Ustczanka wypływa dookoła świata

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Re: Ustczanka wypływa dookoła świata

Post autor: Mirek » środa, 23 grudnia 2009, 12:17

Nareszcie dobra wiadomośc dla Ustki!
Respect!
Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » środa, 23 grudnia 2009, 12:19

nagrane przez GP przemówienie burmistrza trąci ostro czasem sprzed 3 dekad... ta dykcja :twisted:
pozdrowienia dla nataszy
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Edward

Post autor: Edward » środa, 23 grudnia 2009, 15:40

Wiadomość i zdjęcia z powitania Nataszy w Ustce "wiszą" na najpopularniejszej stronie żeglarskiej:
http://www.kulinski.gdanskmarinecenter. ... =0&fload=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Edward Zając

Edward

Post autor: Edward » niedziela, 27 grudnia 2009, 16:05

A więc rejs dookoła świata zakończony! Teraz pozostaje zasadniczy problem: jak wykorzystać ten rejs dla promocji naszego miasta? Właśnie teraz zaczyna się okres w którym zadecyduje się czy ustecki kurort, władze miasta i mieszkańcy, znajdą sposoby na popularyzację Ustki przez Nataszę Caban.
Jestem ciekaw, jakie pomysły mają osoby zajmujące się promocją Ustki, czy mają przygotowane konkretne propozycje? Uroczyste powitanie czy nawet nadanie tytułu CHONOROWEGO OBYWATELA USTKI to dopiero wstęp. Ale, oczywiście, można otrzepać ręce i powiedzieć sobie: rejs skończony, podzięowania wręczone - problem z głowy ...
Edward Zając

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 27 grudnia 2009, 20:47

W tym momencie az prosi sie watek forumowy o ognisku na plazy, cichej szancie w przerwie, opowiesciach z rejsu, szklaneczka ginu czy grogu albo herbaty sztormowej.
Projektor, ekran, zdjecia jakies, moze filmy z porozy, sama zeglarka.... a jak plaza to zachodnia, bo tylko ona sie kojarzy z zeglowaniem....
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 28 grudnia 2009, 09:42

Propozycji spotkań i prelekcji, przeważnie z udziałem mediów, ma Natasza całą listę; przeważa południe i centralna Polska.
Wczoraj, w niedzielę, prawie pięć godzin spędziliśmy z Nataszą rozmawiając o Jej rejsie, projektach na sezon 2010 oraz o sytuacji w polskim i usteckim żeglarstwie. Spotkanie bardzo kameralne, przyjacielskie: trzech żeglarzy pływających samotnie na swoich jachtach i poeta. No i Natasza, pełna optymizmu i sypiąca pomysłami na najbliższe miesiące ...
Niesamowita dziewczyna.
Edward Zając

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » poniedziałek, 4 stycznia 2010, 08:57

Dzisiaj, zrobiłem tzw. prasówkę i próbowałem nadrobić świateczne zaległosci prasowo - telewizyjne i znalazłem fajny wywiad w DDTVN, poraz pierwszy przyznam, że Ustka miała jakąs promocję..........

http://dziendobrytvn.plejada.pl/24,2810 ... l#autoplay" onclick="window.open(this.href);return false;
Proszę pomyśl o ochronie środowiska zanim wydrukujesz ten post

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 4 stycznia 2010, 10:26

Było wielkie za przeproszeniem ględzenie niektórych o wielkiej promocji Ustki podczas rejsu, okazało się, że tak naprawdę tej promocji nie było. Teraz zaczyna się podobne gadanie o wielkiej promocji porejsowej miasta - pożyjemy zobaczymy. Osobiście nadal jestem sceptykiem, ale będę się cieszył jeśli się pomylę.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 4 stycznia 2010, 10:40

Co do wywiadu: niestety, TVN nie pozwoliła na reklamę wizualną związaną z Ustką.
A ogólnie: wiele osób miało do mnie pretensję, że przesadzam (łagodnie mówiąc) z promocyjnymi wartościami rejsu Nataszy. Teraz, po zakończeniu rejsu, mogę napisać to, co było dla mnie oczywiste od początku: dopiero teraz, po rejsie, zaczyna się właściwa akcja promocji Ustki. Na ile będzie ona skuteczna, zależne jest nie tylko od Nataszy. Realizacja wielu Jej pomysłów zależna jest od władz Ustki i osób odpowiedzialnych za promocję naszego miasta, oraz ew. sponsorów.
Jest przecież oczywiste, że nawet wyjazdy na wywiady czy spotkania kosztują - a nie sądzę aby Nataszę stać było na prywatne sponsorowanie promocji Ustki.
Pozdrowienia
Edward Zając

