Ustczanka wypływa dookoła świata

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Edward

Re: Ustczanka wypływa dookoła świata

Post autor: Edward » poniedziałek, 18 stycznia 2010, 16:07

Natasza nie, żeglarstwo nie, morze i plaża - sądząc z innego wątku - też nie! Najważniejsze nowe logo i hasło, no i może jeszcze jedna strategia. One na pewno przyciągną do Ustki tłumy wczasowiczów. Od kilku lat Ustka wydaje ok. 300 tysięcy złotych na każdy FOS, a spróbujcie znaleźć o nim choć tyle zainteresowania mediów, co rejsem Nataszy.
Jest dla mnie oczywiste, że znikoma ilość ustczan interesuje się sprawami morskimi; nawet na usteckich jachtach w większości żeglują mieszkańcy południowej Polski. Ale przecież właśnie stamtąd pochodzą nasi goście. Dla nich morze i żagle to wielka przygoda, i zapraszają, proszą aby przyjechać, opowiedzieć...
Jeśli Natasza następnego dnia po otrzymaniu nagrody, na zaproszenie koncernu UNILEVER ma w Warszawie odczyt dla 500 osób i zaprasza ich do Ustki - to nie jest promocja? A takich spotkań może być bardzo wiele...
I jeszcze jedno: promocja będzie tym skuteczniejsza, im bardziej popularna będzie Natasza. Tymczasem wielu ma jakby pretensje, że Natasza staje się coraz popularniejsza. Mimo woli nasuwa się analogia z Tomkiem Iwanem ... zamiast być szczęśliwym, że pozwala mu się promować Ustkę, zaczął stawiać jakieś warunki.
Pozdrowienia
Edward Zając

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » poniedziałek, 18 stycznia 2010, 16:12

Edward, zupełnie się nie zrozumieliśmy. Mam na myśli, czy jest jakaś przemyślana strategia działań w związku z odbytym rejsem, czy to,że pani Natasza będzie mieć odczyt i przy okazji zaprosi do Ustki? Bo jak dla mnie te działania są bardzo spontaniczne. Dobrze, że są, ja tego nie neguję. Wyczyn również uważam za wielki, al jeżeli to ma stanowić oparcie dla promocji Ustki, to dobrze, by znane były jakieś szczegóły.
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 18 stycznia 2010, 17:08

Edward pisze: Mimo woli nasuwa się analogia z Tomkiem Iwanem ...
Analogii nie ma bo trudno porównywać bodaj najpopularniejszy sport na świecie jakim jest piłka nożna z żeglarstwem (choć osobiście uważam żeglarstwo za nieporównywalnie szlachetniejszą dyscyplinę). Trudno też porównać iluś tam krotnego reprezentanta kraju w tak popularnej dyscyplinie jak piłka z Nataszą nic jej nie ujmując.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 18 stycznia 2010, 17:36

Platichthys_flesus: Odpowiedzią jest list wczasowicza ze Szczecina, jaki tutaj zacytowałem. Byłem pewien, chociażby przez analogię z rejsem Baranowskiego z Łeby, że właściwa promocja zacznie się po zakończeniu rejsu. Pisanie teraz o planach promocyjnych, gdy jacht jest na Hawajach a Natasza nie ma podpisanej umowy z miastem - taka naiwna to Ona chyba nie jest. Przecież nie jest wykluczone, że będzie musiała związać się z inną firmą czy miastem, aby zarobić na życie. Nikt chyba nie sądzi, że będzie prosiła rodzinę o pieniądze, bo ma gdzieś jechać promować nasze miasto. Przecież ubiegłoroczna umowa już wygasła i Natasza może przyjąć każdą inną, a nie tylko ustecką, propozycję.
Ze swej strony mogę zapewnić, że Burmistrz i Naczelnik Promocji zostali zapoznani z częścią pomysłów na spotkaniu w Ratuszu. Na Komisji w czwartek będzie dyskusja zarówno nad zakupem jachtu którym płynęła Natasza, jak i sposobami wykorzystania tego rejsu do promocji miasta. Początek tego tematu około godziny dziesiątej.
Być może nie wszyscy wiedzą, że jacht ten kupił za kredyt z banku Polak z Ameryki, pożyczył go Nataszy i nadal spłaca raty. Cel osiągnięty, rejs zakończony, więc teraz chce sprzedać jacht, bo dla siebie ma inny.
Pozdrowienia
Edward Zając

