Mieszkańcy naciskają na władzę

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » środa, 7 marca 2007, 10:28

Ano tak,jest prawdą,że te drogi pozostawiają wiele do życzenia.Myślę,że gdyby znaleziono fundusze na drogi,to zaraz pojawi się ktoś ,kto stwierdzi ,że są inne ważniejsze potrzeby.Ale to fakt,że hejnał to nie drugorzędna-nawet -sprawa...

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 7 marca 2007, 18:04

zdjecia os Kwiatowego - to turysci tez widza...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

powtorze - rowniarka jest potrzebna a nie piosenka z glosnika :?

jest odpowiednia pora na zaoranie tego - gnoj wilgotny jeszcze samochody jadac po wyrownanym dodatkowo ubija podloze i dluzej bedzie proste - koszt alternatywny - breja wazy wiecej i maszyna zje wiecej paliwa - ale efekt dluzej widoczny, nie jak latem jezdzi sie jak po pustyni po zaoraniu - sprawa naprawde zaczyna draznic (zdjecia wykonane z dala od mojego domu)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

jaskuł

Post autor: jaskuł » środa, 7 marca 2007, 20:37

fajną reklamę pensjonatu walnąłęś :wink:

Edward

Post autor: Edward » środa, 7 marca 2007, 21:59

Co do hejnału: sądzę, że nagroda w konkursie będzie raczej symboliczna, a grany będzie z płyty, więc koszty niewielkie.
Natomiast co do ulic: ile lat istnieje osiedle Kwiatowe? Ile lat istnieje Osiedle Dunina? Ile ulic zrobiono na tych osiedlach w poprzednich latach, a ile w ostatnich czterech? Można zamieścić też zdjęcia pokazujące nowe ulice. Cudów nie ma - nie da się natychmiast nadrobić zaniedbań z dziesięcioleci. Trzeba było kiedyś nie zgadzać się na obietnice i dobroduszne poklepywanie po plecach.
Zresztą - spójrzcie na ulicę biegnącą wokół starego kościoła. Centrum miasta, blisko Ratusz, latem tysiące wczasowiczów - a widok gorszy niż na tych zdjęciach. Dużo jest jeszcze do zrobienia.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 8 marca 2007, 05:27

Piszesz o ulicy przy której jest sklep Strażak?Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 8 marca 2007, 09:29

jak to sie mowi syty glodnego nie zrozumie....

@ Edward Zajac

nie chodzi tu o posiadanie ulicy - tylko o fakt ze Pan wychodzac do pracy dociera na miejsce z czystym obuwiem, czystymi spodniami, nie musi Pan kombinowac ktoredy tu dzis pojsc zeby sie nie upier.... nie musi Pan chodzic po haszczach szukajac suchego miejsca do przejscia

Co do ulic kolo kosciola i Dunina stare, bo stare nawierzchnie - jednak spelniaja podstawowa funkcje - mimo ze nierowne to jednak da sie isc normalnie, bez strachu, ze sie ugrzeznie, czy usyfi jak dziecko.

Podejrzewam ze samochod ZGK nie wjedzie na kilka ulic bo nieda rady - zapadnie sie jak w zeszlym roku na Makowej.

A co gdyby wybuchl gdzies pozar ? Chyba ktos w ratuszu ma za malo rozumu, zeby pojac ze 10 tonowy samochod strazacki nie przejedzie po pewnych ulicach. [Osobiscie do mnie pogotowie juz raz nie dojechalo.]

Zaniedbania wladzy sa takie, ze komus sie nie chce wydac polecenia - by wyrownac 600 m drogi (co to za problem dla ratusza???) ot wielkie nadrobienie .....

Zwykle lenistwo urzednicze :shock: - obiecanki cacanki tak zwane
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 8 marca 2007, 13:12

P. Mirku, zgadza się - do Strażaka prowadzi nieutwardzona, błotnista droga. Kiedyś pisałem, że te doły pozostawiono specjalnie, aby jadący do ślubu po tych wybojach mogli trzeźwiej spojrzeć na przyszłość ...
Natomiast co do ulic: jest przyjęty plan kolejności ich remontów i tam trzeba szukać informacji, kiedy ta ulica będzie remontowana. Co prawda jest możliwość przyśpieszenia, jeśli mieszkańcy się dołożą
Edward Zając

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » czwartek, 8 marca 2007, 18:26

na kwiatowym jest przyjęty harmonogram budowy dróg i po tegoroczenj rózanej będzie kwiatowa w kolejności. Spokojnie dojdziemy do wszystkich ulic na osiedlu, przy wierze, że radni będą kontynuowac linię poprzednikow. Do końca jeszcze zostalo parę ulic, ktore musza być utrzymane doraźnymi sposobami, tj na wiosnę i w miarę potrzeb sa wyrównywane i uzupełnione. Rozumiem złość kolegi ale ja też przez ponad 10-12 lat mieszkałem przy żużlowej wilczej, wreszcie radni ją zauważyli, zrobili, a teraz ja mam dług wdzięczności wobec nich i wnioskuje o następne. Przy przychylności radnych tej kadencji można wiele zrobić. Problemem są oczywiście przychody budzetowe. Ale to odrębny temat.

