Miejsca parkingowe

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 3 kwietnia 2008, 12:34

UTBS chce zabrac pakingii na ,,Żuławach".
Oczywiscie ma do tego prawo bo jego teren.
Ale znowu zmniejsza sie ilośc parkingów w USTCE!!!
Litości..... :evil: :evil: :evil: :evil:

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 3 kwietnia 2008, 13:43

Uprzejmie informuję, że 17 kwietnia w sali narad usteckiego ratusza odbędzie się otwarte spotkanie z autorami studium komunikacyjnego miasta. To doskonała okazja, by podyskutować o sprawie parkingów i podzielić się swoimi sugestiami. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17. Już teraz zapraszam bardzo serdecznie wszystkich mieszkańców i forumowiczów.

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » czwartek, 3 kwietnia 2008, 17:08

rzecznik pisze:Uprzejmie informuję, że 17 kwietnia w sali narad usteckiego ratusza odbędzie się otwarte spotkanie z autorami studium komunikacyjnego miasta. To doskonała okazja, by podyskutować o sprawie parkingów i podzielić się swoimi sugestiami. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17. Już teraz zapraszam bardzo serdecznie wszystkich mieszkańców i forumowiczów.
gdzies mozna obejrzec/przeczytac to studium ?
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 3 kwietnia 2008, 19:04

@ maruda

Zorientuję się i odpowiem.

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » czwartek, 3 kwietnia 2008, 20:21

rzecznik pisze:@ maruda

Zorientuję się i odpowiem.
bylo by fajnie, mozna by ominac rzeczy juz zaplanowane 8) i skupic sie na tym co trzeba
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 8 kwietnia 2008, 08:20

Ja sie zastanawiam dlaczego nie mozna zrobic na pasie zieleni kolo pasazu ERY ORANGE (PLUS?) i FOTO zintegrowanego parkingu. na jeden rzad samochodow [prawie do polowy trawnika] to samo zjazd na przeciwko pod "sklep u Krychy" [auta ustawione do schodow wzdłuz nasypu pod most] Obecnie jest tam oddawalnia uryny. :idea: :shock:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » wtorek, 8 kwietnia 2008, 11:32

A ja sie zastanawiam czy jest sens isc
nie widze bowiem sensu produkowania sie skoro byc moze cos juz zostalo wymyslone i opracowane

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 8 kwietnia 2008, 12:11

nie widze bowiem sensu produkowania sie skoro byc moze cos juz zostalo wymyslone i opracowane
Do 17 troszke jeszcze zostalo, moj poprzedni post to raczej pewne skromne oczekiwanie. Mam nadzieje ze cos sie ruszy w temacie. Ale na ten sezon to mozna chyba tylko rowniarke skrzyknac bo na konkretne dzialania w tym roku (poza samym studium) chyba troszke pozno.

Czy na ten sezon zaplanowano konkretne posuniecia w sprawie parklingow w stoczni? Czy to juz historia?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 8 kwietnia 2008, 13:02

[img:37:32]http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c024.gif[/img] Coś mi sie zdaje, że 17 kwietnia w Ratuszu odbędzie się robocze "spotkanie forumowiczów...

Przyłączam się do prośby "marudy" o jakiś pdf strategii, która ma być zaprezentowana 17.04
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Ciamek

Post autor: Ciamek » wtorek, 8 kwietnia 2008, 13:15

Proponuję wykorzystać część pasa zieleni leżącego przy ulicy portowej, bo w tym parku jest syf i przeważnie leżą tam na trawie tzw. żule...

kaczorek

Post autor: kaczorek » czwartek, 10 kwietnia 2008, 17:16

Przyłączam się do prośby o prezentacje strategii transportu miejskiego na forum . Wiele osób jest zainteresowanych.

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » czwartek, 10 kwietnia 2008, 17:34

kaczorek pisze:Przyłączam się do prośby o prezentacje strategii transportu miejskiego na forum . Wiele osób jest zainteresowanych.
cos mi sie zdaje ze strategia wlasnie pospiesznie powstaje, na podstawie tego watku....

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 10 kwietnia 2008, 17:43

@ maruda

Strategia już powstała. 17 kwietnia odbędzie się publiczna prezentacja opracowania, na którą już teraz serdecznie zapraszam (szczegóły spotkania na stronie głównej).

Zgodnie z życzeniem forumowiczów w przyszłym tygodniu strategię będzie można pobrać z naszej strony.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » czwartek, 10 kwietnia 2008, 19:02

rzecznik pisze:@ maruda

Strategia już powstała. 17 kwietnia odbędzie się publiczna prezentacja opracowania, na którą już teraz serdecznie zapraszam (szczegóły spotkania na stronie głównej).

Zgodnie z życzeniem forumowiczów w przyszłym tygodniu strategię będzie można pobrać z naszej strony.