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 4 stycznia 2010, 10:54

celestyn: do promocji Ustki nie są potrzebni kibice, lecz osoby wspierające każdego, kto potrafi wybić się ponad przeciętność. Ustka słynie z dołowania każdego, kto chce i potrafi zrobić więcej od "namaszczonych" do reprezentowania w tej czy innej dziedzinie. Sam tego doświadczyłem wielokrotnie. Może dlatego staram się zrozumieć i wspierać różnych pasjonatów, nie tylko z najbliższego mi żeglarstwa.
Pozdrawiam
Edward Zając

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 4 stycznia 2010, 11:08

Jeszcze o promocji; wywiad w TV 3 można zobaczyć tutaj;
http://www.youtube.com/watch?v=4AWrciQn99A" onclick="window.open(this.href);return false; p
Natomiast wywiad z TVN jest też tutaj;
http://www.youtube.com/watch?v=r-VrpW4JWcs" onclick="window.open(this.href);return false;
Jednego nie zrozumię dlaczego poza Ustką Natasza znajduje większe uznanie dla swojego rejsu?
Pozdrawiam
Edward Zają

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 4 stycznia 2010, 13:32

Edward pisze:Co do wywiadu: niestety, TVN nie pozwoliła na reklamę wizualną związaną z Ustką.
to chyba najlepiej dowodzi tego, że mamy do czynienia z promocją osoby a w żadnym wypadku miasta
Edward pisze:A ogólnie: wiele osób miało do mnie pretensję, że przesadzam (łagodnie mówiąc) z promocyjnymi wartościami rejsu Nataszy.
Przesada to rzeczywiście eufemizm, raczej było to całkowite mijanie się z prawdą,
Edward pisze:Teraz, po zakończeniu rejsu, mogę napisać to, co było dla mnie oczywiste od początku: dopiero teraz, po rejsie, zaczyna się właściwa akcja promocji Ustki.
Czyli świadomie i celowo za przeproszeniem Pan bajdurzył na temat promocji miasta w czasie rejsu, wiedząc, że tej promocji nie ma :shock: ? A gdzie pańska redakcyjna rzetelność i obiektywizm, jak można potem być wiarygodnym?
Edward pisze:Na ile będzie ona skuteczna, zależne jest nie tylko od Nataszy. Realizacja wielu Jej pomysłów zależna jest od władz Ustki i osób odpowiedzialnych za promocję naszego miasta, oraz ew. sponsorów.
Jest przecież oczywiste, że nawet wyjazdy na wywiady czy spotkania kosztują - a nie sądzę aby Nataszę stać było na prywatne sponsorowanie promocji Ustki.
Czyli teraz miasto ma znowu płacić pieniądze za jak Pan to twierdził darmową promocję i to na dodatek kiedy będzie to promocja dużo bardziej prywatnej osoby czyli Nataszy a nie miasta? To już lepiej od razu miasto mogło nie inwestować w ten rejs, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na bezpośrednią reklamę miasta.
Edward pisze:celestyn: do promocji Ustki nie są potrzebni kibice, lecz osoby wspierające każdego, kto potrafi wybić się ponad przeciętność. Ustka słynie z dołowania każdego, kto chce i potrafi zrobić więcej od "namaszczonych" do reprezentowania w tej czy innej dziedzinie.
Częściowo się z tym zgadzam złaszcza w kwestii "namaszczonych" ale trudno nazwać dołowaniem realną ocenę faktów. Podziw dla Nataszy to jedno - słusznie jej się należy ale na pozostałe kwestie, zwłaszcza jeśli chodzi o pieniądze miejskie, patrzmy obiektywnie i rzetelnie, a nie przez pryzmat własnych w Pana przypadku żeglarskich upodobań.

