Samorządowe 2018

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
maj

Re: Samorządowe 2018

Post autor: maj » niedziela, 7 października 2018, 01:07

(1241) No i mamy program KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA. Trzy programy, w których wiele tematów się powtarza. Wynikać z tego może fakt, że sporo spraw, z programów wyborczych, w przyszłej kadencji, zostanie zrealizowanych, gdyż ma je w swoich programach każdy komitet.
Załączniki
PN2018(4).jpg
PN2018(3).jpg
PN2018(2).jpg
PN2018(1).jpg
PN2018.jpg
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » niedziela, 7 października 2018, 14:04

Przekopałem całą TwarzoKsięgę, pogadałem z Google we wszystkich znanych PiS-owi językach i nie dałem rady znaleźć programu wyborczego KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ dla Ustki.
Zastanawiam się w czym rzecz. Albo Kandydaci tej partii wierzą w przewodnią siłę swego ugrupowania i liczą, że wyborcy zagłosują na nich w ciemno. Albo budują napięcie i lada chwila wyskoczą z Programem "+" dla Ustki. Wg. mnie generalnie "partyjne" komitety niespecjalnie kwapią się do prezentacji sylwetek swoich kandydatów od takiej "ludzkiej" codziennej strony. W zasadzie nic o tych ludziach nie wiemy... o ile nie mamy ich w znajomych w TwarzoKsiędze.
W komitetach "burmistrzowskich" też jest paru takich tajniaków, ale spora liczba ich kandydatów prezentuje swoje sylwetki...
PR-owo te wybory wyglądają smutno. Zupełnie, jakby wielu kandydatom niespecjalnie zależało na wyborze do Rady Miasta...
A potem mamy taką nijaką Radę jak ta w kadencji 2014-2018.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » piątek, 12 października 2018, 18:00

(1320) Już miałem gromy na Komitet Prawa i Sprawiedliwości spuścić za brak programu, ale w ostatniej chwili natknąłem sie w skrzynce na listy na ulotkę jednego z kandydatów z rzeczonym programem. No cóż. Nie różni się on od innych i, jak wcześniej pisałem TE wybory to de facto wybór partii/komitetu/twarzy/znajomego, którzy najcieplej patrzą na nas z wyborczych plakatów. Niestety pogrzebałem w wielu miejscach bezkresnego internetu i znalazłem bardzo mało informacji o kandydatach z ich "cywilnej" strony. Nie wiadomo kim są, czym się zajmują.O medialną oprawę wyborów tak naprawdę prawidłowo zadbał tylko jeden kandydat... Podobno Koalicja PO-Nowoczesna szykuje jakąś gazetkę z profilami kandydatów, ale na tą chwilę większej ilości informacji brak.
Dziwi mnie zniknięcie z TwarzoKsięgi profilu Kandydata Grzegorza Koskiego... Może to chwilowe.
PS. Jeżeli pewne dane się nie zgadzają, lub któryś z kandydatów zechce coś uzupełnić, proszę o info na PW. Sprostuję. Wszelkie pomyłki i braki w informacjach są niezamierzone.
Załączniki
PiS Program 001.jpg
PiS Program 001.jpg (286.22 KiB) Przejrzano 279 razy
LISTY WYBORCZE RM2018.JPG
LISTY WYBORCZE RM2018.JPG (144.15 KiB) Przejrzano 279 razy

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » niedziela, 14 października 2018, 19:01

Taka mała refleksja w temacie Kandydatów:
Mamy czasy, gdzie drzwiami i oknami do Ustki pchają się projekty unijne. Są to przede wszystkim projekty o charakterze inwestycyjnym - technicznym. O ile po stronie pracowników Ratusza raczej nie można narzekać na brak kadry z wykształceniem technicznym, to dla odmiany po stronie kandydatów na Radnych kolejnej kadencji takich speców jest jak na lekarstwo (no chyba, że się ukrywają pod etykietkami "brak dostępnych danych").
Dlaczego mnie to niepokoi? Mianowicie próbkę tego stanu rzeczy mieliśmy w tej kadencji, gdzie odsłuchiwanie sesji Rady Miasta - dialog pomiędzy urzędnikami a Radnymi - przypominały rozmowy przez dźwiękoszczelną szybę. Radni nie potrafili właściwie zadać konkretnych pytań - urzędnicy nie wiedzieli jak się do nich ustosunkowywać. W drugą stronę też to samo. Informacje/odpowiedzi urzędników nie były rozumiane przez Radnych. W pewnym momencie tej kadencji można było już wyraźnie odnieść wrażenie, że Ratusz nie potrafi poważnie traktować dyletanckiej postawy niektórych Radnych.

