Kampania wyborcza

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Arek K.
Kontakt:

Post autor: Arek K. » środa, 27 września 2006, 16:15

Sioux masz bardzo niepełne informacje, zwłaszcza co do składu komitetu wyborczego :D .
POzdrawiam

Arek K.
Kontakt:

Post autor: Arek K. » środa, 27 września 2006, 16:19

Obserwator napisał
Zgadzam się z Panem, np. Burmistrz 4 lata temu startował z KWW "Porozumienie Samorządowe", a dziś zamienił je na Platformę. Jest więc tak jak pan mówi: "niektórzy zmieniają partie przed każdymi wyborami"
Nie przypominam sobie aby Porozumienie Samorządowe 4lata temu miało zabarwienie partyjne? No ale to juz przeszłość, teraz ponoć jest zabarwione na czerwono. Ile w tym prawdy, tego niewiem.
POzdrawiam

Obserwator
Kontakt:

Post autor: Obserwator » środa, 27 września 2006, 16:50

Arku, po raz kolejny pokazujesz, że nie wiesz co się działo 4 lata temu i masz słabe rozeznanie w usteckiej polityce. A co do przeszłości, to Twój kolega ją poruszył, a nie ja - to tak na marginesie.

Edward

Post autor: Edward » środa, 27 września 2006, 16:56

Chyba nikt nie spodziewał się, że poprę p. Olecha czy p. Burego. Już dwie kadencje obserwuję usteckie władze, na sesjach jestem częściej, niż wielu z radnych - mogę więc powiedzieć, że realnie wiem, ile są warci poszczególni radni czy kandydaci na stanowisko burmistrza. Nie muszę kierować się plotkami. Nie widzę obecnie kandydata, który mógłby lepiej pokierować sprawami miasta niż obecny burmistrz. To znaczy, niektórzy z nich z pewnością moglibuy działać korzystniej dla niektórych małych grup, ale kosztem ogółu mieszkańców.
Co do PiS-u: w wyborach parlamentarnych głosowałem na tę partię. W Ustce PiS praktycznie nie istnieje. Jest 3 czy 4 członków należących do słupskiego koła. Dlaczego tak jest, to dłuższa historia. Również to, że PiS nigdy nie poparł usteckich spraw, jak chociażby sprawy szpitala, czy to, że poparł SLD w sprawie budowy słupskiej obwodnicy od południa, moim zdaniem dyskwalifikuje ludzi tej partii na terenie Ustki. Zresztą jeśli w dodatku poprą tandem Bury - Olech, to sytuacja będzie całkiem jasna. Założenia programowe a ich realizacja na dole to zupełnie różniące się sprawy. Dlatego jestem w Platformie Samorządowej, nadal jednak uważając, że w samorządzie legitymację partyjną należy schować w szafie.
Edward Zając

kaczorek

Post autor: kaczorek » środa, 27 września 2006, 17:33

W tej sytuacji bedzie trochę dziwnie jak kandydatem PiS bedzie Olech , a PO Graczyk . Ne wiem jaka partia bedzie popierać Burego. Może SLD ? Moze będzie rownież kandydat z Samoobrony .

Obserwator
Kontakt:

Post autor: Obserwator » środa, 27 września 2006, 18:06

Edward pisze: /.... nadal jednak uważając, że w samorządzie legitymację partyjną należy schować w szafie.
Edward Zając
I tu się z Panem zgadzam w 100 %, przestańmy więc domniemywać i mówić, kto co, kiedy i dlaczego tylko patrzmy co należy jeszcze zrobić aby było lepiej, a znaczki partyjne schowajmy do szuflady, bo w Ustce głosujemy na ludzi a nie na partie z jakich kandydują.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Sioux

Post autor: Sioux » środa, 27 września 2006, 18:21

W zupelnosci zgadzam sie z przedmowcami- samorzad nie jest miejscem dla polityki przez duze P (partie polityczne) ,ale dla ludzi!! Taki komitet jak Platforma Samorzadowa to ciekawy pomysl skupiajacy roznych ludzi i rozne srodowiska, jest oczywiscie pytanie czy wszystkie tam skupione osoby maja ten sam cel- DOBRO USTKI!! Ja osobiscie wierze w to -ze TAK!!
Wrogowie często mówią prawdę, przyjaciele nigdy!!!- Niccolo Machiavelli

kaczorek

Post autor: kaczorek » środa, 27 września 2006, 19:50

Czy w tym roku wystawia kandydata zespół ludzi , którzy w poprzednich wyborach wspierali Graczyka ?

Awatar użytkownika
Mki

Post autor: Mki » środa, 27 września 2006, 22:03

a propos Samoobrony i wyborow, znalezione w sieci:
http://www.republika.pl/wrzasku/radny_samoobrony.mp3
Podpis i tak jest nieprawdziwy.

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 28 września 2006, 07:53

W większości są w Komitecie ludzie nowi. W poprzednich wyborach w Komitecie Graczyka było sporo osób z biznesu, np. był tam p. Walczak. Gdy im mówił wprost, że nie mogą liczyć na żadne ulgi z tytułu wspierania jego kampanii, to uważali to za zwrot retoryczny skierowany na propagandę wyborczą. Gdy zorientowali się, że rzeczywiście nie ma mowy o przywilejach, to teraz zwalczają go. Tak więc sądzę, że Graczyk może liczyć na poparcie "zwykłych" mieszkańców i małego czy średniego biznesu usteckiego. Na pewno nie poprą go ludzie związani z "Promenadą" czy p. Walczakiem. Generalnie opozycja skupia się wokół osób, które utraciły przywileje lub burmistrz im "nie załatwił" ...
Edward Zając

Obserwator
Kontakt:

Post autor: Obserwator » czwartek, 28 września 2006, 08:01

Zapomniał Pan o Panu Stochniałku, który jest z promenady a wspierał Graczyka do końca i robi to do trej pory :!: Proszę podawać rzetelnie informacje Panie Redaktorze...