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » poniedziałek, 4 stycznia 2010, 14:23

Powrócę do wątku promocji miasta przez Nataszę
1. To nie był rejs Ustki, a Nataszy, więc nie liczmy na jakąś mega fetę promocyjną.
Jeśli chodzi o oddziaływanie promocyjne, to można to przeliczyć czysto hipotetycznie, na podstawie szacunków raitingowych.
Nie śledze wszystkich wystapień p. Caban więc nie mogę tego dokładnie przeliczyć.
Sam udział w DD TVN, byl warty szacunkowo ok 300 zł - tzn. czas antenowy poświecony na promocje marki, przeliczając na stosunek czasu reklamowego. I tak
spot reklamowy 10" w przerwie reklamowej kosztuje w wydaniu sobotnim ok 5000, Słowo Ustka padło 4 razy, czyli poświęcono Ustce ok 1-2 sekund, odejmując od tego czas na reakcje widza (tzn jak się nie spodziwa nazwy, reklamy to nie zwraca uwagi) wychodzi ok 300 zł.
2. Patroni medialni u których występuje lub występowała (media ogólnopolskie) p. Caban nigdy nie pozwolą na zamieszczenie reklamy wizualnej, chyba, że bedzie to jakis element ubrania (chociaż niekoniecznie musza sie na to godzić) nie mają w tym interesu.
3. Koszt specjalnego programu DD TVN np z Ustki przekłada się tylko na hipotetyczna wartość raitingową i wydanie sobotnie oceniane jest na ok 1,5 mln zł, jednakże, agencja, miasto, które pośredniczy w zakupie takie czasu zaplaci kwotę ok. 25 - 30 tys. za program + koszty, ochrona, noclegi prad itp.

4. Najważniejsze, czas promocji ...... działania promujące w taki sposób (spotkania, programy) w styczniu, lutym nie mają żadnego przełożenia na strategie marketingową. Target jest taki (kurorty zimowe), że nikt nie zwroci uwagi na nazwe kurortu letniego. Dzialania stricte marketingowe w tym okresie nie mają ŻADNEGO przełożenia, co innego gdyby rejs sie zakonczył w kwietniu, maju, wtedy mozna by sie pokuśić o stwierdzenie, że może ktoś do Ustki przyjedzia, a to przełoży się na zysk marketingowy.

Moim zdaniem, to byl rejs spełniajacy marzenie Nataszy i chwała jej za to, że potrafiła przekonać tylu sponsorów, żeby jej to umożliwili. Będę powtarzał, że najważniejsza jest realizacja własnych pasji.

Jeszcze jedna uwaga do osob krytykujących: NIK WAM NIE BRONI WYSTĄPIĆ DO UM I FIRM, KTÓRE SFINANSUJA WASZE PASJE, NATASZY SIĘ UDAŁO, BO DO TEGO DĄŻYŁA, nie sztuka jest wszystko i wszystkich krytykować, sztuką jest realizacja własnych marzeń.
Proszę pomyśl o ochronie środowiska zanim wydrukujesz ten post

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 4 stycznia 2010, 15:16

Zgadzam się grooby z tym co napisałeś, więc po co od nośnie kwestii promocyjnych twierdzić coś zupełnie innego, tak jak robi to Edward dla własnych celów. Masz rację każdy ma prawo wystąpić o dofinansownie z miasta ale mało kto je dostanie. Inna kwestia, że są tacy, którzy mają ambicje żeby samodzielnie zapracować na realizację własnych marzeń. Nie ma to nic wspólnego z tym, że Nataszy rzeczywiście należy się podziw za realizację swoich marzeń.
P.S. Czy w tym wywiadzie http://www.youtube.com/watch?v=4AWrciQn99A" onclick="window.open(this.href);return false; i innych lokalnych, przypadkiem nie podają nieprawdy? Najmłodszą Polką, która opłynęła świat i to w około dwa razy krótszym czasie nie jest przypadkiem Marta Sziłajtis-Obiegło (23l.)?

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 6 stycznia 2010, 00:45

http://pejzaze.onet.pl/filmy/0,5933119,odtwarzaj.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 6 stycznia 2010, 08:18

http://www.szilajtis.com/Rejs_dookola_s ... wiata.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Więc jak to jest?

