Miejsca parkingowe

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

nikita

Post autor: nikita » piątek, 18 maja 2007, 15:20

Parkingów ile by nie było - miejsca zawsze będzie za mało. Jeśli już je tworzyć to na obrzeżach miasta - popieram tu Maja. Nikomu spacerek nie zaszkodzi. Może okolice Rami to zbyt daleko, ale warto się nad tym zastanowić.
PS. Jak wyglądał rozkład jazdy autobusów i pociągów Słupsk - Ustka, Ustka - Słupsk w czasie Festiwalu Sztucznych Ogni w tamtym roku?

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 18 maja 2007, 15:53

Jak wyglądał rozkład jazdy autobusów i pociągów Słupsk - Ustka,
Śmig,śmig, :D :D :D Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

nikita

Post autor: nikita » piątek, 18 maja 2007, 17:34

Tak, wiem, pewnie ładnie wyglądał....
Bardziej interesuje mnie co ile jeździły autobusy...
Może zwiększyć częstotliwość ich przyjazdów? Może by to trochę zahamowało napływ samochodów ze strony Słupska...

Awatar użytkownika
pagka

Post autor: pagka » piątek, 18 maja 2007, 20:11

W sumie przyjazd pociagu w godzinach wieczornych nie bylby zlym rozwiazaniem, bo przeciez ten pojazd pomiesci wiecej spragnionych festiwalu niz autobusy.
Ustka noclegi - Portal turystyczny miasta Ustka

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » sobota, 19 maja 2007, 10:44

a dla tych którzy przyjadą samochodem...
tradycyjnie polowanie /?/ na miejsce parkingowe( na szczęście jeszcze bezkrwawe)
sesnu szukam ;D

nikita

Post autor: nikita » sobota, 19 maja 2007, 11:34

Ludzie są bardzo wygodni. Najchętniej podjechaliby pod samą latarnię. Komunikacja powinna wymyślić sposób, żeby kierowcy przesiedli się w inne środki transportu i nie przetrzepać im kieszeni... Wolałabym przecierpieć podróż autobusem niż tłuc się w korku do 4.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » sobota, 19 maja 2007, 11:41

Są i tacy, którzy chcieliby polożyć polbruk na częsci plazy i tam zrobić parkingi...

Ale tak zupełnie serio - sprawa parkingów stanęła ostatnio na posiedzeniu komisji gospodarki przestrzennej. Zdania radnych, podobnie jak forumowiczow, sa mocno podzielone. Jesli zapadna jakies konkretne decyzje, natychmiast o nich poinformuje.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » sobota, 19 maja 2007, 11:42

fakt, ja jestem wygodna... nie na tyle, żeby opalać się na dachu swojego samochotu, na samej plazy tuż przy latarni morskiej ...
ale nie ukrywam, że w sezonie o zaparkowaniu samochodu w Ustce mówić nie można , bo to graniczy z cudem...
@nikita
Twoja sugestia, iż
Komunikacja powinna wymyślić sposób, żeby kierowcy przesiedli się w inne środki transportu i nie przetrzepać im kieszeni...
bardzo mi się spodobała...
Gdybym była przyjezdna, mogłabym zostawiać samochód i w Zimowiskach...tylko co z w przypadku gdy jestem mieszkanką Ustki?
sesnu szukam ;D

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » sobota, 19 maja 2007, 11:45

Znam forumowiczow, którym chciano wlepić mandat za parkowanie w niedozwolonym miejscu. :D
Ostatnio zmieniony sobota, 19 maja 2007, 11:47 przez DKS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » sobota, 19 maja 2007, 11:47

ja znam takich którym wlepiła :)
sesnu szukam ;D

nikita

Post autor: nikita » sobota, 19 maja 2007, 11:51

Poza sezonem?
Należy zainicjować kolejną fajną akcję - NA ZAKUPY ROWEREM :)
Wiem co się dzieje w soboty pod rynkiem na Wolności. Problemy są, bo ludzie po prostu nie myślą/są zbyt leniwi/myślą za mało. Wolą podjechać furką po parę pomidorów i rzodkiewkę i męczyć się z zaparkowaniem niż przejść się lub przejechać rowerem.
W czasie sezonu... nie wiem... ustczanie maja przekichane...

