Czy jesteście zadowoleni z promocji Ustki w 2005?

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Czy jesteście zadowoleni z promocji Ustki w 2005?

Post autor: Mirek » niedziela, 28 sierpnia 2005, 13:38

Oprócz ogni to tak naprawde było cicho o Ustce tego już (niestety)kończącego lata.Moze jakies pomysły na p[romocje miasta w roku przyszłym?

Ps.Widzieliście jak wyobraza sobie architekt port ustecki po Łososiu?

http://www.bmrnova.pl/pl/news.php?nowe=45

Fotka po prawej-niezle wygląda,moze ktos coś wie na temat tej firmy?

Edward

Sezon

Post autor: Edward » niedziela, 28 sierpnia 2005, 20:09

Co do atrakcji - chyba w tym roku było ich więcej niż kiedykolwiek. Jest to jednak rzecz względna, zależna od upodobań. W/g mnie, najbardziej medialną imprezą sezonu był Tomasz Iwan Show. Dla Ogni Sztucznych nadal brakuje sponsora i pomysłu na nagłośnienie w mediach. Każdy tydzień miał większą imprezę, a już sportu było naprawdę dużo. No i trzeba dodać kamerki i internet na promenadzie. Naprawdę - to drugie miejsce wśród wybrzeżowych kurortów za coś dostaliśmy.
Zaskoczył mnie widok terenów po Łososiu. Interesowałem się planami zagospodarowania tego terenu i brałem udział w konsultacjach. Była nawet przedstawiana wizualizacja. To, co przedstawione jest na tych projektach, jest czymś zupełnie innym. Fakt, tamten projekt niezbyt mi się podobał, a inwestorów na jego realizację nikt by nie znalazł ...
Edward Zając

Edward

Sezon

Post autor: Edward » niedziela, 28 sierpnia 2005, 20:17

Co do pomysłów na przyszły rok - warto ruszyć głową. Ja wciąż forsuję pomysł pomnika Syrenki na molo oraz amfiteatru obok Traktu Solidarności. Warto też pomyśleć nad naszymi prawami miejskimi - uroczystość ich nadania z udziałem nowych władz krajowych (premier, prezydent) trochę szumu medialnego by przyniosła. Połączenie tego z odsłonięciem pomnika Syrenki - to by był mocny początek sezonu.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 28 sierpnia 2005, 20:27

Fakt.Zapomiałem o Ivan-show i kamerkach-sorki.
Ja wciąż forsuję pomysł pomnika Syrenki na molo
-popieram goraco tylko jak do tego się zabrać?Moze powołac społeczny komitet w sprawie syrenki?I kto miałby tam wejśc aby to wypaliło?
Ile taki pomnik może kosztować?Czy mozna by było postawić na molo?
Same zapytania. :D

Edward

Post autor: Edward » niedziela, 28 sierpnia 2005, 20:40

Koszt pomnika zależy od materiału, no i oczywiście od tego, kto go wykonuje. Słynni biorą wielokrotność. Mam parę pomysłów, nawet pewne ustalenia już robiłem. Jednak czas płynie - minęło już kilkanaście miesięcy od zgłoszenia tego pomysłu. Niestety - w Totka nie wygrałem.
Edward Zając

jaskuł

Post autor: jaskuł » niedziela, 28 sierpnia 2005, 22:05

Ja niestety uważam promocję za fatalną. Mirek masz rację, że jedyną imprezą zorganizowaną przez miasto był festiwal ogni. Resztę większych imprez organizują firmy (osoby) które same zgłaszają się do miasta np. Przystań Żywiec czy impr. RMF. Tam nie ma zabiegów o organizację ze strony wydz. promocji. Później chwalą się tym niemiłosiernie ale przecież to nie jest ich zasługa. A co z końcem sezonu?? Czy była jakaś impreza na zakończenie wakacji (byłem poza Ustką) ? Wydaję mi się, że jedyne imprezy jest w stanie zoraganizować wydz. promocji to jakieś śmieszne płukanie bursztynu itp. Żenada!!!

Edward

Promocja

Post autor: Edward » poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 07:53

Nie sądzę, aby to firmy prosiły o to, aby pozwolono im zorganizować imprezę w Ustce - to do nich trzeba dotrzeć i przekonywać, że nasze miasto jest najodpowiedniejszym miejscem na imprezę promocyjną.
Natomiast zgadzam się z jednym: przez ostatnie parę lat (nie tylko w tej kadencji), instytucje zajmujące się promocją prochu nie wymyśliły. Większość pomysłów znaczących imprez czy wydarzeń powstała poza oficjalnymi strukturami. Chociaż - przysięgi na promenadzie i Study Press dla dziennikarzy mediów krajowych to chyba pomysł Wydziału.
Ta ostatnia impreza będzie mieć dużą wartość promocyjną, jeśli uda się ją odpowiednio ukierunkować.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 08:39

