Mieszkańcy naciskają na władzę

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Mieszkańcy naciskają na władzę

Post autor: Mirek » środa, 28 lutego 2007, 06:17

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
WielkiBrat

Post autor: WielkiBrat » środa, 28 lutego 2007, 08:08

O tak. Jeżeli Burmistrz (rękoma innych) podpisze umowę kupna - sprzedaży pod warunkiem ... to będę pierwszą osobą, która napisze o tym do Min. Ziobro.
Brawo mecenas Aleksandro. Mam nadzieję, że Burmistrz chlapnął coś od siebie i teraz myje usta mydłem.
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

Ciamek

Post autor: Ciamek » środa, 28 lutego 2007, 11:15

Widzę, ża Pan Kościczuk ma ludzi w poważaniu i ważne są dla niego tylko pieniądze. A tu trzeba popatrzyć, że Ci ludzie mieszkają w swoich lokalach ładnych parę lat i nie chcą się przeprowadzać. A jeśli chcą odnowić swoje budynki, to dlaczego im w tym nie pomóc. Trzeba tylko pamiętać, by stworzyć jakiś przepis, który będzie regulował późniejszą odpowiedzialność za fasadę domów, by nie mówiono, że "to nie moje"...

Miah

Post autor: Miah » środa, 28 lutego 2007, 11:49

Lepiej za dużo nie obiecywać i przygotować alternatywny pomysł. Oto ciekawy precedens

krakow.pl/komunikaty/?MODE=mpkom&TYPE=show&kom_id=3877

Urszula

Post autor: Urszula » środa, 28 lutego 2007, 12:37

Oczami wyobrażni już widzę te niekończące sie remonty i place budów w centrum.Jeżeli dom nadaje się do wyburzenia bo generalny remont jest zbyt drogi to czeka mieszkańców
- czasowa przeprowadzka
- oczekiwanie na udzielenie kredytu( jeżeli takowe w zależnosci od możliwości kredytowych nastąpi)
- procedura zgodna z przepisami prawa budowlanego dotycząca zarówno wyburzenia jak i budowy nowego domu.
To tylko początek.Nie jest moim zamiarem zniechęcać do rozpoczęcia inwestycji życia ale należałoby się wpierw zastanowić nad swoimi realnymi możliwościami, a nie z siekierą na słońce.
Pozdrawiam.

jaskuł

Post autor: jaskuł » środa, 28 lutego 2007, 20:38

ja nadal nie rozumiem dlaczego nieduża część mieszkańców ma być teraz tak hojnie obdarowana. Tylko dlatego, że kiedyś nie było stać ich na zakup mieszkania i dostali je od miasta. Teraz będą krezusami, uwłaszczając się na NASZYM wspólnym mieniu. Proszę pamiętać komunalka to nie mienie najemców, to majątek wszystkich mieszkańców Ustki. Teraz burmistrz z p. Tyszkiewiczem chcą NASZE mienie rozdać za bezcen!

Urszula

Post autor: Urszula » czwartek, 1 marca 2007, 10:07

Porównajcie tematy:
rewitalizacja starówki-budowa straganów na targowisku.
====================================

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 1 marca 2007, 10:12

@jaskuł
Teraz będą krezusami, uwłaszczając się na NASZYM wspólnym mieniu.
Ejjjjjjj
:oops:
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 1 marca 2007, 11:16

ja nadal nie rozumiem dlaczego nieduża część mieszkańców ma być teraz tak hojnie obdarowana. Tylko dlatego, że kiedyś nie było stać ich na zakup mieszkania i dostali je od miasta. - jestem podobnego zdania - to duza niesprawiedliwosc (jakkolwiek to nazwac)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Urszula

Post autor: Urszula » czwartek, 1 marca 2007, 12:34

Gdyby parę lat temu zmuszanoby lokatorów do określenia się w sprawie własności przedmiotowych domów i mieszkań , z pewnością również nie obyłoby się od stwierdzeń ,że to niesprawiedliwe ,bo ich na to nie stać.Teraz ta sama melodia.Oczywiście z ich strony.Zgadzam się z poprzednikami, że niesprawiedliwe i to z punktu całego miasta.Czynsze jakie płacono przez dziesięciolecia nie pozwalały na remonty bieżące ,tylko łatanie dziur co kilkanaście lat,nie mówiąc już jak pewnie wyglądają wnętrza mieszkań.Zapewniam że nie chcę tu uogólniać.
Na tym zgniłym zachodzie właściciel mieszkania przynajmniej co trzy lata dokonuje przeglądu wynajmowanego mieszkania i w przypadku np. brudnych ścian lub jakichkolwiek dewastacji nakazuje usunięcie szkód .Oczywiście w umowie najmu są określone prawa i obowiązki najmującego.A wracając do tematu, wydaje mi się że mieszkańcy domów i mieszkań przeznaczonych do rewitalicacji mieli kilka lat na ustosunkowanie się do problemu własnego mieszkania ,i zapewne nie stanęli nagle przed faktem dokonanym. Ale siedząc na kupie pieniędzy....

