podwyzki w Ustce

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

podwyzki w Ustce

Post autor: elveez » wtorek, 27 marca 2007, 07:49

Hurtem idą podwyżki

Ustczanie muszą coraz głębiej sięgać do swoich portfeli. Przed nimi cała seria podwyżek między innymi wody.

Oszczędni ustczanie będą musieli zacząć sami sprzątać przed domami. Wynajęcie do tego ZGK znacznie podrożało. W marcu i w kwietniu drożeje czynsz w mieszkaniach komunalnych i TBS, woda i ścieki, sprzątanie przed posesjami oraz zaliczki na ogrzewanie mieszkań spółdzielczych.

Najbardziej dotkliwą, bo dotyczącą wszystkich mieszkańców kurortu jest podwyżka doprowadzenia wody i odprowadzenia ścieków.

Od pierwszego kwietnia cena metra sześciennego obu usług będzie kosztowała 4,50 zł (dziś 4,28 zł) - drożeje o pięć procent.

- Podyktowane jest to coraz większymi kosztami funkcjonowania spółki - mówi Edward Cios, prezes spółki Wodociągi Ustka. - Mimo podwyżki i tak należymy do najtańszych dostarczycieli wody w kraju. Na 320 firm tylko 20 ma niższą cenę wody niż my.

Większe wydatki czekają także kilka tysięcy lokatorów największej usteckiej spółdzielni mieszkaniowej - Korabia.

- Od pierwszego kwietnia podnosimy zaliczki na ogrzewanie o 20 procent - zapowiada Wiesław Jakubowski, prezes spółdzielni. - Sumy, jakie będą płacić poszczególni mieszkańcy, będą zależały od wysokości zużycia ciepła. Już od początku marca obowiązuje nowa stawka za sprzątanie okolic posesji prywatnych i terenów wspólnot mieszkaniowych.

Zgodnie z przepisami właściciel każdego domu musi zachowywać czystość i porządek przed swoją posesją - od płotu do krawędzi jezdni. Właściciele, którzy nie chcą tego robić sami, korzystają z usług spółki miejskiej.

- Podwyżkę wprowadziliśmy, bo sprzątanie nie drożało od 15 lat. - tłumaczy Grzegorz Nosewicz, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ustce. - Sprzątnięcie metra kwadratowego kosztuje 46 groszy, a dotychczas kosztowało to 36 groszy.

POMYŁKA W RACHUNKACH
Największe emocje towarzyszyły podwyżce opłat za sprzątanie wokół posesji. 27 właścicieli domów otrzymało od ZGK wyliczenia, że od początku marca za posprzątanie metra kwadratowego zapłacą, nie jak dotychczas 36 gorszy, ale aż 93 grosze, czyli prawie trzy razy tyle! Po pełnych wzburzenia interwencjach ustczan okazało się, że wyliczenia były pomyłką, a rzeczywista podwyżka wynosi 10 groszy.Zaliczki też idą w górę. Powodują to zapowiadane wyższe ceny ciepła z miejskiej kotłowni. Korzystają z niej wszystkie usteckie spółdzielnie mieszkaniowe i właściciele wielu domków jednorodzinnych. Łącznie około ośmiu tysięcy ustczan. Ich dotychczasowe rachunki wahają się od 100 do 400 złotych miesięcznie.

- Od pierwszego sierpnia podniesiemy opłaty o około trzy procent - mówi Ireneusz Zagrodzki, prezes Empec Ustka. Większych wydatków muszą spodziewać się także lokatorzy mieszkań TBS. - Od początku lipca o 20 groszy wzrosną ceny metra kwadratowego mieszkania w starych budynkach, a w nowych o 10 groszy - zapowiada Edward Rokosz, prezes Usteckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, administratora budynków komunalnych i socjalnych. W starszych domach cena dzierżawy metra kwadratowego wzrośnie z sześciu złotych czterdziestu groszy na sześć złotych sześćdziesiąt groszy.

W dwóch nowych budynkach, przy ulicach Kościelniaka i Bakuły, cena skoczy z sześciu złotych pięćdziesięciu groszy na sześć złotych sześćdziesiąt. Podrożeje też wynajem mieszkań komunalnych. Obecna opłata wyjściowa dzierżawy z 2,99 skoczy do 3,44 zł za metr kwadratowy. W budynkach socjalnych mieszkania podrożeją z 78 groszy na 90.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: podwyzki w Ustce

Post autor: elveez » środa, 13 listopada 2013, 15:16

http://ustka24.info/spola-wodociagi-ust ... -i-scieki/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 14 listopada 2013, 11:28

