Remont usteckiego portu

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
maj

Re: Remont usteckiego portu

Post autor: maj » sobota, 19 stycznia 2019, 17:25

Ty piszesz, ja piszę, on, ona, ono piszą... Oni mają to...

(37421)
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 19 stycznia 2019, 17:33

Może być że po niekontrolowanym brexicie i ustawach EU o praworządności, funduszę zostaną zredukowane i ustecki nowy port umrze śmiercią naturalną.Amen
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 20 stycznia 2019, 21:52

Topilzin pisze:
sobota, 19 stycznia 2019, 17:33
Może być że po niekontrolowanym brexicie i ustawach EU o praworządności, funduszę zostaną zredukowane i ustecki nowy port umrze śmiercią naturalną.Amen
Nie jestem przeciw remontowi tego portu i przebudowie falochronów wraz z wejście do portu. Te rzeczy na pewno muszą zostać zrobione, jeśli nie chcemy mieć całkowitej ruiny zamiast portu. Ale jestem zdecydowanie przeciw tej niedorzecznej, bo nieuzasadnionej ekonomicznie koncepcji rozbudowy, bezmyślnie forsowanej przez ratusz. I w tym zakresie całkowicie zgadzam się Topilzin z Twoim Amen. :)
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » niedziela, 10 marca 2019, 00:22

Pismo jakie wysłałem do Burmistrza w dniu 12-10-2018 związane z rozesłaniem do nas-Mieszkańców Ustki - ulotki informacyjnej dotyczącej modernizacji portu, i zamieszczone tutaj viewtopic.php?p=112851#p112851 doczekało się odpowiedzi.

5 marca Z-ca Burmistrza odpowiedział!
Na Twarzoksięgowej Grupie Ustka! To logiczne zamieściłem zarówno pismo V-ce Burmistrza jak i wnioski. Tam też zapraszam do rozmów o...
https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 15 marca 2019, 21:57

Przykro mi nie podyskutuję nad odpowiedzią burmistrza, ponieważ nie mogę jej przeczytać. Nie mam konta na facebooku i nie mam zamiaru mieć, zwłaszcza że ta platforma społecznościowa nie szanuje danych osobowych swoich użytkowników. I to właściwie zarzut do burmistrza i ratusza - facebook choć popularny zwłaszcza wśród młodszej części społeczeństwa, to jednak nie może być platformą oficjalnego kontaktu z mieszkańcami, ze względu na to, że wiele osób starszych, lub tak jak ja dbających o swoją prywatność w internecie, nie korzysta z tego medium. I takich ludzi nie jest mało. Być może zresztą wybór takiej formy kontaktu przez ratusz jest bardzo świadomy i ma na celu ograniczenie przepływu informacji, zważywszy, że duża część lokalnej społeczności jest zaawansowana wiekowo.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 16 marca 2019, 17:55

Akurat obecnie na grupie FB srednia wieku do powiedzmy 40 lat jest mnostwo 50-o latkow i 60-o rownież.

https://www.facebook.com/MGMiZS/posts/1368313186642932
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » sobota, 16 marca 2019, 17:56

(39369) Witaj Celestyn. Na Twoją prośbę wrzucam pismo i moje komentarze do odpowiedzi - te same, jakie pojawiły się na Twarzoksięgu.
Też baaardzo żałuję, że Burmistrz (a właściwie trzy + czwarta ich kadencji) porzucili forum Ustka.pl. Tym bardziej, że jet to forum zupełnie samorządowe z pełną autonomią. A poza tym swego czasu doskonale zarówno integrowała, jak i informowało społeczność lokalną o życiu Ustki. Jego funkcjonalność też jest o niebo lepsza niż FB.
Niestety bezkrytyczne podążanie za modą zabiło to forum. W zasadzie Ty i ja zaczęliśmy pisać do ściany bez możliwości zainicjowania szerszej dyskusji. Chociaż po ilościach odsłon nasze wpisy są/były czytane.
FB niestety nie szanuje jakiejkolwiek prywatności. Ten sam kierunek obrała samorządowa grupa Nasza Ustka i nie wpuszcza ludzi, którzy chcą funkcjonować incognito - co przecież na forum Ustka.pl nigdy nie było problemem i przysparzało ludzi do ciekawej i merytorycznej dyskusji.
Dlatego na Twarzoksięgu zrobiłem grupę dla ludzi szanujących swoją i innych anonimowość Ustka! To logiczne, gdzie przyjmujemy każdego, kto zaakceptuje regulamin grupy. Nie pytamy o personalia, nie śledzimy historii konta. Dla nas ważna jest wymiana myśli i nic więcej. To w tej chwili chyba niestety jedyna szansa na porozmawianie o Ustce w szerszym gronie.
Załączniki
0007-1.jpg
0007-1.jpg (240.42 KiB) Przejrzano 38 razy
0008.jpg
0009.jpg
0010.jpg
0011.jpg

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » sobota, 16 marca 2019, 17:59

Musiałem to wkleić w dwóch wpisach. Tu jest początek.
Załączniki
0001.jpg
0002.jpg
0003.jpg
0005-1.jpg
0006.jpg

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 17 marca 2019, 20:11

Czytając odpowiedź, aż nie chce mi się komentować tego urzędniczego bełkotu obrażającego inteligencję każdego przeciętnie rozwiniętego intelektualnie mieszkańca, zwłaszcza interesującego się sprawą portu. Może odniosę się szerzej w wolnej chwili jak będę miał czas. Ogólnie taki poziom merytoryczny odpowiedzi jest strasznie przykry i jednocześnie dobitnie obrazujący postawę ratusza w temacie portu.

ODPOWIEDZ