co z placem zabaw na OSiR???

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 9 maja 2007, 22:31

sasza ?

to Twoje tajne konta z innych aukcji ? hieheihie

ale fakt drogo :/

joluśka

plac zabaw na OSiR

Post autor: joluśka » czwartek, 10 maja 2007, 20:24

maj napisał;
"W 2006r. zarezerwowano 100 tys.na plac zabaw.Jednak po wyborach z budżetu 2007 kasę "buchnięto" m.in.na dolną promenadę"
To były burmistrz nie dotrzymał słowa o budowie nowego placu zabaw mimo, że proponował jego lokalizację /głosowaliśmy/ m.in.w parku za kinem.Oszukał dzieci,a Radni dali na to przyzwolenie nie protestując! :oops: Interes dorosłych przeważył racje maluchów.Poczekajmy,maluchy dorosną i np.zlikwidują ławki w mieście.I gdzie wtedy my,już starzy,odpoczniemy? :P :evil:
do autokasz
małe place zabaw między blokami naprawia Sp-nia Korab,a to inna bajka i inna kasa.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 10 maja 2007, 21:32

@joluśka
Poprzedni Burmistrz ślizgał sie jak mógł, żeby tylko nie posadowić nowego placu koło kina.
Chociaż zastanawiam się, czy jednak nie była to zagrywka na kampanie wyborczą. Przecież projekt budżetu AD 2007 pisał Graczyk i jakoś dziwnie zapomniał umieścić w nim niezrealizowanych środków na place zabaw i ulicę przy starym kościele.
Jednak projekt budżetu nie był wersja ostateczną. I właśnie obecnej Radzie, która ponoć jest czuła na głosy swoich wyborców (wolna interpretacja wcześniejszej wypowiedzi Radnego W. S.), mam za złe, że pomimo naszych monitów na Forum, ostatecznie przekreśliła szanse na stworzenie kolejnego cywilizowanego placu zabaw w Ustce, przynajmniej w tym roku
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » poniedziałek, 14 maja 2007, 11:02

maj pisze: [...]mam za złe, że pomimo naszych monitów na Forum, ostatecznie przekreślono szansę na stworzenie kolejnego cywilizowanego placu zabaw w Ustce, przynajmniej w tym roku
Szaleństwa na placu zabaw uszczęsliwiają dzieci,
przykre, że nikt o młodych obywatelach (przyszłych wyborcach :lol: )nie pomyslał...

@MAJ
ale czy place zabaw są najważniejsze ? ...
wazny jest nie sam plac zabaw a osoba która towarzyszy maluchowi podczas zabawy...
ja zapamiętałam z dzieciństwa nie same place zabaw a mojego ojca który towarzysząc mi podczas owych zabaw, wygłupiał sie ze mna... rozmawiał, tłumaczył...uczył życia i był najwspanialszym tatą na świecie :)
... i jest do dziś :D

Najbardziej kreatywnym i innowacyjnym i twórczym jest Pan,
Panie Maj, :)
największa skarbnica pomyslow zabaw dla swojego syneczka :)
widziałam !
stwierdzam fakt :)
sesnu szukam ;D

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 14 maja 2007, 11:55

ale czy place zabaw są najważniejsze ? ...
Taki tok rozumowania można podczepić pod każdą pozycję budżetu miasta.

Owszem towarzysz zabaw w postaci rodzica jest nieodzownym elementem dzieciństwa, ale ja jednak z dzieciństwa pamiętam również ogródek jordanowski na rogu Żeromskiego/Chopina i huśtawki na niemal każdym podwórku...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » poniedziałek, 14 maja 2007, 12:04

maj pisze:Taki tok rozumowania można podczepić pod każdą pozycję budżetu miasta
... moze sprawdziłabym się jako urzędnik państwowy... 8) ;)
gdybym miała wpływ na budżet miasta,
Maj-na każdym rogu miałbyś ogódek jordanowski :)
sesnu szukam ;D

