Ustczanka wypływa dookoła świata

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
grooby

Re: Ustczanka wypływa dookoła świata

Post autor: grooby » wtorek, 9 marca 2010, 06:47

rzecznik pisze:Oto link do owego materiału:

http://ww6.tvp.pl/7014,20100307963817.strona" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozwólcie, że nie skomentuję. Na pytanie, czy sprawa zakupu jachtu została przedstawiona rzetelnie, czy też dziennikarz wcielił się w rolę adwokata jednej ze stron, niech każdy odpowie sobie sam.

Pozdrawiam serdecznie :)
Bez komentarza :D

co do znanych osób:

Agnieszka Włodarczyk - Sławno
Marta Żmuda - Trzebiatowska - Martę znam osobiście i wiem, że za każdym razem gdy przyjeżdża do Przechlewa i Człuchowa wraca do swoich szkół, spotyka się ze społecznościami i..... robi to za darmo.

Uważam, że mieszkając w danym mieście (a.b.s.t.r.a.c.h.u.j.ą.c. od Nataszy) nie można jego z jego promocji/ wykorzystania swojego wizerunku robić stałego źródła dochodu.
Proszę pomyśl o ochronie środowiska zanim wydrukujesz ten post

turlaj_dropsa

Post autor: turlaj_dropsa » wtorek, 9 marca 2010, 08:29

h.u.j,a nie c.h.u.j, grooby...

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » wtorek, 9 marca 2010, 08:40

turlaj_dropsa pisze:h.u.j,a nie c.h.u.j, grooby...
no tak mój błąd, ale jeden .... ch....(h....) forum i tak nie przepuszcza normalnego polskiego słowa abstrah.ując
abstrahować (BEGHJej) +1
1. pomijać coś w rozmowie na rzecz czegoś ważniejszego, świadomie czegoś nie uwzględniać;
2. tworzyć ogólne pojęcia, wyodrębniać cechy istotne od nieistotnych w danym zjawisku czy przedmiocie
Słownik PWN
Proszę pomyśl o ochronie środowiska zanim wydrukujesz ten post

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » wtorek, 9 marca 2010, 09:02

Edward pisze:Platichthys_flesus: problem jest w tym, że nie zawsze można czekać miesiąc na odpowiedź!
Problem w tym, że nie powinno się podawać jednostronnie warunków negocjacji.
Problem w tym, że urzędnik nie musi czekać miesiąca, jeśli mógłby odpisać na drugi dzień!
Problem w tym, że na takim przestrzeganiu przepisów, niekoniecznie w tej sprawie, miasto może wiele tracić.
Problem w tym, że ...
Przepraszam, tym razem zdenerwowałem się.
Edward Zając
Edwardzie, nie chiałabym się kłócić, ale rozmawiamy tutaj o pracy i wynagrodzeniu za nią wysokości 150% średniej krajowej. Mało kto na Pomorzu Środkowym robiąc to co lubi ma szansę jeszcze na niemały zarobek, tak więc można poczekac te kilka dni a nawet tygodni na odpowiedź. Nie tylko Ustka miała być beneficjentem tej umowy. Właściwie to jestem zdania, że w świetle przedstawionych warunków większym beneficjentem jest p. Caban.

Nie rozumiem tylko jednej rzeczy - parcia na ten konkretnie jacht, skoro za jego cenę można zakupić i doposażyć dwa inne. A p. Natasza chyba może prowadzić szkółkę na innych jachtach, bo z tego co zrozumiałam z materiału TVP chodzi głownie o dzieci.