Wprowadzamy podwyżkę ponieważ odnotowujemy spadek zakupu wody i odprowadzania ścieków, a nie wiąże się to z obniżeniem kosztów ? mówi Grzegorz Warsiński, prezes spółki Wodociągi Ustka. ? Koszty jeszcze z roku na rok wzrastają. Chodzi tu szczególnie o koszty związane z energią elektryczną i materiałami. Mogę powiedzieć, że po tegorocznym sezonie, który był uznawany za jeden z najlepszych od lat, odnotowaliśmy spadek poboru wody i odprowadzania ścieków.
Po kiego grzyba oszczędzać wodę, prąd, gaz, jeżeli jesteśmy za to karani przez instytucje zajmujące się "obsługą" tych mediów. My wprowadzamy rozwiązania redukujące koszty, ale już dystrybutorzy mediów niekoniecznie. A po co? Prościej ściągnąć kasę od konsumentów, uzależnionych od monopolistów - miast inwestycji, restrukturyzacji.

Najbardziej wk... irytują mnie reklamy monopoli... Z góry wiadomo, że firma ma za dużo pieniędzy, skoro wydaje je na zapewnienie nas o możliwości wyboru np. między Energą, a Energą.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 14 listopada 2013, 11:44

Warto również dodać, że właściciel spółki, czyli miasto Ustka, z zysków wygenerowanych w 2012 roku, wypłaciło sobie dywidendy w wysokości 800 tysięcy złotych.
- Spółka wypracowała zysk, a miasto jako właściciel podjęło decyzję, co z tym zyskiem zrobić. Dlatego wypłacone zostały dywidendy. Było to trochę więcej niż połowa naszego rocznego zysku ? dodaje Warsiński.
Miasto wprowadziło ukryty podatek, dlatego prezes wodociągów ratuje się podwyżką i tak zawyżonych stawek. 800 tysięcy dzielone przez 16 tys. mieszkańców daje 50 złotych tego ukrytego podatku rocznie od łebka. Wliczając oseski i starców. Tyle w temacie.
Ktoś kiedyś twierdził, że idzie to na spłatę kredytu na oczyszczalnię ale dokumentów na stół nie chciał położyć.
Zresztą ZGK też wpłacało dywidendę do miasta, zapewne też na oczyszczalnię :wink:
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

kaczorek

Post autor: kaczorek » piątek, 15 listopada 2013, 11:18

Wielkie brawa dla Burmistrza ,że nareszcie dobrał się do kasy wodociągowej .

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 15 listopada 2013, 12:18

Prościej ściągnąć kasę od konsumentów, uzależnionych od monopolistów - miast inwestycji, restrukturyzacji.
Takie stare chłopy i tego nie wiedzą.
Dymani jesteśmy na okrągło.
Węgiel w Polsce po 800zł.....akcyza,vat a na Ukrainie kosztuje 200zł za tonę.

Niestety nie wykształciliśmy autorytetów,brak honoru ,niespełnianie obietnic wyborczych to norma.
Wybili nam elitę w czasie wojny i po niej i dlatego tak jest jak jest.
W TVN autorytetem jest Miller ,Kwaśniewski, Marcinkiewicz,Oleksy - k...a ręce opadają.

Ps.Wczoraj stałem w piekarni po chleb i jakiś PAN starszy mówi ,że głoduje od lat-i powiedział coś takiego ,,Solidarnośc mnie dobrze odchudziła" z płaczem w głosie-zrobiło mi się wstyd za rządzących.Sam strajkowałem w usteckiej stoczni......:(
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 15 listopada 2013, 16:41

kaczorek pisze:Wielkie brawa dla Burmistrza ,że nareszcie dobrał się do kasy wodociągowej .
Brawa to można by było bić gdyby burmistrz sprawił, że przestalibyśmy być "rżnięci, na wodzie, na ściekach, na śmieciach itp. za które płacimy o wiele więcej niż to wynika z rzeczywistych kosztów.
Mirek pisze: Takie stare chłopy i tego nie wiedzą.

Niestety nie wykształciliśmy autorytetów,brak honoru ,niespełnianie obietnic wyborczych to norma.
W TVN autorytetem jest Miller ,Kwaśniewski, Marcinkiewicz,Oleksy - k...a ręce opadają.

