Tarcza antyrakietowa koło Ustki?

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

marcelik

Tarcza antyrakietowa koło Ustki?

Post autor: marcelik » środa, 2 sierpnia 2006, 08:18

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 2 sierpnia 2006, 08:27

W przypadku agresji wymierzonej w amerykańskie wyrzutnie mieszkańcy tych okolic także staną się celem - nie owija w bawełnę rozmówca "Dziennika". (PAP)
:evil: :evil: :evil:
Ale mamy wybór. Żarnowiec albo tarcza.

autkasz

Post autor: autkasz » środa, 2 sierpnia 2006, 10:27

tarcza 1 - 0 elektrownia
Bo czasem przegrać znaczy wygrać
Obrazek

Marcin Barnowski

Post autor: Marcin Barnowski » środa, 2 sierpnia 2006, 10:41

No! Jeśli ten pomysł przejdzie, wreszcie rozkwitnie w Ustce turystyka. Wyobrażacie sobie te tłumy agentów chińskich, irańskich, syryjskich, rosyjskich, wenezuelskich i do tego amerykańskich, którzy będą się kręcić wokół tej instalacji? :D

Rzecznik Prasowy
Kontakt:

Post autor: Rzecznik Prasowy » środa, 2 sierpnia 2006, 11:01

Witam na forum Ambasadora Ustki w dziedzinie promocji miasta Marcina Barnowskiego!

A o tarczy wypowiem się później.
Tomasz Kościuczuk
Rzecznik Prasowy

maja

Post autor: maja » środa, 2 sierpnia 2006, 11:53

AKurat w tej kwestii mam mocno mieszne odczucia.
Z jednej strony jestem totalnym pacyfistą i jakiekolwiek pomysły na wojnę mnie przerażają.
Jednak z drugiej trzeba mieć świadomość, że w każdej chwili ten niby spokój może szlag trafić i wtedy takie urządzonko mogłoby się przydać.
Ale znając życie domyślam się, że skoro ktoś wymyślił tarczę "anty coś tam", to ktoś w tym samym czasie opracował metodę jej unicestwienia. I faktycznie może się okazać, że przy okazji zniszczenia podusteckiej wyrzutni zniknie z mapy kawałek północnej Polski...
Ale faktycznie może nam wzrosnąć liczba turystów z Bliskiego Wschodu. :roll:

A streszczając ten wywód NIEEEEE!!!!! Nie i jeszcze raz nie!!!!
"Nigdy nie śpij z większym od siebie wariatem" (II Prawo Hartleya)

Rzecznik Prasowy
Kontakt:

Post autor: Rzecznik Prasowy » środa, 2 sierpnia 2006, 13:03

Bardzo proszę o zabieranie głosu. Abstrahując od możliwości rzeczywistego ataku, czy wydaje się Państwu, że usytuowanie tarczy antyrakietowej na poligonie w Wicku będzie mieć korzystny czy też niekorzystny wpływ na rozwój Ustki?
Tomasz Kościuczuk
Rzecznik Prasowy

marcelik

Post autor: marcelik » środa, 2 sierpnia 2006, 13:16

Forumowicz Mirek pisał dzisiaj o lotnisku w Redzikowie W jego poście napisałem:

"Myslę, że jest to związane z decyzją o lokalizacji bazy antyrakietowej w Wicku. Żaden inwestor tutaj nie wszedł i nie wejdzie, jesteśmy chyba skazani na wojsko. Może to jest szansa dla tego regionu? Taka baza + lotnisko stworzy kilka miejsc pracy"

marcelik

Post autor: marcelik » środa, 2 sierpnia 2006, 13:27

Pod linkiem jest wywiad Polskiego Radia z dowódcą amerykańskiej Agencji Obrony Rakietowej generałem Henrym Oberingiem. Przeczytajcie, żeby lepiej wiedzieć z czym (ewentualnie) będziemy mieli do czynienia.

http://www.polskieradio.pl/jedynka/news ... D=5741&c=2

sowa

Post autor: sowa » środa, 2 sierpnia 2006, 13:30

Jestem za! Może zmiejszy się bezrobocie jak wczesniej zauważuł " Marceli"
Sowa

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 2 sierpnia 2006, 13:46

Jezeli powstanie baza to żegnajcie podgrzybki,zielonki,prawdziwki -teraz moza wchodzić na teren wojskowy.Zapomnijcie jak bedzie baza.Pewnie do Lędowa bedą przepustki satelitarne!

