Tarcza antyrakietowa koło Ustki?

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

ustczanin

Post autor: ustczanin » sobota, 12 sierpnia 2006, 00:11

masasza pisze:Widok na plaże w Ustce za pare lat jak powstanie tarcza :wink: :wink: :wink:

Obrazek
Dla takich widoków liczba turystów na pewno wzrośnie. Nie mamy w Ustce za duzo atrakcji.

""""Uważam, że tarcza antyrakietowa, która powstanie w Ustce spowoduje, że duża liczba turystów przestanie do nas przyjeżdżać latem. Poza tym okolice Ustki staną sie głównym celem ataku terrorystów, gdyż pierwsze pociski uderzyłyby nie w USA lecz w okolice Ustki - w miejsce gdzie będzie znajdowała sie tarcza antyrakietowa. Najgorze w tym wszystkim jest jednak to, że turystyka podupadnie.
Oby jak najdalej od Ustki !!!

Lukasz

"""""
Co za bzdety?!?! :lol:

Na pytanie rzecznika odpowiem , że usytuowanie tarczy antyrakietowej na poligonie w Wicku będzie mieć korzystny wpływ na turystyke i reklamę Ustki.
(Czarnobyl zarabia niezłą kasę na turystyce)

Nikt nie będzie się bał terorystów (albo turystów( z butelkami Bolsa, Coca coli i Pepsi lub innymi niebezpiecznymi płynami .

Uwaga!! Ostroznie mieszać płyny - grozi eksplozja lub cięzki kac!!!!!!!!

Pozdrowienia

ustczanin

Post autor: ustczanin » sobota, 12 sierpnia 2006, 00:19

Marcin Barnowski pisze:No! Jeśli ten pomysł przejdzie, wreszcie rozkwitnie w Ustce turystyka. Wyobrażacie sobie te tłumy agentów chińskich, irańskich, syryjskich, rosyjskich, wenezuelskich i do tego amerykańskich, którzy będą się kręcić wokół tej instalacji? :D
no i jak to skomentować ?

wystarczy podac adres internetowy Pana M.B.
oszolom4@vp.pl
nic dodać nic ująć - oszołom

autkasz

Post autor: autkasz » poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 15:02

niezbyt trafnie z tym Czarnobylem wyskoczyles ;] bo to raczej nie jest wakacyjny kurort ;)
Bo czasem przegrać znaczy wygrać
Obrazek

ustczanin

Post autor: ustczanin » środa, 16 sierpnia 2006, 21:42

autkasz pisze:niezbyt trafnie z tym Czarnobylem wyskoczyles ;] bo to raczej nie jest wakacyjny kurort ;)
Zgadza się - prawie całoroczny.
Tylko u nas niestety 2 m-ce sezonu.

Pozdrowienia

PS Szmal nie smierdzi i nie promieniuje :)

Edward

Tarcza

Post autor: Edward » czwartek, 17 sierpnia 2006, 11:25

Tak przy okazji tej fotki z dodanym okrętem podwodnym: od wielu lat mówiono o tym, aby sprowadzić do Ustki jakiś okręt wojenny i udostępnić go dla zwiedzania. Brano pod uwagę wycofany ze służby okręt rakietowy "USTKA", który można było mieć za cenę złomu. Ale to już czas przeszły niedokonany.
Zetknąłem się też z pomysłem, aby sprowadzić do Ustki któryś z wycofywanych rosyjskich okrętów podwodnych. Nie jest to jakaś nowość - te okręty są już wykorzystywane jako atrakcja turystyczna: załoga jest w oryginalnych mundurach a dla zwiedzających przygotowano różne atrakcje.
Wracając do zdjęcia: atomowy okręt podwodny na pewno nie wpłynie do usteckiego portu, ale gdyby nawet zakotwiczył na redzie, to do wycieczkowych stateczków kolejki by były bardzo długie ... Przypomnę, że wrak pogłębiarki, gdy był widoczny nad wodą, był obiektem na tle którego bardzo często robiono sobie pamiątkowe zdjęcia z Ustki.
Edward Zając

autkasz

Post autor: autkasz » czwartek, 17 sierpnia 2006, 11:46

no to trzeba zalatwic jakis wycofany okret tak jak mowi poprzednik, moim zdaniem super pomysl, atrakcja murowana i do tego całosezonowa

