Wspomnienia o dawnej Ustce.

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 7 lutego 2007, 09:09

ten pomnik to mijalem chodzac codziennie do Sp1 - ogrodzenie zdemontowane ze starej fontanny na marynarki bylo bardzo niebezpieczne - nabic sie szlo - urzadano konkursy kto wceluje sniezkiem w dziure w gwiezdzie - zawsze sie pytalem ojca co pisze na tym pomniku
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 7 lutego 2007, 09:58

Obrazek
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » środa, 7 lutego 2007, 09:59

@Mirek i Abar

Młyn stał na rogu beniowskiego i Zaruskiego. a zdjęcie najprawdopodobniej robione było z rogu ulicy Sprzymierzeńców i Chopina.

Jeszcze jedno Salony Gier na MArynarki Polskiej tam gdzie jest teraz pensjonat Orka póxniej to sie zrobiła z tego melina. Najbardzie to utkwił mi w głowie salon gier otwierany zawsze na sezon w pawilonie przy łączniku Czerwonych Kosynierów i Słowiańska przy Netto.

Maj a nasza drużyna i spotkania w harcówce na Grunwaldzkiej.
Obrazek

Abar

Post autor: Abar » środa, 7 lutego 2007, 10:49

Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 7 lutego 2007, 11:20

masasza pisze: Maj a nasza drużyna i spotkania w harcówce na Grunwaldzkiej.
Obrazek Nooo... te rozważania filozoficzne do białego rana....
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » środa, 7 lutego 2007, 19:13

Witam!
Świetnie takie wspomnienia odmładzają. Dorzucę coś od siebie:
Najlepsze mleko w tubie zawsze można było kupić w sklepie (mleczarni) na przeciwko ówczesnej milicji.
Wspominam line nad ''smródką'', która robiła za huśtawke, (zabawa była przednia)
Skup makulatury i butelek na przeciwko Domu Rybaka (pan miał uczulenie na uszkodzone szyjki od butelek)
Granie w piłkę nożną na Placu Wolności, za bramke robił twór socjalistyczny, Mirek ma świetne zdjęcie tego usteckiego ''misia''.
Pamiętam, że zawsze jakiś pan nie pozwalał nam na odbijanie piłki od tego monstrum, że to niby jakiś symbol, jaki? Do tej pory nie wiem.
Pamiętam salon gier w przejściu i świetny automat z taką dużą kulą w pulpicie, którą się sterowało trzema wyrzutniami rakiet, zawsze do niego była największa kolejka.
Dobra były sezamki z Baltony i guma Donald z Pewexu ale trzeba było znać kogoś dorosłego z Korabia albo ze Stoczni albo mieć wujka który pływa na dalekomorach i nie żałował centów.
Miło wspominam Wioskę Wikingów tą starą - całą z drewna, dobre piwo tam serwowali, świeże prosto z browaru słupskiego takie w małych butelkowych beczółkach. Maja o nich pisał.
Fajnie, że głównie pamięta się o miłych chwilach w życiu, jest ich tak mało, że warto je pamiętać i wspominać.

Awatar użytkownika
Przemysław Nycz

Post autor: Przemysław Nycz » środa, 7 lutego 2007, 21:30

W archiwach mojej rodziny znajdują się zdjęcia wyburzania wieży ciśnień. Niestety mam problemy ze skanerem a dokładnie z jego działaniem (wiek robi swoje). Postaram się w przyszłym tygodniu "wprosić" do kogoś znajomego na kawę i poskanować.
/.../ nie jestem poprawny politycznie...

king

Post autor: king » czwartek, 8 lutego 2007, 09:29

Słuchajcie,
Zawsze oglądam zdjęcia przedwojenne. Teraz na forum oglądam zdjęcia powojenne. Zwłaszcza powalające są zdjątka z lat 80, 90.

