Wspomnienia o dawnej Ustce.

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
celestyn

Re: Wspomnienia o dawnej Ustce.

Post autor: celestyn » sobota, 22 stycznia 2011, 10:33

Pamiętam jak "tłum" takich czerwonych ogórów parkował co jakiś czas na ul. H. Sawickiej obecnej Zielonej zajmując pół ulicy tam gdzie się ona rozszerza przy płocie OSiRu. Byłem zbyt mały by wiedzieć dlaczego tam stoją, ale nie raz z chłopakami przychodziliśmy je oglądać :) Z tego co pamiętam to podróż takim ogórem z PKS albo ówczesnego MPK na przełomie lat 70tych i 80tych do Słupska trwała około 50 - 55 minut. :mrgreen: W tamtych czasach wyższą klasą autobusów były polskie Autosany H9 albo macedońskie Sanosy.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 22 stycznia 2011, 10:51

Ogorek z przyczepa wozil do Slupska, ja mialem manie na punkcie wprowadzanych w 84 roku Jelczow. Ogorka odkupil pewien rybak, uwalil kadlub i przerobil na wywrotke do 87 roku jezdzila. Stala na Kopernika.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Asiula

Post autor: Asiula » sobota, 22 stycznia 2011, 13:11

Pamiętam dziadkowie mojej koleżanki takiego ogórka przerobili na "domek"letniskowy na działce w lesie - super się w nim spało.Szkoda,że nie mam zdjęć z tego okresu,fajne weekendy się spędzało w ogórku :lol: :lol: :lol:
ASIULA

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 22 stycznia 2011, 13:40

Apteka 1940 Ustka.jpg
Apteka 1940 Ustka.jpg (81.86 KiB) Przejrzano 1567 razy
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Matuzalem

Post autor: Matuzalem » sobota, 22 stycznia 2011, 19:24

elveez pisze:Ogorek z przyczepa wozil do Slupska, ja mialem manie na punkcie wprowadzanych w 84 roku Jelczow. Ogorka odkupil pewien rybak, uwalil kadlub i przerobil na wywrotke do 87 roku jezdzila. Stala na Kopernika.
Prawie się zgadza, ale ten rybak kupił ,,Ogóra,, już po przeróbce nie na wywrotkę tylko na skrzynię.Wiem to ,bo ów rybak to mój bardzo bardzo bardo dobry znajomy.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 22 stycznia 2011, 21:00

No luz... ja przedstawiam fakty wg swojej pamieci...pewnie pamietasz lepiej rok, itd. ja sie urodzilem w 81, to ile mialem jak faktycznie kupil? Widzialem z okna na wprost ciagle prace przy nim.

P.s pamietasz na Kosciuszki na przeciw lodzirni stal czerwony amerykanski krazownik ...ze 30 kg laminatu na nim. Preiss robil.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 23 stycznia 2011, 16:55

Ustka zimą ok 1980.jpg
Ustka zimą ok 1980.jpg (86.96 KiB) Przejrzano 1441 razy
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » niedziela, 23 stycznia 2011, 20:56

http://biblioteka.ustka.pl/ustka-tu-i-t ... ki-z-ustki" onclick="window.open(this.href);return false;
wiecej tu ;)

Awatar użytkownika
Asiula

Post autor: Asiula » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 11:29

Oglądałam,wszystkie zdjęcia fantastyczne :D W ogóle można wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć się o Ustce.Super,że Biblioteka organizuje takie wystawy,naprawdę dobra rzecz :)
ASIULA

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 12:56

Mirek pisze:
Obecnie piszę pracę dotyczącą architekury Ustki, a dokładnie od jej powstania do teraz...
Zobacz jak przygłup zgodził sie na taki rodzynek z czarna strzałką.
STOLPMÜNDE Stolp - KLINKE Foto-AK 18012, Kirchplatz.jpg
Obraz 014.jpg
Cos czuje ,że jeszcze pracuje na urzędzie....a moze sie mylę?
Ciekaw jestem czy równie ochoczo postawisz tezę o przygłupie, odnośnie dobudówki do tego budynku
Obrazek
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 14:04

Ciekaw jestem czy równie ochoczo postawisz tezę o przygłupie, odnośnie dobudówki do tego budynku
O którą przybudówke chodzi?

Natomiast o otynkowaniu tego budynku -mozna mówić Przygłup z duzej litery.

Moze znajdzie sie przygłup,który otynkuje ratusz(dawna szkołe nr1)?

