Tarcza antyrakietowa koło Ustki?

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

kaczorek

Post autor: kaczorek » poniedziałek, 29 stycznia 2007, 20:53

Uruchomienie hotelu w pobliżu firm związanych z rybami (Korab , giełda, Ustryb) nie jest dobrym pomysłem . I o tym chyba wie właściciel terenu.Może nadaje sie ten budynek na handel lub usługi .

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 1 lutego 2007, 18:21

narazie jest mowa o bardzo bliskim dostepie do bałtyku (pomorze srodkowe) - rak nas zje od promieniowania - radar emituje srednio 15 W/m3 - ponad 3 krotnie wiecej niz stacja GSM najwiekszej mocy - ta sama historia co anteny radia Watykan radio ucichlo w kontekscie swiatowym ze wzgledu na normy i szkodliwosc
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

tomek

Post autor: tomek » niedziela, 4 lutego 2007, 12:24

Popieram powstanie tarczy antyrakietowej w pobliżu Ustki z kilku powodów:
1 Jest to najnowoczejniejsza technologia którą posiadają tylko amerykanie jesli czesc tego nowoczesnego systemu znajdowałaby w Polsce wzrosłaby nasza pozycja na arenie międzynarodowej!
2 Poznanie tej technologii niewątpliwie przyniosło by nam korzysci w dziedzinie nauki, przemysłu,uzbrojenia
3 Z racji naszego połozenia geograficznego musimy stale umacniać nasz system obronny a amerykańskie 12 rakiet mających charakter wybitnie defensywny napewno by sie do tego przyczyniło
4 Amerykanskie bazy wojskowe w których znajdują sie tarcze antyrakietowe nigdy nie były celem ataku i nie sadze ze ustaecka odstraszała by turystów wydaje mi sie ze wrecz przeciwnie

Ps oczywiscie zbudowanie tarczy ma tez swoje minusy ale to temat na inny post :D
Polityka jest umiejętnością powiedzenia komuś że jest idiotą tak żeby odebrał to jako komplement:)

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 4 lutego 2007, 12:58

Ad. 1 Nie widze zwiazku miedzy nasza pozycja w swiecie a posiadaniem tych fortyfikacji. Liczyłbym sie natomiast ze zdaniem Rosji ktora nie zostanie obojetna na tego typu obiekt (neutralizujacy w pewien sposob ich urzadzenia obronne)

Ad 2 Nigdzie nie udalo mi sie przeczytac ze amerykanie ujawnia nam technologie tej tarczy (jest to malo prawdopodobne - projekt kosztujacy trylion $ jest wyjatkowo tajny)

Ad 3 Mamy juz pewne wyrzutnie z osobnymi systemami sledzenia celow w powietrzu - Z racji naszego połozenia geograficznego - projekt koszrujacy kilkadziesiat mln zł nie spawdza sie ze wzgledu na nierownosci terenu (ograniczenie widocznosci radarowej)

Ad 4 To nie turystom bedzie bic po czajniku promieniowanie - tylko mieszkancom ( poligon pod darlowem - zbieraja juz zniwo swoich radiostacji)

Burmistrz ktory kierowal poligonem - jednym z nielicznych w Europie pod pewnymi wzgledami - moglby rozwiac wiele watpliwosci

Zainteresowanych odsylam do czasopisma Polska zbrojna wydanie Styczen/Luty 2007

http://www.polska-zbrojna.pl/
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 4 lutego 2007, 13:38

Dziendoberek,
Sa rejony w PL gdzie niema nic , absolutnie nic.Tam mozna postawic jakis radar ale nie w Ustce , waznym kurortem.Zablokuja plaze na poligonie dokad lubie chodzic.Moze na Monte Cassino w Sopocie postawic takie cos ale nie u nas.
Czółko

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 4 lutego 2007, 13:49

Co prawda w gazetach jest mowa o Ustce, de facto - tak wazny strategicznie obiekt nie stanie obok zabudowan czy centrum miasta (mam nadzieje) Budowle takie sa usytuowane z dala od miasta wzgledem wymogow bezpieczenstwa i wielu innych

http://www.mw.mil.pl
Obrazek

tomek

Post autor: tomek » niedziela, 4 lutego 2007, 13:53

elveez
Nie widze powodu aby liczyc sie ze zdaniem Rosji w jakiejkolwiek kwestii.Rosja przeciwiała sie przystapieniu Polski do NATO i UE.Dyplomacja rosyjska zawsze stosuje zasade im słabsza Polska tym lepiej dla Rosji.A co do technologii amerykanskiej to mam nadzieje ze jej przynajmniej czesciowe udostepnienie bedzie jednym z warunków umowy w sprawie której tocza sie rozmowy miedzy naszym rzadem a amerykanami.
Pozdrawiam
Polityka jest umiejętnością powiedzenia komuś że jest idiotą tak żeby odebrał to jako komplement:)

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 4 lutego 2007, 14:15

Nie widze powodu aby liczyc sie ze zdaniem Rosji w jakiejkolwiek kwestii - to nasz sasiad

Widzisz Polska juz raz postawila na swoim i jakie sa efekty ?

Technologia, ktora amerykanie nam tu postawia, jest tak kosztowna ze dla nas ogranicza sie do czystej teorii - malo kto wie ze armia kupila w zeszlym roku odpowiednik baterii przeciwlotniczej tunguska M1
http://www.youtube.com/watch?v=I1pshKqYAGQ za jedyne 300 mln zl jedna sztuka ! - Po co nam to?

