Czy w Ustce przydałby sie bezprzewodowy Hot Spot?

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Czy w Ustce przydałby sie bezprzewodowy Hot Spot?

Post autor: Mirek » środa, 13 kwietnia 2005, 20:18

HOT SPOT -

Bezprzewodowa sieć WirelessLAN umożliwia dostęp do sieci Internet elni.
Łącze bezprzewodowe umożliwia utworzenia kanału komunikacyjnego o przepustowości do 54 Mb/s, wykorzystuje standard sieci 802.11g pracujący w paśmie ISM.
Akceptowany jest również standard sieci bezprzewodowych 802.11b oferujący transfer danych do 11 Mb/s.
Zastosowane urządzenia bezprzewodowe umożliwiają współpracę ze sprzętem bezprzewodowym innych producentów oraz pracy w dwu standardach 802.11g i 802.11b.
Dostęp do sieci Internet jest nielimitowany i darmowy.

W zamian za reklame -podejrzewałam- firmy wykonały by to za darmoche.A jak promocja.Z notebokiem do Ustki na wczasy!!!

Awatar użytkownika
mgrinż.

Post autor: mgrinż. » środa, 13 kwietnia 2005, 21:15

No brawo, brawo. Idea piekna. Ale usteckie warunki mowia same za siebie. Raczej pomysl nie ma szans na realizacje, przynajmniej mi sie tak wydaje. Bo zaraz miasto, spoldzielnie itp beda robic problemy. Accespointy trzeba gdzies umieszczac. Heh. Ale pomysl rewelacyjny, i naprawde reklama dla miasta niesamowita. Poza tym ile osob nie stac na internet a jakies tam kokputerki ma. W sumie dostep do zrodel informacyjnych jest teraz jedna z wazniejszych rzeczy, a dla mlodziezy(i nie tylko) Internet jest naprawde skarbnica informacji. jest tez kolejny problem, zaraz by ktos chcial na tym zarabiac...no i znowu w dolku.
No nic,ale pomysl jest rewelacyjny. Gratuluje, mnie sie podoba. W sumie jesli znalazlo by sie kilka zainteresowanych osob, wydaje mi sie ze jest to pomysl do przeforsowania przez te nasze "usteckie mury", czyli ludzi ktorzy tylko klody pod nogi rzucaja zamiast pomagac.
Czyli co tu duzo mowic. Ja jestem za, jesli tylko moge pomoc, postaram sie najlepiej jak umiem, narazie sie podpisuje pod pomyslem i POWODZENIA :lol:

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Czy w ustce przydałby sie HOT SPOT!!!

Post autor: admin » czwartek, 14 kwietnia 2005, 08:51

Wszystkich zainteresowanych zawiadamiamy ,że jest przygotowywany projekt sieci WirelessLAN.

Sieć powstanie w tym roku i będzie uruchomiona w okresie wakacyjnym. Punkt dostępowy obejmą część plaży z promenadą. Równocześnie na promenadzie zostaną zainstalowane kamery internetowe. Obraz z nich będzie transmitowany na naszej stronie www.ustka.pl.

Z notebokiem do Ustki na wczasy!!! :P
Pozdrawiam

Obserwator
Kontakt:

Post autor: Obserwator » czwartek, 14 kwietnia 2005, 10:27

Temat ten poruszony został juz w 2003 roku przez jedną z firm dostarczających internet w Ustce. Ich pomysł z tego co mi wiadomo został przedstawiony burmistrzowi ale nie uzyskał akceptacji, podobno z braku pieniędzy. Teraz już wiem dlaczego. Burmistrz będzie miał się czym chwalić, że to jego pomysł i wszyscy powinni mu dziękować.

P.S.
Święta racja. DO USTKI Z NOTEBOKIEM, bo czasami można tu umrzeć z nudów...

pozdrawiam Krzysztof

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 14 kwietnia 2005, 18:11

@admin
A jakieś dane techniczne przygotowywanego Hot-Spotu mozna?
Jaka sieć Wlan :a, b.g?Czy mam kupować noteboka na lato?Chetnie bym cos popijał i lukał w neta.Pozdro

dumb

Post autor: dumb » piątek, 15 kwietnia 2005, 10:54

mozesz kupowac noteboka :-) nie ma znaczenia czy to bedzie a,b,g .. wiekszosc hotspotow dziala na 11mbitow a wszystkie karty sa kompatybilne z tym standardem.

Kopernic

standard A to może lepiej nie ;)

Post autor: Kopernic » niedziela, 24 kwietnia 2005, 22:54

... Po pierwsze za drogi, po drugie mniejszy zasięg... :D
A i tak mi się coś widzi, że żeby mieć internet na tej "części plaży", to trzeba będzie do parasola antenę kierunkową przymocowywać...

A co do internetu radiowego, to za kilka lat pojawią się urządzenia i standard radiowych MAN'ów, czyli Miejskich sieci komputerowych... Jedna antenka na kominie MPEC i cała gmina ma internet :D

...

No co, pomarzyć zawsze można :D

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 26 kwietnia 2005, 18:02

WiMAX to od dawna zapowiadany standard przemysłowy 802.16-2004. Pozwala on na przesyłanie danych z szybkością 70Mb/s na odległość nawet 50 kilometrów. Umożliwi więc rozszerzenie zasięgu szybkich sieci bezprzewodowych na tereny słabo zaludnione lub stworzenie takiej infrastruktury w krajach słabiej rozwiniętych, w których brak gęstej sieci punktów dostępowych.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 14 czerwca 2005, 09:31

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 6 sierpnia 2005, 16:36

@Rzecznik prasowy
Czy Ustka nie jest zaprzyjazniona z Bielsko-Białą?
Przy okazji zapyta sie Pan jak to tam funkcjonuje(WiMax).Pozdro
http://twojepc.pl/news10422.html

Rzecznik Prasowy
Kontakt:

Post autor: Rzecznik Prasowy » sobota, 6 sierpnia 2005, 17:37

Pomysł faktycznie świetny i warty naśladowania.
Warto jednak zauważyć, że w Bielsku mieszka około 150 tys. ludzi i jest o wiele więcej firm związanych z nowymi technologiami więc pewnie o wiele bardziej opłaca się im inwestować w takie działania.
My mamy na początek hot-spot na promenadzie. Pewnie to niewiele w porównaniu z tym co się dzieje w BB. Zapewniam jednak, że hot-spot na promenadzie to nie koniec naszych działań.

Pozdrawiam
Hubert

Zablokowany