O D Ś N I E Ż A N I E

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
nico
Kontakt:

O D Ś N I E Ż A N I E

Post autor: nico » sobota, 27 stycznia 2007, 18:24

WITAM WSZYSTKICH! :)
Może tego nikt nie zauważył, a może wszyscy nikogo niezauważyli kogoś od odśnieżania ulic oraz chodników po obfitych opadach, co?
Pare razy fakt faktem widziałem chłopaków z ZGKa od odśnieżania ulic, ale tak przejechał że nawet tablic rejestracyjnych nie widziałem :] a poza tym nie widać było jego efektów pracy.... Obrazek
Panowie.....przecież niedawno padły słowa od służb odśnieżania....że:
"NAS ZIMA NIE ZASKOCZY!!!!!!!!!!!!!!"
i co? heheheheheh......

kaczorek

Post autor: kaczorek » sobota, 27 stycznia 2007, 20:00

W zimie zawsze pada śnieg .

Awatar użytkownika
nico
Kontakt:

Post autor: nico » sobota, 27 stycznia 2007, 20:05

kaczorek pisze:W zimie zawsze pada śnieg .
a ja myślałem ze latem... Obrazek

Awatar użytkownika
Qazar

Post autor: Qazar » sobota, 27 stycznia 2007, 22:17

nico oni zawsze tak mówią ale zima ostatnio jest dla nich łaskawa i żeby zdążyli trochę się spóźnia lecz dla nich to i tak za szybko :D

Awatar użytkownika
nico
Kontakt:

Post autor: nico » sobota, 27 stycznia 2007, 22:46

Qazar pisze:nico oni zawsze tak mówią ale zima ostatnio jest dla nich łaskawa i żeby zdążyli trochę się spóźnia lecz dla nich to i tak za szybko :D
Ja wiem że i tak ZGK ma podpisaną umowę z Miastem...czyli nie biorą pieniążków sobie od tak i to grubych jak mi wiadomo....Obrazek
A Ustka jest zasypana śniegiem i to na drogach i to na chodnikach, już od kilku dni i nie widać poprawy, służby powinny być w gotowości i pilnować nawet pogody (wyprzedzać ją).Obrazek
Wiem, że Pan Nosowki z ZGK we wszystko wbija, tylko żąda kolosalnych opłat za wywuzkę śmieci, ale niech kuźwa przywoła chłopaków do roboty, a nie! Obrazek
Oszczędzamy na wszystkim ok, ale oszczędzamy na zimie której i tak nie ma, tym bardziej że za każdy dzień opłacana jest gotowośc służb porządkowych?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 28 stycznia 2007, 00:37

a czasem nie ma prawa ze przed posesja obowizaek odsniezania ma wlasciciel tej posesji? magierowo odsniezone wzorowo :D
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maruda

Re: O D Ś N I E Ż A N I E

Post autor: maruda » niedziela, 28 stycznia 2007, 11:03

@nico
chcesz odebrac mi role zrzedy ??

codzinnie widze jak leca ze sniegiem, zarowno pod blokami jak i na chodnikach "na miescie"
Codziennie lata multicar ze szczota, az mi corcia marudzi czy by go nie mozna bylo popsuc bo snieg zabiera.

Takw iec nie sadze by faktycznie nic nie robili. Ale jak juz ktos slusznie zauwazyl, mamy zime, wiec nie spodziewaj sie czarnych chodnikow. Chyba ze czarnych od piachu....ale sypia takim zoltym :lol: g
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
nico
Kontakt:

Post autor: nico » niedziela, 28 stycznia 2007, 15:16

elveez pisze:a czasem nie ma prawa ze przed posesja obowizaek odsniezania ma wlasciciel tej posesji? magierowo odsniezone wzorowo :D
według prawa właściciel posesji odpowiada za 2 metry porządku od swojej posesji, ale główne ulice które zadzadzane są przez władze miasta powinny być sprzątane przez firmę odpowiadającą za to, czyli za ZGK. Obrazek
pozdrawiam

