zlocik motocyklowy

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 3 lipca 2005, 16:46

@Wujek Adolf
Sam zostań radnym albo burmistrzem.
Na burmistrza trzeba miec wyższe wykształcenie-to wszystko.
Acha poparcie jeszcze.
Pozdro :lol:

henio

Post autor: henio » niedziela, 3 lipca 2005, 19:12

Wujek Adolf !!! pisze:Pytanie do Burmistrza !!! Na czym polega promowanie zachodniej strony Ustki, chyba nie na płatnych parkingach które wyrosły w tym roku (cóż za wspaniała decyzja) jeżeli to jest właśnie promocja to gratuluje pomysłu :lol: a taka promocja zachodniej strony i Ustki powinna się wiązać z szybką dymisją Burmistrza (niemogę się już doczekać) :!: :!: :!: Lecz wiem że się nie podda do dymisji (ale na szczęście kadencja Burmistrza już się kończy i całej naszej słynnej rady miejskiej) więc może coś niedługo się zmieni !!! (W co wątpię) :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol:
A czy zadałeś sobie choć troche trudu aby sprawdzić czyje to tereny miejskie czy lasów państwowych? Nie, bo bys wiedział że to LAsy Państwowe wydzierżawiły te tereny pod płatne parkingi i miasto niemiało nic do tego.

Troche więcej zdroworozsądkowego myslenia a nie będziesz pisał takich głupot.

Mirek zdaje mi się że na burmistrza nie trzeba mieć wyższego wykształcenia tylko poparcie.

Ale nasz kochany Wujek Adolf !!! takowe przeciez zdobedzie bez trudu przy jego populistycznych hasłach.
Piotr Grzegorczyk

Wujek Adolf !!!

Post autor: Wujek Adolf !!! » niedziela, 3 lipca 2005, 22:40

Ciekawe czy byście wy byli zadowoleni jak byście przyjechali do Ustki na wczasy i wszędzie za wszystko by was chcieli kasować !!! (nie jest to zbyt miłe) i niewierze że miasto niemiało nic do gadki !!! Ale co zrobić takie to już uroki Ustki !!! jeszcze tylko brakuje parkometrów wtedy ludzie biedniejsi którzy będą pracować cały rok aby wyjechać na wczasy będą zapewne zadowoleni że zawszystko ich kroją !!! Oby tak dalej !!!

Tylko ciekawi mnie sprawa naszej promenady (będą usówać prywaciarzy i niszczyć budki z lodami itp. czy nie) to chyba kolejny chwyt reklamowy Ustki na ten rok :?: :?: :?:

Panowie są tak dobrze poinformowani na wszystkie tematy to może mi wytłumaczą :!: :!: :!:

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :D :D :D

Obserwator
Kontakt:

Post autor: Obserwator » poniedziałek, 4 lipca 2005, 01:36

Najgorsze jest niedoinformowanie społeczeństwa albo ludzie którzy szukają dziury w całym. Widze, że wy nigdzie i nigdy nie wyjeżdżaliście. Wszędzie są płatne parkingi, drogie piwo itp. W Ustce jest jeszcze w miarę OK ale NIE, wy musicie wszystko negować bo tak najłatwiej. Taka mała rada na przyszłość: POZWIEDZAJCIE, PODRÓŻUJCIE I DOPIERO ZABIERAJCIE GŁOS :!: :!: :!:

pozdrawiam Krzysztof

Wujek Adolf !!!

Post autor: Wujek Adolf !!! » poniedziałek, 4 lipca 2005, 10:28

Jeżdże podróżuje i widzę co jest w innych miejscowościach !!! Doszedłem do wniosku że Ustka to zadupie !!! I nic się nierobi aby ściągnąć turystów :!: :!: :!: Jeszcze pare lat i ustka niebędzie miała szans nawet z Jarosławcem !!!

No fakt że jak będziemy mieli takich radnych i społeczeństwo które się tak wypowiada że wszystko jest dobrze !!! To Ustka wogule zniknie z mapy !!! I zachowujecie się państwo jak byście byli radnymi robicie taką słabą gadkę naprawde przykre to jest z waszej strony !!! Jesteście żałośni !!!!

aska

Post autor: aska » poniedziałek, 4 lipca 2005, 11:21

Ktoś juz wcześniej napisał że jesteś Malkontent.