I dodam, że jest mi żal, że taki obrót przybrała ta sprawa. Zamiast po pierwsze opracować jakąś promocyjną myśl już w 2007r. na rejs i na jego zakończenie. A tak wszystko robione było w sposób spontaniczny. Nie ma pomysłu, nie ma konkretów jak ten rejs wykorzystać w promocji Ustki (poza zaproszeniem do miasta w wywiadach). I rzecz kończy się w telewizji z komentarzem o podcinaniu skrzydeł.
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 9 marca 2010, 11:42

elveez: za błędy podwładnych odpowiadają przełożeni. Jest faktem, że Ustka nie miała konkretnych projektów dotyczących dalszej współpracy z Nataszą. Wyglądało to tak, jakby spotkanie w Ratuszu oraz gratulacje i prezenty miały załatwić sprawę - no, mamy problem z głowy.
Natasza przez 8 lat przygotowywała się do tej wyprawy - jest uparta. Jeśli podjęła decyzję, że jacht przypłynie do Polski, to będzie o to walczyć nawet bez pomocy Ustki, co zresztą widać w wydarzeniach, które ostatnio relacjonuję. Dlatego uważam, że było błędem burmistrza Olecha, że nie pojechał do Dworu Artusa. Biorąc pod uwagę jego talent do nawiązywania kontaktów osobistych, mógł porozmawiać z właścicielem jachtu, szczerze przedstawić mu sytuację i wspónie z nim szukać rozwiązania tego problemu nie w oficjalnych negocjacjach, lecz w luźnej rozmowie w luksusowym otoczeniu - bo dla uczestników REJSU ROKU urządzono przyjęcia w dwóch dobrych lokalach.
Straciliśmy tą szansę i teraz od Nataszy zależy, czy znajdzie sponsorów na to, aby jacht trafił do Polski. Może nawet do naszego portu ... ale biorąc pod uwagę ustecką otoczkę do tego rejsu nie wiem, czy tutaj jest właściwe miejsce dla "TANASZY...", czy potrafimy ten jacht właściwie wykorzystać? Może powinien on trafić tam, gdzie władze miejskie i oświatowe realizują program morskiego wychowania młodzieży, w którym każdy gimnazjalista ma odbyć rejs na jachcie? Natasza upiera się przy Ustce ...
Edward Zając

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 9 marca 2010, 11:59

elveez: za błędy podwładnych odpowiadają przełożeni.
Blad to delikatnie ujete sedno. Ciekawe co Szef promocji wyczaruje w kryzysie, co rownie jak poprzednie sezony wymaga wiedzy o gospodarowaniu pieniedzmi oraz kontaktow w branzy, bez kontaktow nawet "baba z wozu" nie pomoze.
Sprawa finalu rejsu jest "zywym przykladem" tego o czym pisze; braku wyobrazni, przewidywania, w dzialaniu promocji.
Do tego budzet promocji nie ulatwia....
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 9 marca 2010, 12:17

2009 rok 320 tys http://www.allegro.pl/item936858205_jac ... 11_3m.html" onclick="window.open(this.href);return false;
2010 rok 410-tys lub 356 tys http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B84778" onclick="window.open(this.href);return false;
9-metrowy jacht 268 tys http://www.allegro.pl/item945677927_now ... ar_30.html" onclick="window.open(this.href);return false;
2010 rok 245 tys http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B172253" onclick="window.open(this.href);return false;
9-metrowy chyba nieco ponad 3-latek 210 tys http://www.allegro.pl/item942141039_jac ... _stan.html" onclick="window.open(this.href);return false;
kolejny 9-metrowiec 185 tys wiek nieznany http://www.allegro.pl/item937940687_luk ... pilot.html" onclick="window.open(this.href);return false;
I możnaby tak jeszcze dłuuuugo wymieniać - zjeżdżając z ceną coraz niżej

Chyba cały szum i zdiagnozowana przez Edwarda niechęć do Nataszy Caban m. in. na Forum wynika z ceny jaka padła odnośnie zakupu jachtu. Pomijając koszty celne, vat-u i innych pierdół to jednak w porównaniu z cenami jachtów o wiele młodszych koszt samej 30-letniej łupinki 120 000 + 28 000 wyposażenie - wydaje się nieco przeszacowany.

