kolejne refleksje pospacerowe

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

kolejne refleksje pospacerowe

Post autor: dumb » niedziela, 9 lipca 2006, 20:04

Nie widziałem, żeby ostatnio deszcz padał, ciekawe co to za ciecz na ulicy Limanowskiego. W sezonie takie coś obok promenady nie wygląda zachęcająco dla tysięcy ludzi przechodzących tamtędy.

Obrazek
ObrazekObrazek

maja

Post autor: maja » poniedziałek, 10 lipca 2006, 07:31

Patrząc okiem specjalisty Obrazek zgaduję, że Obrazek :
1. Jest to odpływ z klimatyzatora lub innego urządzenia chłodzącego.
2. Kolor moczu można przypisać stanowi instalacji kanalizacyjnej.
3. Własciciele (obsługa) Albatrosa mogliby od czasu do czasu tą żółtawą ciecz spłukać.

A w ogóle żółty kolor jest OK. :wink:
"Nigdy nie śpij z większym od siebie wariatem" (II Prawo Hartleya)

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » poniedziałek, 10 lipca 2006, 14:04

Właścicielom Albatrosa przeszkadza to, że w lokalu obok grają "do kotleta" i grozi wezwaniem policji (godz. 22:05), a sami nie potrafią zadbać o czystość. Może ich postraszyć wezwaniem odpowiednich służb. W końcu drogą za Albatrosem też chodzą turyści!
Więc wybacz mi, że żyję snem...

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 11 lutego 2007, 12:09

Jedna z moich nocnych refleksji pospacerowych - czy Ustka jest miastem stosujacym segregacje odpadow czy nie? ...Rozne zrodla podaja roznie...z autopsji widze ze osiedla maja kosze i kontenery na butelki i plastiki.Co innego z wyrzucaniem odpadow przez przechodniow. Stoja tylko jednolite kosze w ktorych widac random :) czy ZGK ma sortownie?, czy Ustka stwarza pozory ze jest "ekologicznie przygotowana"
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » niedziela, 11 lutego 2007, 12:21

A smietniki na psie odchody? Zrobiono z tego dodatkowe kosze na "normalne" śmieci, a psy kupciają dalej :wink:

Abar

Post autor: Abar » niedziela, 11 lutego 2007, 12:34

Tu dochodzi jeszcze kwestia tych właścicieli czworonogów, którzy wypuszczają swoje psiaki w "samopas". Wiele osób jest zbyt leniwych by wyjść razem z psem na spacer zwłaszcza gdy jest zimno, ogranicza się wyłącznie do wypuszczenia psa na dwór i wraca do domu. Psy w tym czasie nie dość, że swobodnie "kupciają" to po prostu stwarzają zagrożenie...

Kulka

Post autor: Kulka » poniedziałek, 12 lutego 2007, 13:53

Tak w ogóle odnośnie segregacji odpadów przez mieszkańców. Nie wiem po jakich osiedlach Forumiwicz eleez spacerował bo u mnie na osiedlu są kontenery na plastik i owszem a nawet 2 a gdzie na szkło i papier to nie wiem. Nie wspominając o pojemnikach na zużyte baterie. Tak wiec wydaje mi się, że Ustka stwarza pozory "ekologicznego miasta" zwłaszcza w sezonie, żeby ładnie wyglądało dla turystów bo po sezonie jest brudno niestety a nie powinno tak mi się przynajmniej wydaje :roll: :roll: :roll:

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 12 lutego 2007, 14:18

hmm szanowna Kuleczko...tak zdeksza uogolnilem... opisalem widok tego co mijam po drodze do domu od dziewczyny :) widze ze uzupelnilas moja opinie...pod Twoja moge sie podpisac :) Tez mam wrazenie ze cos co jest okreslane jako recycling lub segregacja istnieje tylko w teorii. Ciekaw jestem kiedy jacys inspektorzy od letnich kurortów na lamach prasy zarzuca nam ze w Ustce nie dba sie o srodowisko - co gorsza naloza na nas kary za nieprzestrzeganie unijnej dyrektywy o segregacji odpadów.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 18 lutego 2007, 16:49

jakim cymbalem trzeba byc zeby podpalic kazde drzewo w zasiegu wzroku ???

Obrazek

Obrazek

Obrazek

beton w lesie tez normalka - pierwsze slonce w koncu :D ten nasz narod :D

Obrazek
Obrazek

obcy

Post autor: obcy » środa, 21 lutego 2007, 22:41

Zapewne jest to osoba bezdomna, choć nie koniecznie.