Pozdro

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 15:41

Dla mnie debile co zdemontowali wiele starych przepięknych balkonów w Ustce. :mrgreen:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 16:26

Obrazek

Obrazek

To chyba nie jest oryginalny wygląd?
To jak będzie z tą opinią na temat?
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.

Awatar użytkownika
wiking

Post autor: wiking » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 16:27

Topilzin pisze:Dla mnie debile co zdemontowali wiele starych przepięknych balkonów w Ustce. :mrgreen:
Nie wspomnę o werandach :!:
ostatni wiking w Rzeczpospolitej

Awatar użytkownika
Asiula

Post autor: Asiula » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 17:29

A ja właśnie zaopatrzyłam się w następujące pozycję:
zdjecie_full.asp.jpg
zdjecie_full.asp.jpg (21.09 KiB) Przejrzano 1397 razy
Dom-Malgorzaty_Ewa-Kujawska,images_product,17,978-83-89755-88-9.jpg
Dom-Malgorzaty_Ewa-Kujawska,images_product,17,978-83-89755-88-9.jpg (20.3 KiB) Przejrzano 1397 razy
W środę dostawa dotrze i zatapiam się w lekturę :shock: :shock:
ASIULA

Awatar użytkownika
Bart z Wintershagen

Post autor: Bart z Wintershagen » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 17:40

Oczywiście zgadzam się z przedmówcami odnośnie likwidowania w Ustce wszelakiego rodzaju balkonów, werand, detalu architektonicznego jak i innych bardzo cennych perełek charakteryzujących dawne budownictwo.

Niestety, takie były czasy i likwidowanie wspomnianych rzeczy miało miejsce w bardzo wielu miastach w Polsce (patrz Słupsk, gdzie w okresie PRL'u miało miejsce masowe zbijanie zdobień, detalu, 'masztów' wieńczących dachy kamienic, wspaniałych balkonów itp. Najlepszy przykład to ulice Wojska Polskiego i Sienkiewicza gdzie kamienice straciły częściowo, a wiele z nich niemal całkowicie detal architektoniczny). Dążę do tego, że czy to duże miasto czy małe miasteczko wszędzie działo się to samo.

A, że dzisiejsze 'władze' nie są o wiele lepsze od tych ze wspomnianego okresu i zamiast ratować i przywracać wszelakiego rodzaju smaczki architektoniczne często robią kompletną klapę... to swoja drogą.

Ps. dołączam się do zdania użytkowników w sprawie poczty w Ustce. W ogóle nie powinno dojść do jej otynkowania i przy tym oszpecenia tego pięknego niegdyś budynku.
[Słupsk] Remonty kamienic i innych zabytków (http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 76&page=17" onclick="window.open(this.href);return false;)

[Słupsk] Trakt Książęcy (http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 497&page=7" onclick="window.open(this.href);return false;)

[Słupsk] by Alchemik (http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=656548" onclick="window.open(this.href);return false;)

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 18:40

Moim zdaniem po zbiciu tynku na poczcie i odnowieniu cegłówek jak na ratuszu miejskim z rzeczonym obiektem w czerwonych ramkach komponowało by sie pieknie. :D
Ale to tylko moje zdanie.

Architekci miejscy mają inne gusta.

No luknij sam na poczte-wygląda jak mumia poprzedniego z czerwonej cegły.

Pozdro

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 18:46

Podpisuje sie pod dwoma postami wyzej.

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 19:40

Mirek pisze:
Moim zdaniem po zbiciu tynku na poczcie i odnowieniu cegłówek jak na ratuszu miejskim z rzeczonym obiektem w czerwonych ramkach komponowało by sie pieknie. :D
Ale to tylko moje zdanie.

Architekci miejscy mają inne gusta.

No luknij sam na poczte-wygląda jak mumia poprzedniego z czerwonej cegły.

Pozdro
A ja tak ładnie zaznaczyłem budynek o który chodzi, w czerwoną ramkę wziąłem a tu .. takie odejście od tematu.
Wstyd

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 20:01

A ja tak ładnie zaznaczyłem budynek o który chodzi, w czerwoną ramkę wziąłem a tu .. takie odejście od tematu.
Wstyd
Dla mnie ten budynek w czerwonej ramce jest ok.

Poczytaj moje zdanie o budowie szachulcowej TBS sprzed kilku lat.

Teraz jak ich jest ze 30 szt(szachulców) to co mozna zrobić?
Myślisz jak Brzóska to nie mozna oczerniać?
Mozna.
Lepiej wyglada niz poczta.

Pozdro

ODPOWIEDZ