Wspomnienia o dawnej Ustce.

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 5 lutego 2007, 10:38

hehehe niech to tylko E. Kuciak zobaczy - komunistyczna zmowa :) !! Dysponuje ktos fotami z pochodow 1 majowych ? (defilady na placu -obecny rynek)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 5 lutego 2007, 10:54

Pamietam te syfony.Pan Jabłoński tak się zwał właściciel,pracował razem z żoną.Pozdro

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » poniedziałek, 5 lutego 2007, 10:58

Stary most kolejowy był świetny...

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 5 lutego 2007, 11:45

Najlepsze lody włoskie były w budce obok Chomczyńskiego (teraz jest tam studio kuchenne czy t.p.) Do dzisiaj nie znalazłem innych lodów o takim mocno mlecznym smaku. A pamiętacie te kosmicznie długie kolejki u samego Chomczyńskiego... (ciekawe ilu z nas podrabiało trójkątne karteczki z kasy, żeby na lewo dostać loda :wink: ).

A mnie osobiście z dzieciństwa utkwiły dwie rzeczy: tzw. zakręt śmierci i górki w ogóle pod wieżą ciśnień (jakie tłumy dzieciaków tam przychodziły :roll: ) no i często wspominam właśnie plac zabaw na rogu Chopina i Żeromskiego. Mnogość sprzętu i mnogość dzieci...zwłaszcza pamiętam tą superwysoką (z ówczesnego punktu widzenia) zjeżdżalnię i chuśtawkę-pociąg, na której bujaliśmy się tak wysoko ile się dało...

Aha i jeszcze te konstrukcje wodne - zapory, kanały - jakie tworzyliśmy na "Smródce" koło Almary...
I jeszcze te wojny na śnieżki pomiędzy podwórkami na trawniku na Pl. Wolności, czy wojny w Lany Poniedzialek... To były czasy... :roll:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 5 lutego 2007, 12:03

A mnie osobiście z dzieciństwa utkwiły dwie rzeczy: tzw. zakręt śmierci i górki w ogóle pod wieżą ciśnień (jakie tłumy dzieciaków tam przychodziły Rolling Eyes ) no i często wspominam właśnie plac zabaw na rogu Chopina i Żeromskiego. Mnogość sprzętu i mnogość dzieci...zwłaszcza pamiętam tą superwysoką (z ówczesnego punktu widzenia) zjeżdżalnię i chuśtawkę-pociąg, na której bujaliśmy się tak wysoko ile się dało...
Zakręt śmierci pamietam doskonale -smigałem na butach...
Ogródek Jordanowski sie nazywał ten park z zjezdzalniami itp.grałem w ping-ponga tam.Pozdro

Abar

Post autor: Abar » poniedziałek, 5 lutego 2007, 12:04

Ktoś pozna co to za miejsce? Mała podpowiedź: w Ustce.
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 5 lutego 2007, 12:17

stara stodola :) kolo dorabialni kluczy byly 2 automaty rosyjskie (bujaki) foczka i slonik :) kazde dziecko molestowalo ten kacik - jw hustawki na rogu chopina :) oraz plac wolnosci - bez stanowisk handlowych -wyscigi na rowerze - mecze na betonie przetarte portki ...stluczony tylek od spadania z drzew rosnacych dookola rynku, i pamietne pobojowisko na miejscu nowej czesci cmentarza - idealny plac do zabaw w strzelanego
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 5 lutego 2007, 12:27

elveez pisze: oraz plac wolnosci - bez stanowisk handlowych -wyscigi na rowerze - mecze na betonie przetarte portki ...stluczony tylek od spadania z drzew rosnacych dookola rynku, ...
... gra w kapsle (każdy miał swoje indywidualnie ozdabiane koszulki) , zwłaszcza w czasie Wyścigów Pokoju, na murku dookoła placu i na trasach rysowanych na asfalcie, szaleństwa na rowerach i wrotkach, a zimą wielkie lodowisko... i tzw. statek- konstrukcja z laminatu - w której mieliśmy swoja kryjówkę podczas zabaw w chowanego...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 5 lutego 2007, 12:40