Jeżeli pani Natasza ma niekwestionowaną wolę jachtowej edukacji dzieci Usteckich, to winna raczej, miast upierać się przy sprowadzeniu TEGO jachtu, lobbować u władz za przeznaczeniem środków na zakup nowego - o wiele tańszego jachtu. I na takim długodystansowcu i na nówce można śmiało prowadzić zajęcia dla DZIECI.

Inną kwestią jest, czy Miasto w ogóle jest zainteresowane przeznaczeniem znacznie wyższych od standardowych środków na edukację morską dzieci i młodzieży. I całkiem inną sprawą jest czy Miasto ma pomysł na wykorzystanie faktu zaistnienia pani Nataszy.

Rozdzielmy te trzy kwestie i zacznijmy dyskusje w trzech odrębnych zagadnieniach tematu jakim jest "Natasza Caban"
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

JKUstka

Post autor: JKUstka » wtorek, 9 marca 2010, 12:54

" umowa o współpracy nie obowiązuje już od Nowego Roku; jeśli Natasza promuje Ustkę, to jest tylko jej inicjatywa. I to ona szuka sposobu na to, aby jednak ten jacht przypłynął do Polski."

I to jest ta nierzetelność: umowa obowiązuje do czasu wykonania określonej w niej przedmiotu umowy. Jeżeli w określonym czasie przedmiot umowy jest niezrealizowany należy żądać zwrotu zapłaty. Nie można żąglować półprawdami Panie redaktorze Zając.
Tak do końca nie wiadomo, o co chodzi.
Od kilku dobrych lat w kraju i zagranicą Ustczanin Dominik Schutta reprezentuje nasz kraj w regatach żeglarskich. Panie redaktorze Zając, gdzie ma Pan oczy. Chłopak skromny, bez wody sodowej w głowie. Gdzie są lokalne media? Z prasy zagranicznej niedługo będziemy czerpać wiedzę, bo nasze bawią się we wirtualne przepychanki i bija pianę. Gdzie profesjonalny obiektywizm i ogląd rzeczywistości?
Skąd ten zapał reprezentowania Nataszy Caban i to z wątpliwym skutkiem. Natasza świetnie broni się sama i im więcej chałupniczej roboty wokół jej osoby tym gorzej dla jej wizerunku i wizerunku miast.
W każdym przedsięwzięciu biznesowym są strony, ale negocjacje prowadzą zainteresowani. Nie ludzie z boku.
Jeżeli strony maja wolę to się dogadają. Jeżeli nie to zawsze znajdzie się dziura w całym.
Obawiam się, że na plecach Nataszy redaktor Zając chce wjechać do następnych wyborów samorządowych. To byłby cynizm.
Jeżeli się znamy na pisaniu artykułów to je piszmy, ale nie zabierajmy sie za biznes jak nie mamy o tym pojęcia.
Czemu ma służyć atak redaktora Zająca na ratusz, chyba nie temu, aby pozyskać tam zwolenników Nataszy?
Tematyka zakupu jachtu miesza sie na forum z promocja miasta i szkoleniem dzieci. Jestem przeciwny, aby manipulować "biednymi dziećmi" w przedsięwzięciach komercyjnych.
Do samego szkolenia dzieci i młodzieży ściągnięcie i zakup jachtu byłby nierozsądny. Dlaczego? Każdy poza redaktorem Zającem to na forum rozumie.
Sens jest tylko wtedy, gdy mamy opracowana strategie wykorzystania jachtu, jako marki i Nataszy w najbliższym sezonie letnim i poza nim.
Później jacht wykorzystany może być, jako promocja żeglarstwa w regionie dla potrzeb nauki żeglarstwa morskiego wśród dzieci i młodzieży.
Do jachtu trzeba infrastruktury portowej może osławiony jacht bazujący w Ustce zwróci oczy władz regionu, że konieczne jest współdziałanie w organizację poru przyjaznego żeglarstwu.
Cele do wygrania są duże, jednak nie do zrealizowania na sposób przedstawiany przez redaktora ZU. To jest biadolenie Panie redaktorze Edwardzie Zając, a nie propagowanie osiągnięć Nataszy.
Z mojej wiedzy wynika, ze właściciel jachtu ( Pan Kamiński) ma ostateczne zdanie i ma wolę, i chęć, aby cena jachtu i transport był adekwatny do mozliwości dudzetowych Ustki
JKU

