ZEGAR Z KURANTEM

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Rzecznik Prasowy
Kontakt:

Post autor: Rzecznik Prasowy » wtorek, 19 września 2006, 08:33

Bardzo dziękuję za wszystkie głosy.

Zegar będzie teraz bił godziny od 8 rano do 22. Gong będzie też cichszy niż dotychczas.

W przyszłości możliwe będą dalsze zmiany ustawień.
Tomasz Kościuczuk
Rzecznik Prasowy

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » wtorek, 19 września 2006, 10:15

Cisza nocna jest przecież do 6. Gdyby ściszyć go, to zapewne brzmiałby w wielu domach porównywalnie do zegara wybijającego godzinę (takiego z wahadłem... :wink:) ...

A ciekaw jestem jak jest w Słupsku. Tam zegar zachowuje się podobnie, a oddalenie wieży ratusza od budynków mieszkalnych jest nie aż tak bardzo większa niż w Ustce...
Więc wybacz mi, że żyję snem...

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » wtorek, 19 września 2006, 11:30

sie.ma pisze:Cisza nocna jest przecież do 6. Gdyby ściszyć go, to zapewne brzmiałby w wielu domach porównywalnie do zegara wybijającego godzinę (takiego z wahadłem... :wink:) ...

A ciekaw jestem jak jest w Słupsku. Tam zegar zachowuje się podobnie, a oddalenie wieży ratusza od budynków mieszkalnych jest nie aż tak bardzo większa niż w Ustce...
GDYBY GO ŚCISZYĆ...

Co do odległości, to chyba jednak zupełnie inny rząd wielkości...

Awatar użytkownika
kulTOOLA

Post autor: kulTOOLA » wtorek, 19 września 2006, 13:30

Mnie dzisiaj obudził o 10 :) Poza tym wielu śpi w dzień. Poza tym wielu śpi w południe. Poza tym wielu śpi popołudniami. Poza tym wielu śpi po wieczorynce :P

Znaczy się kurant = niekńczące się pasmo kłopotów :) A pozytywu zero :P

;)
"Po co mam czas tracić na mówienie do ściany, ściana i tak zawsze swoje wie..." Banach

Arek K.
Kontakt:

Post autor: Arek K. » wtorek, 19 września 2006, 16:23

Co do dzwięków to jakby się tak czepiać, to proboszcz też powinien przestać bić w dzwony na poranną mszę..............
POzdrawiam

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » wtorek, 19 września 2006, 17:15

kulTOOLA pisze:Mnie dzisiaj obudził o 10 :) Poza tym wielu śpi w dzień. Poza tym wielu śpi w południe. Poza tym wielu śpi popołudniami. Poza tym wielu śpi po wieczorynce :P

Znaczy się kurant = niekńczące się pasmo kłopotów :) A pozytywu zero :P
BEZ KOMENTARZA:!::!::!:

Arek K. pisze:Co do dzwięków to jakby się tak czepiać, to proboszcz też powinien przestać bić w dzwony na poranną mszę..............
No właśnie- biją o 6.30 i jakoś problemów nie ma... A tu Kurant i 10... No dajta spokój...

Awatar użytkownika
iw

Post autor: iw » środa, 20 września 2006, 17:10

@sie.ma
kurant zepchnął na drugi plan ten temat :
http://www.ustka.pl/forum/viewtopic.php?p=12394#12394
a przejeżdżalem dziś i chyba nic się nie zmieniło
Jak posiada się prawo do myślenia, tak również prawo do zdziwienia i pytania się...

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » środa, 20 września 2006, 19:21

Ano nie! Jak pokręciło stateczek, tak zostało! Nie wiem po co zmieniono stary , ale na dobre to nie wyszło...

magda21_ustka

Post autor: magda21_ustka » czwartek, 21 września 2006, 23:05

Widać że osoby porównujące dzwony kościelne do kuranta mieszkają w ogóle nie w tej okolicy... Te pierwsze są o wiele cichsze ( i dzwonia może ze dwa razy dziennie) W ogóle nie ma co porównywać. Uwierzcie że ten kurant naprawde jest męczący. Od kiedy dzwoni mimo pozamykanych okien jestem zmuszona do pobudki o godzinie 7mej.Gdy są pootwierane okna natomiast zagłusza nawet telewizor Nie wiem czy w ogóle został ściszony, w każdym razie ja tej zmiany nie zauważyłam. Totalna porażka.... Naprawdę współczuję jeśli ktoś np. ma małe dziecko które śpi w ciągu dnia. A przyrównanie do odległości ratusza w Słupsku od budynków mieszkalnych tez raczej nietrafione:/

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » piątek, 22 września 2006, 12:53

Zgadzam się z przedmówczynią w 100%. Ja tez powoli mam dość tego zas...ego kuranta. Dzięki za taką atrakcję, gdy mieszka się blisko ratusza in spe.

Awatar użytkownika
Sioux

Post autor: Sioux » poniedziałek, 25 września 2006, 14:54

Szanowni Forumowicze!! Nie ma w polskim prawodastwie czegos takiego jak CISZA NOCNA!! Obecnie jedyną podstawą prawną stanowiącą o ograniczeniach dopuszczalności poziomu hałasu jest Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 lipca 2004 roku w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku (Dz.U.04.178.1841).
W/w rozporządzenie nie wprowadza definicji ciszy nocnej a jedynie ograniczenia co do wartości poziomu ciśnienia akustycznego ciągłego ustalonego dźwięku wyrażonego w decybelach. Dla obszaru gdzie znajduje sie zegar ustalono poziom hałasu obowiązujący między godziną 22.00-06.00 na poziomie 50 decybeli. Instytucjami mogącymi stwierdzić przekroczenie dopuszczalnego poziomu hałasu na terenie Gminy Miejskiej Ustka, są organy ochrony środowiska takie jak Powiatowy Inspektor Ochrony Środowiska lub Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska na podstawie pomiarów własnych poziomu hałasu. Dla obszaru Gminy Miejskiej Ustka instytucję te nie prowadziły w ostatnim czasie takich pomiarów, dlatego też niezwykle trudno jest określić czy osoba prywatna bądź inny podmiot przekracza dopuszczalny poziom hałasu.
Troche wiedzy winno sie przydac!! Pozdrawiam
Wrogowie często mówią prawdę, przyjaciele nigdy!!!- Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
pitdoggy

