os.kościelniaka

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

RAMZES

os.kościelniaka

Post autor: RAMZES » środa, 17 stycznia 2007, 12:07

tu mam taki mały apel do P.prezesa UTBSu, może czas najwuzszy zająć sie drogą wewnątż osiedlową,ile jeszcze tu samochodów ma sie rozwalic ile amortyzatorów mamy jeszcze powymieniać?????
i taka mała proźba kiedy zostanie sprzątnięte te smietnisko za blokiem numer 32?,czy ono aby jest legalne :lol: ,bo tam oprócz płyt i konarów leza juz worki ze smiećmi

Abar

Re: os.kościelniaka

Post autor: Abar » środa, 17 stycznia 2007, 12:12

RAMZES pisze:tu mam taki mały apel do P.prezesa UTBSu, może czas najwuzszy zająć sie drogą wewnątż osiedlową,
Jeszcze nigdy prezes nie działał tak ekspresowo - właśnie pracownicy tbs wykonują poważne prace drogowe na wspomnianej drodze, a mianowicie zasypują największe dziury piaskiem. Zawsze to dobry początek.

RAMZES

Post autor: RAMZES » środa, 17 stycznia 2007, 12:27

kurcze moze juz dawno trzeba było zacząc ten temat :lol:

Abar

Post autor: Abar » środa, 17 stycznia 2007, 12:35

Najwyraźniej, a może masz taki dar przekonywania w problemowych sprawach, jeśli tak to skontaktuj się z Qazarem

RAMZES

Post autor: RAMZES » środa, 17 stycznia 2007, 12:40

będzie trzeba jego zaczepic i pogadać,trzeba sobie pomagac co nie :) w koncu mieszkamy na jednym wspólnym osiedlu,a swoim trzeba pomagać
pozdrawiam

RAMZES

Post autor: RAMZES » czwartek, 18 stycznia 2007, 09:34

wracając do naszego osiedla to ja jak i napewno wielu innych mieszkańców naszego osiedla zastanawiam sie po co oni czyli TBSy postawili tu tyle lamp skoro one w nocy nie swieca (bynamniej 5 lamp nie świeci),płacilismy tyle kasy aby tylko je postawić??????
to moze niech kazy je weźmie sobie do domu,no bo słuchajcie ,zapłacone jest co nie :lol:
co o tym myslicie :?:

Abar

Post autor: Abar » czwartek, 18 stycznia 2007, 10:03

ciekawa koncepcja hehe... ale mi chyba nie bardzo przypasują do wystroju wnętrza. Może przyczyną wyłączenia części lamp jest kwestia ekonomiczna - trzeba przyoszczędzić na ten piach, którym zasypali dziury w drodze. Miejmy nadzieję, że jakiś czas nie popada to się chwilę nacieszymy "nową" nawierzchnią.

Bjacek

Post autor: Bjacek » czwartek, 18 stycznia 2007, 11:05

Z tego co mi wiadomo to te niskie lampy strasznie się psują, a ponieważ nie jest znana konkretna przyczyna to psuć się będą dalej :(

Awatar użytkownika
Qazar

Post autor: Qazar » czwartek, 18 stycznia 2007, 18:30

RAMZES hehe takie lampy ładnie w dzień wyglądają :lol: jak widać pięknie się prezentują, a że nie świecą - kogo to obchodzi

koniecznie musimy się spotkać sąsiedzi muszą się trzymać razem :D

Abar

Post autor: Abar » czwartek, 18 stycznia 2007, 20:09

tak przy okazji "rewitalizacji" naszej drogi wjazdowej - czy ktoś wie kto jest odpowiedzialny za jej utrzymanie? tbs czy miasto, he... mieszkańcy osiedla, cz też ktoś inny?

Awatar użytkownika
Qazar

Post autor: Qazar » czwartek, 18 stycznia 2007, 22:07

może tak jak w czasach komuny albo może jak w "Alternatywy 4" zrobimy sobie sami tą drogę w czynie społecznym :D tylko musimy sobie poszukać takiego "Anioła: :D

RAMZES

Post autor: RAMZES » piątek, 19 stycznia 2007, 17:15

Abar -juz Tobie odpowiadam,za drogę dojazdowa odpowiadaja TBSy,tak więc trzeba ich scignąc

Abar

Post autor: Abar » piątek, 19 stycznia 2007, 21:49

Panie Prezesie mam zatem zapytanie: na kiedy przewidywane jest wykonanie wjazdu na osiedle? Doraźne zasypywanie wiekszych dziur (chociaż się chwali) nie załatwia kwestii. A realia są takie, że kierowcy zmuszeni są jeździć slalomem szukając równiejszych przejezdów w obrębie trawników.
Od czasu, gdy płyty zostały zdjęte podczas podłączeń nowych bloków i byle jak ponownie położone sytuacja się znacznie pogorszyła, ale jeździ pan po osiedlu, więc nie muszę rozwijać tematu.
Zgodzimy się zapewne że obecny wjazd stanowi wątpliwą wizytówkę osiedla?

