hehehehehhehehe

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » niedziela, 14 stycznia 2007, 21:21

Oto wyjaśnienia, które otrzymałem od Krzysztofa Stodoły, zastępcy Komendanta Straży Miejskiej w Ustce:

1. Informacja o zakupie wódki przez strażników jest całkowitą nieprawdą. Proszę przeto Aliena, aby nie wypiywał niesprawdzonych informacji. W Lewiatanie często dokonujemy zakupów ale... bułek. Tym bardziej nie wiem, co miałaby tam robić z nami policja, z którą wspólnej służby nie mieliśmy już od około 3 m-cy.

2. Jeśli chodzi o wykorzystanie radiowozu w godz 15-15.30 też nie ma wielkiej tajemnicy. Domyślam się, że chodzi o przewóz osób cywilnych, wyjaśniam więc, że strażnicy zobowiązani są do wykonywania konwojów pieniędzy na potrzeby Urzędu oraz Opieki Społecznej, a przewożonymi wówczas osobami są panie kasjerki. Proszę się więc nie obawiać, radiowóz wykorzystywany jest wyłącznie do celów służbowych.

3. Zarzuty o niereagowanie, najlepiej wyjaśnić na przykładzie naszego forum. Sami użytkownicy bowiem podzieleni są na dwie grupy: tych, którzy żądają bezwzględnego karania oraz tych, którzy zostali właśnie w ten sposób ukarani. Nie będzie jednak przesadą stwierdzenie, że co najmniej 95% osób, wobec których strażnicy podejmują interwencję stwierdza, że jej czyn jest tak błahy, że strażnicy nawet nie powinni podejmować jakichkolwiek czynności.
O zarzucie, że boimy się podejmować interwencję, aż szkoda pisać. Zapytajcie Państwo, kogo najbardziej nie lubi ustecka młodzież, szczególnie ta "trudna" młodzież. Odpowiedź jest prosta: strażników, za ich nieustanne "czepianie się". Kilkadziesiąt interwencji w ostatnim roku przeprowadzaliśmy w skrajnie trudnych warunkach, występując przeciwko pijanym, rozwydrzonym młodzieńcom. Kończyło się to znieważeniami, napaścią na f-szy, jeden ze strażników potrącony został przez samochód, inny doznał podczas interwencji uszkodzenia dłoni. Przykładów mógłbym przytaczać wiele, jednak obawiam się, ze niewiele to zmieni, bo opinii często piszącej tu młodzieży i tak nie zmienimy.

Od siebie dodam tylko tyle, że zdajemy sobie sprawę, iż jesteśmy najbardziej nielubianą formacją mundurową, a jednocześnie najbardziej niedocenianą. Postaram się w niedalekiej przyszłości przedstawić Państwu, jaki zakres obowiązków ma Straż Miejska. Może dzięki temu łatwiej będzie szanownym forumowiczom zrozumieć naszą pracę, która nie ogranicza się jedynie do alkoholu i parkowania.

Na koniec chciałbym zaapelować o jak najczęstsze zgłaszanie nam wszelkich przypadków wandalizmu. Zareagujemy natychmiast! Zależy nam na tym mieście tak samo, jak Państwu, jednak niektórych rzeczy, który osobom postronnym wydają się rzeczywiste, nam trudno jest zauważyć. Szczególnie z tego względu, że przy nas mało kto odważy się chuliganić. Dlatego jeszcze raz proszę Państwa, skoro tyle widzicie, dzwońcie na nr 986. Możecie być pewni szybkiej i skutecznej interwencji.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 14 stycznia 2007, 21:32

pierwsze slysze o ilesie orientuje to po zaplaceniu podatku ..wszystko jest ok :D
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
eddie

Post autor: eddie » niedziela, 14 stycznia 2007, 21:50

a podatek naliczany od kilograma zlomu czy innej wartosci? .. np za odznake czy czolg?
( .. )

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 14 stycznia 2007, 21:52

FISKUS przesciga Twoja pomyslowosc ze 3 razy do kwadratu :D jak za puszki egzekwuje podatek to za to tymbardziej gdzie rekordzista z poznania zarabiala 2 tys zl dziennie na lupach z plazy w Ustce
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 14 stycznia 2007, 21:56

o ile o dobrej rurze mysle..to sluzy ona do ochrony przed potraceniem grubszego zwierza (australia - kangury dingo i owce)... moze straz chce potracic kogos z elity usteckiej :D
Obrazek

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » poniedziałek, 15 stycznia 2007, 08:34

rzecznik pisze:
2. Jeśli chodzi o wykorzystanie radiowozu w godz 15-15.30 też nie ma wielkiej tajemnicy. Domyślam się, że chodzi o przewóz osób cywilnych, wyjaśniam więc, że strażnicy zobowiązani są do wykonywania konwojów pieniędzy na potrzeby Urzędu oraz Opieki Społecznej, a przewożonymi wówczas osobami są panie kasjerki. Proszę się więc nie obawiać, radiowóz wykorzystywany jest wyłącznie do celów służbowych.
do ktorej godziny sa czynne kasy zarowno w urzedzie jak i w OPS??
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
alien
Kontakt:

:D

Post autor: alien » poniedziałek, 15 stycznia 2007, 08:59

heheheh :D ja tam wiem co widzialem i sprawdzone to jest 8) no ale juz mniejsza o to

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 15 stycznia 2007, 10:39

@ rzecznik

Jeśli chodzi o wykorzystanie radiowozu w godz 15-15.30 też nie ma wielkiej tajemnicy. Domyślam się, że chodzi o przewóz osób cywilnych, wyjaśniam więc, że strażnicy zobowiązani są do wykonywania konwojów pieniędzy na potrzeby Urzędu oraz Opieki Społecznej, a przewożonymi wówczas osobami są panie kasjerki.