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » sobota, 19 maja 2007, 11:59

chwała Bogu, ze są tacy, którzy deklarują się myśleć za cały naród...w nich siła (oby to myślenie było produktywne) i oparte nie tylko na "moja racja jest mojsza niż twojsza [...] moja jest najmojsza!"
sesnu szukam ;D

autkasz

Post autor: autkasz » sobota, 19 maja 2007, 12:03

[quote="nikita"]Poza sezonem?
Należy zainicjować kolejną fajną akcję - NA ZAKUPY ROWEREM :)
Wiem co się dzieje w soboty pod rynkiem na Wolności. Problemy są, bo ludzie po prostu nie myślą/są zbyt leniwi/myślą za mało. Wolą podjechać furką po parę pomidorów i rzodkiewkę i męczyć się z zaparkowaniem niż przejść się lub przejechać rowerem.
W czasie sezonu... nie wiem... ustczanie maja przekichane...[/quote]

ale u nas nie ma przeciez sciezek rowerowych, a jak babcia wyjedzie rowerkiem na ulice to zaraz cwaniaki z 20 letnich bmw beda trabic i stresowac biedną babcie. Jak osiągniemy stan niemieckich miasteczek, gdzie przy każdej ulicy poprowadzona jest sciezka rowerowa to może taka akcja się powiedzie. Bardzo bardzo bardzo daleka perspektywa.
Pozdrawiam:)
Bo czasem przegrać znaczy wygrać
Obrazek

nikita

Post autor: nikita » sobota, 19 maja 2007, 12:05

Babcie podrepczą na ryneczek i dla nich wszystko jest git :)
A młodszym osobom potrzebne są ścieżki, żeby podjechać do sklepu? Tacy wygodni?

autkasz

Post autor: autkasz » sobota, 19 maja 2007, 12:12

nie chodzi o wygodę, tylko o to, żeby święte krowy spacerujące po naszych chodnikach nie bluzgały mnie za to, że jadę rowerem. Szczególnie w sezonie. Nie kazdy chce jechać po ulic, albo nie może, np. nie ma światełka ;)
Bo czasem przegrać znaczy wygrać
Obrazek

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » sobota, 19 maja 2007, 12:15

Też bym udzielil ci reprymendy. Chodniki nie są po to, by jeździć po nich rowerami. Wiesz, ze za to można dostać mandat? :D

nikita

Post autor: nikita » sobota, 19 maja 2007, 12:16

No i "święte krowy" miałyby rację... Po chodniku to tylko dzieci mogą jeździć...
A jak nie ma się światełka to prowadzić rowerek można :)
Zresztą... po co Ci światełko o 10 przed południem? :wink:

Ciamek

Post autor: Ciamek » wtorek, 26 czerwca 2007, 12:10

Szanowny Panie Burmistrzu!!!

Powracając do tematu parkingów w Ustce, chciałbym zauważyć, że od czasu, gdy napisałem post na ten temat, nic w Ustce sie nie zmieniło...Przejeżdżając w sobotę ul. Marynarki Polskiej stwierdzam, że nie robią Państwo nic w celu usprawnienia parkowania samochodów w Ustce. Już w tą sobotę nie miałem, gdzie zaparkować, by pójść do sklepu, a samochody stały wszędzie i niemalże jeden na drugim...

Może wreszcie zrobi Pan coś z tym. Przecież nie mamy jeszcze sezonu...

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 26 czerwca 2007, 12:24

nic w Ustce sie nie zmieniło...
Jak to sie nic nie zmieniło?Pisał Pan wiosną a jest lato! :D :D :D

Ps.
Przez brak parkingów dla mieszkanców i turystów gotów bym był rozpisac referendum....... :oops:
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Ciamek

Post autor: Ciamek » wtorek, 26 czerwca 2007, 13:00

No fakt...Teraz jest inna pora roku, a władze miasta nic z tego sobie nie robią...

ODPOWIEDZ