Ustczanka wypływa dookoła świata

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
celestyn

Re: Ustczanka wypływa dookoła świata

Post autor: celestyn » piątek, 22 stycznia 2010, 21:32

Adi pisze:rozumiem celestyn, że Małysz w Wiśle też powinien postawić skocznię z prywatnych pieniędzy?
Topilzin, ale ja chcę TYM jachtem...
Jak chcesz Adi konkretnie tym jachtem to nic prostszego... po prostu go kup jeśli masz pieniądze.
Co do porównania ze skocznią w Wiśle to:
1. Jak Caban zdobędzie tyle mistrzostw świata i pucharów co Małysz to nie będę miał obiekcji do kupna jachtu.
2. Ta skocznia była budowana ze środków Centralnego Ośrodka Sportowego a nie w związku z widzimisiem loklanego pułkownika z pieniędzy lokalnej społeczności w zadłużonym miasteczku.
3. W związku z tym, kto był inwestorem (COS) trenują tam skoczkowie z całej Polski, a odpłatnie trenują tam również skoczkowie z zagranicy.
Ostatnio zmieniony piątek, 22 stycznia 2010, 21:40 przez celestyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Adi

Post autor: Adi » piątek, 22 stycznia 2010, 21:37

chciałbym jeszcze pojeździć konno, zwiedzić pałac kultury w Warszawie, skocznię w Wiśle, wieżę Eiffla i piramidy. Też mam kupić to wszystko?
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 22 stycznia 2010, 21:42

Adi pisze:chciałbym jeszcze pojeździć konno, zwiedzić pałac kultury w Warszawie, skocznię w Wiśle, wieżę Eiffla i piramidy. Też mam kupić to wszystko?
Kupić niekoniecznie, ale jeśli chcesz spełniać swoje prywatne zachcianki to szczerze życzę powodzenia i ich spełnienia, ale rób to za swoje własne prywatne pieniądze a nie publiczne, które są potrzebne na ważniejsze sprawy i których i tak jest za mało. I w tym tkwi cała różnica.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 22 stycznia 2010, 21:48

Nie wiem czy Natasza jest tak dyspozycyjna.
Nawet kupując jacht trzeba by się zadowolić jej zdjęciem bo przecież w Ustce nie mieszka.
Zresztą miała powód aby stąd wyjechać. :wink:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Edward

Post autor: Edward » piątek, 22 stycznia 2010, 21:49

Celedtyn: a ja sobie nie życzę wielu innych inwestycji, które służą jednej lub kilku osobom. Mogę sobie nawet nie życzyć FOS, bo on ma też wielu przeciwników, szczególnie wśród hodowców zwierząt i ptaków. Protestuję przeciw wypłacaniu w publicznej TV (z naszych podatków) pensji w astronomicznej wysokości osobom których nie cenię.
Celestyn, odpuść, bo to nie ma sensu - albo zacznij sam lepszą promocję naszego miasta. Nie tylko wymyśl, ale i realizuj. Zrób coś, aby o Tobie, i przy okazji o Ustce, głośno było w mediach całego kraju. Jeśli nie potrafisz, to nie przeszkadzaj!
Najłatwiej krytykować
Edward Zając

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 22 stycznia 2010, 21:55

Nie denerwuj się Edward , każdy ma swoje uzasadnione racje.Celestyn też.
Diabeł tkwi w szczegółach jak mówią.
Dlatego pytanie moje jak ma to wyglądać w praktyce.? cytując za tobą "Jacht będzie oddany pod opiekę któregoś z usteckich klubów".
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 22 stycznia 2010, 21:59

Edward pisze:Celedtyn: a ja sobie nie życzę wielu innych inwestycji, które służą jednej lub kilku osobom. Mogę sobie nawet nie życzyć FOS, bo on ma też wielu przeciwników, szczególnie wśród hodowców zwierząt i ptaków. Protestuję przeciw wypłacaniu w publicznej TV (z naszych podatków) pensji w astronomicznej wysokości osobom których nie cenię.
Też sobie tego nie życzę ale to są pieniądze przydzielane czyli niejako wydawane na szczeblu centralnym a nie małej zadłużonej Ustki - widzę, że zwietrzyłeś szansę na jachcik za darmola a raczej za cudze pieniądze dla tych kilku usteckich żeglarzy na krzyż i najwyraźniej nie chcesz dostrzec różnicy o której piszę.
Edward pisze:Celestyn, odpuść, bo to nie ma sensu - albo zacznij sam lepszą promocję naszego miasta.
Jak do tej pory tej promocji o której piszesz po prostu nie ma ale teraz rozumiem, że dla partykularnego interesu twierdzisz na ślepo coś innego.
Edward pisze: Nie tylko wymyśl, ale i realizuj. Zrób coś, aby o Tobie, i przy okazji o Ustce, głośno było w mediach całego kraju. Jeśli nie potrafisz, to nie przeszkadzaj!
Najłatwiej krytykować
Edward Zając
Nie mam zamiaru przeszkadzać rozwojowi pasji ani Caban ani Twojej czy R. Kwiatkowskiego, ale nie zgadzam się na robienie tego na "krzywy ryj" za publiczne pieniądze, które chce lekką ręką wydać ustecki pułkownik.
A co do moich pasji to mam je jak każdy ale mam na tyle ambicji i honoru, żeby nie wyciągać łapek po nieswoją kasę na ich realizację.