Koszt pomnika zależy od materiału
Mysle ze najlepszy to braz(mosiądz).Mozna by zrobic zrzutke na tego typu materiał w Ustce(co miało by symboliczne i jednoczące usteckie społeczeństwo znaczenie).Musiało by powstać pare projektów syrenki aby społeczenstwo usteckie wybrało którąś wersje np.ankiety(pisaliśmy już kiedyś o tym).Kształt rubensowskie- najlepiej.
Wyobrażam sobie piekne kragłe piersi- mozna by stworzyć tradycje ,,pocierania "(nie znalazłem lepszego słowa) aby kiedyś wrócić do Ustki w przyszłości. :D :D :D

Edward

Promocja

Post autor: Edward » poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 09:32

To, co Pan pisze, jest oczywiste, jak również tworzenie legendy i zwyczaju - na szczęście w miłości. Myślę, że Syrenka piersi by miała dokładnie wypolerowane przez wczasowiczów.
Pisałem już różne rzeczy na ten temat, nawet to, aby ogłosić ogólnopolski konkurs na wybór modelki, lub by do posągu pozowała któraś ze słynnych gwiazdeczek. Kształty rzeźbiarz zawsze może poprawić ...
Gdyby to odpowiednio nagłośnić, to mogłaby powstać spora impreza i może wówczas łatwiej by było o sponsorów. Mam nawet opracowane zarysy scenariusza całej akcji promocyjnej z tym związanej, ale nie widzę atmosfery umożliwiającej jej realizację.
Jakimś odpryskiem tego pomysłu są wybory "Miss Syrenki", ale jest to impreza lokalna, bez znaczenia medialnego - jak dotąd.
Edward Zając

jaskuł

Post autor: jaskuł » poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 21:14

Panie Edwardzie zaskoczę Pana ale jest dokładnie tak jak się Pan nie spodziewa. To firmy, które chcą zorganizować imprezę same zgłaszają się do miasta i proszą o zgodę na jej zorganizowanie. Jedyną rolą Wydz Promocji jest określenie warunków jakie muszą spełniać i ... tyle. Nie ma tu żadnej inicjatywy ze strony urzędu. Powtórzę jeszcze raz, że jedyną poważną imprezą w całości zorganizowaną przez miasto jest tak na prawdę tylko Festiwal Sztucznych Ogni. Teraz pewnie wzorem lat ubiegłych cały Wydz. Promocji siedzi już pewnie od 2 tyg. na urlopach bo nie ma co robić.

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 21:59

Jeśli tak chętnie duże firmy zgłaszają się do miasta, to widocznie nie widzą dla siebie wielkich możliwości promocyjnych w Festiwalu Ogni Sztucznych. A tej imprezie porządny sponsor by się przydał.
Edward Zając

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 22:04

Jak dla mnie Ustka przespała ten sezon i wyszła bardzo na minus w tym roku w sumei we wszystkich dziedzinach. Ludzi w Ustce było naprawdę niewielu, a ci co byli nie bardzo wiedzieli co ze sobą zrobić. Imprezy organizowane przez miasto były zbyt skromne, by przyciągały ludzi niezwiązanych z Ustką.

Nasz projekt "Festiwal Młodej Generacji" dojdzie do skutku. Robimy go co prawda we wrześniu, ale może po tegorocznym (oby) udanym przedsięwzięciu, zorganizujemy go w nast. latach w wakacje i na wiele większą skalę. My się staramy, choć jesteśmy osobami prywatnymi. Jeżeli projekt okaże się sukcesem, może będzie to przykładem dla władz miasta i dla innych osób, że nie jest niemożliwym ożywić zamuloną po uszy Ustkę. No ale na razie odpukuję w niemalowane :)
"Po co mam czas tracić na mówienie do ściany, ściana i tak zawsze swoje wie..." Banach

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 30 sierpnia 2005, 06:20

Nasz projekt "Festiwal Młodej Generacji"
-cos więcej na ten temat ?Pozdro

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » wtorek, 30 sierpnia 2005, 10:25

Może na razie nie będę nic o tym mówił (projekt powstał na tym forum), bo właśnie dziś na włosku zawisły jego losy. Zapewniam, że chyba nikt nigdy nie miał tylu przeciwności ile, mamy my :(
"Po co mam czas tracić na mówienie do ściany, ściana i tak zawsze swoje wie..." Banach

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » wtorek, 30 sierpnia 2005, 13:00

Ludzi w Ustce było naprawdę niewielu
mówisz o mieszkańcach... bo na pewno nie o wczasowiczach
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » wtorek, 30 sierpnia 2005, 21:35

dumb pisze:mówisz o mieszkańcach... bo na pewno nie o wczasowiczach

No w Ustce wogóle nie było ludzi szczególnie to było widac w tedy jak o 9 rano po 5 razy dzwoniono do domu z pytaniemy czy wynajmuje pokoje.

Niedługo dowiemy sie że nikt nie zarobił w tym sezonie a właściwie trzeba było dołożyć do interesu.