Czy mogę liczyć na więcej?

asieńka

Post autor: asieńka » sobota, 10 lutego 2007, 13:31

Jak byłam u was na wakacjach 3 lata temu, u jednej Pani na Kościuszki - to w pokoju, który wynajmowałam było dużo książek. Wpadła mi w oko książeczka o dawnej Ustce. Wyczytałam tam, że na wodzie pobudowany był na drewnianych palach ośrodek wczasowy, czy coś takiego - potem budowla niszczała i w końcu ją rozebrano. Czy ktoś ma dokładniejsze informacje.
Druga sprawa - czemu zlikwidowano zjeżdzalnię na plaży???
Pozdrawiam serdecznie :D

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 12 lutego 2007, 13:25

Obrazek
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 13 lutego 2007, 21:51

A kto pamieta basen poniemiecki kolo dwojki , nieduzy taki.Tam gdzie stoja teraz garaze.Nie bylo jednak nigdy w nim wody.Kolor niebieski albo zielonkawy?

Awatar użytkownika
wiking

Post autor: wiking » wtorek, 13 lutego 2007, 22:13

elveez pisze:ten pomnik to mijalem chodzac codziennie do Sp1 - ogrodzenie zdemontowane ze starej fontanny na marynarki bylo bardzo niebezpieczne - nabic sie szlo - urzadano konkursy kto wceluje sniezkiem w dziure w gwiezdzie - zawsze sie pytalem ojca co pisze na tym pomniku
:D a napisane było tak:"Bohaterom Armii Radzieckiej poległym w oswobodzeniu naszej Ojczyzny" a od północy : Gerojam Sowietskoj Armii pawszim w oswobożdienie naszej Strany" ot i tyle :roll: :!:
ostatni wiking w Rzeczpospolitej

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 14 lutego 2007, 09:19

lol :D dzieki :D hehe
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemysław Nycz

Post autor: Przemysław Nycz » środa, 14 lutego 2007, 12:55

Historia nie aż tak odległa:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Przemysław Nycz

Post autor: Przemysław Nycz » piątek, 16 lutego 2007, 15:57

A oto obiecane zdjęcia :)

Budownictwo szachulcowe w Ustce. Kto pamięta gdzie stał ten budynek i co się z nim stało :?:

Obrazek

Wieża WOPR w Ustce. Spadła kilka dni po sztormie.

Obrazek

Promenada po sztormie w 19.... no właśnie kiedy to było :?:

Obrazek

Wieża ciśnień. Aż się łezka w oku kręci...

Obrazek

Tu już "naga"...

Obrazek

Obrazek

Wielkiem BUM i ...

Obrazek

Obrazek

Trochę materiałów wybuchowym i wieża już historią... :(

Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 16 lutego 2007, 16:42

Super o to własnie chodzi!
Ten domek szachulcowy róg Marynarki Polskiej i Kosynierów (teraz pusty plac-dom Bujakowskich -jako ostatni tam mieszkali.
Promka zwaliła sie w 1988?

Super te fotki z Wieży Ciśnień -moze je poprawic.
Pozdro

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » piątek, 16 lutego 2007, 17:00

Mirek pisze: Promka zwaliła sie w 1988?

Pozdro
Chyba później ja stawiam 1993-1994 z akcentem na 1993 rok.
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 16 lutego 2007, 20:18

Dzieki Przemku za te fotki.Masakra straszna z ta wieza.Az mnie zatkalo.Ciekawe kto ja najpierw z cegiel obskubal.Przy okazji poszperam w swoich archiwach i sie czyms odwdziecze.
czolko

yacekk
Kontakt:

Post autor: yacekk » piątek, 16 lutego 2007, 20:23

Poprosze wiecej takich fotek z przeszlosci

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 16 lutego 2007, 20:41

ktos sie pytal o wiecej ..kiedys :)

Obrazek

http://sabaoth.infoserve.pl/danzig-onli ... tloff.html <--Budowa tego kolosa :) (zrdoło: PIDA źą )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