Post autor: pitdoggy » poniedziałek, 25 września 2006, 19:18

nie jest zdefiniowane pojęcie ciszy nocnej, ale w sposób dorozumiany to właśnie oznacza dopuszczalny poziom hałasu w określonych godzinach. Oczywistym jest, że nikt w takich przypadkach nie rozumie pod pojęciem "ciszy nocnej" zakazu wydawania/wydobywania czy jak tam to sobie chcemy nazwac jakichkolwiek dzwięków. Chodzi o to, żeby przestrzegać ogólnie przyjęte zasady społeczne, ustawodawca wkroczył i po prostu określił dopuszczalny limit decybeli. Co to oznacza dla przeciętnego obywatela? Ze w nocy nie powinno się hałasować. W tym przypadku mozemy śmiało okreslac podany okres czasowy jako "cisza nocna"-jest to określenie, które przyjęło się w społeczeństwie i bez względu na to czy mamy definicję prawną czy nie-w danych godzinach mamy prawo żądać spokoju. W społeczęństwie funkcjonuje multum pojęć, które nie mają określonych przez prawodawcę definicji, co nikomu nie przeszkadza posługiwać się nimi i być należycie rozumianym.
-Every dog has his day-

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » wtorek, 26 września 2006, 08:38

A ja mieszkam bardzo blisko owego kuranta i ilekroć słyszę ten ZBYT głośny dźwięk cisną mi się na usta słowa niecenzuralne.
Jesli ktoś mieszka dalej od nowego ratusza, może mu się to podobać. Mieszkańcy sąsiadujących budynków cierpią.

Panie Rzeczniku i niech Pan nie mówi, że kurant ściszono...

maja

Post autor: maja » wtorek, 26 września 2006, 08:55

No cóż... Zegar naprawdę ładny i z pewnej odległości (nawet już z Placu Wolności) brzmi dosyć sympatycznie. Ale parę razy przechodzilem koło Ratusza w czasie wybijania godzin i niestety muszę obiektywnie stwierdzić, że z bliska, nawet w dzień, jest to zbyt głośny dźwięk. Może by pomyśleć o nieco innym skierowaniu głośników... pod kątem w górę, żeby osoby przechodzące w pobliżu i tam mieszkające nie były co godzinę bombardowane decybelami. A i zdaje się dźwięk rozchodziłby się na znacznie większą odległość.
Naprawdę nie strajmy sie uszczęśliwiać wszystkich Ustczan dźwiękiem gongu, kosztem okolicznych mieszkańców.
Nie wiem, czy również godzina 22, jako ostatnia do wybijania gongu (dzwonu?) nie jest zbyt późna. Myślę, że jesienią dzwon powinien brzmieć między 7 a 20.
"Nigdy nie śpij z większym od siebie wariatem" (II Prawo Hartleya)

Obserwator
Kontakt:

Post autor: Obserwator » wtorek, 26 września 2006, 09:21

ej :!: :!:

Pan Burmistrz musi o sobie przypomnieć, więc proszę się nie czepiać. No i chciałem zauważyć, że jemu nie przeszkadza, więc tematu powinno NIE BYĆ :twisted: :!: :twisted: :!:

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » wtorek, 26 września 2006, 09:27

maja pisze:Myślę, że jesienią dzwon powinien brzmieć między 7 a 20.
Szanowny Maju ;)
Nie proponuj rozwiązań, które będą oznaczać przymusową pobudkę dla wszystkich mieszkających blisko ratusza o 7-ej.
Teraz, choć to diabelstwo bije głośno, to jednak zaczyna swe wycie o 10-ej. Choć tyle...
Pozdrawiam i dzięki za dostrzeżenie problemu. Władze go nie widzą... Ale co to za władze na miesiąc, dwa przed wyborami?

autkasz

Post autor: autkasz » wtorek, 26 września 2006, 12:29

powinno byc jedno uderzenie w kazda godzinie i by w zupelnosci wystarczyło od godziny 10 do 20
Bo czasem przegrać znaczy wygrać
Obrazek

mapet

Post autor: mapet » wtorek, 26 września 2006, 15:16

Chyba Was dyskutanci pogieło. Zegar jest OK i wara od niego i jego kurantow - tez mieszkam w poblizu i wcale mi nie przeszkadza. Uwazam, ze od 6.00 do 22. 00 ma byc go slychac, bo miedzy innymi po to jest ten kurant.
... a do spiochow- wczesniej kłasc sie spac dzidziusie.

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » środa, 27 września 2006, 08:04

Wiesz mapet, odpowiem Ci w Twoim narzeczu.
Ciebie pogięło.

mapet

Post autor: mapet » środa, 27 września 2006, 14:08

Mam prawo do wyrazenia swojej opini i jeszcze raz powtarzam, ze BARDZO CIESZY MNIE ZEGAR I JEGO KURANTY!!!
Osoby z jakimi rozmawiałem na ten temat zawsze wyrazały sie pozytywnie o tej sprawie i chcę, zeby takie glosy tez byly na tym forum.
...acha zakladam komitet obrony zegara i jego kurantów.
Pozdro.

ODPOWIEDZ