Edward

Post autor: Edward » środa, 6 stycznia 2010, 11:13

"celestyn" pisze: "Zgadzam się grooby z tym co napisałeś, więc po co od nośnie kwestii promocyjnych twierdzić coś zupełnie innego, tak jak robi to Edward dla własnych celów."
"Celestyn", zastanów się, jaki ja mogę mieć własny cel, własny interes w promowaniu rejsu Nataszy?! Powiem wprost: gdybym patrzył prymitywnie na swoje cele, to w sprawach żeglarskich i morskich robiłbym prawie wszystko odwrotnie niż moje działania z ostatnich lat. Również w sprawie rejsu Nataszy. Dlaczego - zastanów się i sam sobie odpowiedz.
Co do hasła "NAJMŁODSZA POLKA W REJSIE DOOKOŁA ŚWIATA" - gdy Natasza wypływała z Honolulu, była najmłodsza. Organizator rejsu Marty stawiał dwa warunki: żeglarka musi być młodsza od Nataszy i musi ją wyprzedzić. Oczywiście Natasza, mając znaczną przewagę na trasie, mogła zakończyć rejs jako pierwsza najmłodsza, ale to by oznaczało rezygnację z idei tego rejsu i rezygnacjię ze współpracy z Anną Dymną i jej akcją charytatywną. Uznała to za ważniejsze niż ściganie się - no i również to brano pod uwagę, przyznając jej tytuł JACHTSMENA ROKU 2009.
Co do Marty, zresztą świetnej żeglarki, w śodowisku żeglarskim znany jest pewien szczegół z jej rejsu. Gdy przeczekiwała sztorm u wybrzeży RPA, kotwica puściła i jachtowi groziło zniszczenie. Wezwała pomoc i ratownicy uratowali zarówno jacht, jak i płynące na nim dwie polskie żeglarki. Prasa RPA dokładnie to relacjonowała, były też zdjęcia.
W 2009 roku był też trzeci rejs dookoła świata. Joanna Pajkowska opłynęła swiat w fantastycznym czasie, jak na ten jacht, 198 dni. Problem w tym, że reklamowano ten rejs jako samotny bez przystanków - i p. Pajkowska nadal to twierdzi, Natomiast znowu udowodniono, że w RPA schroniła się na kilka dni w porcie, dokonała napraw i pobrała paliwo do silnika.
Nawet z tym jednym przystankiem jest to wspaniały wyczyn żeglarski - ale dawno temu powstało powiedzenie, że żeglarstwo to sport gentelmenów - i niektórzy jeszcze w to wierzą i próbują tak postępować.
Część opini żeglarskich jest za tym, że te niewygodne fakty trzeba ukryć, zamieść pod dywan jak to często robią politycy. Natomiast kpt. Baranowski i i kapituła JACHTSMENA ROKU wzięli to pod uwagę - i stąd wyróżnienie Nataszy a odrzucenie kandydatur Marty i Joanny. Inny werdykt wydał Kapituła nagrody REJS ROKU: główną nagrodę przyznała Joannie Pajkowskiej, drugie miejsce Nataszy a trzecie Marcie.
Przykro mi o tym pisać bo obie te panie poznałem w czasie regat UNITY LINE. Niestety, coraz częściej widzi się dążenie do celu za wszelką cenę...
Pozdrowienia
Edward Zając

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 6 stycznia 2010, 12:54

Edward pisze: "Celestyn", zastanów się, jaki ja mogę mieć własny cel, własny interes w promowaniu rejsu Nataszy?!
No właśnie nie wiem dlaczego, być może w imię jakichś interesów bardzo wąskiej grupy ludzi, którzy w Ustce żeglarstwem się zajmują? Tak czy inaczej bez względu na powody nierzetelność redaktorska pozostaje nierzetelnością.
Edward pisze: Co do hasła "NAJMŁODSZA POLKA W REJSIE DOOKOŁA ŚWIATA" - gdy Natasza wypływała z Honolulu, była najmłodsza. Organizator rejsu Marty stawiał dwa warunki: żeglarka musi być młodsza od Nataszy i musi ją wyprzedzić. Oczywiście Natasza, mając znaczną przewagę na trasie, mogła zakończyć rejs jako pierwsza najmłodsza, ale to by oznaczało rezygnację z idei tego rejsu i rezygnacjię ze współpracy z Anną Dymną i jej akcją charytatywną. Uznała to za ważniejsze niż ściganie się - no i również to brano pod uwagę, przyznając jej tytuł JACHTSMENA ROKU 2009.
Co do Marty, zresztą świetnej żeglarki, w śodowisku żeglarskim znany jest pewien szczegół z jej rejsu. Gdy przeczekiwała sztorm u wybrzeży RPA, kotwica puściła i jachtowi groziło zniszczenie. Wezwała pomoc i ratownicy uratowali zarówno jacht, jak i płynące na nim dwie polskie żeglarki. Prasa RPA dokładnie to relacjonowała, były też zdjęcia.
W 2009 roku był też trzeci rejs dookoła świata. Joanna Pajkowska opłynęła swiat w fantastycznym czasie, jak na ten jacht, 198 dni. Problem w tym, że reklamowano ten rejs jako samotny bez przystanków - i p. Pajkowska nadal to twierdzi, Natomiast znowu udowodniono, że w RPA schroniła się na kilka dni w porcie, dokonała napraw i pobrała paliwo do silnika.
Nawet z tym jednym przystankiem jest to wspaniały wyczyn żeglarski - ale dawno temu powstało powiedzenie, że żeglarstwo to sport gentelmenów - i niektórzy jeszcze w to wierzą i próbują tak postępować.
Część opini żeglarskich jest za tym, że te niewygodne fakty trzeba ukryć, zamieść pod dywan jak to często robią politycy. Natomiast kpt. Baranowski i i kapituła JACHTSMENA ROKU wzięli to pod uwagę - i stąd wyróżnienie Nataszy a odrzucenie kandydatur Marty i Joanny. Inny werdykt wydał Kapituła nagrody REJS ROKU: główną nagrodę przyznała Joannie Pajkowskiej, drugie miejsce Nataszy a trzecie Marcie.
Przykro mi o tym pisać bo obie te panie poznałem w czasie regat UNITY LINE. Niestety, coraz częściej widzi się dążenie do celu za wszelką cenę...
Pozdrowienia
Edward Zając
Ciekawe, ciekawe i wiele wyjaśnia. Zgadzam się, że współpraca z taką fundacją jak A. Dymnej jest bardziej istotna niż bicie jakichkolwiek rekordów.