Adi

Post autor: Adi » piątek, 22 stycznia 2010, 22:16

celestyn pisze: 1. Jak Caban zdobędzie tyle mistrzostw świata i pucharów co Małysz to nie będę miał obiekcji do kupna jachtu.
2. Ta skocznia była budowana ze środków Centralnego Ośrodka Sportowego a nie w związku z widzimisiem loklanego pułkownika z pieniędzy lokalnej społeczności w zadłużonym miasteczku.
3. W związku z tym, kto był inwestorem (COS) trenują tam skoczkowie z całej Polski, a odpłatnie trenują tam również skoczkowie z zagranicy.
Ad1. Ciekawe, czy Małysz zaczynał za swoje?
Ad2. A COS to niby prywatny?
Ad3. Natasza też chce udostępnić jacht dzieciom, a ja chcę płynąć odpłatnie za swoje, nie za Twoje.

Myślę, że zadłużona Ustka powinna kupić ten jacht bo wystarczy jeszcze tylko 99 takich jak ja i zakup się zwróci pod względem materialnym. A jak będzie 1000 chętnych? O innych aspektach nie wspominam.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 22 stycznia 2010, 22:28

Zakup to jedna sprawa a utrzymanie druga.
W naszym klimacie i infrastrukturze wszystko więdnie.
Piękne jachciki można już kupić za grosze w Szwecji czy Francji ale co dalej.
Nawet jakby się pieniądze znalazły na utrzymanie to nie ma ludzi i miejsca.
Może Marek "baryłka" będzie wszystkiego pilnował?
Przecież te kilka jachtklubów w Ustce to ściana płaczu.Dosłownie ściana wzdłuż poniemieckiego muru.Jedna wielka prowizorka.
Wiecie ile rozsądne żagle kosztują.200 -300 zł za m2.Olinowanie ,konserwacja kadłuba?
Edward napewno wie .Podziwiam jego optymizm.
Ostatnio zmieniony piątek, 22 stycznia 2010, 22:32 przez Topilzin, łącznie zmieniany 1 raz.

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » piątek, 22 stycznia 2010, 22:32

celestyn pisze: W związku z powyższym choć to się pewnie niektórym nie spodoba, to powiem wprost, jak ktoś chce sobie kupować jachty to niech to robi za własne prywatne pieniądze, a nie cwaniaczy i wyciąga łapki po pieniądze miejskie. Czyli pieniądze nas wszystkich płacących podatki.
Też płacę podatki i ten pomysł z promocją jachtu mi się podoba, celestyn nie lubię jak ktoś mną manipuluje.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 22 stycznia 2010, 22:33

Adi pisze: Ad1. Ciekawe, czy Małysz zaczynał za swoje?
A jak myślisz? Czy narty to rozdają za darmo? Niedorzeczne pytanie. Sądzisz, że ktoś mu od razu zasponsorował profesjonalny sprzęt najwyższej światowej klasy? Zresztą cena nart a cena jachtu to kolosalna różnica i jedno do drugiego ma się nijak.
Adi pisze:Ad2. A COS to niby prywatny?
Właśnie COS nie jest prywatny tylko jest instytucją państwową w przeciwieństwie do Caban.
Adi pisze:Ad3. Natasza też chce udostępnić jacht dzieciom, a ja chcę płynąć odpłatnie za swoje, nie za Twoje.
To niech kupuje za swoje i udostępnia, nie mam nic przeciw. w końcu Edward tyle razy twierdził, że żeglarstwo nie jest ekskluzywne i drogie a wręcz przeciwnie tanie więc po tylu emisjach reklam ibupromu Nataszę pewnie stać na zakup tego "taniego" jachtu. Chcesz płynąć za swoje to nie wyciągaj rąk po pieniądze pochodzące z Twoich ale również z moich podatków oraz podatków wszystkich tych ustczan, którzy nigdy nie będą mieli możliwości postawić stopy na tym jachcie i nim pływać. Normalnie padnę zaraz ze śmiechu od tej waszej demagogii.
Adi pisze: Myślę, że zadłużona Ustka powinna kupić ten jacht bo wystarczy jeszcze tylko 99 takich jak ja i zakup się zwróci pod względem materialnym. A jak będzie 1000 chętnych? O innych aspektach nie wspominam.
Komu ten jacht niby miałby się zwracać? Nataszy? Klubowi złożonemu z paru żeglarzy? Skoro miasto jest zadłużone to niech lepiej burmistrz myśli o tych potrzebach, które leżą w interesie wszystkich mieszkańców a nie N. Caban, E Zająca czy kogokolwiek.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 22 stycznia 2010, 22:37