Anatolij Zajcew

Post autor: Anatolij Zajcew » środa, 21 lutego 2007, 23:25

Jedna z moich nocnych refleksji pospacerowych - czy Ustka jest miastem stosujacym segregacje odpadow czy nie? ...Rozne zrodla podaja roznie...z autopsji widze ze osiedla maja kosze i kontenery na butelki i plastiki.Co innego z wyrzucaniem odpadow przez przechodniow. Stoja tylko jednolite kosze w ktorych widac random :) czy ZGK ma sortownie?, czy Ustka stwarza pozory ze jest "ekologicznie przygotowana"

ZGK nie ma sortowni, a segrgacja odpadów w mieście to kicha, większość pojemników segregacyjnych to kwestia sezonu letniego, potem znikają, Ponadto w/w firma sprzedaje worki na odpady w różnych kolorach (ustawowe dla odpadu) w celu segregacji ale i tak później wrzucane są przez obsługę ZGK do jednej śmieciary i razem mielone, pozory stwarzać trzeba i punkty łapać

Anatolij Zajcew

Post autor: Anatolij Zajcew » środa, 21 lutego 2007, 23:34

segrgacja odpaów jest opłacalna, są w Polsce firmy skupujące sortowane odpady za przyzwoite pieniądze ale chcą konkretne ilości towaru , nie opłaca się wysyłać w Polskę Tira po 5 ton szkła i to tak jak jest w ZGK mieszanego, szkło jest atrakcyjne po segregacji kolorystycznej.
Dziwie się , że Ustka nie dba o prawdziwą segregację ale to faktycznie , trzeba mieć trochę pojęcia

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 21 lutego 2007, 23:53

Zapewne jest to osoba bezdomna, choć nie koniecznie. -tak co 3 wychodzacy w kapciach ze smieciami staje sie w niedziele bezdomny do 20 wieczorem 8)
Obrazek

Abar

Post autor: Abar » czwartek, 22 lutego 2007, 09:30

Ada2 pisze:ciekawe, ceiakwe... towarzyszu elveez :wink:
towarzyszu??? rzeczywiście... ciekawe, ciekawe :lol:

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 31 marca 2007, 16:42

zdegustowany jestem nieco stanem rzeczy jaki ma miejsce w lesie za ulica narcyzowa pod dzialkami...zaistnialo tam szczegolnie duzo odpadkow typu pampers :shock: i wycofana z uzytku armatura.. za dzialkami natomiast na koncu jasminowej mozna zobaczyc wszystko ...od butelek po arizonie w ilosciach kosmo :? sa tam wywiezione smieci Bog wie skad - eternit, stłuczka kiedys miasto usuwalo tam scinke z zywoplotow..ale teraz to i krowe lub konia mozna pochowac

Sami mieszkancy kwiatowego syfia ze glowa boli - glazura w lesie :shock:
czy dzialkowcy maja obowiazek dokumentowania wywozki nieczystosci?dlaczego nie maja obowiazku postawienia kontenerow?
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 14 kwietnia 2007, 00:50

0:20 ide do domu .....
na przejezdzie widze swiecacy grot ..podlaze a tu kuku :D

Obrazek

egzotycznie...zobaczyc symbol roztrzesienia na ulicy ;D ....

(...) "zgubiwca proszony do znalazcy""

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » sobota, 14 kwietnia 2007, 09:53

Do kolekcji dopisałbym telewizory, które (z racji tego, że nie można wynieść je po prostu na śmietnik) walają się po lasach :|

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 14 kwietnia 2007, 11:12

Do kolekcji dopisałbym telewizory

- to za osierem w lesie

Obrazek

polecam rozwiesic podobne na calej Ustce i obciazyc spoldzielnie kosztami sprzatania.... :D proste hehehehehe

w kilku miejscach Ustki zauwazylem ze znaki na skrzyzowaniu ( np skrzyzowanie Darłowska/Zubrzyckiego) sa ustawione sprzecznie z logika - mianowicie kierowca szukajacy Zubrzyckiego widzi dopiero nazwe ulicy kiedy nie ma mozliwosci skrecenia w nia..bo znaki sa ustawione za skrzyzowaniem zamiast przed - czesto (jak dzis) wyzwala to odruch naglego hamowania (moze sie uda skrecic jeszcze) raz zjazd nastepuje pod prad, a dwa ze ktos w tylek moze wjchac.

Obrazek

na podziw zasługuje wlasciciel sklepu kolo spolem na marynarki - ktory oblepil drzwi syropianem (cala witryna) i polozyl gładz i tynk strukturalny (lol!)

Obrazek

mlodosc w Ustce :D

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 27 maja 2007, 14:22

Obrazek

ktos ma moze podobne odczucia ze zbyt wiele martwych ptakow wala sie ostatnimi czasy po plazy(na wys azotow) i w porcie ?

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » niedziela, 27 maja 2007, 22:32

No cóż Elveez:

-industrializacja
-zanieczyszczenie
-wypadki losowe
-itd., itp.
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

ODPOWIEDZ