Zony straznikow miejskich z magierowa nie sa konwojentami bynajmniej nie spelniaja wymagan jakie znam !!!!
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 15 stycznia 2007, 14:02

a co do podzialu mlodych ... to nalezy dodac tu grupe tych ktorzy maja problemy i sa straszeni madatami za jazde po promenadzie :) Tam gdzie jest to dozwolone chodza ludzie badz sciezka usytuowana jest troszke glupawo...straz jednych puszcza innych straszy traktuje wybiorczo przypadki naginania prawa i mam wrazenie ze robi sie to zlosliwie... obserwowalem przypadek ukarania rodziny ktora latem pila piwo na lawkach kolo stadionu...30 m dalej cala brygada pila i ogladala mecz..nic sie im nie stalo podobnego. Dlaczego straz nie karze matek ktore pozwalaja sie zalatwiac dzieciom w centrum promenady ??? 40 m od szaletu ?? jest to nagminne i sam zwracam uwage takim ludziom. Wiec straz raczej powinna sobie przegrupowac sily i miejsca w ktorych probuje egzekwowac prawo. Nie powinna takze wykorzystywac niewiedzy ludzi i straszyc ich czyms czego wykonac nie moze --> mandat za zlopanie piwa na plazy i wydmach
Obrazek

Awatar użytkownika
alien
Kontakt:

Post autor: alien » poniedziałek, 15 stycznia 2007, 18:21

hmmm z tego co wiem to na plazy straz miejska policja i inne nie moga wlepic mandatu :lol: to jest jedyne miejsce gdzie mozna pic spokojnie piwko :lol:

mika
Kontakt:

Post autor: mika » poniedziałek, 15 stycznia 2007, 18:44

Hmm ale plaza to miejsce publiczne to chyba raczej nie mozna...

Tomasz Kościuczuk

Post autor: Tomasz Kościuczuk » poniedziałek, 15 stycznia 2007, 20:55

Wątek Straży Miejskiej powraca na forum co miesiąc i nasze wypowiedzi są zawsze podobnej treści.

Może to właśnie dzięki temu nasi strażnicy działają naprawdę dobrze. Wiadomo, że każdy z nas znajdzie jakąś niesprzątnięta kupę, źle zaparkowany samochód czy też panów z butelką i najchętniej zwali winę na lenistwo strażników. Tylko że my nie chcemy dwóch strażników przypadających na jednego mieszkańca.

Tych sześciu, których poznałem naprawdę dawało z siebie wszystko. Z całą pewnością nie lekceważyli żadnego sygnału i byli dużo bardziej widoczni od innych służb mundurowych. Może to właśnie ciągłe debaty na temat, czy straż miejska jest potrzebna, czy też nie tak dobrze motywują usteckich strażników, a może to po prostu efekt przemyślanej rekrutacji.

Jeszcze jedna zaletą strazy miejskiej nad np. policją jest ich całkowita podległośc burmsitrzowi, ktory może po prostu wydawać im polecenia, wzywać i pilnować. Na polcję może co najwyżej wystosować kurtuazyjne pismo z nieśmiałym zapytaniem. P ostatnich doniesieniach prasowych wiemy, że nasza Straż robi nawet więcej niż powinna i przechowuje swoje znaleziska. A więc to nie rutyna.

I nic mnie nie obchodzi, czy ktoś widział wódkę jadącą samochodem straży do żony jednego z mężów inkasentki.

Awatar użytkownika
alien
Kontakt:

;p

Post autor: alien » wtorek, 16 stycznia 2007, 07:44

Mika plaza jest rowniez PRYWATNA :D hehehe wiec jednak mozna :wink: [/b]

mika
Kontakt:

Post autor: mika » wtorek, 16 stycznia 2007, 15:10

Plaza jest prywatna nie wiedzialam :D

ANASTI

Post autor: ANASTI » wtorek, 16 stycznia 2007, 19:57

Zony straznikow miejskich z magierowa
BARDZO INTERESUJĄCY TEMAT!!!!

CZY ŻONY STRAŻNIKÓW MIESZKAJĄ NA MAGIROWIE???- WĄTPIE!
CZY ŻONY STRAŻNIKÓW JEŻDZĄ SAMOCHODEM STRAŻY???- WĄTPIE!

PONIEWAŻ KAŻDA Z ŻON STRAŻNIKÓW MOŻE SIĘ POCHWALIĆ WŁASNYM PRYWATNYM SAMOCHODEM I NIMI ŚMIGAJĄ PO MIEŚCIE NASZYM PIĘKNYM.

a ten ktoś kto wypisuje takie bzdury wyssane z palca, niech się zastanowi. Ale nie ma co się martwić niedługo będą rozdawać Oskary może dostaniesz za scenariusz do flimu fantazy!!!!!!

Awatar użytkownika
alien
Kontakt:

Post autor: alien » wtorek, 16 stycznia 2007, 20:35

no wiesz plaza jest prywatna i publiczna :wink: przeciez nalezy do Gdanskiegu Urzedu Morskiego :D heheh

ODPOWIEDZ