PROJEKT BUDŻETU 2007

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Rzecznik Prasowy
Kontakt:

PROJEKT BUDŻETU 2007

Post autor: Rzecznik Prasowy » czwartek, 16 listopada 2006, 14:59

Projekt Budżetu 2007: http://www.ustka.pl/i/artykul/pliki/budzet2007.pdf. Więcej na głównej stronie miasta. Zapraszam do dyskusji.
Tomasz Kościuczuk
Rzecznik Prasowy

Barbara W.

Koncert życzeń

Post autor: Barbara W. » czwartek, 16 listopada 2006, 15:57

Ten budżet to jakaś fantasmagoria i koncert pobożnych życzeń. Uzyskanie tak wysokich dochodów ze sprzedaży mienia komunalnego graniczy z cudem, wzrost o 24% z tytułu udziału w podatkach od osób fizycznych także wydaje się nierealny, nie mówiąc o reszcie przychodów. Ale papier cierpliwy, wszystko przyjmie. Przeraża wzrost stałych wydatków bez wizji ich ograniczenia w bliskiej przyszłości. Współczuję nowej radzie i burmistrzowi tego pasztetu który podrzuca im Graczyk.
Więcej komentarzy wkrótce ...........

kaczorek

Post autor: kaczorek » czwartek, 16 listopada 2006, 20:51

Zawsz znajdzie się ktoś kto widzi wszystko jako katastrofę . Wszyscy wiemy (od Edwarda ) , że Ustka jest na drodze rozkwitu i w takie pesymisyczne przedstawienie budżetu nie uwierzymy .

Obserwator
Kontakt:

Re: PROJEKT BUDŻETU 2007

Post autor: Obserwator » niedziela, 19 listopada 2006, 21:08

Rzecznik Prasowy pisze:Projekt Budżetu 2007: http://www.ustka.pl/i/artykul/pliki/budzet2007.pdf. Więcej na głównej stronie miasta. Zapraszam do dyskusji.
"Budżet między kadencjami" - www.samorzad.pap.pl

http://www.samorzad.pap.pl/?d=610201241 ... &poddzial=

Rzecznik napisał:"Do Biura Rady Miejskiej i do Regionalnej Izby Obrachunkowej złożony został projekt budżetu Miasta Ustki na 2007 rok"

cytat z w/w artykułu:
"Mniej wątpliwości ma w tej sprawie sekretarz Nowego Miasteczka, Tadeusz Walkowiak. - Nie widzę tu problemu – twierdzi. - Projekt uchwały budżetowej burmistrz musi wysłać w ustawowym terminie do regionalnej izby obrachunkowej, nie może go natomiast zostawić w biurze rady – stwierdza jednoznacznie. "

Jakie jest stanowisko Urzędu w tej sprawie :?:

Rzecznik Prasowy
Kontakt:

Post autor: Rzecznik Prasowy » poniedziałek, 20 listopada 2006, 10:55

Trudno jest tylko zgodzić się ze stwierdzeniem, że projekt budżetu nie może zostać złożony w biurze rady. Nie ma przepisu zabraniającego publikowanie projektu budżetu na stronie internetowej ani takiego, który uniemożliwiałby pozostawinie go w biurze rady czy też przekazanie do wiadomości innym osobom.

Burmistrz zwyczajowo przekazał radzie projekt budżetu za pośrednictwem biura rady, wywiązując się tym samym z obowiązku nałożonego ustawą. Przewodniczący Rady nie mógł go jeszcze odebrać, poniewaz nie został wybrany. Najpewniej uczyni to bezzwłocznie po wyborze.
Tomasz Kościuczuk
Rzecznik Prasowy

Rzecznik Prasowy
Kontakt:

Post autor: Rzecznik Prasowy » poniedziałek, 20 listopada 2006, 10:59

Tomasz Kościuczuk
Rzecznik Prasowy

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 20 listopada 2006, 11:54

O nas napisali tutaj
To my napisali -Tomasz Kościuczuk
:D :D :D

maja

Post autor: maja » poniedziałek, 20 listopada 2006, 14:29

Albo coś przeoczyłem albo...
Tak sobie czytam ten projekt. Ujęto tam wszystkie niewykonane w 2006 roku inwestycje, poza jedna (moja dyżurną :wink: ). Mianowicie gdzieś umknęła inwestycja pt. modernizacja i budowa placów zabaw.

