ZEGAR Z KURANTEM

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Rzecznik Prasowy
Kontakt:

ZEGAR Z KURANTEM

Post autor: Rzecznik Prasowy » czwartek, 14 września 2006, 10:15

Od wczoraj od godziny 16 na wieży nowego ratusza znajduje się zegar, z elektronicznym kurantem!

Na początek kurant został ustawiony tak, że bije co pół godziny - pół po rozbrzmiewa raz jeden, a o pełnej godzinie tyle, która jest godzina. Całą dobę.

Ustawienia można jednak zmieniać - częstotliwość, godziny i głośność sygnału. Jest też dość śmiały pomysł, żeby w południe kurant wygrywał jedną z zaprogramowanych melodii. Do czasu przyjęcia przez Radę Miejską hejanału, jeżeli takowy miałby w ogóle sie pjawić. W tej kadencji padła taka propozycja od radnego Piotra Wszółkowskiego.

Proszę o podpowiedzi i pozdrawiam!
Tomasz Kościuczuk
Rzecznik Prasowy

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 14 września 2006, 10:22

Dobry pomysł! :Oby nie kolidował z dzwonami z kościołem .A hejnał ....lol:

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » czwartek, 14 września 2006, 11:15

Ciekaw jestem jak długo obejdzie się bez protestów dot. głośności zegara. W kościele Gwiazdy Morza też co 30 min dzwon wybija godzinę i wiem, że wywoływało to protesty sąsiadów, którym "zbyt głośno dzwonił" ...

Hejnał? Może "Morskie Opowieści" :wink:
Więc wybacz mi, że żyję snem...

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 14 września 2006, 11:44

W kościele Gwiazdy Morza też co 30 min dzwon wybija godzinę
Mieszkam blisko i nie odczuwal poniewaz dzwieki jest stłumiony-teraz chyba nie działa.Byłem na pl.Wolnosci i zegar z ratusza wybijał godz 11 -naprawde głosno.Pozyjemy -zobaczymy.Pozdro

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » czwartek, 14 września 2006, 11:56

Jeżeli jest głośno, to na pewno będą protesty i wówczas będą uzasadnione.
Chyba można ustawić elektronikę tak, aby kurant odzywał się poza okresem ciszy nocnej. Miłe uchu dźwięki są miłe, ale sen jest jeszcze milszy...
Czas pokaże, czy w ogóle komuś to przeszkadza, jednak najbliższe okna dzieli o wieży ratusza ok. 20 metrów. To niewiele...

autkasz

Post autor: autkasz » czwartek, 14 września 2006, 12:18

zgadzam się, protesty napewno będą.
A z tym "hejnałem" to ciekawa sprawa, jestem tylko ciekaw jak miałby on powstać, czy miałby jakieś podstawy(nie widze tego inaczej :wink: ) czy będzie to poprostu wymyślona melodyjka?
Ale znając zycie to po wyborach pomysł pojdzie w zapomnienie.

A ciekawe jaki stosunek do hejnału ma pan radny Wszółkowski?był on przecież wielkim zwolennikiem heraldycznych zmian itd. (tylko zeby nie odpisał mi jego super kumpel TROPS :wink: )
Bo czasem przegrać znaczy wygrać
Obrazek

Awatar użytkownika
Mki

Post autor: Mki » czwartek, 14 września 2006, 15:03

Zegar z kurantem wybił właśnie godzine 15..czuje sie prawie, jakbym mieszkał na wrocławskim Starym Rynku :)
Podpis i tak jest nieprawdziwy.

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » czwartek, 14 września 2006, 15:13

Hmm wczoraj o 16 leciała jakaś melodia grana na trąbce. Coś to było... ;)

A ogólnie to beznadziejnie, bo dzisiaj ten zegar mnei bardzo chamsko i perfidnie obudził o 9 rano. Ciszej proszę! Niektórzy mieszkają blisko ratusza :P
"Po co mam czas tracić na mówienie do ściany, ściana i tak zawsze swoje wie..." Banach

Awatar użytkownika
Mki

Post autor: Mki » czwartek, 14 września 2006, 15:38

"Śmiały pomysł"? Dwie rybki wychodzące z okienek (bylego gabinetu logopedy chyba) i trykające sie ogonkami;)
Podpis i tak jest nieprawdziwy.

