu ustka.pl?
kto sie tym zajmuje? (firma czy osoba fizyczna)
i np jesli jej administrator bierze za obsluge pieniadze to dlaczego strona jest tak tragicznie wykonana a np forum dyskusyjne jest zwyklym gotowcem, ktore dodatkowo nie moze byc wykozystywane w celach komercyjnycj i na komercyjnych serwisach (czytaj licencja phpBB)?

jesli otrzymam odpowiedz na te pytania, mam jeszcze kilak w zanadrzu

pozdrawiam

Awatar użytkownika
mgrinż.

brak dpowiedzi

Post autor: mgrinż. » poniedziałek, 4 kwietnia 2005, 14:37

Czy dostane jakas odp? a moze to jakas tajemnica?

Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 5 kwietnia 2005, 21:34

Jest zrobiony nieżle i chwała osobie która to zrobiła(oby za małe pieniądze!).Pozdrowienia

Sekretarz

serwis www

Post autor: Sekretarz » poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 08:27

Szanowny Panie "mgrinż".

Odpowiadając na Pana pytanie uprzejmie informuję, że:

1. Serwis internetowy miasta Ustki został stworzony na zamówienie przez firmę ComSerwis. Serwis postawiony jest na Linuksie-Debianie.

2. Comiesięczna opłata za pełny serwis systemu operacyjnego i poprawki do samego serwisu, których nie może dokonać administrator (informatyk) kosztują urząd miesięcznie 500 zł. To zapewnia nam bezpieczeństwo naszych danych i ochronę przed dowcipnisiami oraz pełną kontrolę nad składowaniem/archiwizacją danych.

3. Pozostałe zarządzanie systemem serwisu www, włącznie z wprowadzaniem danych i informacji (także do BIP), wykonują pracownicy urzędu w ramach swoich obowiązków bez dodatkowego wynagrodzenia (m.in. informatyk, rzecznik prasowy, pracownicy biura rady miejskiej itd.). Tłumaczenia na j. niemiecki i angielski wykonuje na zlecenie firma zewnętrzna.

4. Stara maksyma głosi "De gustibus non est disputandum" - gusta nie podlegają dyskusji. Także trudno odnieść się do Pańskiego określenia "strona jest tragicznie wykonana". Najlepszym sposobem wyrobienia sobie zdania jest porównanie. Proszę zajrzeć na stronę naszych sąsiadów - np. www.darlowo.pl czy strony tych miast, które zwyciężają w różnych rankingach. Myślę, że nie mamy się czego wstydzić. Głównym celem samorządu jest dostarczanie informacji a nie epatowanie internautów "bajerami" czy "wodotryskami". Przede wszystkim informacja!!!

5. Poniżej info ze strony www.phpBB.pl - polskiego serwisu phpBB - na temat praw do komercyjnego wykorzystania phpBB. To chyba wyjaśnia sprawę.

"Czy mogę za darmo korzystać z phpBB nawet na komercyjnej stronie?

Oczywiście. phpBB jest darmowe niezależnie od zastosowań, możesz go używać zarówno na stronie o pokemonach jak i stronie sejmu RP."

6. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i czekamy na konstruktywne uwagi, z których chętnie skorzystamy. Zapraszamy do współtworzenia serwisu miejskiego.

Pozdrawiam serdecznie.

Antoni Gruba
Sekretarz Miasta Ustki :)

Awatar użytkownika
mgrinż.

Re: serwis www

Post autor: mgrinż. » wtorek, 12 kwietnia 2005, 13:44

O wlasnie. O taka odp mi chodzilo. dziekuje bardzo. A co do strony to te kolory naprawde do siebie nie pasuja i tu nei chodzi o gust. a strona darlowa moze nie jest najnowoczesniejsza ale jest bardzo czytelna.
No nic, i tak dziekuje i pozdrawiam
ps. male poprawki wizualne nei beda czasochlonne.
DO NASTEPNEGO POSTA

Maciej

Post autor: Maciej » niedziela, 15 maja 2005, 09:25

popieram przedmówcę! forum jest mało reprezentatywne, a żadnym problemem jest zmiana kolorków i grafiki. strona powinna tryskać wakacjami i rozgrzewać ludzi, którzy szukają informacji o wypoczynku w Ustce.

Zablokowany