Ps.Wczoraj stałem w piekarni po chleb i jakiś PAN starszy mówi ,że głoduje od lat-i powiedział coś takiego ,,Solidarnośc mnie dobrze odchudziła" z płaczem w głosie-zrobiło mi się wstyd za rządzących.Sam strajkowałem w usteckiej stoczni......:(
Niestety to prawda, rządzą nami co najmniej dwa pokolenia zwyczajnych gnojków w białych kołnierzykach i drogich garniturach jak na ironię mieniących się elitą. Ci ludzie z interesem publicznym mają znacznie mniej wspólnego niż dom publiczny. Sprzedajność, złodziejstwo to cała ich natura, a honor, godność, dotrzymywanie obietnic to dla nich puste frazesy bez znaczenia praktycznego.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » piątek, 15 listopada 2013, 19:05

rządzą nami co najmniej dwa pokolenia zwyczajnych gnojków w białych kołnierzykach i drogich garniturach
Rządzą, bo wszystkim się wydaje, że jak nie pójdą na wybory, to okażą swoje niezadowolenie z takiej sytuacji. A to g... prawda. Nie pójście na wybory to młyn na wodę takich właśnie gnojków.
Właśnie pójście na wybory, a przedtem zainteresowanie się "jakością" potencjalnych kandydatów do rządzenia, skutecznie wyrugowałoby z polityki oszołomów.
Niestety polskie społeczeństwo woli narzekać, zamiast wreszcie dorosnąć do podejmowania świadomych decyzji. Wolimy poczytać pierdoły serwowane nam na portalach. W ogóle nie interesujemy się poczynaniami naszych wybrańców - nie rozliczamy ich ze złożonych obietnic. Takiemu "szczęściarzowi" wystarczy jak od czasu do czasu pojawi się w mediach - zaistnieje i to zupełnie wystarczy, żeby kadencja po raz kolejny została mu przedłużona. Bo nieprzygotowany wyborca jak brzytwy chwyta się przy urnie pierwszego nazwiska, które gdzieś tam mu zapadło w pamięć... Tylko rzadko kiedy zastanowi się, dlaczego mu w tej pamięci siedzi...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » piątek, 15 listopada 2013, 22:55

Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » piątek, 15 listopada 2013, 22:59

Mirek pisze:
Prościej ściągnąć kasę od konsumentów, uzależnionych od monopolistów - miast inwestycji, restrukturyzacji.
Takie stare chłopy i tego nie wiedzą.

Ci, którzy wówczas strajkowali zostali wykorzystani i sprytnie zmanipulowani. Nie trzeba było strajkować, tylko wyjść na ulicę i rozliczyć ten motłoch, który uczepił się steru i pod różnymi konfiguracjami trzyma się go do dzisiaj niczym kameleon gałęzi.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 16 listopada 2013, 21:29

Zasady demokracji nie pozwalają na jakieś ogólne "rozliczanie".Niestety i .....stety.Czysty populizm.Pozostają sądy i aktywność obywatelska.Wszelkie inne "dzikie" metody nie wchodzą w rachubę bo moglibyśmy stracić już osiągnięte.Stare przysłowie mówi że ryba psuje się od głowy ale skrobie się od ogona.
Tak że ten co chce skrobać pewnikiem byłby jako pierwszy skrobany. :?

"Ci, którzy wówczas strajkowali zostali wykorzystani i sprytnie zmanipulowani. Nie trzeba było strajkować, tylko wyjść na ulicę i rozliczyć ten motłoch, który uczepił się steru i pod różnymi konfiguracjami trzyma się go do dzisiaj niczym kameleon gałęzi."

Lepiej nie wracajmy do tamtych czasów i nie pouczajmy co trzeba było zrobić wtedy a co nie.Obce czołgi nie stoją dziś w Legnicy , świadomość i odwaga totalnie różna.To co zostało osiągnięte przerasta tamtejsze marzenia.Teraz te marzenia są inne , inna sytuacja ,ambicje i zagrożenia.Problem co robić natomiast pozostał ale tak już było od zarania dziejów i wszyscy muszą mieć swojego "ćwieka" żeby się nie nudzili.W końcu panbuk pozostawił świat niedoskonały. :lol: Rozwarstwienie społeczne jest bardziej widoczne niż za komuny i pewnie większe a z tym związana wielka zazdrość socjalna granicząca z marksistowską walką klas.
No i Nietsche się kłania.Poniżej absolutny skrót.
Obrazek
Jeszcze co mnie bardzo drażni to wielka hipokryzja tych co chcą rozliczać.Oprócz chorych ,starych itd.itp to sami lecą w balona i najgłośniej krzyczą "łap złodzieja".
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Adi