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 18 stycznia 2010, 18:12

Celestyn: nie idzie o analogię osobową, lecz sytuacyjną. Mieliśmy medialną imprezę, transmitowaną przez najpopularniejszą telewizję sportową, i nie potrafiliśmy zatrzymać jej w Ustce. Natasza w tej chwili nie jest tak popularna jak Iwan, szczególnie w Ustce. Jednak mam podstawy sądzić, że jest ona dopiero na progu medialnej popularności. Nie sądzę jednak, aby Natasza nawet na czwartkowej Komisji chciała wyłożyć na ławę wszystkie swoje atuty, zdradzić propozycje które otrzymuje. Powtarzam to od początku: rejs był tylko niezbędnym wstępem.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » poniedziałek, 18 stycznia 2010, 22:40

Panie Edwardzie, według mnie bardziej większa promocję w dziedzinie żeglarstwa dla Ustki to robi Pan a nie rejs pani Nataszy. To o Panu sie mówi niemal non stop. I jeśli chodzi o promocje Ustki pod kątem żeglarskim, to wykorzystał bym Pana. Bo, podobnie jak inni, nie widzę jakoś szansy promocyjnej rejsu pani Nataszy, którą Pan widzi.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 19 stycznia 2010, 08:03

Edward pisze:Celestyn: nie idzie o analogię osobową, lecz sytuacyjną. Mieliśmy medialną imprezę, transmitowaną przez najpopularniejszą telewizję sportową, i nie potrafiliśmy zatrzymać jej w Ustce. Natasza w tej chwili nie jest tak popularna jak Iwan, szczególnie w Ustce. Jednak mam podstawy sądzić, że jest ona dopiero na progu medialnej popularności. Nie sądzę jednak, aby Natasza nawet na czwartkowej Komisji chciała wyłożyć na ławę wszystkie swoje atuty, zdradzić propozycje które otrzymuje. Powtarzam to od początku: rejs był tylko niezbędnym wstępem.
Edward Zając
Analogia polega tylko na tym, że Ustka i wtedy i teraz nie ma przemyślanej, kompleksowej polityki promocyjnej.
Ban.an pisze:Panie Edwardzie, według mnie bardziej większa promocję w dziedzinie żeglarstwa dla Ustki to robi Pan a nie rejs pani Nataszy. To o Panu sie mówi niemal non stop. I jeśli chodzi o promocje Ustki pod kątem żeglarskim, to wykorzystał bym Pana. Bo, podobnie jak inni, nie widzę jakoś szansy promocyjnej rejsu pani Nataszy, którą Pan widzi.
Mam podobne zdanie.

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 21 stycznia 2010, 21:08

Przez dwa dni reporterka z Polskiego Radia z W-wy była w Ustce robiąc reportaż o Nataszy i usteckim żeglarstwie. Nawet dzisiaj nagrywała Komisję Rady Miejskiej, która zaakceptowała zakup dla miasta jachtu "Tanasza Polska Ustka". Nie jest to jedyna reporterka, któa odwiedziła Ustkę dla wywiadu z Nataszą.
Dzisiaj Natasza przedstawiała problem jachtu przed Komisją RM, jutro rano znowu jest w Warszawie; znowu TV, radio i czasopisma. Otrzymuje liczne i atrakcyjne propozycje od firm, miast czy telewizji. Jest gwiazdą i trzeba pamiętać, że w pierwszy piątek marca bęzie znowu odbierać nagrodę na gali żeglarskiej w gdańskim Dworze Artusa. I będzie to trzeci z kolei rok, gdy nagroda z tej imprezy trafia do Ustki.
Co do dzisiejszej Komisji RM, to byłem wprost zaskoczony wielością pozytywnych wypowiedzi. Burmistrz z zadowoleniem opisywał pobyt na wręczaniu Nataszy nagrody JACHTSMENA ROKU 2009 oraz korzystne dla miasta kontakty z biznesem i mediami, jakie tam nawiązał. O atmosferze świadczy nawet to, że padł pomysł aby hasło Ustki pochodziło od nazwy jachtu -"TA NASZA USTKA". Dawno nie widziałem, aby Burmistrz działał z takim zaangażowaniem i zdecydowaniem.
A dla ciekawych następne linki do wywiadów z Nataszą:

http://www.managernaobcasach.pl/inspira ... caban.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.superpani.pl/plotki/super_wy ... 271,0.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fit.pl/gwiazdyfit/natasza_ca ... 0,0,0.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrowienia
Edward Zając