a zimą wielkie lodowisko... i tzw. statek- konstrukcja z laminatu - w której mieliśmy swoja kryjówkę podczas zabaw w chowanego... - w tym pomniku z laminatu pozniej urzadzono dzikie WC, olbrzymia kałuza na srodku placu - kto szybciej wjedzie rowerem :D hehehe zima stala tam olbrzymia choinka :) - matka mnie dojrzala kiedys na czubku tej konstrukcji..hehehe ( i tzw. statek- konstrukcja ) - kazdy to nazywal statkiem o dziwo bylo to ognisko Plac pamietam jednak z odwiedzim objezdnych kupców mozna bylo kupic giwere na kapiszony gumy donald z zachodu i wiele innych rzeczy. Na rogu kolo gazowni 1 ustecki koles z popcornem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » poniedziałek, 5 lutego 2007, 12:44

@Abar

Ściśle Lędowo jednostka wojskowa kantyna niedawno na nowo otwarta.
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 5 lutego 2007, 12:46

podloga podobna :D do dzis takie leza w sztabie
Obrazek

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » poniedziałek, 5 lutego 2007, 12:52

Jak juz tak się rozmarzyliśmy to dodam jeszcze kino niezależnie jaki film zawsze frekwencja była. Po kilka albo kilkanaście razy szło się na Gwiezdne Wojny czy Poszukiwacze zaginionej arki.

Sklep z pamiątkami u państwa Talarków i wprasowanki które tam można było kupić. Sam sobie koszulkę PUMA zrobiłem żelazkiem :lol: :lol: :lol:

Acha i jeszcze jedno namietnie w podstawówce graliśmy w tak zwaną ściankę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 5 lutego 2007, 14:06

Co do kina to ja pamietam loże dla Vip
Acha i jeszcze jedno namietnie w podstawówce graliśmy w tak zwaną ściankę
-my na ta gre mówilismy dup-dup (nie wiem dlaczego).Pozdro

Ps.Nie wspomne o wyścigu Pokoju na kapsle od piwa -rysowało sie trase na asfalcie i dawaj.Lubiłem to.

Obrazek

Awatar użytkownika
HAP

Post autor: HAP » poniedziałek, 5 lutego 2007, 14:28

Rewelacyjne zdjęcie, Mirek!
Ostatnio usiłowałem sobie przypomnieć to "coś" - chyba z jakiegoś tworzywa.
Trochę jak w "Misiu" - konstrukcja na miarę naszych możliwości - a te PRL miał przecież wielkie ;)

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 5 lutego 2007, 14:49

kiosk ze slodyczami - tzw brudas :) najtansze zelki w ustce i obok blok na ktorym do ostatniego remontu widniala prl'owska flaga wymalowana na okazje pochodu :) co za czasy az sie lezka w oku kreci - moze Mirku jakies foty z pozaru rynku?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 5 lutego 2007, 15:06

Nie .Tylko ta jeszcze jedna z innego ujęcia ..Chętnie zobaczyłbym korty na których się wychowałem -były gdzie teraz jestv rynek.Nie znalazłem jeszcze fotki z kortami tenisowymi.

Obrazek
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 5 lutego 2007, 15:08

Obrazek
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 5 lutego 2007, 15:15

drzewa pod kwiaciarnia :D kiedys jedno walnelo podczas zamieci :) reszte wycielo zgk rosly do samej Sp1 coolt!!
Obrazek

Abar

Post autor: Abar » poniedziałek, 5 lutego 2007, 15:35

...co to za miejsce?
Kiedyś na tą knajpę mówili "mordownia". Naprzeciw głównej poczty, pod syrenką, obecnie księgarnia.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 5 lutego 2007, 15:55

niejaki labus robil tam rzeznie kiedys znam historie z opowiesci rybakow :)
Obrazek

ODPOWIEDZ