O D Ś N I E Ż A N I E

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

jaskuł

Post autor: jaskuł » czwartek, 22 lutego 2007, 23:53

no Anatolij, może nie trafiłeś na sprzęt :wink:

ja będąc na mieście ok 17 widziałem 2 traktory z ZGK odśnieżające ulice

Anatolij Zajcew

Post autor: Anatolij Zajcew » czwartek, 22 lutego 2007, 23:59

ja za to po 20 nigdy

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 23 lutego 2007, 07:37

magierowo to samo nieodsniezone drogi posypano piaskiem - o co tu chodzi ? a tam gdzie odsniezono zrobiono mieszkancom pod brame zaspe wielkosci pol metra (łotafak?) nie ma szans chyba na 5min przed wyjazdem z domu odsniezyc tego
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » piątek, 23 lutego 2007, 08:13

Jak zwykle zima zaskoczyła drogowców! :|
Wczoraj ok. 6.50, kidy szedłem na autobus, chodniki nie były odśniżone (no chyba że tak nazwiemy wydeptane przez pieszych ścieżki) :wink:
Ale nie dziwię się, bo w Słupsku niewiele lepiej było. Chyba sobie ferie zrobili, albo zaczęli pracę po bożemu, o 7... :wink:
Więc wybacz mi, że żyję snem...

Anatolij Zajcew

Post autor: Anatolij Zajcew » piątek, 23 lutego 2007, 08:58

no właśnie o to mi chodzi, rozumiem , że jest zima, jest śnieg , jest ślisko ale godziny pracy służb komunalnych są mało elastyczne, za późno zaczynają i za wcześnie kończą , poza tym walą te kupy śniegu na bramy, przy przejściach dla pieszych itp.
i moje zasadnicze pytanie: dlaczego Osiedle Kwiatowe i ogólnie zachodnia strona miasta jest odśnieżana i wogóle sprzątana o wiele później niż np. stare miasto, co to my płacimy mniej podatków??? jest jakiś powód , ze jesteśmy traktowani jak obywatele drugiej kategorii, jeżeli nie wyrabiają w godzinach niech zaczną o 3 tak żeby ludzie idąc do pracy o 7 wszyscy mieli możliwość bezpiecznego dotarcia na przystanki autobusowe itd

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 23 lutego 2007, 10:22

kazdy kto zna kogos w zgk wie jaka tam panuje atmosfera :) sam czekalem raz 15 minut na pania w okienku .... prezes powinien dostac po "jajach" za to co sie dzieje na kwiatowym..na ironie kilka osob z ZGK mieszka wlasnie na kwiatowym...niektore ulice piknie odsniezone :) kiedys odsniezano po rowno..po co sypac piaskiem teraz te "jezdnie"???

Czy zgk dalej ma obowiazek uprzatac teren miejski przylegajacy do czyjejs dzialki ??? Ile mozna czekac na wywiezienie kosza publicznego z ktorego wysypuja sie smieci???
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Anatolij Zajcew

Post autor: Anatolij Zajcew » piątek, 23 lutego 2007, 16:42

elveez pisze:
Czy zgk dalej ma obowiazek uprzatac teren miejski przylegajacy do czyjejs dzialki ??? Ile mozna czekac na wywiezienie kosza publicznego z ktorego wysypuja sie smieci???
to zależy , zgodnie z ustawą jezeli teren chodnika przylega bezpośrednio do Twojej działki to na Tobie ciąży obowiązek utrzymania czystości i odśnieżania, jeżeli Twój płot jest oddzielony pasem zieleni od chodnika to obowiązek ciązy na właścicielu drogi czyli miasto albo powiat

a śmieci w koszach to przeginka, faktycznie na tych bocznych drogach i zachodniej stronie rzadko są opróżniane, podjeżdża kareta ZGKu i chłopaki nawet nie wysiadają , w centrum raczej regularnie, wiadomo Burmistrz może coś zobaczyć, hehe , zresztą tam mają super uniwersalne pojazdy i jak realizują jedno zadanie drugie musi czekać, czyli jak odśnieżają to już nie opróżniają koszy , po diabła łapią się za wszystko ? brawo dla Prezesa , taktyka super , podpisać wszystko na raz a potem jakoś będzie

pozdrawiam

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 23 lutego 2007, 17:38

Problem zaczyna mnie przerastac - moge sprztnac czasem -nie ma sprawy... ale ostatnio na moim plocie wisialo pelno papierkow po lodach i syfu ze smietnika, ktory stal pelen jakies 2 tygodnie - multikar przejezdza obok pelen..nie wiem po co... zamiast jechac na Darlowska lub do bazy robi obchod jeszcze po kwiatowym ale niczego nie zabiera(ani pozniej nie wraca po to co zostalo)...chodnikow nie ma ..nie ma tez planu gdzie powinny byc a gdzie nie...wiec generalnie od ulicy dzieli mnie 3,5 m pasu zieleni (chwastow-ktore tez usuwam wlasnorecznie) sytuacja powtarza sie 2 razy w miesiacu.

Barszcz Sosnowskiego - chwast o 1 kategori szkodliwosci jest usuwany przeze mnie. Ekipy z ciezarowek sa bez zarzutu - ZGK powinno zaopatrzyc sie w chlor - kiedy jest najbardziej potrzebny wiosna/lato - brakuje go! Do tego co to za obowiazek zglaszania wywozki - sa raporty, ktore mieszkaniec moze podpisac, jedne ekipy daja raport i zabieraja smieci, inne odmawiaja - jak jest w koncu?

Idac ulicami Rozana Morska Wilcza Darlowska kosz stoi dopiero przy przystanku kolo Polnej Nie dziwie sie ze wszedzie widac puszki i bezzwrotne butelki po napojach.
Obrazek

Anatolij Zajcew

Post autor: Anatolij Zajcew » poniedziałek, 26 lutego 2007, 09:18

uuuuuu, dzisiaj rano to była jazda co ??? wróćiłem o 2 rano do domku , jechałem 10 na godz. po Ustce bo jak już wszcześniej wspominałem Ustka jest tylko dla ludzi I kategorii a to tacy którzy po dobranocce idą spać, Ci którzy żyją , pracują w nocy mają przechlsapane, nikt nie odśnieży ani nie posypie przed 4 rano,
pozdrawiam

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » poniedziałek, 26 lutego 2007, 15:51

A oczywiście nasze kochane ZGK pracę rozpoczęło chyba o 7. O 7.50 idę na autobus (na przystanek koło Biedornki) z Żuław i samochód sypiący piachem spotkałem... koło sklepu u Sandery.

Może by tak wstać o 4 i załatwić wszystko zanim ludzie wyjdą do szkół, zakładów pracy? Tak mi się wydaje, że praca w służbach porządkowych jest pewnego rodzaju SŁUŻBY społecznej jak policja, czy straż miejska. Więc praca od wczesnych godzin, a nie standardowo od 7 :|
Więc wybacz mi, że żyję snem...

ODPOWIEDZ