Edward

Post autor: Edward » piątek, 22 stycznia 2010, 12:45

Ban.an, celestyn: to, że ja czy Romek Kwiatkowski żeglujemy samotnie i zdobywamy nagrody, miało znaczenie przed zakończeniem rejsu Nataszy. Można powiedzieć, że było przygotowaniem gruntu pod to, co obecnie się dzieje. Wyczyn Nataszy to zupełnie inny wymiar żeglarski i medialny. Natasza jest gwiazdą obleganą przez media ogólnopolskie, ponieważ ma do zaoferowania coś więcej niż te gwiazdki, które swoją popularność zawdzięczają skandalom obyczajowo - erotycznym.
Natasza ma wrodzony talent do zjednywania sobie ludzi i przekonywania ich do swoich planów, no i nauczyła się działać w amerykańskim tempie. Powiem wprost: nawet gdybym dwukrotnie opłynął Ziemię, to miałbym tylko mały procent tej popularności, jaką już osiągnęła Natasza.
Edward Zając

Awatar użytkownika
Przemysław Nycz

Post autor: Przemysław Nycz » piątek, 22 stycznia 2010, 13:01

Zgadzam się w 100 % z Panem Edwardem. Polecam wszystkim odsłuchać Komisję BG i wystąpienie Pani Nataszy. Niesamowita kobieta, potrafi swoją pasją "zarazić" wszystkich. Jestem pod wielkim wrażeniem Jej wystąpienia, miłości do morza i Ustki. Takich "ambasadorów" naszemu miastu potrzeba. Wspaniale przedstawiła swoje pomysły na promocję Ustki. Trzymam za Panią Nataszę kciuki.

Pozdrawiam
Przemek Nycz
/.../ nie jestem poprawny politycznie...

Adi

Post autor: Adi » piątek, 22 stycznia 2010, 14:38

Rzeczywiście potencjał promocyjny tego wydarzenia, jachtu i pani Nataszy jest ogromny.
Promujemy wartościową osobowość, wartościowe wydarzenie, a nie jakąś pustą lalę z silikonowymi cycami. Poza tym odpowiednio wykorzystany jacht będzie zakupem, który z pewnością zwróci się nie tylko w sensie materialnym, ale przede wszystkim w sensie promocyjnym, logicznym z geograficznym położeniem Ustki. Cieszy, że burmistrz podjął temat i otwiera się na ludzi młodych, aktywnych. Co ważne, nasza światowa syrenka też mówi burmistrzowi "tak" :!:
Poza tym może to być świetna rzecz, która w końcu spowoduje współdziałanie społeczności usteckiej, bo sporów chyba już nam wystarczy.
Szkoda tylko, że trafiamy z tym pomysłem w dziurawy budżet.
Słówko jeszcze o tej hipotece na jachcie, bo robi się tak, że płaci się cenę i z tej sumy poprzedni właściciel spłaca swoje długi, a wierzyciel zwalnia hipotekę. Co nas interesują długi poprzedniego właściciela? Poza tym lepszego kupca na ten jacht niż Ustka właściciel nie znajdzie ze względów oczywistych. Ugrajmy biznesowo coś jeszcze u właściciela i nie przejmujmy jego długów.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Edward

Post autor: Edward » piątek, 22 stycznia 2010, 15:15

Adi, kredyt niekoniecznie musiał być wzięty pod hipotekę jachtu; mógł to być kredyt gotówkowy na dowolny cel.
Natomiast masz rację, że przeszkodą w pełnym wykorzystaniu możliwości promocyjnych Nataszy i jachtu może stać się aktualny budżet Ustki. Lepiej od innych wiesz, jak kosztowne może być znalezienie się w kręgu osób decydujących o czyjejś wędrówce w górę czy w dół na medialnej scenie. Ustka na takie wydatki nie jest przygotowana.
Edward Zając