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 28 września 2006, 08:46

Nie byłem w Komitecie Graczyka i nie znam wszystkich osób, które tam były. Czy p. Stochniałek obecnie wspiera burmistrza, to wątpię. Po historii z handlem na wydmie? w każdym razie w obecnym Komitecie go nie ma i nawet nigdy nie padło to nazwisko.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » czwartek, 28 września 2006, 12:39

szczegonie zastanawia mnie wysokie popravie dla p. Burego. Szczerze przyznam,ze od ostatnich wyborów niewiele o nim slyszalam

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 28 września 2006, 13:10

W Ustce jest spora grupa osób, które przyzwyczaiły się do "załatwiania". Oni w zmianie burmistrza widzą dla siebie szansę. A co robił p. Bury przez ostatnie lata, to wie niewielu mieszkańców Ustki. Na sesjach czy komisjach się nie pokazywał, więc sprawy miasta raczej go nie interesowały. Nie wypowiadał się też publicznie w sprawach miasta, no bo trudno poważnie traktować to, co czasem dochodziło w stylu opowieści przy piwku. Ale wybory się zbliżają i wiele osób nagle poczuje ochotę zostania działaczem samorządowym.
Edward Zając

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » czwartek, 28 września 2006, 23:20

Kolega Edward jak zwykle przejaskrawia temat

A co robił p. Graczyk zanim zaczał kandydowac na burmistrza? Na sesjach go nie widziałem. Czy obecnośc na sesji kwalfikuje kogos do kandydowania lub nie?? Troche dziwne kryteria ma Pan.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 29 września 2006, 06:21

A co robił p. Graczyk zanim zaczał kandydowac na burmistrza? Na sesjach go nie widziałem. Czy obecnośc na sesji kwalfikuje kogos do kandydowania lub nie?? Troche dziwne kryteria ma Pan.
Fakt.Widać coś p.Edwardzie dziwne parcie -brak bezstronności?U dziennikarza?Troche to przypomina PiS po tej aferze z Beger.Jedni uwazaja ,ze to tylko było niesmaczne-kuchnia polityczna-ja tak nie uwazam.Troche krytycznego spojrzenia by się przydało- p.Edwardzie na wszystkich kandydatów jak już.Pozdro

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » piątek, 29 września 2006, 07:46

Wydaje sie, że nie można traktować innych kandydatów jako tych, którzy, w odróżnieniu do kandydata Graczyka, będa "cos" załatwiać. Przekonanie takie pachnie stronniczością. Ma wywołac taki efekt, że oto sa grupy interesu, gdy wejdą do rady, to będą je załatwiać, jest to element brudnej kampanii, mam nadzieję, że stać kandydatów na kampanie pozytywną. " A co robił p. Bury przez ostatnie lata, to wie niewielu mieszkańców Ustki" - pisze Edward - podobnie jak mało kto wiedzial co robił Pan Graczyk przez ostatnie kilkanaście lat przed objęciem fotela burmistrza ( i pewnie do dziś nie wie).

Hubert Bierndgarski
Kontakt:

Post autor: Hubert Bierndgarski » piątek, 29 września 2006, 09:24

Pozdrawiam
Hubert
http://ustka.naszemiasto.pl

Edward

Post autor: Edward » piątek, 29 września 2006, 09:53

Znajomość problematyki samorządowej, czy samych procedur, jednak się przydaje. Przykładem sam "masasza", który mógł wykorzystać swoją wiedzę z poprzedniej kadencji. I sam wie, ile musiał nauczyć się w pierwszych latach.
Natomiast co do grup interesów: chyba wszyscy wiedzą, że w tej Radzie też była grupa radnych, gotowych do przyjęcia wszelkich warunków dyktowanych miastu przez spółkę "Promenada". Wnioski o dzierżawę na 30 czy 20 lat oraz stanowisko w sprawie negocjacji wyraźnie to pokazywało. Przecież nawet w sądzie "Promenada" podpierała się uchwałą Rady. Teraz powtarza się to z "Laguną". P. Siudek dobrze o tym wie, bo składał wniosek o ukaranie burmistrza za to, że jeszcze nie podpisał umowy z dzierżawcami terenu pod "Laguną" . A wie dobrze, że znowu w sądzie padną argumenty, że Rada popiera dzierżawców i jedynie ten zły burmistrz stawia warunki niemożliwe do przyjęcia.
Nie róbmy więc z radnych świętych. Oprócz naturalnych różnic wynikających z innego spojrzenia na rozwój miasta, zawsze znajdą się ci, którzy przychodzą do Rady załatwiać swoje lub czyjeś sprawy. Rzeczą mieszkańców jest tak głosować, aby tacy radni nie stanowili większości.
Edward Zając

Hubert Bierndgarski
Kontakt:

Post autor: Hubert Bierndgarski » piątek, 29 września 2006, 10:34

A właśnie Edwardzie z tego co usłyszałem to będziesz kandydował na radnego do rady powiatu słupskiego. Rozumiem więc, źe uczestniczyłeś w sesjach rady powiatu i znajoma ci jest problematyka powiatu slupskiego.

Na prawdę szanujmy swoje slowa w ocenach

Hubert
Pozdrawiam
Hubert
http://ustka.naszemiasto.pl

ODPOWIEDZ