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 9 marca 2010, 13:14

Ludziska , są w Ustce jachtkluby i o ile wiem sponsorowane również przez miasto.
Nie widzę jednak aby tam panował szczególny boom.Może te istniejące wyprowadzić profesjonalnie na prostą zamim stworzy się kolejny byt.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 9 marca 2010, 16:25

JKUstka: o Dominiku pisałem, jeśli tylko miałem wiadomości na temat jego sukcesów. Nigdy nie interesowałem się w szczególny sposób żeglarstwem regatowym. Między tym rodzajem żeglarstwa, które ja znam i uprawiam, a żeglarstwem regatowym jest ta różnica, jaka istnieje między zwykłm posiadaczem auta a zawodnikiem startującym w wyścigach. Jeśli nawet czasem startuję, to wyłącznie w morskich regatach towarzyskich.
Na inne tematy dotyczące tematów podjętych w tekście mogę dyskutować z konkretną osobą a nie z tchórzem ukrywającym swoją tożsamość. Jeśli podnosi się konkretne zarzuty, to trzeba mieć odwagę powiedzieć to wprost, a nie rzucać błotem z ukrycia. Niestety, pojęcia honoru i odwagi cywilnej dla wielu to symbole dawnych wieków.
Dodatkowo - mam powody sądzić, że ten nick jest nadużyciem. Nie wydaje mi się, aby autorka (czy autor) tekstu reprezentowała JKUstka, którego jestem członkiem.
Edward Zając

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 9 marca 2010, 20:17

Topilzin: masz niepełne informacje. Z tego co ja wiem, Jacht Klub USTKA nie korzysta z dotacji miasta. Niewielkie dotacje otrzymuje jedynie Uczniowski Klub Sportowy OPTY, prowadzący szkolenie regatowe dzieci. Można by powiedzieć, że jest to relacja prawidłowa, bo miasto powinno finansować wychowanie morskie dzieci i młodzieży. Problem w tym, że ta działalność jest w skali mikro - takiej, jakie fundusze są na to przeznaczane. Niestety, dzieci i młodzież wymagają fachowej opieki i zabezpieczenia - a to kosztuje. "Jakoś to będzie" opłaca się do czasu pierwszego poważnego wypadku ...
Edward Zając

scood74

Post autor: scood74 » środa, 10 marca 2010, 07:58

Edward pisze: Niewielkie dotacje otrzymuje jedynie Uczniowski Klub Sportowy OPTY, prowadzący szkolenie regatowe dzieci. Można by powiedzieć, że jest to relacja prawidłowa, bo miasto powinno finansować wychowanie morskie dzieci i młodzieży. Problem w tym, że ta działalność jest w skali mikro - takiej, jakie fundusze są na to przeznaczane. Niestety, dzieci i młodzież wymagają fachowej opieki i zabezpieczenia - a to kosztuje. "Jakoś to będzie" opłaca się do czasu pierwszego poważnego wypadku ...Edward Zając
retoryka godna GP

tekścik jest wręcz oskarżeniem zarządu OPTY o sprowadzanie prowadzoną działalnością zagrożenia na dzieci !!!