A Czarnobyl jest całoroczną atrakcją ale chyba tylko dla badaczy, chcialbys zeby cala Twoja rodzina chorowala na raka za cene takich atrakcji? bo ja nie, wiec nie uzywaj glupich porownan
Obrazek

Awatar użytkownika
masasza

Re: Tarcza

Post autor: masasza » czwartek, 17 sierpnia 2006, 13:11

Edward pisze:Tak przy okazji tej fotki z dodanym okrętem podwodnym:
ALe to nie jest doklejony okręt. To jest autentyczne zdjęcie z rosyjskiej plaży. :wink: :wink:
Obrazek

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 17 sierpnia 2006, 16:21

Masasza, gratuluję posiadanej galerii zdjęć. Wygląda to tak, jakby ten okręt pilnował, aby komuś nie przyszło do głowy uciekać wpław z sowieckiego raju.
A teraz wyobraźcie sobie, że taki okręt wprowadzamy wykopanym kanałem na plażę, np. na wysokości "Dajany". Kanał zasypujemy aby okręt był "zanurzony" w piasku do linii wodnej. Z promenady robimy kładkę i u wejścia kasujemy. Atrakcje wewnątrz okrętu zależne od pomysłowości organizatora, np w klaty dziobowych wyrzutni torped można założyć przezroczyste dekle.
Sądzę, że przedsięwzięcie szybko by zwróciło poniesione koszty.
Edward Zając

autkasz

Post autor: autkasz » czwartek, 17 sierpnia 2006, 22:13

:D zeby to bylo takie proste. Wykop pan kanal ale nie na samej plazy tylko z 200 metrow w glab morza, zeby taki sprzet mogl doplynac na ta plaze, a nie zostac zaciagniety po dnie. Uwazam ze wystarczyloby zupelnie gdyby stal w porcie.
Obrazek

Edward

Post autor: Edward » piątek, 18 sierpnia 2006, 08:58

Okręt tej wielkości co widoczny na zdjęciu miałby problem z wpłynięciem do usteckiego portu. Zająłby też sporo nabrzeża, co kosztuje. Praktycznie mógłby obecnie stać jedynie po zachodniej stronie przy byłym elewatprze. Nie jest to obecnie reprezentacyjne miejsce. Ale gdyby prawdą okazały się pogłoski, że nowy właściciel chce przebudować elewator na luksusowy hotel, to okręt w tym miejscu byłby wspaniałym uzupełnieniem.
Utrzymanie statku na wodzie jest kosztowne - stała załoga, co parę lat obowiązkowy przegląd i konserwacja części podwodnej na doku, czyli holowanie okrętu do Szczecina lub Trójmiasta.
Ale to i tak fantazja, bo decydująca jest kalkulacja ekonomiczna. Możre jednak ktoś dojdzie do wniosku, że ta się opłaci. W wielu miastach na świecie, również w portach nadbałtyckich, wystawiane są do zwiedzania różne okręty - od hitlerowskich U-botów po stare żaglowce.
Edward Zając

autkasz

Post autor: autkasz » piątek, 18 sierpnia 2006, 10:41

ale ja mówie o jakimś starym polskim statku a nie o rosyjskim okręcie atomowym
Obrazek