Moje niedopatrzenie, czy faktycznie to "wcięło"?
"Nigdy nie śpij z większym od siebie wariatem" (II Prawo Hartleya)

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » poniedziałek, 20 listopada 2006, 16:23

Maja , dziękuję za pomoc, radni skorzystają z Twojego spostrzeżenia, jest już kilka rzeczy, ktore wymagaja sprawdzenia, napewno przyjrzymy sie projektowi budżetu, tylko uzupełnie, że z własnie podobnych powodów projekty budżetu 2004 i 2006 zostały negatywnie zaopiniowane przez komisje rewizyjną RM.

mika
Kontakt:

Post autor: mika » poniedziałek, 20 listopada 2006, 20:02

A moze radni zrezygnuja z diet i soczkow na posiedzeniach bedzie 200 000 tys zl wiecej na rozwoj miasta ... to byl dowcip jest to rzecz nierealna ... a tak serio jakie 40 000 na prace archeologiczne na skwerze Jana Pawła II ??? w tej chwili wszystko jest tam rozkopane i jedynie z tego co wiem prace ktore sa tam prowadzone to budowa drog, no chyba ze w przyszlosci ale jakos watpie zeby w 2007 roku byly tam prowadzone jakies prace? a nawet jesli to i tak teraz wszystko co moze byc odkopane zostanie teraz zniszczone wiec gdzie tu sens ?

autkasz

Post autor: autkasz » poniedziałek, 20 listopada 2006, 21:06

a kasa na niezniszczalne kładki plażowe tez sie znajdzie? ;]
Bo czasem przegrać znaczy wygrać
Obrazek

mika
Kontakt:

Post autor: mika » poniedziałek, 20 listopada 2006, 21:30

taa z tych 200 000 :P nie masz co marzyc :) znowu zrobia z drewna znowu to zmyje i tak w kolko bo beton zeby zrobic podmurowke to za drogo i za duzo roboty pozatym trza to umiescic w harmonogramie :)

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » wtorek, 21 listopada 2006, 07:38

Nie jesteś zadowolona mika, że pieniądze są przeznaczone na prace archeologiczne i na diety radnych, a kładka musi być umieszczona w harmonogramie. Mieszasz pojęcia celowo by spowodować negatywny odbiór pracy samorządowców. Wnioskuję z Twoich wypowiedzi, że wszystko można pisać, nie znając realii samorządowych, uważasz urzędników i radnych za niedostatecznie przygotowanych do swojej roli czy funkcji. Przykro mi ale, soczków nie piję i coraz bardziej przekonuję się, że komunkacja z Tobą jest utrudniona.

mika
Kontakt:

Post autor: mika » wtorek, 21 listopada 2006, 12:16

Co do prac archeologicznych ja nie widze takiego sensu poniewaz tam nie ma co kopac, przeciez trwaja tam prace remontowe ulicy Marynarki Polskiej wiec nie wiem czy jest jeszcze w planach na 2007 rok rozkopywanie tego terenu pozatym nie widze w tym zbytniego sensu.
A gdyby Pan dokladniej przeczytal to pisalo tam zart ... bo z diet nikt nie zrezygnuje a co do tego ze to jedyny dochod radnych niektorych na utrzymanie calych rodzin to bez przesady ... A Pan bo nie jestesmy na Ty co juz nie raz podkreslalam, jest przygotowany po ostatniej kadencji szkoda ze nie mam ulotek co Pan takiego zrobil ... Nie wierze ze na zadnym posiedzeniu Pan nic nie pil ani nie jadl no tego juz mi Pan nie wcisnie ... Komunikacja ze mna nie jest utrudniona zreszta nikt Panu nie kaze mi odpisywac ja pisze to co mysle i prosze mi nie mowic co ja czuje czy jestem zadowolona czy nie bo to chyba ja najlepiej wiem.

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » wtorek, 21 listopada 2006, 12:35

mika pisze:Co do prac archeologicznych ja nie widze takiego sensu poniewaz tam nie ma co kopac, przeciez trwaja tam prace remontowe ulicy Marynarki Polskiej wiec nie wiem czy jest jeszcze w planach na 2007 rok rozkopywanie tego terenu pozatym nie widze w tym zbytniego sensu.
Odkrywka ma być robiona na terenie parku a nie remontowanych obecnie dróg. A z tego co dzisiaj widziałem park nie jest rozkopany.

[/quote]
Obrazek

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » wtorek, 21 listopada 2006, 12:48

A szkoda że tak mało wiesz, ponieważ w trakcie ostatniej kadencji zrobiłem kilka spotkań z mieszkańcami i co każde pół roku wysyłałem do każdego mieszkańca sprawozdania, co i jak jest w Ustce, a szczególnie w okręgu za rzeką. Jesteś zła, zdenerwowana, ponieważ Twoje sprawy nie idą jak sie należy, ponieważ nie uczestniczysz w życiu publicznym, a rościsz sobie prawo do mówienia tego co wydaje Ci się słuszne. A mimo wszystko myślę, że może uda nam się przeskoczyć trudności komunikacyjne, może zaproponuję spotkanie. Jesli tak to proszę o prywatna wiadomość.
Ps. Na forum, jeśli ktoś nie przedstawił się i jest ukryty pod nickiem to obowiązuje zasada na Ty, a ja przedstawiłem się, więc formę zwracania się do mnie możesz wybrać. Zauważ różnicę, ja nawet nie wiem kim jesteś.

mika
Kontakt:

Post autor: mika » wtorek, 21 listopada 2006, 16:22

Po pierwsze prosze jeszcze raz zeby Pan nie pisal ze wie Pan co ja czuje i jaki jest moj nastroj bo mna Pan z tego co wiem nie jest ... nie jestem zla, rozzalona, zdenerwowana, pozatym z tego co wiem w naszym kraju nadal panuje wolnosc slowa i moge tu pisac to co mysle, po to jest chyba to foru. Czy wedlug Pana tylko osoba ktora uczestniczy w zyciu publicznym ma prawo do swojej opinii ?? jezeli tak to gratuluje ... Moje sprawy ida bardzo dobrze hehe dziekuje za troske... ja sie tam nie przejmuje tym ze cos bedzie zrobione za 10 lat czy teraz zreszta caly ten glupi spor zaczal sie od mojego pytania o zrobienie drogi a Pan na mnie najezdza za to ze mam swoja opinie na temat tego jak to wszystko dziala i niech Pan sobie wyobrazi ze wiem ze zmiany nie przyjda z dnia na dzien... A co do spotkania heh nie dziekuje nie widze takiej potrzeby, tak samo jak nie widze zadnego problemu w komunikacji raczej w roznicy zdan. Jezeli chodzi o teren parku, to nie jest on rozkopany to prawda, ale z tego co wiem jedyne co mozna tam znalezc to pozostalosci cmentarza i kaplicy czy tez kosciola nie jestem pewna, moze i znajdzie sie tam cos ciekawego kto wie.

kaczorek

Post autor: kaczorek » wtorek, 21 listopada 2006, 17:34

Mika , skad wiesz , że w parku przy ul. Zaułek Kapitański nic ciekawego się nie znajdzie . Przecież to jest obszar najwcześniejszej zabudwy osady Ustka . Dotarcie do wykopalisk będzie bardzo ciekawe i proszę nie zniechęcać iniciatorów tego pomysłu .

Darek35GS

Post autor: Darek35GS » wtorek, 21 listopada 2006, 18:31

Powiem szczerze,że mika ma rację w sprawie diet radnych. Tego tematu nie podjął Pan Siudek, gdyż jego opinia jest reprezentatywna z opinii radnych. Temat oddania diety na jakikolwiek zbożny cel jest tematem tabu. W każdej poprzedniej radzie, każdy radny opuszczał głowę lub szybko zmieniał temat. Moim zdaniem praca w radzie powinna być społeczna.(Ciekawe ilu byłoby kandydatów?) :twisted:

kaczorek

Post autor: kaczorek » wtorek, 21 listopada 2006, 19:41

To może ktoś wreszcie powie jak wysoka jest ta dieta radnego ?

ODPOWIEDZ