Wspomnienia o dawnej Ustce.

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Topilzin

Re: Wspomnienia o dawnej Ustce.

Post autor: Topilzin » wtorek, 5 listopada 2013, 12:33

Kurna...elviś .To prawie wszystkie moje fotki. :roll: :wink: :lol: :lol:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 11 listopada 2013, 04:26

OSTSEEBAD STOLPMUNDE - USTKA KINDERHELM 1907
OSTSEEBAD STOLPMUNDE - USTKA KINDERHELM 1907.jpg
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
marek milczek

Post autor: marek milczek » sobota, 23 listopada 2013, 13:59

[quote="Mirek"]OSTSEEBAD STOLPMUNDE - USTKA KINDERHELM 1907

Mirek, ten budynek to nie dziecięcy hełm, ale dom dziecka :mrgreen: , a fota fajna. był tam dom dziecka żeński w latach 60-tych.

Awatar użytkownika
wiking

Post autor: wiking » sobota, 23 listopada 2013, 14:17

marek milczek pisze:
Mirek pisze:OSTSEEBAD STOLPMUNDE - USTKA KINDERHELM 1907

Mirek, ten budynek to nie dziecięcy hełm, ale dom dziecka :mrgreen: , a fota fajna. był tam dom dziecka żeński w latach 60-tych.
Błąd Marku ! Tam był dom dla chłopaków ! Mieszkałem na przeciwko przez 27 lat :!:
ostatni wiking w Rzeczpospolitej

Awatar użytkownika
marek milczek

Post autor: marek milczek » sobota, 23 listopada 2013, 17:04

wiking pisze:
marek milczek pisze:
Mirek pisze:OSTSEEBAD STOLPMUNDE - USTKA KINDERHELM 1907

Błąd Marku ! Tam był dom dla chłopaków ! Mieszkałem na przeciwko przez 27 lat :!:

zawsze byłem pewien, że chłopcy mieszkali w dworku na Kopernika po lewej stronie jak się idzie do morza.

Awatar użytkownika
wiking

Post autor: wiking » sobota, 23 listopada 2013, 17:34

[/quote]
Błąd Marku ! Tam był dom dla chłopaków ! Mieszkałem na przeciwko przez 27 lat :!:[/quote]

zawsze byłem pewien, że chłopcy mieszkali w dworku na Kopernika po lewej stronie jak się idzie do morza.
Przeciwnie ! Tam właśnie mieszkały dziewczyny :wink:

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 23 listopada 2013, 19:51

https://www.facebook.com/pages/Ustka-i- ... izard=true" onclick="window.open(this.href);return false;

Wojenne,powojenne żołnierskie fotki z Ustki.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Oleko

Post autor: Oleko » niedziela, 8 grudnia 2013, 11:22

Witam wszystkich serdecznie:)
Dość dawno mnie nie było i mogę i kojarzyć wszystkich udostępnionych zdjęć, ale natrafiłem na dość ciekawą stronę gdzie jest sporo zdjęć starej Ustki :)
http://fotopolska.eu/477909,foto.html?g ... Ustka.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam :)
Wypożyczalnia kajaków polietylenowych jedno i dwuosobowych, spływy z weryfikatorami oraz weryfikacje według Polskiego Systemu Kwalifikacji Kajakowych.

http://www.na-kajakach.pl" onclick="window.open(this.href);return false; - rzuć się z nami na wodę!!

Awatar użytkownika
Oleko

Post autor: Oleko » niedziela, 8 grudnia 2013, 11:24

Jeszcze jedno:)
Na stronie której wrzuciłem linka wcześniej jest taka zakładka niezidentyfikowane zdjęć może ktoś się zarejestruje i pomoże w podpisach zdjęć:)
Wypożyczalnia kajaków polietylenowych jedno i dwuosobowych, spływy z weryfikatorami oraz weryfikacje według Polskiego Systemu Kwalifikacji Kajakowych.

http://www.na-kajakach.pl" onclick="window.open(this.href);return false; - rzuć się z nami na wodę!!

Awatar użytkownika
Oleko

Post autor: Oleko » niedziela, 8 grudnia 2013, 11:35

:)
Załączniki
stolpmuende.jpg
stolpmuende.jpg (61.8 KiB) Przejrzano 2443 razy

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 21 grudnia 2013, 05:16

Mapa Ustki po rosyjsku.JPG

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 21 grudnia 2013, 11:14

Droga do koszar , wiadukt i rów przeciwczołgowy jak widać dla ruska najważniejszy.Inne oznaczenia topograficzne też ciekawe ale nie wiem co oznaczają. :cry:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
wiking

Post autor: wiking » sobota, 21 grudnia 2013, 11:20

Topilzin pisze:Droga do koszar , wiadukt i rów przeciwczołgowy jak widać dla ruska najważniejszy.Inne oznaczenia topograficzne też ciekawe ale nie wiem co oznaczają. :cry:
Topilzin :!: To nie jest rów przeciwczołgowy :!: choć z powodzeniem może za takowy robić :D

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 21 grudnia 2013, 11:30

Myślałem że ten rów właśnie od tego.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 21 grudnia 2013, 18:12

To jest row przeciwczołgowy i nie tylko.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
wiking

Post autor: wiking » sobota, 21 grudnia 2013, 18:44

elveez pisze:To jest row przeciwczołgowy i nie tylko.
:shock: Gówno prawda elveez :!: Ten "rów przeciwczołgowy" jak piszesz powstał zanim czołgi wynaleźli :!:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 21 grudnia 2013, 18:52

Robi się ciekawie. :wink:

Awatar użytkownika
wiking

Post autor: wiking » sobota, 21 grudnia 2013, 19:55

Topilzin pisze:Robi się ciekawie. :wink:
:D Ciekawie , nie ciekawie :!: To jest po prostu rów melioracyjny , odwadniający południową stronę :!: Tam kiedyś było bagnisko , pozostałość po jeziorze zatokowym z przed iluś tam tysięcy lat zanim powstało usypisko wydmowe odcinające je od morza :!: Myślisz że skąd się wzięły te górki , pagórki pomiędzy torowiskiem a morzem :?: To nie ważne , jeszcze nie tak dawno tam na tym osuszonym "bagnisku" były działki i hodowle lisów , prowadzone zresztą przez większość kadry CSSMW :!: :roll:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 21 grudnia 2013, 20:17

Na myśli mam ten głęboki rów przecinający szosę w kierunku mniej więcej północ południe.Od południa faktycznie są bagna i mieliśmy tam miejsca zabaw.Woda stoi do dziś choć nieco mniej.Nie sądzę aby Rosjanie interesowali się tak melioracją jak wszelkimi przeszkodami terenowymi.Stąd te naniesienia na mapie.Rów jest rów i może być melioracyjny.Przy niewielkim nakładzie pracy i pogłębieniu można zrobić jednak niezłą przeszkodę.Tak wykorzystuje się naturalne zakola rzek czy bagna do obrony.Podczas odwrotu Niemcy np. powysadzali groble i zalali takie Zuławy.Pod tym względem byli perwersyjnie wyrafinowani.
Technika fortyfikacji znana od tysięcy lat i oczywiście na długo przed wynalezieniem czołgu. :wink:

Co smerf? kiepski dzionek? :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 21 grudnia 2013, 21:44

.........W terenach podmokłych, np. w okolicy Mokrego, włączano w skład umocnień przeciwczołgowych istniejące tu wcześniej rowy melioracyjne...........

http://www.google.de/imgres?imgurl=http ... Ag&dur=109" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