Wakacyjne koncerty

Moderator: DKS

zainteresowany

Wakacyjne koncerty

Post autor: zainteresowany » piątek, 28 stycznia 2005, 00:09

Mam pytanie czy w te wakacje miasto ma zamiar zorganizować jakieś ciekawsze koncerty znanych zespołów, bo w zeszłym roku w tej dziedzinie w Ustce mało sie działo. Piszę to teraz bo mam nadzieje że osoby odpowiedzialen za promocje Ustki zorganizuje jakieś fajne imprezy. Przecież ciekawe wydzarzenia będą przyciagały wielu turystów. Z poważaniem. :!:

Randip

Post autor: Randip » niedziela, 30 stycznia 2005, 10:35

ciekawe,czemu miasto nie chce wydać pieniedzy na organizacje jakichś ciekawych imprez dla młodzieży które mogłyby je odciągnąć od szarej rzeczywistośći-przecież coraz cześciej młodzież popada w przeróżne uzależnienia.Z powodu braku zajęć chodzą sie napić albo naćpać-a miasto ma na to oczywiście wyjeb***.Ciekawe perspektywy ma Ustecka młodzież-nie powiem.

Cerej

Post autor: Cerej » niedziela, 30 stycznia 2005, 10:49

Dokladnie, ale tak jest w kazdym miescie, w Polsce nie ma nic do roboty, lazi taka banda w kapturach cpa, chleje i ma wszytsko w dupie, a ich zainteresowania sa zwiazane tylko z alkoholem i narkotykami, nie ma organizowanych jakis turniejow w koszykowke, pilke, siatkowke. Turnieje tego typu sa organizowane dla klubow, a kluby jednak robia selekcje i do tego sa jeszcze skladki i inne problemy, szkoda gadac wszystko idzie na leb i szyje

Edward

turnieje - Cerej

Post autor: Edward » poniedziałek, 31 stycznia 2005, 20:39

Idę o zakład, że nie robiłeś nic, prócz narzekania. Nie musisz zakładać klubu. Zbierz zespół kumpli i zgłoście się do OSiR-u czy nawet burmistrza, że chcecie pograć w kosza czy siatkę. To się da załatwić, tylko nie trzeba ograniczać się do czekania, aż ktoś was znajdzie i poprosi. Sam byłem świadkiem, jak burmistrz proponował stworzenie takiego zespołu bezdomnym z noclegowni. Nie wiem, czy skorzystali, ale widocznie szanse są.
Edward

Liga Polskich Rodzin

Rzecznik prasowy PiS

Post autor: Liga Polskich Rodzin » wtorek, 1 lutego 2005, 13:24

LUDZIE!!!Tutaj pytano się o jakieś imprezy wakacyjne, a burmistrz ani jego rzecznik prasowy do dzisiaj nie dali odpowiedzi. W zeszłych sezonach w Ustce dużo się działo-były koncerty m.in Dżem, Lady Punk, Kayah czy Formacja Nieżywych Schabuff. W te wakacje był tylko koncert Varius Manx. Porównując to z poprzednimi latami wygląda to tragicznie. Łeba, Koszalin czy Kołobrzeg nie żałuja pieniędzy na promocją miasta, a Ustka chociaż ma miano letniej stolicy Polski nie może się aktualnie wypromować. A odnośnie skatepark'u-a co by się stało gdyby jakieś dziecko skacząc na rurkę skreciło by sobie kark, kto by za to odpowiadał?Bo nie sztuką jest wybudować miejsce, które będzie przyciągało młodzież, tylko miejsce gdzie młodzież będzie bezpieczna.