Adi

Post autor: Adi » piątek, 22 stycznia 2010, 16:15

Edwardzie, opieram się na tym, co usłyszałem na komisji. Słyszałem, że jacht ma hipotekę a ja napisałem, co z nią zrobić. Nie jest ona w żadnym razie przeszkodą do jego zakupu. Jest jedynie dodatkową formalnością do załatwienia i tyle.
Praktycznie powinno się to zrobić tak: Właściciel jachtu musi przedstawić dokument od wierzyciela (najpewniej banku) jaka jest aktualna wysokość zadłużenia do spłaty. My spisujemy umowę wstępną z właścicielem i dajemy zadatek na zakup jachtu. On spłaca z zadatku to zadłużenie, a wierzyciel zwalnia hipotekę. Po czym dopłacamy resztę kasy i jacht bez obciążeń jest nasz. W myśl zasady - jego długi to jego problem. My płacimy 100% ceny i chcemy mieć 100% nasz towar zarówno pod względem fizycznym, jak i prawnym. Jeśli jacht nie jest zastawiony pod pożyczki właściciela, to nie ma problemu.
Dobre chęci to jedno, a profesjonalne załatwienie sprawy to drugie.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 22 stycznia 2010, 17:21

A ja nadal jakoś tego potencjału promocyjnego nie widzę i nie przekonuje mnie za przeproszeniem to ciągłe ględzenie bez pokrycia o promocji miasta. Nie neguję promocji ale samej N. Caban a nie Ustki. W związku z powyższym choć to się pewnie niektórym nie spodoba, to powiem wprost, jak ktoś chce sobie kupować jachty to niech to robi za własne prywatne pieniądze a nie cwaniaczy i wyciąga łapki po pieniądze miejskie. Czyli pieniądze nas wszystkich płacących podatki. Tym bardziej, że jakie są długi Ustki to każdy wie. Pułkownik burmistrz jak chce się bawić w dobrego wujka i sponsora dla wybranych to niech to robi prywatnie a nie za nasze pieniądze. Na szczęście wybory już niedługo i mam nadzieję, że ten poroniony pomysł nie dojdzie do skutku. Zresztą koszt zakupu jachtu w celu promocji to byłaby z pewnością najdroższa i najbardziej nieopłacalna promocja w historii Ustki i nie tylko.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 22 stycznia 2010, 17:51

Ten jacht to ma być jakieś muzeum?czy ma pływać.
Jeśli tak to kto będzie pływał ?Co z zimowaniem i remontami?
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Edward

Post autor: Edward » piątek, 22 stycznia 2010, 19:30

Jacht będzie własnością miasta i w tym sezonie miałby pełnić funkcje reklamowe i ew. w razie potrzeby wypływać na krótkir rejsy na redę z dziećmi i młodzieżą ew. z dziennikarzami.
Na następny sezon mają być przygotowane programy wymiany młodzieży w ramach współpracy z miastami partnerskimi, które przecież są portami. Są na to pieniądze unijne i w ub. roku dostaliśmy ok. 100 tys. zł na wymianę młodzieży z Pionierskiem (Obwód kaliningradzki). Jacht będzie oddany pod opiekę któregoś z usteckich klubów. Nie będzie niczyją prywatną własnością - będzie służył tym samym celom, co boiska i inne obiekty sportowe. A mnie się marzy, że wreszcie do szkół dotrze coś w rodzaju wychowania morskiego i każdy uczeń będzie mógł chociaż parę godzin spędzić na morzu, na jachcie żaglowym.
Natomiast w sprawie promocji Nataszy ja widzę prostą zależność: im bardziej popularna w mediach będzie Natasza, tym skuteczniejsza będzie jej promocja naszego miasta. Zrobiła coś, czym zainteresowały się media - i staram się podsycać ten ogień. Być może w marcu w Dworze Artusa będzie okazja przypomnieć p. Minister od spraw morskich, że coś obiecała dla usteckiego portu. Już teraz coraz częściej (na wyrost) pisze się czy mówi o Ustce jako centrum żeglarstwa, szczególnie samotnego. Przez trzy kolejne lata laury zbierają żeglarze z Ustki i sądzę, że to też będzie argumentem przy staraniu się o pieniądze na odbudowę portu. Szczególnym argumentem będzie tu rejs Nataszy.
I jeszcze na zakończenie: gdyby Radni odrzucili ofertę, to jeszcze w tym samym dniu Natasza by otrzymała inne propozycje, z pewnością bardziej korzystne dla niej.
Edward Zając

Adi

Post autor: Adi » piątek, 22 stycznia 2010, 20:51

A ja przepłynąłbym się z godzinkę tym słynnym jachtem, oczywiście w towarzystwie Nataszy czy Edwarda, bo nigdy jachtem nie pływałem, a nabrałem ochoty.
Oferuję 200 złotych.
Do tego,jako że lubię fotografię, chciałbym zarezerwować 4 bilety na wystawę zdjęć pod tytułem "Jachtem dookoła świata". Mogę zapłacić 30 złotych. Po 10 za siebie i żonę oraz po 5 złotych za bilety ulgowe dla dzieci.
To tyle.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 22 stycznia 2010, 21:17