Do dyskusji na linii Ratusz-Rada potrzeba jednego zrozumiałego dla obu stron języka. Ale trudno o taki, skoro jedni mówią językiem technicznym, a drudzy potocznym. Dobrze byłoby, aby w dobie roztrząsania zagadnień inwestycyjno-technicznych Miasta, obie strony mogły mówić zero-jedynkowym językiem technicznym/prawniczym. Inaczej znowu będziemy mieć sytuację, gdzie Rada niby o modernizacji portu była informowana, ale nie do końca te dane zrozumiała.
Praca w radzie to nie festiwal dobrych chęci. To przede wszystkim techniczna i prawnicza dyskusja.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 15 października 2018, 09:07

Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 16 października 2018, 08:52

(1374) Korekta danych z tabeli.
Wczoraj zapukał do mnie jeden z kandydatów z KWW Grzegorz Koski, więc mogę zmienić jego status z "Brak dostępnych danych" na:
Załączniki
Nizielski.JPG
Nizielski.JPG (15.74 KiB) Przejrzano 233 razy

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 17 października 2018, 20:54

Dzisiaj odbyło się spotkanie przedwyborcze usteckiego PiS-u.
Co prawda miało dotyczyć inwestycji portowej, ale de facto było prezentacją kandydatów na radnych do Rady Miasta Ustka kolejnej kadencji.
TO CO TERAZ NAPISZĘ TO MOJA CZYSTO SUBIEKTYWNA OPINIA - NIESTEROWANA POLITYCZNIE, Nie KOD-ziarska, opinia zatroskanego o miasto ustczanina. Nie każdy musi się z nią zgadzać, i na pewno takiej osoby nie nazwę wrogiem rozwoju Miasta... jeżeli logicznie skontruje moje argumenty (Uwaga: jest zasadnicza różnica pomiędzy "logicznie" a "ideologicznie").
1. Z żalem muszę zauważyć, że, jak na konwencję wyborczą, nic się nie dowiedziałem o kandydatach, poza tym co umieściłem w tabeli powyżej. Żadnych autoprezentacji, żadnych deklaracji (Czyli "Brak dostępnych danych")
2. Z wielką irytacją (chociaż najlepiej pasuje tu mniej cenzuralne słowo) jestem zmuszony zaapelować do każdego z ustczan z osobna, żeby nie dopuścili do sytuacji, w której dwa komitety wyborcze, które popierają tak prowadzoną inwestycję portową, uzyskały większość w Radzie Miasta. Rzadko zdarza mi się składać tak jednoimienne deklaracje, ale tym razem to jest być albo nie być Ustki. Przedstawiciele obu komitetów jak ognia uciekają od rzeczowego wyjaśnienia całości inwestycji, która w tym momencie rodzi coraz więcej wątpliwości... a realnie może zagrozić turystycznemu charakterowi miasta.

Później looknę na relację z konwencji Jacka Graczyka. Musiało się dużo dziać, skoro jeszcze przed 20-tą kino było pełne.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 22 października 2018, 17:54

No i mamy Radę Miasta pod wezwaniem Jacka Graczyka. 14-tu Radnych z jego komitetu i jedna Radna z PO+N.
Sytuacja nad wyraz komfortowa dla Ratusza. Ale de facto miasto zostało pozbawione funkcji kontrolnej nad Burmistrzem, jaką sprawowała Rada Miasta. Pozostaje wierzyć, że Burmistrz i jego Radni są za Ustką i jej zrównoważonym rozwojem. Gratuluję.

Jak wcześniej pisałem - KWW Jaka Graczyka wygrał już na starcie - dając mocny PR-owy sygnał do startu. Pozostałe trzy komitety praktycznie medialnie nie istniały. Do tego nałożył się konflikt Rada-Ratusz... Nie ma się więc co dziwić wynikowi tych wyborów. No dobra. Wszystkie ręce na pokład i ruszamy.
Warto zauważyć, jak mało głosów potrzeba przy tej frekwencji, aby zostać Radnym.

PS... Ciekawe, kiedy zostanie zamknięte Forum Samorządowe Miasta Ustka...
Załączniki
wyniki2018.JPG
wyniki2018.JPG (54.19 KiB) Przejrzano 146 razy
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 października 2018, 18:02 przez maj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 22 października 2018, 18:00

Co do spotkania to poniewczasie potwierdzam, że takie właśnie było,ale dziś patrząc na wyniki to jest już "po ptokach". Mieliśmy bardzo słabe rady już w ostatnich kilku kadencjach, więc był czas się przyzwyczaić ale... niestety patrząc na wybrany skład to będzie chyba najsłabsza, najbardziej układowa i mierna, bierna ale wierna rada w historii. Jeśli nie mam racji i będzie inaczej, to będę skakał pod sufit z radości. Rozbudowę portu w idiotycznej skali mamy w tym momencie jak w banku o ile burmistrz nie zmieni zdania, w co wątpię.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

ODPOWIEDZ