Wspomnienia o dawnej Ustce.

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
eddie

Post autor: eddie » sobota, 17 lutego 2007, 11:58

witam ;]
czy pomysl weekendowego powrotu do prl-u padl?
jezeli nadal sie tym ktos interesuje to podpowiem ze w 3city jest klub pojazdow socjalistycznych - lady, zaporozce, fiaty, syrenki, itp maszyny z tamtych czasow oraz spora ekipa milosnikow trabantow i warczyburga z pieknymi autami..

http://trabant.trojmiasto.pl/
www.cartoontrabant.pl

pozdrawiam
edd
( .. )

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 17 lutego 2007, 17:01

Dziendoberek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 17 lutego 2007, 17:12

Obrazek

Awatar użytkownika
yacek

Post autor: yacek » sobota, 17 lutego 2007, 20:52

Obrazek

znalezione w necie :) nie wiedzialem ze kiedys byl nad morzem wiatrak :)
pozdrawiam
http://www.fanfoto.pl/yacek29.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Przemysław Nycz

Post autor: Przemysław Nycz » czwartek, 22 lutego 2007, 20:29

I jeszcze kilka ciekawych fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
/.../ nie jestem poprawny politycznie...

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 22 lutego 2007, 20:47

Syczu - przegiales :) zdjecie na petli pod almara wymiata :D
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 23 lutego 2007, 09:16

Druga fotka -tam mieszkałem ponad 30 lat (ale mrok)Restauracja Neptun z przybudówką jeszcze.Dzięki za fotki.Pozdro
Obrazek
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 23 lutego 2007, 10:19

pod albatrosem kupowalo sie saletre :D najtansza w ustce :) obok kiedys byl meblowy - hehehe smierdzialo w nim strasznie :) albatros to niedzielne wypady na deser hehehe i ten drewniany statek ( w tle zotle spodnie-kozackie hehe)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Ada2

:)

Post autor: Ada2 » piątek, 23 lutego 2007, 12:24

niesamowite zdjecia..dla mnie jako mlodej mieszkanki niektore budynki (jak wieza cisnien) sa tym bardziej ciekawe i troche "nierealne" ze tego nie pamietam..
brawo chlopcy :) oby tak dalej!! :D
" I wanna love You and treat You right.. I wanna love You every day and every night.. "

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » piątek, 23 lutego 2007, 12:29

Hmmm. Chemiczny to pamiętam, ale meblowy? Zawsze z tym budynkiem kojarzył mi się ten na sprzymierzeńców (teraz tam stoi Netto) :)
Więc wybacz mi, że żyję snem...

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 23 lutego 2007, 12:40

84/85 wejscie bylo tam gdzie dzis jest kosmetyczka :) kupilem tam stoliki pod Hi-Fi i szafy do kuchni..mam je do dzis solidna robota :D huehue
Obrazek

yacekk
Kontakt:

Post autor: yacekk » piątek, 23 lutego 2007, 17:37

Przemku - fotki super! Poskanuj jeszcze jesli masz jeszcze i wystawiaj na forum
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » piątek, 23 lutego 2007, 18:16

Tak patrzę na te zdjęcie Placu Dąbrowskiego i się zastanawiam- co to za wieżyczka jest między wieżą ciśnień a blokiem nr1 przy Wczasowej?
A ten niski budynek? Czy to jakiś barak, który został postawiony podczas budowy bloków na Wczasowej? No i brak okrąglaka :wink:
Więc wybacz mi, że żyję snem...

yacekk
Kontakt:

Post autor: yacekk » piątek, 23 lutego 2007, 18:57

Ta wiezyczka to maszyna do wbijania w glebe metalowych "szyn" wzmocnien. Podobna metoda zostaly wbite nowe paliki na plazy.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 23 lutego 2007, 19:43

to kafar lub baba jak kto woli :D te umocnienia to odciecie doplywu wody i wizolowanie mechaniki gruntu na swiezo odlane fundamenty :D (ławy fundamentowe)
Obrazek

Awatar użytkownika
Yon

Post autor: Yon » piątek, 23 lutego 2007, 22:23

masasza pisze:@Mirek i Abar

Jeszcze jedno Salony Gier na MArynarki Polskiej tam gdzie jest teraz pensjonat Orka póxniej to sie zrobiła z tego melina. Najbardzie to utkwił mi w głowie salon gier otwierany zawsze na sezon w pawilonie przy łączniku Czerwonych Kosynierów i Słowiańska przy Netto.

Pamiętam, że w tym salonie przy Marynarki ciężko się było przedrzeć przez kordon _bywalców_ okupujących najlepsze automaty (Space Invaders itp... )
masasza pisze: Maj a nasza drużyna i spotkania w harcówce na Grunwaldzkiej.
Masz na myśli Hufiec?
Pokój Michała, czy na końcu, na lewo? ;->
Najlepszym czworonożnym przyjacielem człowieka jest łóżko

Awatar użytkownika
Yon

Post autor: Yon » piątek, 23 lutego 2007, 22:46

Czytam, czytam i w jakąś zadumę popadłem - szaro wtedy było, ale jednak całkiem fajnie...

Co do wspomnień, to _Zakręt_Śmierci_ koło wieży ciśnień, _Korabiochy_ to podstawa - miejsca niemalże legendarne, choć, gdy teraz się tam chodzi, to raptem jakieś dziwne pagórki ;-D

Ja od siebie dodam tzw. BETONY - płyty , z których po latach zbudowano SP4 - setki dzieciaków tam się spotykały i próbowały ponadziewać na pręty zbrojeniowe;
Druga rzecz - liny na korabiochach. Zwłaszcza jedna, na której bujało się na raz z 10 łebków :-O
Nikt też chyba jeszcze nie pisał o Gazowni, koło Stodoły - tej z dużymi zbiornikami. Po jej rozebraniu pod koniec lat 80' było tam targowisko na którym sprzedawano min. masy pirackich kaset (tzn. wtedy oczywiście nikt nie wiedział co to piractwo) :-)
Najlepszym czworonożnym przyjacielem człowieka jest łóżko

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 24 lutego 2007, 06:46

Druga rzecz - liny na korabiochach. Zwłaszcza jedna, na której bujało się na raz z 10 łebków :-O
Nieraz spadłem na dół z tej liny.A jeszcze jezdzilśmy na zgiętych obręczach z beczek na rozciągniętych linach.Ale się szybko jeżdziło!He,he dobra przypominka.Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 24 lutego 2007, 08:50

Druga rzecz - liny na korabiochach. Zwłaszcza jedna, na której bujało się na raz z 10 łebków :-O - trakt solidarnosci 3 liny w tym jedna powieszona tak ze 1 powrotny ruch konczyl sie uderzeniem plecami i galaz..czlowiek wydobywal z siebie wtedy taki dzwiek jakby wody w kranie nie bylo :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 24 lutego 2007, 09:28

Obrazek

ODPOWIEDZ