Awatar użytkownika
Qazar

Post autor: Qazar » środa, 24 stycznia 2007, 17:03

tutaj mamy pokazane realne szanse na powstanie tarczy antyrakietowej koło Ustki
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... 9/0/slupsk

autkasz

Post autor: autkasz » środa, 24 stycznia 2007, 22:14

z tym ze chyba ta baza ma zajmowac tak duzy obszar poniewaz pociski musza gdzies spadac, a w przypadku wicka to te pociski mialby spadac do morza (gdzies czytalem chyba, nie pamietam dokladnie). Ale prawda jest taka, ze bylaby to prawdziwa "wyspa" amerykanów w naszym kraju, państwo w państwie i nie podoba mi sie to ze to my zabiegamy o powstanie bazy u nas, a nie oni.
Obrazek

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » środa, 24 stycznia 2007, 22:19

Nie wiem moze jestem w błędzie ale wydaje mi sie że decyzja juz zapadła a teraz to sie toczy jakaś polityczno-dyplomatyczna gra.
Obrazek

Abar

Post autor: Abar » czwartek, 25 stycznia 2007, 19:11

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 25 stycznia 2007, 22:31

im dalej tym lepiej..wchodzilo w gre uruchomienie lotniska za slupskiemna co USA sie nie godzi (finansowanie)...wicko i tak juz promieniuje... my wazeline amerykancom walimy a oni nam na sucho (figa)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 26 stycznia 2007, 05:48

@Edward
Ale gdyby prawdą okazały się pogłoski, że nowy właściciel chce przebudować elewator na luksusowy hotel
A czy ten właściciel cokolwiek zbudował dla Ustki?Tylko wysysa jak pijawka .Pozdro

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 26 stycznia 2007, 07:52

@ Mirek &Pan Edward

@Edward
Cytat:

Ale gdyby prawdą okazały się pogłoski, że nowy właściciel chce przebudować elewator na luksusowy hotel
A czy ten właściciel cokolwiek zbudował dla Ustki?Tylko wysysa jak pijawka .Pozdro

kiedy probowal utworzyc spolke pod budowe aquapark w gazecie ukazaly sie artykuly ze ten Pan jest niewyplacalny ( pod taka inwestycje)skoro kupil ten elewator i zaplacil kare za brak dzialan na tym terenie..to rodzi sie pytanie jak pogodzi te wszystkie swoje inwestycje? czyzby miala nadejsc era oczekiwania na zgromadzenie srodkow pod rozbudowe tych inwestycji? za cos tez je musial kupic :D i urzad w Slupsku dofinansowac wiec chyba jest goly (niewnikam) wiec na hotel topoczekamyu..albo ziemia pojdzie z przycina i dalej bedzie stala i czekala az ceny wzrosna i tak w kolko
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Edward

Post autor: Edward » piątek, 26 stycznia 2007, 10:22

Nie zajmowałem się szczegółowo tym tematem i wspomniałem o przebudowie elewatora na hotel przy okazji, bo tu nie ten temat. Jednak z tego co wiem, to Urząd Morski ma zastrzeżenia do tego pomysłu a miasto dotąd nie ma planu zagospodarowania tego terenu. Jest tam nadal funkcja przemysłowa. Ponieważ przywrócenie budynkowi po elewatorze jego dawnych funkcji praktycznie nie wchodzi w grę, więc powstała na tym terenie sytuacja patowa: właściciel obiektu nie widzi możliwości sensownej inwestycji przemysłowej na tym terenie, a na inwestycje innego rodzaju nie ma zezwolenia. Mamy więc niszczejący obiekt i budy przeznaczone do rozbiórki, które ktoś próbuje łatać. A już zupełnym nieporozumieniem, psującym wartość inwestycyjną tego terenu, jest umieszczenie tam Komendy Portu Wojennego.
Edward Zając

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 26 stycznia 2007, 13:30

Jednak z tego co wiem, to Urząd Morski ma zastrzeżenia do tego pomysłu - szkoda ze mial zastrzezen jak pozwalal na rozbabranie wydmy kolo korsarza...tam tylko granat i zdecydowane wejscie - wszedzie klum-bum ! cala wladza
Obrazek

ODPOWIEDZ