Po co mieszkasz w takim zadupiu ja na Twoim miejscu bym z takiej miejscowości spi.....ła jak najdalej a nie sie kisiła w takim szambie.
Weż idź na falochron i się rzuć do morza to chociaz ryby z ciebie jakiś pożytek będą miały.

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 4 lipca 2005, 14:41

Przez dziesięć dni byłem odłączony od internetu i teraz nadrabiam zaległości w czytaniu wypowiedzi na Forum. Niestety, ja też mogę stwierdzić, że w Ustce najwięcej krytykują ci, którzy palcem nie kiwnęli, aby było lepiej, albo nawet przeszkadzali innym.
Co do opłaty klimatycznej - Ustka zbiera z tego tytułu chyba najmniej. Wioska Mielno uzyskuje z tego tytułu dwa czy trzy razy więcej.
Inna sprawa to śmieci; ilu właścicieli pensjonatów i pokoi gościnnych, aby zaoszczędzić parę złotych, wywozi je do lasu lub nad rzekę?
Wczoraj obserwowałem prace na ulicy Chopina. Rodziny mieszkające przy tym odcinku są zadowolone, że będą mieć tak piękną ulicę. Od innego mieszkańca tej ulicy usłyszałem jednak: "...po co, przecież i tak huligani zniszczą wszystko, łącznie ze stylowymi latarniami".
Edward Zając

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 4 lipca 2005, 15:50

Rodziny mieszkające przy tym odcinku są zadowolone
He ,he tam jest jeden dom zainteresowany szybkim ukończeniem ulicy.Prosze porozmawiać z Panem ,który ma hurtownie opakowań jednorazowych,wynajmujących w tym domu wczasy(jak mają tam dojechac wczasowicze-balonem?) a pózniej pisać Panie Edwardzie!Pozdro

Ps,Zgoda na przyszły rok.
Ale roboty mogły sie zacząć wcześniej.Chciałby Pan posłuchać ludzi którzy musza zawracać z Chopina?
Dla nas ustczan to nie problem,ale ucho mi więdło od wysłuchiwania jakimi epitetami sie posługiwano za ten stan rzeczy.

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 4 lipca 2005, 16:51

Tak się składa, że z Panem posiadającym hurtownię też rozmawiałem. Oczywiście, ma niedogodności, ale ma też więcej zrozumienia dla powstałej sytuacji, niż wielu nie zainteresowanych bezpośrednio gapiów. Co do terminu rozpoczęcia robót: trudno tłumaczyć każdemu przyjezdnemu, ale mieszkaniec Ustki powinien orientować się, że przebudowa ulicy Chopina jest związana z planem rewitalizacji i nie można było rozpocząć robót wcześniej. Czasem wydaje mi się, że są problemy z docieraniem informacji do mieszkańców, którzy powinni wcześniej być informowani o powodach podejmowanych decyzji.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 4 lipca 2005, 17:26

niż wielu nie zainteresowanych bezpośrednio gapiów
to mam byc ja?

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 5 lipca 2005, 09:18

Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Kłania się temat anonimowości. Rozmawiam z wieloma osobami i jeśli sami się nie przedstawią, to nie mam zamiaru dawać im do wypełnienia ankiety personalnej. Może dlatego czasem słucham wykładu na temat powiązań rodzinnych czy towarzyskich - "to ty nie wiedziałeś, że ..." i tu następują rewelacje, kto z kim i jak jest powiązany rodzinnie czy towarzysko.
W tej sprawie zaskoczyło mnie to, że wielu krytykuje nie znając podstawowych faktów, bezinteresownie, aby tylko namącić.
Nie wiem i nie zamierzam dochodzić, kto to jest "Mirek". Może to ktoś znajomy, może osoba zupełnie nieznana? Anonomowość też niesie ryzyko, że ktoś oceni nas na podstawie jednej wypowiedzi.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 5 lipca 2005, 12:59

Nie zamierzam sie przedstwiać.Własciciel hurtowni opakowań jednorazowych Pan Andrzej moze zaświadczyć ,że z nim rozmawiałem na ten temat.Nie zamierzam tu nic mącić Panie Edwardzie!
Uderz w stół, a nożyce się odezwą
ODEZWAŁY SIĘ!!! :D

Kazimierz B.