Pozdrawiam
byle nie 17`stego, o 16:50 :twisted:

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 09:52

Życzenie forumowiczów jest dla mnie rozkazem:

http://www.ustka.pl/ustka.html?section=122&id=1792

Owocnej lektury. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 11:19

Lektura obszerna, niebardzo rozumiem jaki pozytek ma dla ustczan statystyka wypadkow.

Brakuje bardzo waznej i niedostrzegalnej w Ustce rzeczy, POPRAWNEGO BUDOWANIA I OZNAKOWANIA. I przede wszytkim dlaczego lepiej tak a nie tak, kiedy skrzyzowanie lepsze od ronda ? a kiedy nie? Odpowiedzi na te pytania mozna zobaczyc w ponizszym dokumencie pod linkiem.

Chojnice --> http://mieszkancy.ds.pg.gda.pl/~fira/Ja ... owanie.pdf

waga 8,5 MB

Prosze zwrocic uwage na watek odleglosci szkol od miejsca zamieszkania, Polska 100 lat za murzynami. Rozmieszczenie szkol :idea: bardzo wazny watek.
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 11:20

No super... w paru miejscach akcja całkiem całkiem A wątek romantyczny i historyczny bardzo dobrze ze sobą współistnieją. :wink: Trzeci raz już Studium przeglądam. 8)

... dzieło z niedopowiedzianym zakończeniem...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 15:34

Najwiecej wypadków w bok auta.
Kto by pomyślał..........
Dobrze ze jest pare zdan o parkingach -odsyłam autora tej strategii na forum ustka.pl a z pewnoscia dowie sie więcej......
Pozdro

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » wtorek, 15 kwietnia 2008, 12:28

rzecznik pisze:Życzenie forumowiczów jest dla mnie rozkazem:

http://www.ustka.pl/ustka.html?section=122&id=1792

Owocnej lektury. Pozdrawiam
Moze zbyt pobierznie przejrzalem, ale nie ma tam nic konkretnego odnosnie parkingow.

no..moze poza planami, ale te zanim zostana wdrozono to minie jeszcze kilka(nascie) lat , bo dotycza obwodnicy Ustki...

a sama kwestia obwodnicy, prosze,,jak najdalej sie da od miasta, czyli wariant 7c (choc on pewnie najdrozszy)...ale unikniemy choc czesciowo bledow obwodnicy slawna...

Awatar użytkownika
maj

Re: Miejsca parkingowe

Post autor: maj » poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 22:30

I po pierwszym spotkaniu konsultacyjnym w sprawie Studium Komunikacyjnego Ustki.

Relacja dopiero teraz z wiadomych powodów.

Chyba większość czytelników przedstawionego nam Studium odebrała dostarczone materiały, jako całe Studium. Dopiero kalumnie, jakie posypały się na obecnych na spotkaniu autorów Studium zaskutkowały wyjaśnieniem, że jest to dopiero pierwsze z cyklu spotkań w temacie rozwiązań komunikacyjnych dla Miasta.

Autorom (przypominam, że mówcy nie wiedzieli jeszcze o cząstkowości materiałów) zarzucano niekompletność analiz, i ich powierzchowność. Jednak W trakcie rozmów autorzy wyjaśnili, że wszelkie analizy są, a obecne spotkanie dotyczy tylko fragmentu Studium i obejmuje swoim zakresem głównie problematykę obwodnicy Słupska-Darłowska, Dojazdu do Portu Zachodniego i dużych placów parkingowych na obrzeżach Ustki.

W przedstawionych analizach autorzy wykazali, że obecnie projektowana przez Ratusz trasa jest najbardziej uzasadnioną. Były też głosy z sali o konieczności przedłużenia obwodnicy do Przewłoki z uwagi na powstające tam duże zaplecze budowlane nowych osiedli.

Mówiono również o fatalnym stanie technicznym ulicy Westerplatte. Pan Malek nie omieszkał przypomnieć autorom i zebranym swoich propozycji rozwiązań połaczenia z portem zachodnim.

Odrębne zagadnienie stanowiła problematyka parkingów. Autorzy w materiałach sugerują stworzenie trzech zaporowych parkingów na obrzeżach miasta. W rzutach na ekranie pokazano również możliwości wygospodarowania nowych miejsc w centrum Ustki (niestety rzut był niewyraźny i nie jestem w stanie uściślić proponowanych lokalizacji). I tutaj bardzo spodobał mi sie pomysł pana Malka, aby rozpocząć rozmowy z PKP w sprawie demontażu niepotrzebnej już dużej infrastruktury szynowej i pozostawienia jedynie dwóch, trzech torów. Ustka już raczej nieprędko będzie miała ponownie tak duże obciążenie torów, żeby do obsługi pociągów używać całą szerokość torowiska. W miejscu zdemontowanych torowisk istniałaby możliwość ulokowania całkiem sporych parkingów.

To by było na tyle. Resztę, mam nadzieję, dopiszą pozostali forumowicze obecni na spotkaniu.

ODPOWIEDZ