Post autor: Adi » sobota, 16 listopada 2013, 22:35

Obce czołgi nie stoją dziś w Legnicy
Zamienimy je na obce rakiety w Redzikowie. :wink:
Zasady demokracji nie pozwalają na jakieś ogólne "rozliczanie".
Przecież w Polsce nie ma demokracji. Ustrój po `89 to partiokracja. Możesz sobie raz na cztery lata wybrać jedynie spośród najwierniejszych przydupasów partyjnych bonzów, których odpowiednio ci rozstawią na listach wyborczych.
To co zostało osiągnięte przerasta tamtejsze marzenia.
Masz rację, żal patrzeć jak Polska umiera.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 16 listopada 2013, 23:19

Nie wiem czy Rędzikowo to to samo.Zaden z USrańców na nas nie napadł i nie mordował bezbronnych , nie brał zakładników aby zdobyć bunkry.Może tylko że traktuje podobnie jako murzynów i sprzedaje koraliki. :lol: Do końca lat 50-tych w polskiej armii byli ruscy.Fizycznie. :evil: Chyba Gomułka ich wysłał do domu albo zdechli od wódy , znaczy polegli w boju.Są różne teorie.
W Polsce nie ma demokracji? a jaką byś chciał?Dokrojoną na twoje "kargulowe" potrzeby?
Demokracja jakaś tam była nawet podczas zaborów.Pewnie obywatelsko niewiele gorsza.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » niedziela, 17 listopada 2013, 20:31

Topilzin pisze: Jeszcze co mnie bardzo drażni to wielka hipokryzja tych co chcą rozliczać.Oprócz chorych ,starych itd.itp to sami lecą w balona i najgłośniej krzyczą "łap złodzieja".
A co masz za pazurami , że tak się boisz?
Robisz w pory :mrgreen:
Wyspowiadaj się grzeszniku, może Ci ktoś przebaczy Twoje ...

Masz prawo się bać , mam nadzieję , że Polska pójdzie w kierunku Węgier.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 17 listopada 2013, 21:09

Gdzie napisałem że się czegokolwiek boję ? :shock: 8) :lol:

Już widzę jak się jakiemuś bezrobotnemu ,młodocianemu obszczymurkowi z czerwonym nosem spowiadam z prawie 40 lat pracy i stanu mojego konta. :lol: :lol: :lol:
Co najwyżej mogę posłać swojego kucharza lub jego wąsatą żonę aby przyjeli twoją spowiedź. :lol: :lol: :lol:

Nie wiem tylko czy trzepanie portek choremu na paranoję pomoże? :lol: :lol: :lol:

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » poniedziałek, 18 listopada 2013, 15:44

Topilzin pisze:Zasady demokracji nie pozwalają na jakieś ogólne "rozliczanie".Niestety i .....stety.Czysty populizm.Pozostają sądy i aktywność obywatelska.Wszelkie inne "dzikie" metody nie wchodzą w rachubę bo moglibyśmy stracić już osiągnięte.Stare przysłowie mówi że ryba psuje się od głowy ale skrobie się od ogona.
Tak że ten co chce skrobać pewnikiem byłby jako pierwszy skrobany. :?

Lepiej nie wracajmy do tamtych czasów i nie pouczajmy co trzeba było zrobić wtedy a co nie.Obce czołgi nie stoją dziś w Legnicy , świadomość i odwaga totalnie różna.To co zostało osiągnięte przerasta tamtejsze marzenia.Teraz te marzenia są inne , inna sytuacja ,ambicje i zagrożenia.Problem co robić natomiast pozostał ale tak już było od zarania dziejów i wszyscy muszą mieć swojego "ćwieka" żeby się nie nudzili.W końcu panbuk pozostawił świat niedoskonały. :lol: Rozwarstwienie społeczne jest bardziej widoczne niż za komuny i pewnie większe a z tym związana wielka zazdrość socjalna granicząca z marksistowską walką klas.

Jeszcze co mnie bardzo drażni to wielka hipokryzja tych co chcą rozliczać. Oprócz chorych ,starych itd.itp to sami lecą w balona i najgłośniej krzyczą "łap złodzieja".
Gdybyś łysy kierowniku,
lepiej dbał o kino, to dzisiaj nie groziłoby tam powstanie Biedronki, karle moralny . :(

A tak pozostał ci już tylko język nienawiści posła Niesiołowskiego,
Przyznaj się zerżnąłeś ten tekst od niego :mrgreen:

Słowo ćwok wypełnia mniej więcej desygnat tego zachowania.

Nie warto frustratów komentować. To temat dla psychoanalityka. Takimi sprawami można się zajmować w kategoriach psychologicznej traumy, którą ten pan odkąd przestał być premierem, przeżywa.

Jest to po prostu nikczemny dureń i ten nikczemny dureń nie może być ministrem polskiego rządu.