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 28 stycznia 2007, 15:51

to mysle ze styka 2 m to akurat chodnik - ulica sie poruszasz ? w zime zawsze slisko jest zasp nie spotkalem nigdzie na ulicy.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » niedziela, 28 stycznia 2007, 18:04

nico pisze: według prawa właściciel posesji odpowiada za 2 metry porządku od swojej posesji, ale główne ulice które zadzadzane są przez władze miasta powinny być sprzątane przez firmę odpowiadającą za to, czyli za ZGK. Obrazek
pozdrawiam
i z tego co widac tak dokladnie sie odbywa
przyklad ??
Grunwaldzka
chodnik "miejski" czyli od strony OSiR odsniezany byl ??
byl
szczotkami z multicara (widzialem 3 x w ciagu 3 dni, o bardzo roznych porach)
chodniki wzdluz blokow, nalezace do spoldzielni mieszkaniowej korab
odsniezal czlowieczek z szyfla
ile mogl tyle zrobil

2m to nie jest od sciany bloku tylko od konca posesji....
skad wiesz gdzie sie wspomniane koncza ??
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.

Awatar użytkownika
nico
Kontakt:

Post autor: nico » niedziela, 28 stycznia 2007, 18:34

maruda pisze:2m to nie jest od sciany bloku tylko od konca posesji....
jak każdy właściciel posesji znane mu są granice swojej działki, czy posesji. no chyba że ktoś podaje się za właściciela.... :?
tylko ciekawe co ma sie do dzierżawców....czy odpowiedzialny zatem jest właściciel czy dzierżawca? :roll:
Obrazek

mika
Kontakt:

Post autor: mika » niedziela, 28 stycznia 2007, 19:07

Czy moze mi ktos wyjasnic dlaczego mamy sprzatac cos co nie jest nasze? bo z tego co mi wiadomo chodniki nie sa nasze, bo postawic tam sobie nic nie mozemy. Jezeli ktos ma dom i ogrodek to wszystko co jest do plotu jest jego a poza nim raczej nie, no ale pewnie sie myle. Zreszta odsniezanie to nie moj problem heh a jakby byl (gdyby chodnik i jezdnia istnialy) to te 2 m bylyby gdzies posrodku ulicy chociaz nie wiem jakim cudem moja ulica ostatnio poszerza sie samoistnie (czyt. dzieki kierowcom omijajacym dziury w drodze) w strone lasku. A teraz w te roztopy to chyba zaczne plywac i sobie na ul. Morskiej zbuduje lodke. Nie dosc ze ulica sie Morska nazywa to jeszcze mozna po niej plywac fajnie co nie :/ Ja ostatnio z domu to musze po plocie wychodzic :/ to ma byc miasto czy wioska :/ Wrrr wybaczcie troszke zla jestem ale ile mozna ....

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » niedziela, 28 stycznia 2007, 21:28

mika pisze:Czy moze mi ktos wyjasnic dlaczego mamy sprzatac cos co nie jest nasze?
Bo tak stanowi prawo w tym kraju.
mika pisze: bo z tego co mi wiadomo chodniki nie sa nasze, bo postawic tam sobie nic nie mozemy. Jezeli ktos ma dom i ogrodek to wszystko co jest do plotu jest jego a poza nim raczej nie, no ale pewnie sie myle. Zreszta odsniezanie to nie moj problem heh a jakby byl (gdyby chodnik i jezdnia istnialy) to te 2 m bylyby gdzies posrodku ulicy chociaz nie wiem jakim cudem moja ulica ostatnio poszerza sie samoistnie (czyt. dzieki kierowcom omijajacym dziury w drodze) w strone lasku. A teraz w te roztopy to chyba zaczne plywac i sobie na ul. Morskiej zbuduje lodke. Nie dosc ze ulica sie Morska nazywa to jeszcze mozna po niej plywac fajnie co nie :/ Ja ostatnio z domu to musze po plocie wychodzic :/ to ma byc miasto czy wioska :/ Wrrr wybaczcie troszke zla jestem ale ile mozna ....
Sie trzeba bylo wybudowac w miescie a nie na wsi