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 10 marca 2010, 08:59

Edward pisze:Topilzin: masz niepełne informacje. Z tego co ja wiem, Jacht Klub USTKA nie korzysta z dotacji miasta. Niewielkie dotacje otrzymuje jedynie Uczniowski Klub Sportowy OPTY, prowadzący szkolenie regatowe dzieci. Można by powiedzieć, że jest to relacja prawidłowa, bo miasto powinno finansować wychowanie morskie dzieci i młodzieży. Problem w tym, że ta działalność jest w skali mikro - takiej, jakie fundusze są na to przeznaczane. Niestety, dzieci i młodzież wymagają fachowej opieki i zabezpieczenia - a to kosztuje. "Jakoś to będzie" opłaca się do czasu pierwszego poważnego wypadku ...
Edward Zając
Dlatego uważam że większą pomocą finansową miasta można dużo żeglarstwu pomóc i nie są to setki tys. zł a dziesiątki , nepewno nie wyrzucone w błoto.
Oczywiście wydatki pod ścisłą profesjonalną kontrolą.Tutaj by miała Natasza wielkie pole do popisu.Robota jednak żmudna , nie gwarantująca sukcesu i mało medialna bo efekty jak już to po latach i kto inny może laury zebrać.Kontrola musi być żeby nie było tak jak kiedyś za Kołpy z poświęcaniem przez księdza aluminiowej szalupy.Wtajemniczeni wiedzą ile to kosztowało.
Na miejscu Nataszy bym tak szybko nie rezygnował.Pokazała że potrafi na morzu bo dzielna to i da radę na lądzie , tak myślę i trzymam kciuki.Przetrwanie na lądzie nie jest łatwiejsze i wymaga innego postępowania.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Edward

Post autor: Edward » środa, 10 marca 2010, 10:42

Topilzin: mógłbym podpisać się pod tym, co napisałeś; dla mnie to słuszne i oczywiste. Mógłbym tylko dodać, że zorganizowanie morskiego wychowania młodzieży w Ustce jest, moim zdaniem, znacznie trudniejsze niż żeglowanie po oceanach. Natasza zbyt wiele czasu spędziła poza Polską, poza Ustką.
Byłbym ostrożniejszy w ocenie p. Kołpy. Miał swoje wady, ale za jego komandorowania UKS prowadził najszerszą działalność: wakacyjnych obozów szkoleniowych na Wicku zazdrościła nam nawet młodzież z Polonii z Austrii. Był to okres, gdy w Ustce odbywały się liczne imprezy żeglarskie, niekoniecznie finansowane z budżetu miasta. P. Kołpa umiał docierać
do sponsorów, miał dar przekonywania do swoich pomysłów.
Z obecnej perspektywy można zauważyć różnicę w stanie usteckiego żeglarstwa na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Harcerski Ośrodek Morski wyszkolił wielu żeglarzy, wśród nich Nataszę Caban. Po odejściu Zenka Jasika zmienił się w bazę kolonijną bez działalności żeglarskiej. UKS bez większego dofinansowania ograniczy swoją działlność do niewielkiej liczby dzieci. Jacht Klub USTKA powoli zmienia się w klub prywatnych armatorów, podobnie jak inne tego rodzaju kluby na Wybrzeżu. Ustka nie ma ani jednej swojej imprezy żeglarskiej - a mieliśmy ich kilka. Wielkim wysiłkiem Piotra Wszółkowskiego udało się załatwić dla Ustki punkt etapowy w regatach katamaranów, ale zabrakło inwencji (a może pieniędzy) na szerszą promocję tego wydarzenia. Dla wczasowiczów jedynym żeglarskim akcentem Ustki są "Optymisty" z UKS-u żeglujące w awanporcie i niekiedy wypuszczane na morze, no i jachty morskie wpływające i wypływające z portu. Nagrody zdobywane przez paru usteckich żeglarzy to zupełnie inna sprawa.
Ocenę obecnego stanu usteckiego żeglarstwa na tle poprzednich lat pozostawiam czytelnikom tego postu.
Muszę odszukać zdjęcia z tamtych lat.
Edward Zając