Co ty możesz sobie życzyć, cymbale.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 18 listopada 2013, 15:45

post Adiego
Miasto wprowadziło ukryty podatek, dlatego prezes wodociągów ratuje się podwyżką i tak zawyżonych stawek. 800 tysięcy dzielone przez 16 tys. mieszkańców daje 50 złotych tego ukrytego podatku rocznie od łebka. Wliczając oseski i starców. Tyle w temacie.
Ktoś kiedyś twierdził, że idzie to na spłatę kredytu na oczyszczalnię ale dokumentów na stół nie chciał położyć.
Zresztą ZGK też wpłacało dywidendę do miasta, zapewne też na oczyszczalnię :wink:

Reakcja:

http://ustka24.info/wieksze-oplaty-za-s ... gregowane/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 28 listopada 2013, 11:28

Ukryte opodatkowanie Ustczan w 2014 roku ma się dobrze!

Dochody budżetu http://bip.um.ustka.pl/?id=51" onclick="window.open(this.href);return false;

Dostarczanie ciepła Wpływy z dywidend 150 000,00

Dostarczanie wody Wpływy z dywidend 318 000,00
A ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę wyraźnie określa jak powinny być kalkulowane stawki:

Art. 20.
1. Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne określa taryfę na 1 rok.
2. Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne określa taryfę na podstawie niezbędnych przychodów po dokonaniu ich alokacji na poszczególne taryfowe gru-py odbiorców usług.
2) niezbędne przychody ? wartość przychodów w danym roku obrachunkowym, zapewniających ciągłość zbiorowego zaopatrzenia w wodę odpowiedniej ja-kości i ilości i zbiorowego odprowadzania ścieków, które przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne powinno osiągnąć na pokrycie uzasadnionych kosztów, związanych z ujęciem i poborem wody, eksploatacją, utrzymaniem i rozbudową urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych oraz osiągnięcie zysku;
nie ma nic o tym, że przychody mają pokrywać dywidendy dla miasta...

Panie i Panowie Radni i Panie Burmistrzu. Warto posłuchać rady Ryszarda Ochódzkiego :wink: :
Pieniądze należy zdobywać legalnie a nie lewymi kombinacjami

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 28 listopada 2013, 11:39

Kiełbasa ustecka w Intermarche z 11 do 20 zł skoczyła... nawet Małysz takiego progresu nie miał...
:shock:
Obrazek

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 28 listopada 2013, 11:42

Obecnie opłata miesięczna przy odbiorze śmieci niesegregowanych wynosi 3, 5 zł. W przyszłym roku miałaby wzrosnąć do 5 zł. Cena za odbiór śmieci segregowanych ma zostać na poziomie 2, 5 zł.

Jednym z głównych zadań nowego systemu było nakłonienie mieszkańców do większej segregacji śmieci. Zdaniem urzędników nie do końca się to udaje.

- Mieszkańcy powoli zaczynają segregować odpady, ale na zmianę potrzeba będzie lat ? mówi Marek Kurowski, naczelnik wydziału Infrastruktury Komunalnej i Ochrony Środowiska w usteckim Urzędzie Miasta ? Ciągle są z tym w Ustce problemy. Dlatego chcemy zaproponować, aby w przyszłym roku opłata za odbiór śmieci niesegregowanych wzrosła do 5 zł.
Wzrost z 3,5 na 5 to 43% !!!

Mirek, tu trzeba przyłożyć logikę następującą: przed wejściem w życie ustawy śmieciowej, ZGK odbierał śmieci niesegregowane za kwotę X. I prosperował, realizował wywóz śmieci, wymieniał tabor, utrzymywał nieruchomości, nie zalegał ludziom z wypłatami. Opłacało mu się. Zatem logiczne jest, że po wejścu w życie ustawy śmieciowej rodzina powinna płacić w przeliczeniu tyle samo za wywóz niesegregowanych śmieci co wcześniej. Bonus powinien być dla tych, którzy chcą być ekologiczni i segregują śmieci.
Wzrost opłat o 43% jest zawyżony bo nie wierzę, że nagle koszty funkcjonowania ZGK o tyle wzrosły. Z tym, że tu nie ma potrzeby wprowadzania dywidend, bo zgodnie z nową ustawą kasę ściąga się bezpośrednio od ludzi...
Skoro naczelnik Kurowski chce aby ludzie bardziej segregowali smieci powinien obniżyć opłaty za segregowane, a nie podwyższać o 43% za niesegregowane. Skoro jednocześnie zawyża opłaty to widać wyraźnie, że rzekoma troska o segregację to ściema. Chodzi o wyrwanie kasy od ludzi. Odwrócono o 180 stopni to, co miała promować ustawa śmieciowa.

ODPOWIEDZ