Ps.Jak powstanie baza to zmieniam nicka na Mirek 007. :D

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » piątek, 4 sierpnia 2006, 10:56

Widok na plaże w Ustce za pare lat jak powstanie tarcza :wink: :wink: :wink:

Obrazek
Obrazek

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » piątek, 4 sierpnia 2006, 12:24

Dodatkowa atrakcja mogą być świecące podgrzybki i maslaki......

autkasz

Post autor: autkasz » piątek, 4 sierpnia 2006, 13:01

ale tarcza z radioaktywnością nie ma wiele wspólnego :wink:
Obrazek

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » piątek, 4 sierpnia 2006, 14:24

Jak skutecznie staniemy sie celem, to w każdej chwili radioaktywność może wzrosnąć, na wszelki wypadek idę kopac schron do ogródka.....

Awatar użytkownika
Lukasz
Kontakt:

Post autor: Lukasz » wtorek, 8 sierpnia 2006, 21:32

Uważam, że tarcza antyrakietowa, która powstanie w Ustce spowoduje, że duża liczba turystów przestanie do nas przyjeżdżać latem. Poza tym okolice Ustki staną sie głównym celem ataku terrorystów, gdyż pierwsze pociski uderzyłyby nie w USA lecz w okolice Ustki - w miejsce gdzie będzie znajdowała sie tarcza antyrakietowa. Najgorze w tym wszystkim jest jednak to, że turystyka podupadnie.
Oby jak najdalej od Ustki !!!

Awatar użytkownika
Oleko

Post autor: Oleko » środa, 9 sierpnia 2006, 23:18

hmmm ja jestem za nie żeby tej tarczy koło nas nie było ponieważ wtedy będzie nasz poligon strzeżony i tak jak było napisane zero grzybków i rajdów przez poligon:/ Teraz juz były ćwiczenia amerykańskich śmigłowców na naszym p[oligonie i amerykanie bojąc się ataków terorytycznch nawet żaglówką pływających po wicku nie pozwalali się zbliżać:/ z tego co wiem to ochrona była bardzo duza i rygorystyczna:/ jeszcze na wjeździe do Ustki będzie trzeba okazywac dokumenty itp jak to kiedyś było:/

autkasz

Post autor: autkasz » czwartek, 10 sierpnia 2006, 15:09

No po ostatnich dwoch wypowiedziach lepiej urwac ten temat.
Czemu turystyka ma podupaść???? Myslisz ze ludzie beda sie bac tu przyjezdzac? Poza tym chciałem Ci przypomnieć (nawet nie bo chyba tego nie wiesz), że ta cała "tarcza" to nie jest wyrzutnia, która powstanie między Jarosławcem, a Ustką, ale jest to sieć wyrzutni w całej Europie (jeśli nie na świecie, az tak sie w ten temat nie zagłębiam), i wątpie aby Ustka stawała sie odrazu podstawowym celem ataku, a co za tym idzie "straszydłem" turystów.Jak dla mnie to mogłoby to zwiększyć zainteresowanie turystów, gdyby np w miescie w chwilach wolnych pojawiali sie amerykanscy piloci, ktorzy stacjonowaliby w rędzikowie (taka wizja podobno jest)

A co do wypowiedzi Oleko, to chciałbyś zeby przyjechał jakis iracki terrorysta, wybrał sie na grzyby na nasz poligon, przy okazji zrobił album zdjęć, a potem zachowal to w celach sobie znanych? Malo jest lasów dookola? musisz isc na poligon grzyby zbierac? bo ja nie

PS. Myslisz ze na Ustke spadnie rakieta skoro bedzie tu wyrzutnia pociskow niszczaca rakiety w powietrzu, a 20 km dalej stacjonowac będą amerykańskie myśliwce mające niszczyć samoloty transportujące rakiety czy bomby?
Obrazek

Awatar użytkownika
Oleko

Post autor: Oleko » czwartek, 10 sierpnia 2006, 19:26

tam jest najwięcej grzybów:P a co do lotniska w Rędzikowie nie jestem przekonany ponieważ ono zostało zlikwidowane i teraz spowrotem wojsko miałoby wykupywać ziemie itp:/ nie sądze by do sżło to do realizacji:/

autkasz

Post autor: autkasz » czwartek, 10 sierpnia 2006, 21:44

ale to dojdzie do realizacji jesli powstanie ta wyrzutnia, bo samoloty musza gdzies stacjonowac, a nie wiem gdzie jest inne "lotnisko" najblizej, w kazdym badz razie wyrzutnia = samoloty
Obrazek

ODPOWIEDZ