70 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - UROCZYSTOŚCI..???

Moderator: DKS

mariusz (GLOWMAN)

70 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - UROCZYSTOŚCI..???

Post autor: mariusz (GLOWMAN) » czwartek, 3 lutego 2005, 10:35

JAKIE BEDĄ UROCZYSTOŚCI ...???
NASZE MIASTECZKO OBCHODZI 22 MARCA 70 ROCZNICE NADANIA PRAW MIEJSKICH !!! - A MOŻE JAKAŚ UROCZYSTOŚĆ Z TEJ OKAZJI DLA MIESZKAŃCÓW USTKI !!! (troche info na ten temat....) Prawa miejskie Ustka /Stolomunde/ uzyskała 22 marca 1935r. Miasto liczyło wówczas ok. 4,5 tyś mieszkańców i było siedzibą konsulatów duńskiego, szwedzkiego oraz norweskiego. Aktualna nazwa ustalona została w październiku 1946r. przez Wojewodę Pomorskiego w Szczecinie. W roku 1974 Ustka uzyskała status miejscowości sanatoryjno-uzdrowiskowej.
CO O TYM MYSLI NASZ BURMISTRZ ??? :mrgreen:

A CO ORGANIZUJE TOWARZYSTWO PRZYJACIÓ USTKI.....KTÓRE DOSTAJE NA SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ DOTACJE Z URZĘDU MIASTA...????? :oops:
co o tym myślicie??? - specjalnie prowokuje ten temat....... bo to rocznica okrąga !
MARIUSZ

Mika

Post autor: Mika » sobota, 5 lutego 2005, 22:39

hm to juz 70 lat niezle moznaby bylo zrobic jakas impreze ale watpie zeby cos takiego sie stalo bo przeciez nie ma wczasowiczow wiec po co sie meczyc prawda? ale zaraz zaraz przeciez sa jeszcze zielone szkoly poza sezonem przyjezdzaja a no i obozy sportowe nawet jakis jest teraz w naszym miescie ;]

Ustecki Kloszard

Oświadczenie Jaśnie Panującego

Post autor: Ustecki Kloszard » poniedziałek, 7 lutego 2005, 12:23

Jak to nam Jaśnie Panujący Burmistrz stwierdził obchodów większych niebędzie bo sprawa jest dyskusyjna ze względu na osobe która te prawa nadała.

Obserwator

Post autor: Obserwator » piątek, 11 marca 2005, 12:19

No to już staruszka ta nasza Ustka... :lol:
I tu drodzy forumowicze jest pies pogrzebany tzn. jak się nie ma pomysłu to się mówi, że lepiej siedzieć cicho bo ten co nadał prawa miejskie to taki był zły człowiek. Ano był Panie Burmistrzu i dobrze o tym wiemy, co nie oznacza jednak, że będziemy mieli 70-tke na karku i należy coś z tym zrobić :!: I nie mówie o tym by chować głowe w piasek, tylko działać. Może, a nawet na pewno wystawa w Muzeum Ziemi... dotycząca Ustki od najstarszych zachowanych materiałów do dziś, spotkanie z najstarszymi mieszkanćami Ustki itp.
Dla chcącego nic trudnego, więc Panie Burmistrzu i zasiedziała Pani Naczelnik Promocji do roboty, głowe z piasku wyjmijcie i działać nam tu "Na chwałę naszej kochanej Ustki" :D :twisted: :D
Pozdrawiam Krzysztof

Rzecznik Prasowy
Posty: 437
Rejestracja: środa, 19 maja 2004, 13:18
Kontakt:

Post autor: Rzecznik Prasowy » piątek, 11 marca 2005, 12:57

15.03.205 - wtorek

Godzina 17:00 - W Domu Kultury przy ul. Kosynierów 19 w Ustce odbędzie się wieczór poetycko - muzyczny przygotowany przez młodzież z usteckiego gimnazjum. Impreza odbędzie się z okazji 70 rocznicy nadania praw miejskich Ustce.

18.03.2005 - piątek

Godzina 17:00 - W Bibliotece Miejskiej w Ustce przy ul. Kopernika 22 odbędzie się spotkanie z Marcinem Barnowskim pod tytułem "Jak Ustka stała się miastem" oraz wystawa "Ustka w zbiorach Biblioteki Miejskiej"

Obydwie imprezy odbędą się z okazji 70 lecia nadania miastu praw miejskich. I na pewno będzie ich jeszcze więcej. Właśnie kończymy prace nad zmianą szaty graficznej www.ustka.pl. Też będzie odnosić się do rocznicy.

Pozdrawiam
Hubert Bierndgarski
Rzecznik Prasowy Um Ustka

Obserwator

Post autor: Obserwator » piątek, 11 marca 2005, 13:38

Witam Panie Hubercie
Cieszę się, że moja króciutka informacja tak szybko uzyskała odpowiedz, na niektóre bowiem trzeba czekać bardzo długo. :D
Chciałbym tylko zauważyć, iż takie informacje powinny pojawiać się "niewymuszone" i dużo...dużo wcześniej. Najważniejsze jednak, iż idziemy do przodu, i czekam(y) na kolejne info jak będziemy obchodzić tak ważne dla naszego Kochanego miasta święto.
pozdrawiam Krzysztof

Rzecznik Prasowy
Posty: 437
Rejestracja: środa, 19 maja 2004, 13:18
Kontakt:

Post autor: Rzecznik Prasowy » piątek, 11 marca 2005, 13:43

Pozostaje mi zaprosić Pana do częstego i systematycznego odwiedzania naszej strony www. W zakładce Tydzień w Ustce pojawiają się regularnie wszystkie najbliższe imprezy i wydarzenia o których wiem i na które otrzymuję zaproszenia.

http://www.ustka.pl/ustka.html?section=169&sid=259

Zapraszam
Hubert Bierndgarski

Zablokowany