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » niedziela, 28 stycznia 2007, 21:30

nico pisze:
maruda pisze:2m to nie jest od sciany bloku tylko od konca posesji....
jak każdy właściciel posesji znane mu są granice swojej działki, czy posesji. no chyba że ktoś podaje się za właściciela.... :?
tylko ciekawe co ma sie do dzierżawców....czy odpowiedzialny zatem jest właściciel czy dzierżawca? :roll:
Odpowiada albo wlasciciel, albo najemca. Jak sie dogadasz z wlascicielem to on sprzata, jak nie masz takiego zapisu w umowie->przejmujesz wszelkie obowiazkig

mika
Kontakt:

Post autor: mika » niedziela, 28 stycznia 2007, 22:02

No coz "dura lex sed lex" :D A myslalam ze Ustka to miasto a nie wies heh nawet na wsi sie ludzie tak nie topia :) i co tu zrobic ... bo polozenie desek zeby wyjsc z podworka nic juz nie daje, nawet deski sie topia ... a nawet jak wyjde to na ulicy wpadne w kaluze a jak to zamarznie to na autobus bede szla godzine zamiast 5 min :/

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 29 stycznia 2007, 09:26

temat poruszany wiele razy - Panie burmistrzu prosze brac przyklad :)

Dlaczego więźniowie nie sprzątają ulic
"Gazeta Krakowska": We wszystkich zakładach karnych w Polsce przebywa ponad 89 tys. więźniów. To spora armia, składająca się w większości ze śmiertelnie znudzonych panów.

http://wiadomosci.onet.pl/1474496,11,item.html
Obrazek

Awatar użytkownika
Qazar

Post autor: Qazar » poniedziałek, 29 stycznia 2007, 10:58

elveez pisze:temat poruszany wiele razy - Panie burmistrzu prosze brac przyklad :)

Dlaczego więźniowie nie sprzątają ulic
"Gazeta Krakowska": We wszystkich zakładach karnych w Polsce przebywa ponad 89 tys. więźniów. To spora armia, składająca się w większości ze śmiertelnie znudzonych panów.

http://wiadomosci.onet.pl/1474496,11,item.html
elveez odpowiedź jest bardzo prosta, gdyż miasto nie podpisało umowy z naszym więzieniem

a dla twojej informacji to z tego co mi wiadomo to około 50% skazanych przebywających w naszym więzieniu jest zatrudnionych poza "murami" w rzeczywistości to są tam tylko siatki :D

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 29 stycznia 2007, 11:05

nie chodzi mi o zatrudnianie ... tylko o prace spoleczne dla miasta (typu odsniezanie, oczyszczanie lasow, plazy) nie pracuja wszyscy :) kiedys pracowalo Ich o wielu wiecej niz dzis :) statystyka jest jasna po cos zbudowano 2 blok :D

a dlaczego miasto nie ma umowy? kiedys ja mialo
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 stycznia 2007, 11:12 przez elveez, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Abar

Post autor: Abar » poniedziałek, 29 stycznia 2007, 11:11

elveez, piękna idea, ale...
Czy wiesz, czy nie to osadzeni mają nie tylko obowiązki, ale bardzo szerokie prawa, których rygorystycznie należy przestrzegać. Można ich owszem zatrudnić odpłatnie, ale prace społeczne... To tak jakby tobie ktoś nakazał zrobić coś społecznie - zmuszą cię?, a z założenia większość z nich jest nastawiona "anty".

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » poniedziałek, 29 stycznia 2007, 11:12

No nie wiem, czy kwestie związane z zakazem pracy przymusowej nie są tu przeszkodą. Praca społeczna... Ładnie to brzmi, ale rodzi wiele pytań. A jak więzień nie chce? A co z ubezpieczeniem?

ODPOWIEDZ