Ulica Dunina

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Ulica Dunina

Post autor: Mirek » środa, 6 czerwca 2007, 16:08

Przejechałem sie ta ulica.Wykonanie bardzo dobre i kałuze juz nie beda stać przed Urzędem Gminy.Ładne te ,,czerwone spowolniacze" mozna po nich trochę szybciej przejechac niz na tych zółto-czarnych garbach.Respect! Zeby tak wszystkie ulice w naszym miescie wygladały!!!:D
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 6 czerwca 2007, 16:33

i Synagoga w polowie długosci :D tez ladna :D Obrazek
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

kiko

Post autor: kiko » środa, 6 czerwca 2007, 17:26

mieszkam na przeciwko :D
tez mi sie bardzo bardzo podoba :)
hehe..synagoga... no coz,gdzies musiala stanac :wink:
a i ja zycze zeby kazda ulica wygladala jak moja :D
pozdro

hehekasiuniaa

Post autor: hehekasiuniaa » środa, 6 czerwca 2007, 21:38

nawet nie wiedzialam,ze Dunina juz otworzyli...od strony mojego osiedla jeszcze dzis stal znak,ze droga jest nieprzejezdna

aska

Post autor: aska » środa, 6 czerwca 2007, 22:09

a mnie zastanawia jedno po co wydawać tyle kasy na droge skoro odrazu wstawia sie spowalniacze na skrzyżowaniach a jeszcze dokłada sie garby.

Schemat jest prosty
1. Mieszkańcy z reguły chcą aby zrobić nowa nawierzchnie bo po starej nie można jeździć samochody bo są dziury i może auto sie zepsuć.
2. Miasto wydaje grube miliony na nową drogę z piękna nawierzchnią.
3. Następnie mieszkańcy proszą o garby żeby spowolnić ruch bo auta za szybko jeżdzą.
4. A przecież dziury tak samo skutecznie spowalniały ruch jak garby. Tak samo jak na dziurze tak i na garbie można stracić zawieszenie.

czy wam tez nie wydaje sie to bez sensu. Może trzeba zacząć robić tylko chodniki plus kanaliza deszczowa aby woda niestała, a drogi z dziurawymi ulicami zostawić nie trzeba będzie robić garbów. Takie przeddługoweekendowe rozmyślania

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

kiko

Post autor: kiko » środa, 6 czerwca 2007, 23:16

ja jestem za nowa droga i garbami spowalniajacymi,ktore sa o wiele wygodniejsze w uzyciu niz garby np.na krokusowej-zolto-czarne,bardziej wystajace. szkoda tylko ze droga nie byla w takim stanie gdy jeszcze byl tam urzed miejski.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 7 czerwca 2007, 11:30

@ asia ..pkt 4 wyklucza 3 pozostale...

Na garbie jak stracisz zawieszenie tzn ze zlamalas przepisy. Inaczej nie idzie uszkodzic samochodu, garby stosuje sie tam gdzie przepisy nie sa respektowane. Z dziur poza tym woda nie odpływa, tylko stoi i je powieksza. Ul. Dunina teraz wyglada slicznie - i tak powinna to nie byl byle kto ;)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

kiko

Post autor: kiko » czwartek, 7 czerwca 2007, 12:16

elveez wpisuje Cie na moja biala liste :P
:wink:

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » piątek, 8 czerwca 2007, 11:04

Mam tylko jedno ale, ten policjant leżący zaraz przy skrzyżowaniu z cisową jest kompletnie nie widoczny, znaku też nie ma... już 2 razy go zaliczyłem, leży w cieniu drzew i go po prostu nie widać.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 8 czerwca 2007, 12:58

dumB skup sie ;)
Obrazek

Markus

Post autor: Markus » sobota, 9 czerwca 2007, 23:22

Już nie trzeba się skupiać. Założono nowe znaki i wymalowano białe pasy przed spowalniaczami, widać je z daleka aż noga sama z gazu się zsuwa. A tak przy okazji, ustawiono znaki strefy, więc tylko na liczniku trzydziecha.

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » poniedziałek, 25 czerwca 2007, 19:19

Macie racje, codziennie tą ulica dojeżdzam do domu, ale nie moge zrozumieć po co te skrajne spowaniacze, ps. Może ktoś mi wytłumaczy po co na grunwaldzkiej wybudowali te bezsensowne wysepki, bo nie rozumiem, wcale nie zwalniają ruchu

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 25 czerwca 2007, 19:47

Po pierwsze wysepka nie spowalnia ruchu..tylko stanowi azyl dla pieszego.