Edward

imprezy - LPR

Post autor: Edward » wtorek, 1 lutego 2005, 14:34

LUDZIE!!! NIE DAJCIE SIĘ ZWARIOWAĆ! (Przepraszam, chcę zachować styl gościa LPR).
Gdyby tak myśleć, to każde wwyjście z domu jest niebezpieczne. Policzcie wypadki i bijatyki na koncertach!
Ostatnio w Sejmie radzą nad tym, aby żeglarstwo uznać za sport ekstremalny, niebezpieczny. Dotyczyć to ma również pływań rodzinnych, przyjemnościowych. Jestem mocno zaangażowany w tą sprawę, bo ta ustawa, zapewniając kasę dla nielicznych osób, może ograniczyć rozwój małych portów, również Ustki.
Niebezpieczna jest jazda na rowerze, zjazd na sankach z górki i praktycznie każdy rodzaj rekreacji.
Jeśli ktoś uważa, że promocja miasta polega na sprowadzaniu popularnych zespołów, to patrzy zbyt jednostronnie. Zespoły grają dla tych, którzy już przyjechali - jakie jest tu więc przełożenie na promocję?
Gdyby w ściśle od lat określonym terminie organizowany był jakiś festiwal, jak np. country w Mrągowie, to można by liczyć, że ileś osób właśnie w tym terminie weźmie urlop i przyjedzie na wczasy. Okazyjne występy gromadzą tysiące młodzieży z okolicznych miejscowości. Przyjeżdżają na parę godzin, piją piwo, coś zjedzą, czasem narozrabiają i wracają do domu. Ilu z nich zatrzyma się w Ustce na dłużej?
I pytanie: dlaczego za to mają płacić wszyscy mieszkańcy miasta a nie ci, którzy na tym robią kasę?
Czas chyba zacząć rozróżniać, co należy do promocji miasta, a co powinni organizować ci, którzy korzystają na wczasowym i uzdrowiskowym statusie Ustki.
Edward

Rzecznik Prasowy
Kontakt:

Wakacyjne koncerty

Post autor: Rzecznik Prasowy » wtorek, 1 lutego 2005, 15:05

Nie jestem teraz w stanie powiedzieć Państu dokładnie, jaki zespół danego dnia wakacji zagra w Ustce. Jesteśmy w trakcie negocjacji z menadżerami poszczególnych zespołów. Na pewno jednak planujemy w wakacje 4 duże imprezy: Beach Soccer, Festiwal Sztucznych Ogni, Pomorski Klasyk i Dzień Ustki. I na pewno podczas tych imprez będziemy chcieli aby zagrały gwiazdy. Oczywiście w miarę możliwości dodatkowo będziemy starali się poza tymi świętami "umilać" czas wczasowiczom.

Pozdrawiam
Hubert Bierndgarski
Rzecznik Prasowy
Urzędu Miejskiego w Ustce

bilboa

organizacja imprez

Post autor: bilboa » wtorek, 1 lutego 2005, 15:36

:lol: w sprawie imprez latem na promenadzie i nie tylko. moim zdaniem imprezy powinni organizować ci najbardziej zinteresowani czyli przedsiębiorcy bo oni " trzepia kasę " na tych imprezaach a poza tym z tego co wiem robią to lepiej niż miasto. w latach poprzednich to promeneda organizowała koncerty i naprawdę coś się działo nie wiem dlaczego teraz tak nie jest, ale miasto powinno dogadać sie z tymi ludźmi i jakoś to załatwić bo oni mają kasę i mogą TROCHĘ DOŁOŻYĆ ALE MUSI BYĆ WSPÓŁPRACA. niektórzy próbują robić coś samemu ale to nie przynosi dużego efektu dla Ustki. trzeba się złożyć i zrobić coś dużego .