Urszula

Post autor: Urszula » sobota, 3 marca 2007, 12:10

ciekawe jakie zdanie w tej niezwykle trudnej sprawie ma zmieniona w składzie rada d/s rewitalizacji.Widzę po ilości wyświetleń , ale braku wpisów ,że forumowicze również mają dylemat.No niestety tak już w życiu bywa,nie można zjeść ciastka i mieć ciastka i zawsze ma się coś kosztem czegoś.Pozdrawiam.

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » sobota, 3 marca 2007, 21:50

Z pewnościa rada ds rewitalizacji musi sie spotkac pierwszy raz po ostatnich wyborach. Jej skład ulegl zmianie i przypuszczam że jej rola, sposób dzialania i cele ulegna przewartościowaniom. Jesli uwzględnić kontekst problemu mieszkańców chcących rewitalizowac budynki samemu nalezy najpierw ustalić, czy ten problem stanowi przedmiot zainteresowania komisji, jesli tak - pewnie komisja będzie miała zdanie na ten temat. Wtedy będzie słuzyć pomoca burmistrzowi opiniując ta sprawę. Warto zauważyć, że wcześniej komisja ( czynnik społeczny rewitalizacji) powstała jako efekt zapisów warunkujących ubieganie sie o srodki zewn. ale jej rola dotyczyła tez skutków społecznych przedsiewzięcia, często potem pomijanych - zawężanych jedynie do opłacalnosci.

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » poniedziałek, 5 marca 2007, 08:52

Problem chyba jest bardiej skomplikowany niż się wydaje.Po pierwsze wielu ludziom,którzy mieszkają w domkach do rewitalizacji,kiedyś obiecano dożywotnie zamieszkanie tam.Teraz muszą domek zamienić na mieszkanko w bloku,niejednokrotnie nie odpowiadające opłatom i metrażowi posiadanego domku.
Po drugie miasto nie gwarantuje nikomu żadnej możliwości mieszkania.Ja np.mieszkam w Ustce od paru miesięcy i muszę wynajmować.Gdybym od miasta dostała domek nawet do remontu,również nie zamieniłbym go na mieszkanie w bloku.Skórka za wyprawkę...tak uważam!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 7 marca 2007, 07:57

Skoro juz o mieszkancach i naciskaniu mowa to zaczne tu maly wateczek :)

Miasto chce hejnału - miasto czy radny Wszolkowski z ekipa?
Melodia powinna być odgrywana codziennie w południe z wieży ratusza
a dlaczego powinna a nie "moglaby byc puszczana" Czy byly konsultacje np z mieszkancami ??? Wydaje mi sie ze statystyczny Ustczanin ma coraz mniejszy wplyw na to co sie w miescie dzieje

Skoro, za puszczenie glosno muzy w niedziele o 12 w poludnie jest 200 zl mandatu - to czy taki hejnal nie pelni podobnej funkcji co muzyka z Hi-Fi (wg strazy -rozpraszajacej)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » środa, 7 marca 2007, 08:17

No a może jest potencjalny kandydat,któremu trzeba dać zarobić,bo na weselach grając za mało zarabia?he?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 7 marca 2007, 08:32

taka mozliwosc powinien wykluczyc konkurs - jury czy kapitula powinna byc ponad ukladami
Obrazek

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » środa, 7 marca 2007, 08:47

Ponad układami,czyli jak?Trudno będzie sprawdzić nam czy zadne układy nie wpłynęły na wynik.Chyba ze masz Ty lub ktoś inny wejścia,ale to też swoiste układy... :wink:

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 7 marca 2007, 09:02

skoro sluchac bedzie musialo cale miasto - niech mieszkancy zdecyduja...
Obrazek

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » środa, 7 marca 2007, 09:55

Chyba jesteś przeciwny takiemu hejnalowi?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 7 marca 2007, 10:09

Jestem przeciwny kosmetyce w miescie podczas gdy o glownych problemach miasta jest cicho. Bez hejnalu zylismy dlugie lata - mysle ze jeszcze rok czy dwa niczego nie zmieni. Coraz bardziej mam wrazenie ze oczkiem w glowie radnych staje sie upiekszanie i tak ladnego juz ratusza

Ja bardzo chetnie zaprosze do siebie radnego Wszolkowskiego na herbatke - warunek - wizyta pieszo. Jak sobie papucie upierniczy pod kolano, to moze dotrze - ze od hejnalu przynamniej 200 rodzin woli miec prosta (nie wspomne o utwardzonej) nawierzchnie. A pieniazki na hejnal i inne bzdety proponuje przeznaczyc np: na ZGM i rowniarke na os Kwiatowe - popoludniu wstawie kilka zdjec jak wygladaja ulice na kwiatowym - ciezko przejsc, ciezko przejechac.

Podgardala rosna - efektow nie widac :shock:
brakuje tylko podgrzewanego chodnika przed ratuszem

pozdro :
Obrazek

ODPOWIEDZ