Jak nie masz wyobrazni zeby pomyslec po co sa "skrajne spowaniacze" to tłumaczenie tez Ci niczego nie da. Pytanie ile km/h jezdzisz ta ulica.
Obrazek

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » poniedziałek, 25 czerwca 2007, 20:37

Jeżdze 30 - 40km/km wiec nie szybko, a chodzi mi tylko o te spowalniacze metalowe, które są naprawdę wysokie. Poza tym uważam że zrobienie "azylu" jak to określiłes dla pieszych na grunwaldzkiej to tylko wywalenie pieniędzy, bo wystarczyło by tylko namalować pasy i oznaczyć je specjalną farbą jak to zrobionao kiedyś na wróblewskiego. Poza tym nie jestem z tych kierowców którzy szaleją na usteckich drogach chociaż 200koników pod nogą czasem korci.Poza tym uważam że dunina powinna być jednokierunkowa, a w drugim kierunku ruch powinien odbywać się ulica sportową, bardzo by to rozładowało ruch, szczególnie w sezonie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 25 czerwca 2007, 20:48

spowalniacze metalowe ????

Jednak nie masz wyobrazni<bez urazy>

Azyt od pasow rozni sie tym, ze wymusza inna reakcje (omijanie) pasy nie dzialaja tak na swiadomosc . Z mysla o potraceniach na pasach stawia sie wysepke, (azyl) hamujace auto ma szanse wyhamowac na krawezniku. Znak na wysepce skupia uwage, kierowca zdejmuje noge z gazu itd

Znak i Pasy sie nie sprawdzaja w spowalnianiu ruchu..cos Ty, z Niemiec? ;)
wystarczyło by tylko namalować pasy i oznaczyć je specjalną farbą jak to zrobionao kiedyś na wróblewskiego.

kiedy byles na Wroblewskiego ?

Sportowa nadaje sie do rozladowywania ruchu ?
Obrazek

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » poniedziałek, 25 czerwca 2007, 20:55

Może nie z Niemiec, ale staram się jeździć kulturalnie, bo do tego jestem przyzwyczajony. Poza tym na wróblewskiego byłem jakiś czas temu, wiem o co Ci chodzi, te czerwone pasy się wytarły, ale przecież mozna je odmalować. Wracając do Niemiec jestem tam przynajmniej raz w miesiącu i oni w mniejszych miasteczkach rozwiązują ten problem dokładnie tak jak opisałem, czyli malując czerwone pasy "3D". No chyba że ktoś jest debilem i jeździ po Ustce 150km/h, albo szybiej motorem to wtedy nie pomoże nawet zapora betonowa.

Ps. Sportowa moim zdaniem idealnie nadaje sie do puszczenie ruchu do/z Rowów, oczywiście po położeniu nawierzchni (w jednym kierunku) z tego co wiem bo pisałem pracę mgr o Ustce taki był plan, dopóki do władzy nie doszedł poprzedni Burmistrz który na tej ulicy mieszka. Osobiście nic do niego nie mam, ale zmiana tego planu podchodzi pod prywatę.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 25 czerwca 2007, 22:07

wiem o co Ci chodzi, te czerwone pasy się wytarły
Nie wiesz :D

Czerwone pasy, swoja droga ..wiesz do czego dokladnie sluza? Chodzilo mi raczej o wysepki, ktore tam zrobiono jakis czas temu :D
Obrazek

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » poniedziałek, 25 czerwca 2007, 22:17

Tu masz rację wysepki na Wróblewskiego odniosły zamierzony efekt, szczególnie że to droga dzieci do szkoły.

Pozdrawiam

Ps. Czerwone pasy "3D" służą do wywołania wibracji na kierownicy, na co normalny kierowca powinien zareagować zdjęciem nogi z pedału gazu

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 25 czerwca 2007, 22:32

a jak dzialaja ? te czerwone moim zdaniem jak zwykle pasy...
Obrazek

piotr.a

Post autor: piotr.a » wtorek, 26 czerwca 2007, 09:50

Spowalniaja? A jadac z miasta w kierunku Rowow nie trzeba nic omijac i mozna pedzic ze hohoo...( wysepka pomiedzy Dinina a Sportowa ) Jedynie zakret jest przed nami. Ale tam to juz najwyzej wiewiorke mozna zabic... Koszt wysepki a koszt sygnalizacji swietlnej? Moze ktos wie.

ODPOWIEDZ