Post autor: Kazimierz B. » wtorek, 5 lipca 2005, 15:06

Przeciez nasz wzorzec cnót wszelakich Pan Edward wie wszystko najlepiej i to z pierwszej ręki od Pana Burmistrza.

Wczoraj w radiu Magłośnik wysnół wspaniała teorie na tema braku odwagi w mówieniu otwarcie o tym oczym się myśli przez ustczan.

Więc w Ustce w kazdej rodzinie jest mundurowy i on powoduje że ludzie boja sie mówić prawde.

Wogóle to wczoraj była ekipa Edward, Włodek i Jacek a pilotował ich Proboszcz.

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 5 lipca 2005, 15:11

Gdy w czwartek na sesji Rady Miasta został wywołany temat prac na ulicy Chopina, radny Wszółkowski wypowiedział się, że gotów jest nosić na plecach swoich wczasowiczów przez całe lato, aby tylko ekipa tam pracująca przeniosła się na jego ulicę. Sądzę jednak, że gdyby tak się stało, to również przy jego ulicy część mieszkańców by protestowała.
Co do punktów handlowych przy "Wiosce Wikingów" - wystarczy się zastanowić, ile więcej osób pojawi się tam, gdy ten odcinek drogi zostanie ukończony. Przecież to pierwsza wizytówka planu rewitalizacji i wiele osób będzie chciało zobaczyć, jak przedstawiana wizualizacja wygląda w rzeczywistości. Oczywiście, najlepiej by było, gdyby całą przebudowę wykonano w jedną noc i rano wszyscy obudzili by się w innym otoczeniu.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 5 lipca 2005, 15:12

@Kazimierz B
wysnół- coś chyba żle z tym słowem.Bez złośliwości .Pozdro :D

@Edward Zając
Ps.Panie Edwardzie wszystko w porządku że robią.Przysięgam!
Tylko z planowaniem nie za bardzo.Nie jestem radnym i nie wiem jakie były warunki aby to zacząć lub nie.Zgodzi sie Pan ze mną że 1maja to lepszy termin rozpoczęcia prac .Wcześniej pisano ze roboty zakończą sie 4 lipca?Pomyliłem sie?Pozdro

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 5 lipca 2005, 16:19

Nie wiem, czy była możliwość rozpoczęcia (i zakończenia) robót kilka dni wcześniej. Prawdopodobnie nie. Jedyny termin o jakim słyszałem, to 10 lipca. Parę dni temu ktoś jednak puścił w miasto plotkę, że prace zostaną przerwane i miasto będzie szukało innego wykonawcy. Czy puszczanie w miasto takiego dymu jest bezinteresowne?
Za kilka dni prace będą ukończone i myślę, że z efektów będą zadowoleni wszyscy, którym zależy na wyglądzie miasta.
Do Kazimierza B.
Zaskakuje mnie Pan - często podziwiam Pana logiczne wypowiedzi na konkretny temat, by przy następnej ... Przecież Pan doskonale wie, kto jeszcze miał wystąpić w tym programie - i dlaczego go nie było. Przyzna Pan, że gdyby przyszli na spotkanie wszyscy zaproszeni, to reprezentacja mieszkańców była by pełniejsza?
Natomiast problem uciekania w anonimowość i strachu przed podawaniem swego nazwiska naprawdę mnie interesuje i szukam przyczyn tej sytuacji. Być może błądzę a Pan zna rozwiązanie tego problemu? Zna Pan środowisko usteckie lepiej niż ja, więc może podzieli się z forumowiczami swoim poglądem na ten temat? Program był na żywo, ale jeśli pamiętam, to swoją wypowiedź przedstawiłem ze znakiem zapytania.
Edward Zając

Kazimierz B.