Niech ci wszyscy malkontenci napiszą jaka liczba wczasowiczów by ich zadawalała bo wnioskuje że kazda liczba była by zamała.
Obrazek

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » wtorek, 30 sierpnia 2005, 23:54

Ja pracowałem cały lipiec na środku promenady i wiem, że nie odwiedząło tego miejsca tyle ludzi, ile w poprzednich latach. I tyle. Zero malkontenctwa tylko stwierdzam fakty.

maja

Re: Sezon

Post autor: maja » środa, 31 sierpnia 2005, 08:25

Edward pisze: Ja wciąż forsuję pomysł pomnika Syrenki na molo oraz amfiteatru obok Traktu Solidarności. Warto też pomyśleć nad naszymi prawami miejskimi - uroczystość ich nadania z udziałem nowych władz krajowych (premier, prezydent) trochę szumu medialnego by przyniosła. Połączenie tego z odsłonięciem pomnika Syrenki - to by był mocny początek sezonu.
Edward Zając
1. Syrenka na molo - czyżby druga Kopenhaga?
2. Amfiteatr przy Trakcie "Solidarności" :oops: w sezonie pomysł ciekawy , przed kolejnym sezonem chyba remont kapitalny. I parę lat na zdobycie środków na budowę. A poza tym, chyba ma stanąć stała scena na "nowej" promenadzie?
3. Prawa miejskie - ciekawe dlaczego na skrzyżowaniu przy Grunwaldzkiej dalej wisi tansparent na ten temat? A poza tym o ile znam realia Prezydent wyśle jakiegoś swojego urzędnika, a premier pojawi się w postaci wojewody. A szumu medialnego będzie przy tym mniej niż przy Festiwalu Sztucznych Ogni.

Osobiście uważam, że takie epizody niewiele wnoszą do promocji miasta. Turysta pojedzie tam, gdzie jest ładnie, estetycznie, czysto, bezpiecznie, tanio, a wszelkie atrakcje naszego regionu są mu podane na "na talerzu". Czyli są opisane w widocznych miejscach, a dostęp, czy dojazd do nich są łatwe.

Moje pomysły na uatrakcyjnienie Ustki:
1. Szybka realizacja "rewitalizacji" i jej dalsze rozszerzanie na pozostałe rejony "starówki".
2. Naprawa/ wymiana wiekszości jeszcze nie wymienionych chodników i nawierzchni jezdni bo to, po czym się chodzi/jeździ, nawet w centerum, gdzieniegdzie teraz to woła o pomstę do nieba.
3. Wyraźne (i w widocznych miejscach) umieszczenie tablic (czy czegoś w tym stylu) informujacych o atrakcjach regionu.
4. Przeniesienie punktu informacyjnego z Marynarki Polskiej na promenadę, bo tam ludzie głownie kierują swoje kroki po przyjeździe, i tam chcieliby się dowiadywać o możliwościach spędzenia urlopu.
5. O ile to prawnie możliwe, zobligowanie właścicieli posesji do doprowadzenia ich do estetycznego wyglądu.
6. Może aqua park, który wcześniej umarł śmiercia zapomnienia.

Imprezy powinny byc dodatkiem do bukietu STAŁYCH atrakcji, bo najpierw mowi sie "piękne miejsce" a potem "ciekawy region" i "dużo atrakcji"
"Nigdy nie śpij z większym od siebie wariatem" (II Prawo Hartleya)

Edward

Promocja

Post autor: Edward » środa, 31 sierpnia 2005, 09:15

Maj czy Maja - sam nie wiem. Przyznaję dużo racji, ale ... możliwości?
Czy to, że w Kopenhadze jest Syrenka, to my nie możemy mieć? Potrzebny jest symbol, który jednoznacznie będzie kojarzył się z Ustką.
Oczywiście, podstawa to ogólny wygląd miasta jako kurortu. Reszta jest dodatkiem. Znaczenie medialne Festiwalu - prawie go nie ma - nad tym trzeba dopiero pomyśleć. Myślę o amfiteatrze letnim, może nawet ze sceną rozbieraną po sezonie. Tanio - no i nie ma co dewastować. Scena na promenadzie ciągle rodzi konflikty z tymi, którzy chcą ciszy po 22. Kto by przyjechał na nadanie praw miejskich - nie wydaje mi się, aby przyjazd premiera czy prezydenta był większym problemem.
Świetnie, że parę osób chce poważnie dyskutować na ten temat.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 31 sierpnia 2005, 09:49

Czy to, że w Kopenhadze jest Syrenka, to my nie możemy mieć?
A według Ciebie maju(j) powinien byc odlew burmistrza Lewadowskiego?Tylko inną cześć ciało powinno sie polerowac na przywitanie i na powrót w przyszłosci do Ustki?
Pozdro

Ps.Dobrze ,ze dyskusja sie rozwija.Dzieki za posty.
Ostatnio zmieniony środa, 31 sierpnia 2005, 15:42 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany