Były ośrodek LOT-u na Wczasowej

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Były ośrodek LOT-u na Wczasowej

Post autor: Mirek » niedziela, 17 grudnia 2006, 06:02

Obrazek

Sami oceńcie stan budynku ,miejsce i widoki z niego.Niszczeje z 20 lat,były próby ratowania ale nieskuteczne.Czy własciciel płacici podatek gruntowy?Pozdro
Ostatnio zmieniony piątek, 18 lipca 2008, 08:57 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.

Hubert Bierndgarski
Kontakt:

Post autor: Hubert Bierndgarski » niedziela, 17 grudnia 2006, 10:06

Z tego co ja wiem, to w tym budynku planowne sa zwykle mieszkania tzw. apartamentowce. Oczywiscie zapewne tylko dla Warszawki, bo cena za matr ma sie zaczynac od 5 tys. zl

Nie wiem jednak kiedy mialoby dojsc do zakonczenia inwestycji itp..

Niestety jak sie tak stanie to odpadnie kolejny element rozwoju turystycznego miasta.

Hubert
Pozdrawiam
Hubert
http://ustka.naszemiasto.pl

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 17 grudnia 2006, 10:44

Jako uzdrowisko dało by od 30-50 miejsc pracy -tak licze .Szkoda -piękny teren.Pozdro

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » niedziela, 17 grudnia 2006, 11:59

Mirku, mógłbyś wrzucić na http://www.sendspace.com? Ten Rapidshare taki nie za bardzo :|
Więc wybacz mi, że żyję snem...

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 18 grudnia 2006, 13:19

mika
Kontakt:

Post autor: mika » poniedziałek, 18 grudnia 2006, 18:06

Chyba sie ktos pomylil ... te pokoje sa strasznie male 5 tys za metr hmm i prawde mowiac ten budynek sie sypie ... nie mowiac juz o zaciekach na scianach, rozlatujacych sie schodach, balkonach, no i troszke dlugo to stoi bez zadnej pracy. A szkoda bo miejsce swietne, widok wspanialy no ale moze da sie odratowac wkoncu ja sie na budowlance nie znam, no i szkoda by bylo marnowac tyle pracy.

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » poniedziałek, 18 grudnia 2006, 18:17

Dzięki za sendspace:).

A tam wogóle można ot tak wejść? Kiedyś siedział tam stróż, ale ostatnio rozebrali płot...
Więc wybacz mi, że żyję snem...

mika
Kontakt:

Post autor: mika » sobota, 23 grudnia 2006, 17:29

Teren prywatny wiec pewnie nie wolno ...

pawelk

Re: Były ośrodek LOT-u na Wczasowej

Post autor: pawelk » czwartek, 17 lipca 2008, 12:15

A kiedyś wogóle coś tam było czy budowali i nie dokończyli ?

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 17 lipca 2008, 12:29

Odpowiedź "b"
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Ban.an

Re:

Post autor: Ban.an » czwartek, 17 lipca 2008, 23:34

mika pisze:Teren prywatny wiec pewnie nie wolno ...
Dowód na to,że jednak można.Oto korytarz tego budynku.W sumie z kumplami zrobiliśmy tam małą sesje.
Ale fakt,szkoda,że został doprowadzony do takiego stanu.Jako hotel jest idealny.I okolica też fajna,spokój,cisza,las i niesamowite widoki.
Załączniki
Obraz 171.jpg
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » piątek, 18 lipca 2008, 09:49

pawelk pisze:A kiedyś wogóle coś tam było czy budowali i nie dokończyli ?
Osrodek był "połowie" prawie gotowy .
Wstawione były plastikowe okna ( lata 80 nowośc ekstrawagancja),
kaloryfery, część wyposazenia , co najmniej 1 winda dzialała, niecka basenu.

Wykonano 2 głebokie odwierty (studzienki widac z N strony) do ekologicznego ogrzewania za pomocą pomp ciepła (teraz to normalka , ale za socjalizmu :shock: )

A pózniej LOT-wi skonczyły się państwowe pieniądze.

Kiedys tamtedy biegałem, ciekawie wygladało jak od połnocnej stronie osrodka powoli zaczeły "ginąć, znikać " :) kolejne okna, a pózniej ...
szkoda gadać, nawet kafelki opłacało się komuś odbijać od sciany :!:

Zwiedzć oczywiście nie wolno, teren prywatny
(pare razy powtarzałem to swoim maluchom w trakcie obchodzenia wszystkich pięter i pokoi)
Niebezpieczne klatki schodowe z wyciętymi poręczami ,
szyby wind - jest gdzie spaść :idea:
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

pawelk

Post autor: pawelk » niedziela, 20 lipca 2008, 22:32

Nie ma chętnych żeby to kupić i zbudować tam jakiś hotel czy ośrodek wypoczynkowy??? Co na to Miasto ??? Przecież teren jest super, cisza, las blizko morze więc jednym słowem idealnie...

Awatar użytkownika
Mirek

Były osrodek LOT-U

Post autor: Mirek » sobota, 25 października 2008, 13:23

Obrazek

Cięzka zima idzie albo cos zaczyna sie dziać......

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Oleko

Post autor: Oleko » poniedziałek, 3 listopada 2008, 09:22

kiedyś pisałem takie moje refleksje po spacerowe dotyczące m.in LOT-u. Oto fragment refleksji:

. ?...Wchodząc już na teren miasta po lewej stronie widzę stary zniszczony budynek ( zwany przez niektórych LOT-em), w którym brak ogrodzenia, tabliczek zakaz wstępu itp. Wchodzę do budynku by zwiedzić, zobaczyć jak wygląda teraz.
Zauważam w budynku wiele kulek do pistoletów ASG ( Air Soft Gun repliki broni w skali 1:1 na kulki plastikowe) oraz ślady po kulkach paintball. Miłośnicy militari i gier terenowych, wykorzystali ten budynek do zabaw. I powiem, że jest on wspaniałym obiektem do tego typu zabaw, ale czy każde pomieszczenie, schody, balkony są bezpieczne? Gdyby zabezpieczyć ten budynek na schodach postawić, choć drewniane barierki byłby to super obiekt do zorganizowania jakiś zawodów paintbolowych. Następna impreza do promocji miasta. Świetna impreza na zakończenie sezonu we wrześniu można być coś takiego zorganizować. Lasy dookoła sprzyjające i do tego ten budynek, ale musiałby ktoś sprawdzić dokładnie stan budynku, gdzie nadaje się do gier, a gdzie nie można wchodzić.
Bardzo się zdziwiłem, że nie spotkałem tam zbyt wiele butelek po libacjach alkoholowych. Młodzież w środku na ścianach zorganizowała sobie galerię graffiti. Świetny pomysł, a niektóre prace naprawdę warte uznania. Po co malować ściany koło Domu Kultury, lub mury Stoczni? Czy pada czy nie można zorganizować świetny konkurs. W pokojach dane tematy np. pokój o tematyce morze.
Nie wiem tylko, do kogo należy ten budynek czy jest on miasta czy prywatny. Zbliżają się wakacje i młodzi ludzie na pewno będą odwiedzać ten budynek, więc przed stworzeniem czegoś(, jeśli jest w ogóle taka możliwość) to przydałoby się zabezpieczyć ten budynek.
Skończywszy zwiedzanie budynku podążam dalej w stronę Ustki. Napotykam tablicę parking 160m. Oczywiście ten parking był, na terenie Club Resort Delfin, ale teraz nie ma hotelu i nie ma parkingu.. Świetny duży plac na zorganizowanie tam parkingu podczas wakacji. Turyści mieliby blisko na plaże idąc traktem solidarności. Teraz albo trzeba usunąć tablicę, żeby nie myliła turystów, albo iść w myśl tej tablicy i zorganizować tam parking...?
Wypożyczalnia kajaków polietylenowych jedno i dwuosobowych, spływy z weryfikatorami oraz weryfikacje według Polskiego Systemu Kwalifikacji Kajakowych.

http://www.na-kajakach.pl" onclick="window.open(this.href);return false; - rzuć się z nami na wodę!!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 26 kwietnia 2012, 22:14

Jakie sa wplywy z oplaty uzdrowiskowej z obiektu LOT przy ul Wczasowej tez jest chyba najbardziej odwiedzany ??

Obrazek
foto by nieaon
Załączniki
DSC_9886.jpg
DSC_9886.jpg (52.87 KiB) Przejrzano 1679 razy
DSC_9877.jpg
DSC_9869.jpg
DSC_9869.jpg (40.73 KiB) Przejrzano 1679 razy
DSC_9862.jpg
DSC_9885.jpg
DSC_9859.jpg
DSC_9859.jpg (46 KiB) Przejrzano 1679 razy
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Majsii

Post autor: Majsii » środa, 16 maja 2012, 00:01

Będąc trzy tygodnie temu w pobliżu lotu pokusiłem się by wstąpić na moment. Od strony drogi widać chyba dwie tabliczki o zakazie, lecz wątpię aby się ktoś tym przejmował. Dziwne, że jeszcze nikt tam sobie krzywdy nie zrobił. Na schodach nie ma żadnych poręczy, szyby od wind są otwarte. O wypadek nie trudno, a latem zapewne dużo turystów się przez ośrodek przewija. Myślę że należało by pociągnąć do jakiejś odpowiedzialności/działań podmiot odpowiedzialny za ten obiekt. Widuję czasem partol policji, lecz nigdy nie widziałem, aby wychodzili. Nie widziałem tej miejscówki z wyrem, natomiast w większej części było pełno gałęzi - prawdopodobnie szałas bezdomnych. Powinno się ten ośrodek jakoś zabezpieczyć, zamurować wejścia i zburzyć boczne schody.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Moja galeria zdjęć --> http://majsii.fotosik.pl/zdjecia/1.html" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Awatar użytkownika
Charles Garnier

Post autor: Charles Garnier » środa, 16 maja 2012, 00:09

Powinno...
Jednak jest to własność prywatna, a to świętość.
Ciekawe, czy ten obiekt ma odbiór budowlany :?:

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » środa, 16 maja 2012, 00:54

W tym kraju już tak jest, że potrzebny jest czyjś dramat, aby ktoś inny zaczął myśleć.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

ODPOWIEDZ