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 7 stycznia 2010, 12:40

Przeczytałem ponownie wszystkie wypowiedzi w tym temacie i, przyznaję, nie poprawiły mi humoru. Wygląda na to, że ani ja nie przekonam większości (ilu?!!!) forumowiczów, ani oni mnie. Cóż, jak powiedział niegdyś poeta: "Może Polak nie wiedzieć co morze, gdy ziemię orze". I orali nasi przodkowie ziemię, gdy inne nacje zdobywały bogactwa Nowego Świata. Tak i z Ustką, która w swojej "morskości" została wyprzedzona przez wszystkie miejscowości nadmorskie. Cóż, orzmy dalej i realizujmy wizję miasta - skansenu. Produkujmy dalej stosy teoretycznych opracowań, na które miasto nie żałuje pieniędzy. Opracowujmy następne strategie, studia, wymyślajmy targety i inne mądrości z którymi jest tak, jak z kursami dla bezrobotnych - największą korzyść mają z nich ci, którzy je organizują. Nie dziwmy się jednak, że inni nas wyprzedzają.
Tak jakoś dziwnie się składa, że jeśli zaangażuję się w jakiś temat ważny dla Ustki (moim zdaniem), to chociaż z początku solidnie obrywam, to i tak ostatecznie sprawa znajduje rozwiązanie zgodne z moimi sugestiami. Możecie prześledzić wszystkie sprawy, poczynając od tego, co pisałem o spółkach: Strefa Wolnocłwa, Park Wodny, Port Jachtowy...
Podobnie jest z promocją, chociaż - pomnik Syrenki po paru latach wszedł w stadium realizacji. Mam satysfakcję, że wybór został dokonany dokładnie tak, jak to zaplanowałem.
Wracając do Nataszy: z pomocą Ustki czy bez, Natasza robi karierę medialną. Sam rejs jest tylko kartą wstępu na określone salony. Problem w tym, czy Natasza zabierze ze sobą Ustkę czy innego sponsora - a może machnie ręką na to nasze polskie bagienko i wróci na oceany? Mogę chyba przypuszczać, że niektórzy w Ustce marzą o tym ... a umowa Nataszy z Ustką upłynęła z końcem minionego roku...
I jeszcze jedno: Natasza jest też nominowana do nagrody National Geographic w kategorii "Wyczyn Roku". Można głosować SMS-ami. Podaję link dla zainteresowanych:
http://travelery.national-geographic.pl/nominacje/" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrowienia
Edward Zając

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » czwartek, 7 stycznia 2010, 15:32

Edward pisze:Problem w tym, czy Natasza zabierze ze sobą Ustkę czy innego sponsora - a może machnie ręką na to nasze polskie bagienko i wróci na oceany?
A czy ona wogóle wie, co się o niej, i w jaki sposób, na usteckim forum mówi (pisze)?
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

ODPOWIEDZ