Post autor: Kazimierz B. » wtorek, 5 lipca 2005, 18:50

Mirek pisze:@Kazimierz B
wysnół- coś chyba żle z tym słowem.Bez złośliwości .Pozdro :D
Jak najbardziej się zgadza wysnułeś dobre spostrzeżenie :D
Edward pisze:Zaskakuje mnie Pan - często podziwiam Pana logiczne wypowiedzi na konkretny temat, by przy następnej ... Przecież Pan doskonale wie, kto jeszcze miał wystąpić w tym programie - i dlaczego go nie było. Przyzna Pan, że gdyby przyszli na spotkanie wszyscy zaproszeni, to reprezentacja mieszkańców była by pełniejsza?
Dziękuje za słowa uznania. Niestety przecewnia mnie Pan jezlei chodzi o wiedze na temat osób które miały wystąpić. Nie wiem kto miał byc jeszcze obecny ale jezeli to nie tajemnica to chętnie się dowiem od Pana.
A jeżeli chodzi o audycje przyznam że jedynie Pan wypadł naturalnie reszta osób cywilnych to były tylko gadające głowy nic więcej.

A wracając do anonimowości taka forma tego medium czyli internetu. A Pańska teoria na temat mundurowych poprostu zwala mnie z nóg.

A tak pozatym to spoko i nic nie mam do Pana a jak będę miał napewno napisze.

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 5 lipca 2005, 20:22

Ja swój udział oceniam bardziej krytycznie - wiem, że mam dużą tremę przed publicznymi wystąpieniami i często nie potrafię logicznie przedstawić swoich myśli. Wolę pisać - i tak było zawsze.
Wypowiedź dotycząca obaw przed podawaniem swojego nazwiska dotyczyła wypowiedzi prasowych - i opieram się na tym, czego w Ustce doświadczam. Służby mundurowe opierają się na posłuszeństwie - szeregowiec nie powie kapralowi, że jest durniem - i tak kolejno wzwyż. Nie liczy się racja, lecz ranga - stopień. Nie dyskusja, lecz wykonywanie rozkazów, nawet jeśli prowadziły do bezsensownych strat. Mówią, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka, więc może coś z tych wzorców przenoszone jest do cywilnego życia? Po prostu - zetknąłem się ze zjawiskiem, które próbuję sobie jakoś wytłumaczyć.
W tej audycji miały wystąpić jeszcze dwie osoby: jedna rzeczywiście złapała jakiegoś wirusa i miała trudno

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 5 lipca 2005, 20:39

Przepraszam, uciekł mi tekst. A więc w jednym wypadku przeszkodziły trudności z wydobyciem głosu (naprawdę). Nie wiem natomiast, dlaczego nie przyszła druga osoba. Przepraszam, że nie podam nazwisk - nie wiem, czy sobie tego życzą. W każdym razie nie były to osoby z Rady czy Urzędu, a jedną z nich można zaliczyć do opozycji.
Dla mnie najważniejsze jest to, że spora liczba osób zobaczyła Ustkę w telewizji - czyli była to dobra promocja miasta. Była pogoda z Ustki w TVN, później Polsat Sport (Iwan), proboszcz załatwił Trwam a Wydział Promocji umieścił kamerki na latarni i wszyscy mogą oglądać w internecie widok na plażę i promenadę. Coś się dzieje!
Edward Zając

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » wtorek, 5 lipca 2005, 22:13

Edwardzie! Ja też mam naturalną tremę przed wystąpieniem, dla Ciebie jednak najważniejsze , że odważyłeś się mówić swoim językiem i wypowiadać sie o tym co znasz najlepiej. Nie ukrywam , że temat " współodpowiedzialność" był trudny, na co wskazywały równiez telefony od słuchaczy, ktoś nawet pokusił sie o etymologiczną analizę słowa. Czuję sie wyróżniony, że mogłem uczestniczyć w tej audycji w otoczeniu księdza doktora, burmistrza i Ciebie. Że nie wszyscy byli, no cóż w jednym przypadku napewno przyczyną była choroba. Trochę żal, że nie było szerszego spektrum społecznego, wtedy być może tematy były by nam jeszcze bardziej bliskie. Panu Kazimierzowi składam pozdrowienia i chciałbym powiedzieć, że wiele dobrych słów powiedziałem o Forum i jego uczestnikach, tej kopalni wiedzy samorządowej i poruszanych tematach, o fenomenie takiego sposobu przpływu informacji. Myślę, że spotkanie to wpisuje się do pozytywnego odbioru naszej wspólnoty na zewnątrz.

Zablokowany