Miejsca parkingowe

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » wtorek, 26 czerwca 2007, 14:08

Ciamek pisze:No fakt...Teraz jest inna pora roku, a władze miasta nic z tego sobie nie robią...
nie mow/pisz ze oczekiwales ze cokolwiek w tej kwestii zrobia

skoro o odjazdach sie zapomina to co sobie glowe parkingami zawracac.
Moze sie porozumiec ze slupskiem i w Slupsku wyznaczyc specjalna strefe dla chcacych dojechac do ustki w sezonie
co na beda psuc powietrze spalinami :P
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 26 czerwca 2007, 14:40

Jesli ktos w sezonie ma ochote zaparkowac po latarnia , to prosze bardzo.Oczywiscie nie za darmo , od tego sa parkomaty.Im dalej od latarni tym taniej.Dlaczego miasto rezygnuje z pieniedzy a stawia na represje?.Jesli ktos na 15 minut chce stanac pod plaza i odebrac naprzyklad rodzine to dlaczego mu tego nie umozliwic za oplata?Infrastruktura dla rowerow tez powinna byc.Stanowiska do zapiecia rowerow pod plaza lub sklepami.Pod blokami np. zamykane pomieszczenia na smiecie i rowery dla mieszkancow.Sciezki rowerowe tez musza byc.Caly swiat to robi , wystarczy podpatrzec.Nie jazda na rowerze jest uciazliwa tylko wnoszenie lub znoszenie rowerow do mieszkan i piwnic aby ich nie skradziono.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 26 czerwca 2007, 16:39

...do wypowiedzi Topka dodam, ze stojaki na rowery, ktore widac czasem pod sklepami, nie nadaja sie ze wzgledu na rozstaw widelek..albo wsadzenie w nie widelca oznacza uszkodzenie go (powloki lakierniczej)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » wtorek, 26 czerwca 2007, 17:05

Moim zdaniem mieszkańcy Ustki powoli zaczynają sobie radzić z parkowaniem blisko plaży, powstaje dużo małych (strzeżonych ale zawsze) parkingów.
Jest jeszcze sporo wolnych niedużych placów blisko promenady, które mogłyby posłużyć za miejsca parkingowe.
Wystarczy poszukać właściciela tej działki i po do gadaniu się z małym nakładem, liczyć pieniążki. Klientów na pewno nie zabraknie.
Jeśli nie stac nas na coś dużego warto poszukac drobnicy.
Co do rowerków, no cóż dopóki nie będzie ścieżek rowerowych to tylko jeszcze bardziej utrudni to ruch na Starym Mieście.

Nigdy nie szukalem wolnego miejsca pod latarnią, sądzilem, że jest ono zarezerwowane przez inne osoby. :wink:
________
Pozdrawiam

[/list]

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » wtorek, 26 czerwca 2007, 22:08

Doraźnie urząd wyznaczył miejsca parkingowe, docelowo rada podejmie wlasciwe kroki, tworząc strategię komunikacji, moim zdaniem, pierwsze efekty docelowe - jesli zabezpieczymy pieniądze w budżecie - pojawia sie w nastepnym roku. Rozumiem kolegą ciamka, sam tez odczuwam dyskomfort w centrum naszego miasta. Sytuacji nie zmieni jednak referendum jak pisze Mirek, zresztą trudno przypisac tej władzy calkowita odpowiedzialność ponieważ zapoźnienia sięgają lat osiemdziesiątych, kiedy do cemtrum wrzucono bloki mieszkalne. Wydaje mi się, że jest to jeden z tematow, ktory zostal niedostrzezony dostatecznie w ubiegłej kadencji, gdy inne tematy zdominowały go.

Awatar użytkownika
alien
Kontakt:

Post autor: alien » środa, 27 czerwca 2007, 11:00

czy ja wiem czy sobie radza... ostatio widzialem s.miajska jak wystawiali mandaty w miejcu gdzie mozna parkowac :? a po za tym jak przyjdzie dzien fajerwerek to co zrobicie z autami ktore beda stac wszedzie ..?? nawet i na m.polskiej rok temu to szlo sie ulica bo na chodnikach samochody staly zrobcie cos z tym zamiast tego domku zdrojowego parking i bedzie spokoj

Ciamek

Post autor: Ciamek » środa, 27 czerwca 2007, 12:12

Witam serdecznie.

