Nowe wybory

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Juma

Nowe wybory

Post autor: Juma » niedziela, 22 listopada 2020, 10:38

Słychać coś o kandydatach na wolny stołek?
Y

Awatar użytkownika
celestyn

Re: Nowe wybory

Post autor: celestyn » niedziela, 22 listopada 2020, 16:15

No cóż. Jakkolwiek żal ś.p. J. Graczyka, to świat nie znosi próżni i idzie naprzód, więc nowe wybory muszą się odbyć. Z tego co pamiętam termin jest wyznaczony bodajże na początek stycznia. Biorąc pod uwagę pandemię samo przeprowadzenie wyborów wydaje się trudne, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa głosujących mieszkańców oraz członków komisji wyborczych. Mam wrażenie, że miasto jest jeszcze przed pandemicznym szczytem, więc w okresie wyborów może być tylko gorzej. Dlatego może się okazać, że frekwencja wyborcza będzie wyjątkowo niska. Zobaczymy czas pokaże. Chodzą słuchy, że chcą startować m.in. przewodniczący rady miasta, ponadto były naczelny redaktor Głosu Pomorza, a także Platforma Obywatelska chce podobno wystawić kandydata. Być może pojawi się ktoś jeszcze. Pewnie niedługo się okaże, jaka będzie lista kandydatów, każdy musi zebrać 600 podpisów z poparciem mieszkańców.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 24 listopada 2020, 19:52

Potwierdzenie
https://gp24.pl/kto-na-burmistrza-ustki ... 1-15309669
i tu
http://gryf24.pl/2020/11/24/wyscig-ratu ... startowal/
Nigdy nie byłem propartyjny w ogólnym sensie bez względu na "kolor" partyjniactwa. Dlatego wolałbym, żeby nowym burmistrzem nie został "spadochroniarz", bez względu na reprezentowaną partię. Ustka nie zasługuje na wojenki polityczne na partyjnym poziomie. Nie wiem jak inni ale dla mnie kandydat na burmistrza powinien spełniać kilka warunków:
- być mieszkańcem Ustki, znać to miasto i identyfikować się z nim,
- powinien być niezależny od wszelkich grup "nacisków", "lobbystów", układów i układzików personalnych itp.
- powinien prezentować poziom intelektualny pozwalający myśleć i analizować samodzielnie bez ślepego słuchania wszelkiego rodzaju "podpowiadaczy",
- podstawowym kryterium jest również uczciwość i rzeczywista chęć zrobienia czegoś dobrego dla miasta i ogółu mieszkańców, a nie realizacji interesów wąskiej grupy lub grup, których cele nie pokrywają się z interesem całego miasta i lokalnej społeczności,
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Juma

Post autor: Juma » niedziela, 29 listopada 2020, 09:40

Ma Pan kogoś na myśli?

ODPOWIEDZ