Abar

Post autor: Abar » poniedziałek, 22 stycznia 2007, 19:58

WielkiBrat pisze:Możecie być pewni, że władze miasta i TBSu regularnie przeglądają usteckie forum :wink:
czytając takie zapewnienie przychodzą mi do głowy dwie kwestie:
po pierwsze: z uwagi na brak jakiejkolwiek odpowiedzi na zadane wprost prezesowi TBS pytanie - wytłumaczenie nasuwa się jedno: Wielki Brat opowiada totalne bzdury składając takowe zapewnienia i wartość jego wypowiedzi jest delikatnie mówiąc denna;
po drugie: jeśli jednak zapewnienie Wielkiego Brata nie jest oderwaną od rzeczywistości bujdą - mamy chyba kolejny przykład "fachowego" traktowania problemów mieszkańców osiedla (panie prezesie - czyt. ironia). Jeśli pytanie było za trudne lub mało zrozumiałe proszę o zaznaczenie tego faktu, a postaram się napisać jaśniej.

Awatar użytkownika
Qazar

Post autor: Qazar » wtorek, 23 stycznia 2007, 12:01

Cóż powiem szczerze od początku śledzę ten wątek z zainteresowaniem i jak widzę jest jakaś prawda w plotkach które krążą od jakiegoś czasu o powstaniu nowych bloków na naszym osiedlu, a brak jakiejkolwiek reakcji ze strony p.Prezesa jest ewidentnym przyznaniem się do tego, iż te plotki są prawdziwe (bo jak powszechnie wiadomo milczenie oznacza zgodę lub przyznanie się do winy).
Dlatego też śmiem twierdzić, że pan Prezes boi się wprost poinformować nas jako mieszkańców osiedla o nowych blokach i w związku z tym o ewentualnie późniejszym wykonaniu drogi osiedlowej.

Abar

Post autor: Abar » wtorek, 23 stycznia 2007, 13:10

Qazar, małe sprostowanie: sprawa utraciła chyba status plotki choćby w efekcie wypowiedzi p.Siudka (=wiarygodne źródło).
Niezrozumiałym jednak jest dla mnie prezentowane podejście: siedzę cicho i udaję, że mnie sprawa nie dotyczy. Takie zachowanie nie przysparza sympatii i zrozumienia.
Proszę zrozumieć, że te "płacze i lamenty różnych dziwnych ludzi", których muszą wysłuchiwać biedni pracownicy tbs są efektem podejścia do mieszkańców i ich spraw.
Dziwi to tym bardziej w wydaniu osoby obeznanej z szeroko rozumianym pojęciem polityka. Może nie zależy jej na zjednywaniu sobie przychylnych opinii, ale po co świadomie zyskiwać złe recenzje?

Awatar użytkownika
Qazar

Post autor: Qazar » wtorek, 23 stycznia 2007, 14:10

Abar pisze:
Proszę zrozumieć, że te "płacze i lamenty różnych dziwnych ludzi", których muszą wysłuchiwać biedni pracownicy tbs są efektem podejścia do mieszkańców i ich spraw.
Dziwi to tym bardziej w wydaniu osoby obeznanej z szeroko rozumianym pojęciem polityka. Może nie zależy jej na zjednywaniu sobie przychylnych opinii, ale po co świadomie zyskiwać złe recenzje?
Może pan Prezes wyznaje zasadę nieważne jak mówią ważne żeby tylko mówili.

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » wtorek, 23 stycznia 2007, 20:30

Na teren stoczni o osiedla kościelniaka jest realizowany plan " koscielniaka i okolice" Celem planu jest odpowiedź na pytanie: jakie funkcje powinien pełnić ten teren, a szczególnie tereny stoczni. Wsrod argumentow za planem byly i takie, ze trzeba rozpoznac mozliwośc budowy dwoch blokow na osiedlu. Gdy rada podejmowala uchwale w tej sprawie, pare dni poźniej tereny stoczni zostaly sprzedane, więc część radnych, pewnie slusznie pomyślala, że plan jest robiony pod nowego własciciela. Ale mogl być to tylko zbieg okoliczności, w co trudno mi uwierzyć. Formalnie rzecz biorąc, jesli pojawią się w projekcie planu zapisy o możliwości budowania na terenie koscielniaka, nie oznacza to jeszcze że będzie budowane. Poza tym mieszkancy mogą wyrazić protest do planu, a radni moga go przyjąć. Na tamtej sesji, a jest to zaprotokolowane, wyrazilem opinię, że budowa blokow kolejnych może spotkac się z protestem mieszkańcow osiedla.

mika
Kontakt:

Post autor: mika » wtorek, 23 stycznia 2007, 21:45

Ja mam takie pytanie troszke nie do tematu ale do tematu heh. Czemu w tym lasku jest tyle choinek swiatecznych, takich wyrzuconych z mieszkan po switach? np
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 23 stycznia 2007, 22:06

bo czesc ludzi z magierowa uwaza ze to przyroda i to nie jest smiecenie :) sam "spalilem" w kwietniu zeszlego roku kolo 40 takich choinek Obrazek

QUOTE : proźba kiedy zostanie sprzątnięte te smietnisko za blokiem numer 32?,czy ono aby jest legalne ,bo tam oprócz płyt i konarów leza juz worki ze smiećmi

a kto to tam zniosl?? wieworki ???
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

ODPOWIEDZ