JKUstka

Post autor: JKUstka » środa, 10 marca 2010, 11:30

Formuła forum jest taka, jaka jest. Może honorowo było dawno temu obrażać adwersarza. Przypomina to stare czasy, słusznie minione, bo przy braku argumentów za deprecjonuje się osobę. Świadczy to raczej o pewnej kulturze osobistej naszego Pana redaktora. Nie użyłem słów obraźliwych ani błota a jedynie wątpliwości, aby Natasza, która zmagała się przez kilkadziesiąt miesięcy z żywiołami w swojej wyprawie i wyobcowała się z atmosfery małego miasteczka nie posłużyła za narzędzie w najbliższych wyborach samorządowych.
Jeżeli się ma czyste intencje to mój tekst nie powinien boleć ani obrażać.
Żałuje tylko, że dyskusja na forum nie jest oparta na rzetelnych informacjach.
Po raz kolejny nasz redaktor Edward wykazuje się ignorancją. Dominik Schutta jest wychowankiem UKS ?Opty? jak wiele inne innych dzieci, które uczyły się żeglarstwa w usteckim klubie.
Trudno nie widzieć wkładu pracy trenerów, sympatyków, którzy do tej pory bezinteresownie zajmowali się dziećmi. Lepiej nic nie robić i czekać na kasę. Dzieci zdobyły dziesiątki pucharów na regatach reprezentując miasto USTKA.
Panie redaktorze trzeba trochę woli, aby temat poznać i przybliżyć go mieszkańcom Ustki
Można tworzyć witalne bytu i siedzieć z d.... na internecie.

Żaden klub żeglarski nie jest sponsorowany, ani dofinansowany przez UM Ustka. Kluby finansują się same. Mogą uzyskać współfinansowanie na konkretne zadania, na które ogłasza konkurs Urząd Miasta.
W konkursie może wziąć udział każdy podmiot, może również Pan i zrobić coś pożytecznego za pieniądze podatnika do tego dołożyć tzw. udział własny. Czyli dołożyć własnych pieniędzy mimo, że zadanie ma charakter publiczny,
Jeżeli bardziej się znamy na jeździe samochodem, a nie na żeglarstwie wśród dzieci. To nie wypowiadajmy się kategorycznie na tematy, które są nam obce i nie twierdźmy, że jacht, na którym Natasza płynęła uratuje żeglarstwo wśród dzieci. Jacht i Natasza, jako marka w Ustce są potrzebni, ale z całą strategia marketingowa. Czas ucieka oddala się przedsięwzięcie, bo co chwilę rosną koszty z tym związane i to niemalże o 80% od pierwotnych wyliczeń. Wszyscy są zaskoczeni.
Oferta nie jest tajemnica handlową w przypadku UM Panie redaktorze, społeczeństwo ma prawo wiedzieć, na co idą pieniądze podatnika. Maja prawo swobodnie wypowiedzieć się na forum w takiej konwencji jaką te forum przewiduje.
Jeżeli walczymy z PZŻ-tem, jako skostniałą instytucja to, dlaczego identyfikujemy się z Jacht Klubem "Ustka?, który jest w strukturach PZŻ tym samym działa sie na szkodę klubu lub na szkodę SAP.
(Identyfikujemy się tylko pewnie czasami Panie redaktorze i to tylko wtedy ,gdy z przynależności wynikają ulgi a, gdy trzeba wyłożyć własne środki na utrzymanie klubu to zapominamy o obowiązkach członkowskich .
Jeżeli żyje się ze społeczności usteckiej to honorowo jest przekazywać rzetelne, sprawdzone informacje przybliżać problemy mieszkańcom a nie te społeczność poróżniać. Należy dawać pożywkę do konstruktywnej dyskusji na forum.
Różnica między krytyka a krytykanctwem jest taka, ze umiemy wskazać inne lepsze rozwiązanie, albo coś alternatywnego zrobić.
Drogi Panie redaktorze proszę wybierać to pierwsze.
Proszę nie robić wycieczek ad persona, bo to sie nie godzi nawet z racji tego, że szyld ZU wisi na ścianie biura parafialnego a na utrzymanie biura składają się wszyscy parafianie.
Trochę pokory, bo wiek i wygląd i funkcja społeczna zobowiązują do mądrych i przemyślanych wypowiedzi.
Komandor Kołpa założyciel UKS pracował na części Etatu, miał faktycznie finansowanie miejskie i autentyczną pomoc miasta, ale to były inne czasy i inaczej miożna było wydawać pieniadze społeczne.
Dzisiaj wszysto musi się mieścic w procedurach. Historia z przed 15 lat . Niestety Pan Jan był zabójczą konkurencją dla Pana Zenka bo wyprowadził z HOM dzieci.