Grzegorz pisze:
celestyn pisze: W związku z powyższym choć to się pewnie niektórym nie spodoba, to powiem wprost, jak ktoś chce sobie kupować jachty to niech to robi za własne prywatne pieniądze, a nie cwaniaczy i wyciąga łapki po pieniądze miejskie. Czyli pieniądze nas wszystkich płacących podatki.
Też płacę podatki i ten pomysł z promocją jachtu mi się podoba, celestyn nie lubię jak ktoś mną manipuluje.
A gdzie tu widzisz manipulację i czyją? Zdania są podzielone więc najprościej zrobić w tej sprawie ankietę (tyko nie taką na stronie Ustki sterowaną przez ratusz) i niech większość zadecyduje. Jeśli w takiej niezależnej ankiecie wypowiedziałaby się reprezentatywna liczba mieszkańców, to bez względu na to czy wynik byłby pozytywny czy negatywny to uznałbym jego słuszność.

Adi

Post autor: Adi » piątek, 22 stycznia 2010, 22:43

Honorowy bardzo jesteś, celestyn. Do szkół też chodziłeś prywatnych za swoje?
Dobranoc

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 22 stycznia 2010, 22:51

Adi pisze:Honorowy bardzo jesteś, celestyn. Do szkół też chodziłeś prywatnych za swoje?
Dobranoc
Nie rozumiem tego pytania i związku z tematem. Życzę dobrej nocy i rozsądnego przemyślenia tematu.

klaudiusz

Post autor: klaudiusz » sobota, 23 stycznia 2010, 07:15

Celestyn po co bezproduktywnie bić piane na forum napisz pismo do burmistrza może przyjmie twoją argumentację i zmieni zdanie.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » sobota, 23 stycznia 2010, 09:52

@ celestyn

Szanuję Twoje odmienne zdanie, ale bardzo Cię proszę, żebyś w swojej argumentacji nie używał chwytów ad personam. Teksty typu "na krzywy ryj" są po prostu mało smaczne. Cenię Twój intelekt i aktywność na forum i jestem przekonany, że stać Cię na bardziej rzeczową polemikę.

Zgadzam się z klaudiuszem; jeśli tak bardzo bulwersuje Cię propozycja zakupu jachtu, napisz do władz Ustki pismo. Jeśli znasz więcej osób myślących podobnie, jak Ty, podpiszcie się pod nim wspólnie. Zapraszam również na najbliższą sesję Rady Miasta, gdzie będziesz mógł spokojnie i merytorycznie wyłuszczyć swoje racje.

Pozdrawiam serdecznie :)

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 23 stycznia 2010, 10:01

Drogo Rzeczniki tu nie Sorbona a Hyde Park.

Czasami dla podkreślenia własnego odrębnego zdania można dopuscic tego rodzaju cieżką artylerie

Nie bede cytował polskich ,,autorytetów" w tej dziedzinie kultury .

Patrz -brukowce.

Ps.Nie podzielam zdania Celestyna ale je szanuje.

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 23 stycznia 2010, 10:25

rzecznik pisze:@ celestyn

Szanuję Twoje odmienne zdanie, ale bardzo Cię proszę, żebyś w swojej argumentacji nie używał chwytów ad personam. Teksty typu "na krzywy ryj" są po prostu mało smaczne. Cenię Twój intelekt i aktywność na forum i jestem przekonany, że stać Cię na bardziej rzeczową polemikę.
Tekst "na krzywy ryj" dotyczący sytuacji a nie osób jest najdelikatniejszym z adekwatnych określeń jakie przychodzą mi do głowy i dotyczy chęci wyłudzenia dla prywatnych celów pieniędzy z kasy miasta przez kilkuosobową grupkę ludzi na jacht, który w głównej mierze na co dzień byłby właśnie drogą zabawką za cudze pieniądze dla kilku ludzi. I to jest milion razy bardziej niesmaczne od tego tekstu.
rzecznik pisze: Zgadzam się z klaudiuszem; jeśli tak bardzo bulwersuje Cię propozycja zakupu jachtu, napisz do władz Ustki pismo. Jeśli znasz więcej osób myślących podobnie, jak Ty, podpiszcie się pod nim wspólnie. Zapraszam również na najbliższą sesję Rady Miasta, gdzie będziesz mógł spokojnie i merytorycznie wyłuszczyć swoje racje.