Awatar użytkownika
pitdoggy

Post autor: pitdoggy » czwartek, 14 września 2006, 18:09

albo syrenki :wink:
-Every dog has his day-

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » czwartek, 14 września 2006, 20:10

A ja jednak musze troche zaprotestować. O ile w dzień nie mam nic przeciwko temu kurantowi, o tyle w nocy jest to troche dokuczliwe z racji bliskiego zamieszkania, zwłaszcza jeśli bije tyle razy. Ale ogólnie fajny pomysł, a z tymi melodyjkami to nawet jeszcze lepszy :)
Pozdro...
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

szymkaa

Post autor: szymkaa » sobota, 16 września 2006, 09:15

czy ktoś w ogóle mieszka koło tego ratusza???!!! zadowolonym łatwo powiedzieć, bo zapewne mieszkają sobie troche dalej od centrum! A ja mam kolejną nieprzespaną noc i w cale nie jest mi wesoło :evil: jakbm chciała, żeby mnie coś obudziło, to bym sobie nastawiła budzik w telefonie!! w ogóle co to ma być, żeby człowiek we własnym domu nie mógł mieć ciszy i spokoju??? I żeby we własnym domu nie móc się spokojnie wyspać???? BEZ PRZESADY!!!!! Myślę, że każdy ma w domu zegarek i sam może sobie sprawdzić, która jest godzina.

Ciekawe, bo jak były koncerty na promenadzie, to trzeba było się "ściszać" po 22, a tu nam urząd funduje taką zabawę na całą noc!!! :evil:

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » sobota, 16 września 2006, 09:38

Czy takie wpisy jak mój i szymki mogą być traktowane jako skarga? Bo nie wiem, czy to uczciwe, żeby fatygować się z pismem, telefonem, skoro fakt jest tak oczywisty, że powinien być zmieniony natychmiastowo.
"Po co mam czas tracić na mówienie do ściany, ściana i tak zawsze swoje wie..." Banach

Awatar użytkownika
pitdoggy

Post autor: pitdoggy » sobota, 16 września 2006, 09:41

zgadzam sie z tym, ze kurant w nocy powinien byc wyciszany. Przeciez to bez sensu budzić ludzi.
A w dzieńp-fajny pomysł.
-Every dog has his day-

szymkaa

Post autor: szymkaa » sobota, 16 września 2006, 10:00

tak ale tylko pod warunkiem, ze bedzie to w godzinach we ktorych nikt nie spi, czyli np od 10-11

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » sobota, 16 września 2006, 20:43

"Wtedy przeniosą się tam urzędnicy z dotychczasowych siedzib Urzędu Miejskiego przy ulicach Dunina i Marynarki Polskiej" - napisał rzecznik na stronie głównej; mam nadzieję, że i miejsce dla przyszłych rad miejskich rzecznik tam znajdzie.......

Awatar użytkownika
pitdoggy

Post autor: pitdoggy » sobota, 16 września 2006, 21:51

Najlepszym rozwiązaniem byłoby moim zdaniem dostosowanie godzin"pracy" kurantu do godzin ciszy nocnej.
-Every dog has his day-

magda21_ustka

Post autor: magda21_ustka » niedziela, 17 września 2006, 13:50

Tak, z tym, że cisza nocna to godziny 22-6, nie wszyscy chcą się budzić o 6 rano. Aktualnie zegar zaczyna dzwonić o 7-mej rano, co też nie jest dla mnie komfortem bo nie muszę wstawać o tej godzinie, mam jeszcze wakacje. Nie należę do malkontentów ale ten "kurant" jak na nasza małą Ustkę jest zdecydowanie za głośny. Przecież w bardzo bliskiej okolicy stoi wiele domów, to nie jest krakowski czy wrocławski rynek. Krytyków mojej wypowiedzi zafascynowanych dżwiękami "kuranta" zachęcam do spędzenia dłuższego czasu w jego pobliżu. Ja mieszkam zaraz na przeciw ratusza i coś mnie trafia jak biją te zwariowane dzwony.

Awatar użytkownika
iw

Post autor: iw » niedziela, 17 września 2006, 22:21

zegar - tak, kurant - przerost formy nad treścią
Jak posiada się prawo do myślenia, tak również prawo do zdziwienia i pytania się...

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » wtorek, 19 września 2006, 08:17

Panie Rzeczniku, czekamy na reakcję.
Start kuranta o 7-ej to naprawdę wątpliwa przyjemność dla osób mieszkających w pobliżu.

ODPOWIEDZ