JKU

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 10 marca 2010, 11:58

Obrazek , który zawsze cieszy oko i duszę bez szumu medialnego.

Obrazek

Edward

Post autor: Edward » środa, 10 marca 2010, 14:02

JKUstka: właśnie wróciłem ze spotkania młodzieży w sprawie współdziałnia z Euroregionem Bałtyk. Jeden z programów nosi tytuł ODWAGA CYWILNA. Z odpowiedzią poczekam więc, aż JKUstka zdobędzie się na tyle odwagi cywilnej, aby dyskutować pod swoim nazwiskiem. Może wówczas możliwe będzie, chociaż częściowe, wspólne działanie dla dobra usteckiego żeglarstwa. Po prostu trudno o konkretną rozmowę z cieniem.
No, ale tu może idzie nie tylko o usteckie żeglarstwo ..., które ma swój inny wątek.
Edward Zając

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » środa, 10 marca 2010, 14:57

Uczestników dyskusji uprzejmie proszę o zaprzestanie wycieczek osobistych i skupienie się na temacie wątku.

Pozdrawiam serdecznie

Edward

Post autor: Edward » środa, 10 marca 2010, 16:29

Panie Rzeczniku.
Nie wydaje mi się, abym czynił wobec kogoś wycieczki osobiste. Wobec osoby anonimowej jest to nawet niemożliwe, więc uwaga powinna mieć konkretnego adresata.
Inna rzecz, że dyskusja na temat historii i obecnego stanu usteckiego żeglarstwa powinna być przeniesiona w inne miejsce. O ile pamiętam, był temat "Usteckie żeglarstwo".
Pozdrawiam
Edward Zając

JKUstka

Post autor: JKUstka » środa, 10 marca 2010, 16:29

Jeżeli z dyskusji ma coś wyniknąć to dobrze, byłoby aby na bieżąco prostować posty.
Rola w tym chyba rzeczniaka. Bo tak w nieskończoność można budować byty wirtalne, które nie przekładaja się na rzeczywistość
Edward nie odpowiada mi a odpowiada tym, którzy śledzą forum.
Z faktami sie nie dyskutuje one poprostu są.
Miłobyłoby, aby na bieżąco relacjonowane były postępy rozmów z Nataszą a jezeli się nie odbywaja to dlaczego?
Jeżeli odstąpiona od przedsięwzięcia to też dlaczego?
Musi być komunikacja społeczna we ważnych sprawach dla miasta.
Dzis zamiast reklamy miasta Ustka mamy z Panoramy wizerunek "Ustka wystawiła Natasze do wiatru" Czy o tyo chodziło?
Jezli pojawiaja się zarzuty to na bieżąco je trzeba wyjaśniać, aby wykluczyć możliwość spekulacji faktami.
Można robić kapitał na wiecznym negowaniu wszystkiego tylko co z tego wynika.
Ja moge sie mylić. Nie jestem wszechwiedzący. Chetnie przyjme rzeczowa krytykę

JKU

ODPOWIEDZ