Plyna z tego takie wnioski, ze nie jest okreslone jednoznacznie, co z tego bedziemy mieli - kosztem kolejnego przeciwstawienia sie Rosji. Rosja jako "nasz sasiad", gra nam nosie jak chce i sami dajemy jej do tego preteksty i mozliwosci. Nasz rzad zapomina jednak o tym ze Oni zawsze beda naszymi sasiadami i z ich zdaniem trzeba sie liczyc ( nie mowie tu o uleganiu )
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 8 lutego 2007, 16:18

tarcza rakietowa ciag dalszy - opinie ObrazekObrazek

200 DPI 2 x cirkabout 500 KB
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 8 lutego 2007, 16:33

Rosje nalezy wysłuchac a robić swoje.Rosja zrobi wszystko aby nie ,,stracić" Ukrainy z pod swoich wpływów .To jest klucz .Mając Ukraine po ,,polskiej" stronie bedzie troche inaczej .Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » czwartek, 8 lutego 2007, 18:45

A ja na przykład nie chcę, żeby ktoś bawił się zapałkami przy moim domu.
Rosjanom się nie dziwie, przy takich instalacjach mogą swoje bombki w kieszeń wsadzić.
Polacy to bardzo oddani sojusznicy, szkoda, że nie zawsze wychodzą przy tym na swoje.

Pozdrawiam forumowiczów!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 23 lutego 2007, 18:04

Delta Junction - życie "w cieniu" rakiet

Delta Junction to miasteczko położone w bezpośrednim sąsiedztwie Fortu Greely, gdzie znajduje się baza rakiet przechwytujących systemu tarczy antyrakietowej. Mieszkańcy miasteczka, zgodnie podkreślają, że czują się bezpiecznie, a baza daje im pracę.

To dokładnie taka baza, jaka może powstać w Polsce. Najbliższym sąsiadem Fortu Greely jest Delta Junction. W Polsce - mieszkańcy miejscowości, gdzie baza miałaby powstać - już protestują. W Delta Junction też były protesty, ale przed laty kiedy bazę likwidowano.

Teraz mieszkańcy nie potrafią sobie wyobrazić Delta Junction bez Fort Greely. Baza napędza całą tu ekonomię. To miliony dolarów. Jest dużo wojskowych i jest praca. Bez bazy to byłoby miasto duchów.

Na pytanie czy bez bazy nie byłoby jednak bezpieczniej mieszkańcy Delta Junction odpowiadają: Czujemy się bezpiecznie. Nie sądzę, żeby ktokolwiek chciał nas tutaj zaatakować. Na koniec rozmowy pada argument: Jeśli nie będziemy bronić kraju – wróg nadejdzie. Przeciwników bazy znaleźć tam trudno.

podobna baza ma powstac na pomorzu (wiecej inf na prv)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 26 lutego 2007, 11:31

Obrazek

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » wtorek, 27 lutego 2007, 19:28

elveez pisze:Delta Junction - życie "w cieniu" rakiet
Ameryka dla Amerykanów
Ameryka dla Polaków
Czujesz różnicę?

mika
Kontakt:

Post autor: mika » wtorek, 27 lutego 2007, 19:32

No a swiat jest dla ludzi wiec po co sie ograniczac do krajow :D

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » wtorek, 27 lutego 2007, 19:38

Mika mi chodzi mi o korzyści z tej ''inwestycji''.
Nie lubię, jak mi ktoś pokazuje jak to jest w stanach.
Ja póki co nie widzę żadnych plusów dla naszego Kraju.

mika
Kontakt:

Post autor: mika » wtorek, 27 lutego 2007, 20:49

Ja widze, moze np prace przynajmniej dla czesci mieszkancow, bo nie wierze ze nie bedzie miejsc pracy dzieki temu projektowi. Prawdopodobnie moze nastapic rozwoj naszego miasta, co sie bardzo przyda. Jak niektorzy twierdza turysci tez sie tym zainteresuja choc smiem watpic ale kto wie. Zreszta jak nie widac minusow a minimalne plusy to znaczy ze sie chyba oplaca przedsiewziecie, a to ze inni maja wiecej z tego korzysci no coz to jest spojrzenie na sprawe typowo polskie ja mam mniej ty nie bedziesz mial wcale ... a co do pokazywania jak jest w USA hmm USA nie przekonuje a porownanie z Rosja pewnie by spowodowalo reakcje rownie negatywna ciezko ludziom dogodzic. Ale to tylko moja opinia bez urazy :)

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 27 lutego 2007, 22:34

Mika mi chodzi mi o korzyści z tej ''inwestycji''. - to ze Ty ich nie widzisz nie znaczy ze ich nie ma - ja przedstawilem fakty a nie moja opinie

Poczytaj o NATO Grzsiu - to zobowiazanie - nie nasza wina ze swiat uznaje podzialy ponad porozumieniami...
Obrazek

mika
Kontakt:

Post autor: mika » środa, 28 lutego 2007, 17:20

Elveez a gdzie ja napisalam ze nie widze korzysci???

kaczorek

Post autor: kaczorek » środa, 28 lutego 2007, 17:26

A z czego wynika że ewentualna baza rakietowe będzie budowana w Ustce ? Mi jest wiadomo że lokalizacja bazy rakiet to okolce Debrzna .

ODPOWIEDZ