Panie Włodzimierzu. Wiem, że brak parkingów może być spowodowany przez wcześniejsze plany zagospodarowania przestrzennego miasta Ustki, ale trzeba było tez przewidzieć to teraz, gdy dalej przeprowadzamy rewitalizację. Brak miejsc parkingowych nie przyciągnie do Ustki turystów, a wręcz odwrotnie. Przykład: Gdzie zaparkować samochód chcąc zawieźć lub odebrać paczkę na pocztę główną, np. brodzik, który ostatnio odbierałem. Moim zdaniem władze powinny jeszcze przed sezonem usprawnić komunikację w mieście, a nie tylko karać za pomocą straży miejskiej, bo to nie jest dobre wyjście. Poza tym, jak pisałem w innym poście Ci panowie nie znają przepisów i wiem to z własnego doświadczenia, bo trzy razy im to udowodniłem. Raz nawet wyrokiem sądu...

Pozdrawiam. Ciamek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 27 czerwca 2007, 12:33

@ alien
czy ja wiem czy sobie radza... ostatio widzialem s.miajska jak wystawiali mandaty w miejcu gdzie mozna parkowac

:shock: ? biegnij z Tym do Faktu ! :lol:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
alien
Kontakt:

Post autor: alien » środa, 27 czerwca 2007, 12:45

a pobiegne :wink:

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » środa, 27 czerwca 2007, 12:49

Zgadzam się z Ciamek, że restrykcje są ostatecznością, jak rowniez, co napisalem wczesniej, że nie polączono w ostatnim czasie kwestii rewitalizacji domow i ulic z rozwiązaniem problemu parkingow w Ustce. Poprzednia rada uporządkowala wiele spraw, jednak tej nie zdążyła, więc teraz jest szansa, by sytuacje uzdrowić. Będę namawiał Burmistrza by strategie komunikacji przyjąć w trybie najszybszym.

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » środa, 27 czerwca 2007, 15:56

Włodzimierz Siudek pisze:Doraźnie urząd wyznaczył miejsca parkingowe,
jakas informacja GDZIE ??
Włodzimierz Siudek pisze:
trudno przypisac tej władzy calkowita odpowiedzialność ponieważ zapoźnienia sięgają lat osiemdziesiątych, kiedy do cemtrum wrzucono bloki mieszkalne. Wydaje mi się, że jest to jeden z tematow, ktory zostal niedostrzezony dostatecznie w ubiegłej kadencji, gdy inne tematy zdominowały go.
Czyzby tylko w latach osiemdziesiatych powstaly w Ustce bloki ?? :O
ba, ktore bloki ??
bo w latach wspomnianych to z tego co pamietam to chyba tylko osiedle "zulawy" powstalo, moze jeszcze "okraglak"
kilka blokow we wspominanym centrum to juz lata 90 i to pozne lata 90

zreszta, miasto pozbylo sie ogromnych terenow, ktore mozna bylo na cele parkingow przeznaczyc nie w latach 80, nie w latach 90, a po 2000 roku
czyz nie tak ??
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » środa, 27 czerwca 2007, 16:48

Wygląda na to, że maruda nie jeździ po Ustce samochodem, więc nie widzi.

Co do reszty to w szczegółach nie będę się z Toba spierał, co do istoty przyczyn obecnego stanu rzeczy chyba nie róznimy się w opinii. A propos, o jakie duże tereny chodzi, któreby mogły słuzyc jako parkingi.

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » środa, 27 czerwca 2007, 16:57

Włodzimierz Siudek pisze:Wygląda na to, że maruda nie jeździ po Ustce samochodem, więc nie widzi.

Co do reszty to w szczegółach nie będę się z Toba spierał, co do istoty przyczyn obecnego stanu rzeczy chyba nie róznimy się w opinii. A propos, o jakie duże tereny chodzi, któreby mogły słuzyc jako parkingi.
nie jezdzi ??
jezdi tylko ze od lat wie gdzie zaparkowac
i nic nowego jakos nie byl w stanie zauwazyc

a co do szczegolow to wlasnie one sa bardzo wazne bo kreuja obraz

Ciamek

Post autor: Ciamek » środa, 27 czerwca 2007, 17:51

A dlaczego władze miasta nie chcą przerobić części ul.Portowej i znajdującego się przy niem parku? Jeśli przebudowuje się coś i ogranicza miejsc parkingowe, to trzeba pomyśleć o stworzeniu nowych. A chciałbym przypomnieć, że to nowa rada miejska kontynuuje rozpoczętą przez Pana Graczyka rewitalizację.

Są wśród nas Ci, którzy nie jeżdżą może samochodami na codziennie i chyba też zauważają ten problem, więc chyba nie warto kreślić takich opinii...