Edward pisze:Jacht będzie własnością miasta i w tym sezonie miałby pełnić funkcje reklamowe i ew. w razie potrzeby wypływać na krótkir rejsy na redę z dziećmi i młodzieżą ew. z dziennikarzami.
Na następny sezon mają być przygotowane programy wymiany młodzieży w ramach współpracy z miastami partnerskimi, które przecież są portami. Są na to pieniądze unijne i w ub. roku dostaliśmy ok. 100 tys. zł na wymianę młodzieży z Pionierskiem (Obwód kaliningradzki). Jacht będzie oddany pod opiekę któregoś z usteckich klubów. Nie będzie niczyją prywatną własnością - będzie służył tym samym celom, co boiska i inne obiekty sportowe. A mnie się marzy, że wreszcie do szkół dotrze coś w rodzaju wychowania morskiego i każdy uczeń będzie mógł chociaż parę godzin spędzić na morzu, na jachcie żaglowym.
Natomiast w sprawie promocji Nataszy ja widzę prostą zależność: im bardziej popularna w mediach będzie Natasza, tym skuteczniejsza będzie jej promocja naszego miasta. Zrobiła coś, czym zainteresowały się media - i staram się podsycać ten ogień. Być może w marcu w Dworze Artusa będzie okazja przypomnieć p. Minister od spraw morskich, że coś obiecała dla usteckiego portu. Już teraz coraz częściej (na wyrost) pisze się czy mówi o Ustce jako centrum żeglarstwa, szczególnie samotnego. Przez trzy kolejne lata laury zbierają żeglarze z Ustki i sądzę, że to też będzie argumentem przy staraniu się o pieniądze na odbudowę portu. Szczególnym argumentem będzie tu rejs Nataszy.
I jeszcze na zakończenie: gdyby Radni odrzucili ofertę, to jeszcze w tym samym dniu Natasza by otrzymała inne propozycje, z pewnością bardziej korzystne dla niej.
Edward Zając
Jeśli jacht zostanie sfinansowany w 100% z pieniędzy unijnych lub prywatnych pieniędzy wnioskodawców tego zakupu to nie mam nic przeciwko Natomiast osobiście nie życzę sobie, żeby publiczne pieniądze w bardzo dużej kwocie, pochodzące między innymi z moich podatków zostały wydane w prywatnym w interesie N. Caban i kilkuosobowej grupki usteckich żeglarzy pod przykrywką paru rejsów z dziećmi. I za przeproszeniem g... mnie obchodzi czy Natasza będzie miała propozycje wykupu z innych stron i czy będzie to korzystne dla niej czy jakiejkolwiek innej prywatnej osoby. Osobiście bardzo w to wątpię żeby zaraz sponsorzy takiego zakupu pchali się drzwiami i oknami. Dla mnie to jest wstrętne żerowanie na publicznych pieniądzach bardzo wąskiej kliki osób!!!!
Ostatnio zmieniony piątek, 22 stycznia 2010, 21:31 przez celestyn, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 22 stycznia 2010, 21:25

Adi pisze:A ja przepłynąłbym się z godzinkę tym słynnym jachtem, oczywiście w towarzystwie Nataszy czy Edwarda, bo nigdy jachtem nie pływałem, a nabrałem ochoty.
Oferuję 200 złotych.
Do tego,jako że lubię fotografię, chciałbym zarezerwować 4 bilety na wystawę zdjęć pod tytułem "Jachtem dookoła świata". Mogę zapłacić 30 złotych. Po 10 za siebie i żonę oraz po 5 złotych za bilety ulgowe dla dzieci.
To tyle.
Zeby przepłynąć się małym jachtem po morzu to nie trzeba jachtu Nataszy.
Jachtkluby nie są w najlepszej kondycji ,wszystkiego brakuje ale napewno by się ktoś znalazł aby zabrać chętnych na redę.
Są to mili ludzie i wystarczy dobrze pogadać.Oczywiście kto by nie chciał z Nataszą. :wink:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Adi

Post autor: Adi » piątek, 22 stycznia 2010, 21:27

rozumiem celestyn, że Małysz w Wiśle też powinien postawić skocznię z prywatnych pieniędzy?
Topilzin, ale ja chcę TYM jachtem...

ODPOWIEDZ