Asia

Post autor: Asia » wtorek, 12 czerwca 2007, 15:22

Witam wszystkich a pytanie mam do Dyrektora Podlewskiego. Panie Dyrektorze, wiem że Ustka nie ma pieniędzy na place zabaw (krótka rozmowa z Panem na OSIR dzisiaj) ale ponawiamy prośbę o jakiś parasol np. nad jedną z piaskownic na OSIR .Dzisiaj było tak gorąco że dzieci uciekały z placu a cienia nie można choćby odrobiny znaleźć (w czasie deszczyku także się przyda parasol;-) ). Może ma Pan jakiś inny pomysł na skombinowanie choćby troszkę zacienionego miejsca? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 12 czerwca 2007, 16:08

lol ... to trzeba dziecku czapusie :D to chyba juz wykracza poza mozliwosci dyr Osir
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 12 czerwca 2007, 17:15

Cień. Rzecz jak najbardziej latem pożądana, ale żeby parasole, czy t.p. konstrukcje na piaskownicą...?
Całkiem rozsądne z punktu widzenia dobra maluchów, ale czy to nie przesada...

Ciamek

Post autor: Ciamek » wtorek, 12 czerwca 2007, 20:21

Pan Dyrektor zapewne odpowie, że ma złożone ręce i pieniążków nie znajdzie, no ale cóż...

Asia

Post autor: Asia » środa, 13 czerwca 2007, 15:00

Ja tylko dałam propozycję i uważam ze nie przesadzam. Czapka nic nie daje,wręcz przeciwnie jak jest upał dziecko jest pod nią mokre. Przecież jeżeli nie będzie pieniędzy to się nie obrażę, Dyr. Podlewski jest otwarty na sugestie. Pzdr.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » środa, 13 czerwca 2007, 15:07

Mogę was jedynie zapewnic, ze pan Dyrektor skrupulanie sledzi nasze forum i chetnie korzysta z sugestii forumowiczow.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » środa, 13 czerwca 2007, 17:23

rzecznik pisze:Mogę was jedynie zapewnic, ze pan Dyrektor skrupulanie sledzi nasze forum i chetnie korzysta z sugestii forumowiczow.

Pozdrawiam
8)

Awatar użytkownika
zawada122

PIASKOWNICE CZY KUWETY ???

Post autor: zawada122 » środa, 22 kwietnia 2009, 09:44

Błachy temat, a może nie? Ze swoją córeczką wybieram się prawie codziennie na OSIR na plac zabaw. Jest to naprawdę niezłe miejsce, problem w tym, że po zainwestowaniu w nowy kiedyś plac zabaw zapomniano o nim. Jest tam w tej chwili conajmniej obskurnie a zaczyna się robić nawet niebezpiecznie: np.: śruby w huśtawkach da się wykręcić reką bez najmniejszego wysiłku, nie mówiąc już nic o farbie, która złażąc płatami ze wszystkich obiektów na placu zabaw ewidentnie zagraża zdrowiu i być może życiu maluchów się tam bawiących. JAK WIEMY MALUCHY MAJĄ TENDENCJĘ DO PCHANIA RÓŻNYCH RZECZY DO BUZI I TAKA FARBA JEST DLA NICH SMAKOWITYM KĄSKIEM.
Będąc przy zdrowiu naszych pociech należy dodać, że resztki piasku, który znajduje się w piaskownicach na terenie placu wołają o pomstę do nieba!!!!
Może ktoś z OSIR lub władz nad nimi sprawujących pieczę chętnie pobawi się tam (ZAPRASZAM GORĄCO). ZABAWA W KUWECIE NIE MA NIC PRZYJEMNIEJSZEGO !!!!!!!
Proszę odnieście się do tego.
Z góry Dzięki.

Awatar użytkownika
iXik

Re: PIASKOWNICE CZY KUWETY ???