Pozdrawiam.Ciamek

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » środa, 27 czerwca 2007, 19:38

To co napisał Ciamek jest już jednym z wniosków, które zostaną złozone do dokumentu projektowego, więc w naturalny sposob propozycje internautów tam znajdą się. O tym pisał red. Prusak w GP, więcej propozycji, które zostana przeanalizowane sa we wcześniejszej częsci dyskusji tego działu np.:

quote="Barbara W."]Chciałabym konstruktywnie w sprawie parkingów, jeżeli Panowie radni Siudek i Masasza pozwolą :
1.Na terenie Zakładu Przyrodoleczniczego w „budowie” przy ul. Wczasowej- jakby się postarać to można na tym terenie zmieścić ok. 300 aut. A przy okazji może by radni i burmistrz raczyli pochylić się nad przejęciem od To co napisał Ciamek jest już jednym z wniosków, które zostaną złozone do dokumentu projektowego, więc w naturalny sposob propozycje internautów tam znajdą się. O tym pisał red. Prusak w GP, więcej propozycji, które zostana przeanalizowane sa we wcześniejszej częsci dyskusji tego działu:Skarbu Państwa tego terenu zanim zostanie sprzedany w ramach prywatyzacji „Uzdrowiska Ustka” Można to zrobić przy odrobinie zachodu bezkosztowo.
2.Ul. Rybacka- w rowie po byłej „Smródce” położyć rury melioracyjne, a następnie zasypać i położyć płyty betonowe lub polbruk – jeżeli by wykonać taki manewr aż do końca OSiR-u – gwarantowane kolejne 200 miejsc parkingowych.
3.ul. Wczasowa- wzdłuż całej tej ulicy wyznaczyć miejsca do zaparkowania, ewentualnie na odcinku od dawnej „Barbary” do Perły na wydeptanym trawniku położyć płyty betonowe i mamy kolejne 80 miejsc parkingowych
4.Teren Stoczni „za murem od ulicy Portowej” - rozmawiać z właścicielem aby jak najszybciej wyburzył ten mur i zorganizował tam parking- będzie dla niego niezła kasa z opłat parkingowych – kolejne 200 miejsc postojowych.
5.Plac Wolności – urwanie na szer.5 metrów trawnika, który w sezonie zazwyczaj wypalony jest przez trawę- około 80 miejsc parkingowych.
6.Ul. Portowa – za pętlą w kierunku stacji PKP – zabieramy pijaczkom na szer.5 metrów trawnik – mamy 50 miejsc.
Myślę , że to jakoś rozładuje problemy parkingowe przynajmniej na ten sezon, kolejne pomysły jak te zostaną zrealizowane. Tylko czy radnym , burmistrzowi i urzędnikom wystarczy chęci i czasu aby coś zrobić w tym temacie, czy znowu bijąc pianę dojdą do wniosku , że nic się nie da zrobić?
Pozdrawiam forumowiczów,
Barbara[/quote]

Ciamek

Post autor: Ciamek » środa, 27 czerwca 2007, 23:52

Dobry wieczór Panie Włodzimierzu...

Miejmy nadzieję, że chociaż jakiś fragment tych punktów zostanie wykonany do lata, bo inaczej będzie wielka bieda...

Pozdrawiam. Ciamek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 28 czerwca 2007, 08:05

Ciamek .. juz jest lato..juz jest sezon :D
Obrazek

Ciamek

Post autor: Ciamek » czwartek, 28 czerwca 2007, 09:30

Elveez...Uważam, że jeszcze można coś z tym zrobić, bo sezon na dobre się jeszcze nie rozpoczął...

Pozdrawiam. Ciamek

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » czwartek, 28 czerwca 2007, 10:05

Ciamek pisze:Elveez...Uważam, że jeszcze można coś z tym zrobić, bo sezon na dobre się jeszcze nie rozpoczął...

Pozdrawiam. Ciamek
Ale
hoooooooola

Toc urzad JUZ wyznaczyl te miejsca jak jest powyzej napisane
Włodzimierz Siudek napisał:
Doraźnie urząd wyznaczył miejsca parkingowe,

Tyl;ko dalej nie mam zadnej informacji ktora mozna by uznac za wiarygodna, a po adresach wskazanych mam chcec sie dzisiaj przejechac i pare fotek tychze miejsc doraznych pyknac :P

Awatar użytkownika
alien
Kontakt:

Post autor: alien » czwartek, 28 czerwca 2007, 11:20

a niby gdzie te parkingi maja sie znajdowac .. ??

ODPOWIEDZ