Zazin

Re: organizacja imprez

Post autor: Zazin » wtorek, 1 lutego 2005, 22:11

bilboa pisze::lol: w sprawie imprez latem na promenadzie i nie tylko. moim zdaniem imprezy powinni organizować ci najbardziej zinteresowani czyli przedsiębiorcy bo oni " trzepia kasę " na tych imprezaach a poza tym z tego co wiem robią to lepiej niż miasto. w latach poprzednich to promeneda organizowała koncerty i naprawdę coś się działo nie wiem dlaczego teraz tak nie jest, ale miasto powinno dogadać sie z tymi ludźmi i jakoś to załatwić bo oni mają kasę i mogą TROCHĘ DOŁOŻYĆ ALE MUSI BYĆ WSPÓŁPRACA. niektórzy próbują robić coś samemu ale to nie przynosi dużego efektu dla Ustki. trzeba się złożyć i zrobić coś dużego .
Zgadzam sie z tą opinią w stu procentach-bo prawda jest taka że kiedyś coś sie działo w Ustce a teraz co-nic.Apropo tych koncertów sadze że są opłacalne-np. Ustka mogłaby zorganizować w wakacje festiwal muzyki rockowej-gdzie na samy koniec festiwalu wystąpiły by jakieś gwiazdy tego gatunku muzyki!! To by było świetne wydarzenie które powtarzane cyklicznie przyciągały by rzesze turystów i amatorów dobrego rocka na pewien czas do Ustki- a również sądze żę taka impreza by dużo nie kosztowała bo jest sporo młodych i obiecujących kapel w Polsce które wystąpiły by za niewielkie pięniądze bądź nawet za darmo.Jedynymi kosztami związanymi z tym festiwalem mogłobybyć sćiągnięcie gwiazd rocka-ale tym jak sądze powinni sie zająć sponsorzy.Ale jednaknajwiększym problemem jest fakt iż miasto nie ma czasu na przemyślenie takiego pomysłu i szkoda.Sądze że toi jest naprawde dobry pomysł i warto by było go zrealizować-przyniosło by to korzyść i mieszkańcą i miastu-naprawde warto o tym pomyśleć!!!!

M&E

Post autor: M&E » wtorek, 8 lutego 2005, 12:32

Popieramy wszystkie pomysły naszego szanownego kolegi. A może do Ustki mogłaby przyjechać COMA albo PTAKY ?? Pozdro for all :)

Edward

Imprezy

Post autor: Edward » wtorek, 8 lutego 2005, 13:23

Popieracie - ale czy potraficie wyjść ze swoimi pomysłami poza internetowe forum? Czy potraficie te pomysły przekształcić w konkretne propozycje? Pamiętajcie jednak: zawsze jest coś za coś. Być może zamiast Festiwalu Ogni Sztucznych można by było urządzić kilka festiwali muzycznych czy piosenkarskich - nawet przypuszczam, że te imprezy lepiej by przyczyniły się do promocji miasta. Jednak zacznijmy od tego, że w Ustce brak jest miejsca na festiwale. Przecież nie mamy nawet skromnego amfiteatru. Muszla koncertowa na promenadzie może służyć zespołom grającym do kotleta! I chyba od tego trzeba zacząć - Ustka musi mieć prawdziwy amfiteatr.
Edward

Mika

Post autor: Mika » wtorek, 8 lutego 2005, 17:43

No tak Edward ale jak tak juz mowisz zeby wyjsc poza forum no to sam wyjdz poza forum i sprobuj jakos sprzedac ta propozycje. A tak przy okazji jesli chodzi np o mlodziez to my nie mamy szans czego kolwiek zaproponowac poniewaz kiedy tylko ktos cos uslyszy to leci tylko pytanie a ty dziecko ile masz lat i dowidzenia.

Edward

Koncerty

Post autor: Edward » wtorek, 8 lutego 2005, 20:21

Ja poza forum coś robię - ale na muzyce się nie znam. A już muzyka młodzieżowa jest czymś leżącym poza moimi zaineresowaniami. Trudno jest walczyć o coś, o czym nie ma się pojęcia.
Dla jasności - jestem, jak mówicie, "starym zgredem" wydającym "Ziemię Ustecką". Obecnie jestem zaangażowany w sprawę obwodnicy, szpitala, ustawy sejmowej dotyczącej żeglarstwa - nie licząc wcześniejszych spraw dotyczących naszego miasta. Mam jedną zasadę - zawsze podpisuję się pod tym, co piszę. Trudno dyskutować z anonimem.
Piszecie, że pytają się po ile macie lat? A po ile lat mieli ci, którzy dobijali się o Skate Park? To kosztowało więcej, niż ewentualny koncert zespołów rockowych.
Jeśli macie konkretny plan, to zapraszam do redakcji (Grunwaldzka 35, II piętro) - może coś da się zrobić. Przynajmniej spróbuję napisać coś o waszych problemach. Zresztą - przecież w Domu Kultury są fachowcy od tych spraw - powinni pomóc w organizacji takiego przedsięwzięcia.
Edward