Post autor: iXik » środa, 22 kwietnia 2009, 10:11

kto potrafi zliczyć wszystkie usteckie place zabaw wymagające jakiegoś wkładu?
trzeba byłoby wyliczyć wszystkie usteckie :wink:
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
zawada122

Re: PIASKOWNICE CZY KUWETY ???

Post autor: zawada122 » środa, 22 kwietnia 2009, 15:59

iXik pisze:kto potrafi zliczyć wszystkie usteckie place zabaw wymagające jakiegoś wkładu?
trzeba byłoby wyliczyć wszystkie usteckie :wink:
Nie trzeba na to dużo czasu, a parę nowych ostatnio powstało. Jeżeli chodzi o nakłady to piasek w piaskownicy i porządki, zwyczajne wyzbieranie petów i kapsli po piwie nie jest chyba ponad możliwości i chęci Pana Dyrektora?!
Malowanie i odnowienie urządzeń na placu wymaga na pewno większego wkładu finansowego ale można zawsze poprosić kogoś o to i na płocie który nie jest dziełem sztuki można umieścić reklamę sponsora, który pomoże odnowić plac. Wolę oglądać reklamy na płocie niż pety i kapsle w piasku, w którym się bawi moje dziecko.

Awatar użytkownika
RYMARZ

Re: co z placem zabaw na OSiR???

Post autor: RYMARZ » środa, 22 kwietnia 2009, 20:57

Fakt - piasku w piaskownicy nie ma prawie, tzn. jest coś na dnie ale dziwnie szare. Na ćwierć wywrotki piasku to powinno uzbierać się w miejskiej kasie.
"Normalnie nie ma z czego babek robić, kurde klepka", że zacytuję mojego synka.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 22 kwietnia 2009, 21:19

Powinni w ich stylu tabliczkę ostrzegawczą postawić.UWAGA dziecko - brudny piasek lub "Nie jedz żółtego śniegu"
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 23 kwietnia 2009, 11:20

Plac zabaw na OSiR i tak za rządów dyr. Podlewskiego przeszedł sporą rewitalizację.
- zasypano mniej brudzącym piachem wszystkie powycierane dziury w trawnikach
- wymieniono lub wyremnotowano część huśtawek
- pod huśtawkami łańcuchowymi wymieniono maty z plastikowych (po których mój mały ma pamiątkę na głowie) na gumowe
- zamknięto przejście przez plac, które było skrótem dla wszystkich

Z piaskiem to wydaje mi się nie ma co biadolić, bo został wybrany stary piasek i prawdopodobnie będzie przywieziony czysty - nowy. Kiedyś u Dyr. Podlewskiego prosiłem o przywiezienie piachu nie tego budowlanego, który był/jest obecnie, a piachu plażowego. Nie wiem na czym polega atestacja sanepidowska piachu :roll: , ale otrzymałem wyjaśnienie, że ten pylący - budowlany taki atest ma, a taki z plaży nie... ciekawe jak skomplikowany jest proces uzyskania atestu na piach plażowy.

Już od lat kilku dopominamy się na forum o doposażenie palcu na OSiRze, lub wybudowanie nowego... efekty:
1. Wskazany wyżej remont... niestety bez doposażenia
2. Powstało sporo nowych placów zabaw przy osiedlach (szkoda tylko, że wszystkie są niemal jednakowe... ale za intencje plus)
3. Planowane są 4 place zabaw w Parku Zdrojowym... ciekawe ile wytrzymają

No i faktycznie przydałby się jakiś dozór nad całym obiektem przez całą dobę... wieczorami OSiR - w tym plac zabaw - staje się miejscem spotkań koneserów trunków mniej wyszukanych i dzieciaków już zdecydowanie za dużych do korzystania z instalacji placu zabaw - skutecznie je dewastujących

Awatar użytkownika
RYMARZ

Post autor: RYMARZ » czwartek, 23 kwietnia 2009, 21:23

Piachu !!!

ODPOWIEDZ