Pozdrawiam serdecznie :)
Tak z powodów napisanych wyżej bulwersuje mnie to, może nawet bardzo. Bo próba robienia z miasta, zadłużonego po uszy i posiadającego niezrealizowane podstawowe potrzeby mieszkańców w postaci choćby załatanych dziur w chodnikach i ulicach itp itd, sponsora ekskluzywnej zabawki dla paru osób w tym N. Caban, która nawet formalnie nie jest ustczanką to zwykły skandal. Dzisiaj kiedy jak co dzień na porannych zakupach spotkałem paru sąsiadów z okolicy z premedytacją zapytałem ich czy słyszeli o pomyśle burmistrza zakupu tego konkretnego jachtu z kasy miasta. Najdelikatniejszym co usłyszałem było, cytuję "Upadł na łeb stary dziad, niech chodniki i ulice najpierw po naprawia". Tak, że odpowiednie pismo wcale nie jest wykluczone a wręcz przeciwnie bardzo prawdopodobne bo są jakieś granice głupoty ratusza i tworzenia wokół niego towarzystwa wzajemnej adoracji z "równymi i równiejszymi" w składzie. Inna sprawa, że biorąc pod uwagę stan i zadłużenie kasy miejskiej takie kosztowne kaprysy burmistrza czy RM kwalifikują się do natychmiastowego odgórnego audytu stanu kasy miasta oraz sposobu i zasadności jej wydatkowania.

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » sobota, 23 stycznia 2010, 10:36

Topilzin pisze:Zakup to jedna sprawa a utrzymanie druga.
W naszym klimacie i infrastrukturze wszystko więdnie.
Piękne jachciki można już kupić za grosze w Szwecji czy Francji ale co dalej.
Nawet jakby się pieniądze znalazły na utrzymanie to nie ma ludzi i miejsca.
Może Marek "baryłka" będzie wszystkiego pilnował?
Przecież te kilka jachtklubów w Ustce to ściana płaczu.Dosłownie ściana wzdłuż poniemieckiego muru.Jedna wielka prowizorka.
Wiecie ile rozsądne żagle kosztują.200 -300 zł za m2.Olinowanie ,konserwacja kadłuba?
Edward napewno wie .Podziwiam jego optymizm.
W pełni popieram.
Tutaj chyba te pieniądze się bardziej przydadzą niż na kupno jachtu, który pewnie będzie stał w porcie i rzadko wypływał w morze. Panie Edwardzie, mówił pan o tym, że na tym jachcie będą pływać dzieci, tylko skąd te dzieci będą? Lepiej najpierw przeznaczyć te pieniądze na rozwój żeglarstwa wśród młodzieży w Ustce. To chyba jest lepszą inwestycją i może w przyszłości promocją, byśmy znowu nie chwalili się tym, że mamy medalistów, którzy żyją i trenują w innym mieście, a stąd tylko pochodzą ( vide Miłosz Bernatajtys ).
Poza tym, z ciekawości, jaki jest następny cel pani Nataszy? Bo np. słyszałem, że Martyna Wojciechowska zdobyła właśnie Mount Everest - a tak by the way, to kto wie skąd ona jest?
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » sobota, 23 stycznia 2010, 11:11

Celestyn zapomina o jednej, niezwykle istotnej rzeczy. A mianowicie o tym, że Natasza, będąc na medialnym topie, za każdym razem promuję Ustkę.

Odsyłam tylko do niektórych mediów, gdzie pada słowo Ustka:

http://www.nataszacaban.com/Zakonczenie_rejsu.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Z tego, co wiem, reportaż przygotowuje również Polskie Radio. Tekst o Nataszy i Ustce pojawił się również w "Twoim Stylu", niebawem będzie w "Neewsweeku". Jako były dziennikarz doskonale znam cenniki reklam i ręczę Ci, drogi Celestynie, że gdybyśmy mieli w każdym z tych tytułów zamieścić reklamę, ich wartość znacznie przekroczyłaby kwotę zakupu jachtu.

I już na koniec: daruj sobie teksty typu "stary dziad". Twoja sprawa, że nie popierasz pewnych działań, ale jakąś kulturę, poziom i co najważniejsze, szacunek do starszej osoby, zachowaj.

Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