Wojtek06

Post autor: Wojtek06 » wtorek, 8 lutego 2005, 20:57

Bardzo chetnie chciałbym walczyć o to aby taki festiwal mógłby sie odbyć!!!Nie zgadzam sie z zdaniem że nie ma na niego miejsca-mamy przecież coroku stawianą na promenadzie estrade ktora dookola siebie jest w stanie pomieścić mnóstwo ludzi, a jeszcze jest fakt iż mamy OSIR na którym bez problemu można wszystko zorganizować.Ale w tym momencie nie chodzi nawet o miejsce bo te można zawsze znależć, lecz ofundusze i zainteresowanie ze strony władz Ustki.Ja bym bardzo chciał powalczyć o cos takiego ale nawet nie wiem jak sie do czegoś takiego zabrać. Naprawde taki festiwal wystawiany cyklicznie mogłby przyciągnąć sporą liczbe ludzi.Przecież wszyscy wiemy że jedynymi cyklicznymi i medialnymi(o których można usłyszeć w ogólnopolskiej prasie i telewizji)imprezami jest Tomasz Iwan Show i festiwal sztucznych ogni-to wszystko.NA te imprezy sponsorzy wyrzucają bardzo duze fundusze a taki festiwal muzyki rockowej napewno pochłonoł by ich dużo mniej. Naprawde uważam że warto cos takiego zorganizować bo było by to dużo odmianą dla wczasowiczów i lokalnych mieszkańcow. A i jeszcze jedno-z tego co mi wiadomo Edwardzie skate park- wybudowano chyba na podstawie ankiet przeprowadzonych w szkołach i porozmowach z uczniami, a oni nie musieli o niego zbyt zajadle walczyć.A do tego skate parku przychodzą tylko nieliczni stali bywalcy,gdyż tylko niedużą liczbe osób interesuje tak ekstremalna zabawa.Ja chciałbym aby miasto dało szanse realizacji tego pomysłu,gdyż sadze że jest warto-prosiłbym tez o odpowiedź Rzecznika prasowego co on sądzi na ten temat.Naprawde jeszcze raz powiem że warto bo taka impreza nie skupiła by wookół siebie tylko pasionatów tego gatunku,ale też młodzież lubiąca sie dobrze bawic!!!Jeśli nie chcecie zrobić tej imprezy dla młodzieży to niech ona powstanie w celu wypromowania naszego pięknego miasta.z poważanmiem.

Edward

Imprezy

Post autor: Edward » wtorek, 8 lutego 2005, 21:54

Myślę, że Rzecznik Prasowy wypowie się na ten temat. Jest nie tylko młodszy, ale gra na gitarze i śpiewa.
Na promenadzie jest za mało miejsca na taką imprezę. To, co mamy tam w czasie ogni sztucznych, nie chciałbym komentować. Szybciej OSiR - ale po 22 mieszkańcy bloków wołają policję za nocne hałasy, i z punktu widzenia prawa mają rację.
Kiedyś pokazywałem takie miejsce na amfiteatr - przy dojściu drewnianej ścieżki do morza. Jest tam teren tworzący naturalny amfiteatr. Mam nadzieję, że uda się wrócić do tego projektu. Życzę Wam powodzenia.
Edward

nu pagadi

Post autor: nu pagadi » wtorek, 8 lutego 2005, 22:29

quote="Edward"]Myślę, że Rzecznik Prasowy wypowie się na ten temat. Jest nie tylko młodszy, ale gra na gitarze i śpiewa.

a koło gospodyń wiejskich, na ten przykład, oprócz śpiewania, tańczy i gotuje. i co z tego wynika?

problem polega na tym, że ile osób na forum, tyle głosów. i tak ziomal spod bloku będzie chciał obejrzeć jakąś moleste albo libra, ogół obywatelski jakieś nowe twarze muzyki rozrywkowej typu krzysztof krawczyk albo budka suflera, a w końcu i tak zagra zespół muzyki ogólnotanecznej pulsar. :?