Urszula

Post autor: Urszula » czwartek, 8 marca 2007, 19:43

Tak gwoli przypomnienia,to nie radni zauważyli że należy wybudować ulicę Wilczą,tylko mieszkańcy wystąpili z inicjatywą z jednoczesnym partycypowaniem w kosztach budowy.I nie sądzę by mieszkańcy mieli jakikolwiek dług wdzięczności z tytułu wybudowania tej drogi.Infrastruktura należy wszak do obowiązków władz miasta.!!!I proszę pamiętać ,że w sprawie ulic Harcerskiej i Morskiej mieszkańcy również wystąpili z takim wnioskiem.
Budowa tych ulic podobno w 2009 r. Zgodnie z harmonogramem!
Zobaczymy!Pozdrawiam. [/quote]

mika
Kontakt:

Post autor: mika » piątek, 9 marca 2007, 20:33

Tak i do budowy ul Wilczej dokladali sie mieszkancy z wlasnej kieszeni nie wiem nadal czemu? A ul Harcerska i Morska bedac po srodku osiedla zostaly zostawione, a ostatnio przed bramka sie o malo co nie przewrocilam na blocie :/ i w autobusie buty czyscilam wrrr mam dosc czasami

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 9 marca 2007, 20:39

Budowa tych ulic podobno w 2009 r. Zgodnie z harmonogramem!
hehehe 2007 tez byly srodki na ulice na kwiatowym i co?
promenada je zabrala.....
Obrazek

mika
Kontakt:

Post autor: mika » piątek, 9 marca 2007, 20:46

Zawsze znajdzie sie cos "wazniejszego" a my elveez dalej w blocie :D

Urszula

Post autor: Urszula » piątek, 9 marca 2007, 20:52

" Przy przychylności radnych tej kadencji można wiele zrobić."-cytat z postu . Tylko czym na tą przychylność zasłużyć. :roll:

mika
Kontakt:

Post autor: mika » piątek, 9 marca 2007, 21:04

Czyzby to byla prosba o lapowke :D ps odrazu pisze ze to zart zebyscie mnie nie zlinczowali :D

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » piątek, 9 marca 2007, 22:47

Urszula , właśnie próbuje rozpoznać czym mozna na tę łaskę radnych zasłużyć, jak to zrobić, by zechcieli spojrzeć na problemy strony zachodniej przychylnie i ze zrozumieniem. Nie jest tak, że wystarczy krzyczeć i wymuszac, choc i takie metody mozna stosować, ale w sytuacjach skrajnych, z zasady potrzebne jest - użyję wyświechtanego słowa - uświadomienie Im naszych problemów, by je przyjęli, jako na tyle istotne, by za nimi poszły pieniądze w budżecie.

Awatar użytkownika
alien
Kontakt:

Post autor: alien » sobota, 10 marca 2007, 11:38

hmm tak zastanawia mnie tylko jedno czemu nie uzyjecie starych plyt ktore znajdowaly sie pod np. ul.Dunina i sie nie upierdo..... :wink: i taniej wszytko wyjdzie 8)

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » sobota, 10 marca 2007, 11:46

Gdyby ode mnie to zależało pewnie tak bym postąpił, a więc do tymczasowego utwardzenia drogi wykorzystałbym płyty z innych rozbieranych dróg. Problem jest jednak,tak sadzę, gdzie indziej. By to uczynić, trzeba też środków. A tych nie chce miasto wydawać, ponieważ perspektywa wykonania tych ulic to dwa trzy lata. Wydatek by tylko ułozyć płyty z wyrównaniem, dla około 100 metrow - 20 000zl.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 10 marca 2007, 13:35

od godziny i 20 minut kilka osob z krokusowej w tym byly insp.policji dzwonia na policje i straz zeby przyjechali zrobic pozadek z 3 psami - latajacymi w samopas - co ciekawe nikt nie przyjechal :)) pozdrawiam Panow straznikow serdecznie :evil: i panow obibokow takze musi sie stac nieszczescie

Obrazek

p.s. Burmistrz wlasnie na dzialke zajechal - tez mijal horde - chyba Mu pasi
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 10 marca 2007, 15:03

heh 14.50 straz sie pojawila...ale tylko przejazdem :roll:
Obrazek

mika
Kontakt:

Post autor: mika » sobota, 10 marca 2007, 21:18

Włodzimierz Siudek pisze:Urszula , właśnie próbuje rozpoznać czym mozna na tę łaskę radnych zasłużyć, jak to zrobić, by zechcieli spojrzeć na problemy strony zachodniej przychylnie i ze zrozumieniem. Nie jest tak, że wystarczy krzyczeć i wymuszac, choc i takie metody mozna stosować, ale w sytuacjach skrajnych, z zasady potrzebne jest - użyję wyświechtanego słowa - uświadomienie Im naszych problemów, by je przyjęli, jako na tyle istotne, by za nimi poszły pieniądze w budżecie.
A czy to nie radni z zachodniej strony powinni wladzom miasta uswiadamiac problemy strony zachodniej, chyba wlasnie po to sie ich wybiera sa przedstawicielami naszymi.

ODPOWIEDZ