Rzecznik Prasowy
Kontakt:

Post autor: Rzecznik Prasowy » środa, 9 lutego 2005, 09:24

To, że ja gram na gitarze i kiedys udalo mi sie cos zaśpiwać to nie znaczy, że jestem jakimkolwiek specjalistą od muzyki rockowej, tym bardziej, że gram coś innego.
Natomiast oczywiście jako "młody" :) człowiek popieram organizowanie młodzieżowych imprez w mieście. I na pewno przegląd zespołów rockowych, lub jakis festiwal rockowy (choć mi osobiście marzy się festiwal piosenki żeglarskiej) ściągnałby młodzież do naszego miasta w wakacje. Już nie mówiąc o jego atrakcyjności.
Natomiast jako rzecznik prasowy Burmistrza Ustki powiem tyle, że zaraz tylko jak spotkam się z szefem przekaże mu Państwa propozycję. (i podpowiem, że jest to dobry pomysł :)).
Jeżeli już zapadnie decyzja to miejsce takiego koncertu i całe zaplecze techniczne jest już rzeczą wtórną i na pewno do przeskoczenia. I nie będzie z tym żadnego problemu. Więc szukanie miejsca nie jest chyba najważniejsze.
Forumowiczm proponuję jednak trochę aktywności obywatelskiej. Jak macie pomysły piszcie o nich na adres mój, burmistrza, listownie, osobiście. Jak tylko chcecie ale mówcie o tym głośno. Taka presja czasami jest zbawienna.
pozdrawiam
Hubert Bierndgarski
Rzecznik Prasowy UM Ustka
rzecznik.prasowy@um.ustka.pl
opinie@um.ustka.pl

Edward

Koncert

Post autor: Edward » środa, 9 lutego 2005, 09:37

Nie taki diabeł straszny, ... Macie deklarację Rzecznika, więc teraz tylko od was zależy, czy lubicie tylko pogadać i krytykować, czy też potraficie wyjść z konkretną propozycją i włączyć się w organizację takiej imprezy.
Do Rzecznika: z pewnością Festiwal Piosenki Żeglarskiej powinien odbywać się nad morzem, a nie w Krakowie. Jeszcze jeden pomysł do realizacji. Warto zastanowić się, ile takich festiwali można by zorganizować za pieniądze wydane na ognie sztuczne? I co jest bardziej korzystne dla promocji miasta?
Edward

wojtek06

Post autor: wojtek06 » środa, 9 lutego 2005, 16:30

Chciałbym aby ten projekt sie udał, ale pierw musze wiedzieć czy miasto wogóloe ma możliwość zorganizowania takiej imprezy-a na te pytanie mógłby mi odpowiedzieć rzecznik prasowy.Bo starać sie można zawsze ale po co bedą takie staranie jeśli miasto i tak stwierdzi że ten wniosek nie powinien być realizowany.Chciałbym aby miasto dało temu pomysłowi szanse.Prosiłbym też o pomoc w realizacji tego pomysłu osoby które już próbowały stworzyc podobne imprezy,aby pomogły mi sie zabrać jakoś do tego planu.
Ps.Edwardzie prosiłbym Ciebie o pomoc w tej sprawie bo z tego co zauważyłem brałeś już udział w walce o podobne sprawy,więc wierze że mógłbys mi pomóc gdyż jestem nieletnim i niewiem czy urzędnicy miejscy chieli by ze mną rozmawiać. Z powazaniem wojtek.

Edward

Koncerty

Post autor: Edward » środa, 9 lutego 2005, 20:39

Jeśli macie pomysł, jeśli macie namiary na zespoły, które mogłyby brać udział w takim przeglądzie, to zapraszam do redakcji, najlepiej wieczorem. Mój telefon 601 82 49 82 (trudno mnie zastać w redakcji).
Jeśli celem jest promocja Ustki, to może coś uda się załatwić. Nie jestem radnym ale wierzę w to, że u obecnej władzy miejskiej można wiele załatwić, jeśli projekty dotyczą dobra ogółu mieszkańców. A od ilości wczasowiczów zależą dochody kwaterodawców, stanowiących znaczny procent Ustczan.
Edward

Zablokowany