Ustczanka wypływa dookoła świata

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Adi

Re: Ustczanka wypływa dookoła świata

Post autor: Adi » sobota, 23 stycznia 2010, 11:24

Celestyn. Mój pogląd jest taki, że rząd czy samorząd zarządzający daną społecznością realizuje określone potrzeby tej społeczności. Dla wszystkich członków tej społeczności realizuje jej podstawowe potrzeby - szkoły, drogi (również w tym zakresie Ty i ja korzystamy z pieniędzy publicznych, stąd moje zapytanie gdzie się kształciłeś). Natomiast dla wyróżniających się członków tej społeczności realizuje dodatkowe potrzeby - inaczej mówiąc mocniej wspiera jednostki wyróżniające się i mocniej z nimi współpracuje aby efekt tej współpracy przyniósł korzyść całej społeczności. Uważam to za normalne i zdrowe.

Tutaj należy wziąć jeszcze pod uwagę aspekt materialnego zwrotu inwestycji w ten jacht . Uważam, że pod względem materialnym prawdopodobieństwo materialnego zwrotu lub zysku z zakupu tego jachtu jest bardzo duże. Jedyne, co trzeba sprawdzić przed zakupem to czy jego cena nie jest zawyżona w stosunku do podobnych sprzedawanych jednostek. Przecież zawsze po wykorzystaniu tego jachtu, będzie można go sprzedać. Dlatego w czasie krysysu należy inwestować w dobra promocyjne które gwarantują zwrot materialny tej inwestycji w przyszłości. Podobnie jak pisałem o inwestycji w bunkry, gdzie zwrot nastąpi ze sprzedaży biletów i zyski później.

Jest jeden punkt styczny w naszym rozumowaniu - mianowicie obawa, żeby później nie okazało się, że jacht jest maszynką do robienia pieniędzy dla określonych prywatnych osób, a społeczność nic z tego nie ma. Wysłuchałem wystąpienia Pani Nataszy i nie zakładam takiego scenariusza.

Podkreślę jeszcze jedno po raz kolejny. Miasto jest skazane na współpracę z podmiotami prywatnymi, tak w zakresie promocji, jak i inwestycji w drogi, infrastrukturę, akwaparki, basen i co tam jeszcze. Niektóre osby negują tą współpracę zarzucając burmistrzowi przy każdej okazji jakieś niejasne powiązania, czy niegospodarność. Same nie wykazują żadnej inicjatywy i nie proponują innych rozwiązań. Jest to działanie szkodliwe dla miasta.

Jak mamy wydać 200 tysięcy na breloczki i plakaty to myślę, że lepiej wydać je na jacht.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 23 stycznia 2010, 11:42

rzecznik pisze:Celestyn zapomina o jednej, niezwykle istotnej rzeczy. A mianowicie o tym, że Natasza, będąc na medialnym topie, za każdym razem promuję Ustkę.
Dla mnie na medialnym topie to są osoby, o których codziennie mówi się w TV, radiu w najlepszym czasie antenowym i pisze na pierwszych stronach najbardziej poczytnych gazet o największych nakładach aktualnie przykładowo Małysz, Wenta itp nawet nieżyjący od lat zamordowany Olewnik jest bardziej na topie medialnym niż Natasza. Więc z tym topem to nie przesadzajmy.
rzecznik pisze: Odsyłam tylko do niektórych mediów, gdzie pada słowo Ustka:

http://www.nataszacaban.com/Zakonczenie_rejsu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uśmiałem się do łez :mrgreen: Stronę typu www. nataszacaban.com czy www. jankowalski.com a może zdzisiekbaryła.com może w dzisiejszych czasach za drobną opłatą założyć każdy - dla mnie to żadne poważne medium. Prawdziwą miarą medialności takiej strony byłaby statystyka ilości wejść na tą stronę dziennie, tygodniowo czy miesięcznie.
rzecznik pisze: Z tego, co wiem, reportaż przygotowuje również Polskie Radio. Tekst o Nataszy i Ustce pojawił się również w "Twoim Stylu", niebawem będzie w "Neewsweeku". Jako były dziennikarz doskonale znam cenniki reklam i ręczę Ci, drogi Celestynie, że gdybyśmy mieli w każdym z tych tytułów zamieścić reklamę, ich wartość znacznie przekroczyłaby kwotę zakupu jachtu.
Piszę o tym co chwila, zresztą nie tylko ja, ale jak widać niektórzy dla naciąganej argumentacji ignorują fakt, że promocja N. Caban nie jest równoznaczna z promocją Ustki i nie zmieni tego bąknięte podczas takiego czy innego wywiadu raz czy dwa słowo Ustka.
rzecznik pisze: I już na koniec: daruj sobie teksty typu "stary dziad". Twoja sprawa, że nie popierasz pewnych działań, ale jakąś kulturę, poziom i co najważniejsze, szacunek do starszej osoby, zachowaj.
Pozdrawiam :)
Przecież wyraźnie zaznaczyłem, że to zasłyszany cytat i naprawdę tylko przez szacunek (chyba tylko do siwego koloru włosów) nie zacytowałem innych bardziej drastycznych tekstów, które usłyszałem w odpowiedzi.
Również pozdrawiam
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 23 stycznia 2010, 12:21

Adi pisze:Celestyn. Mój pogląd jest taki, że rząd czy samorząd zarządzający daną społecznością realizuje określone potrzeby tej społeczności. Dla wszystkich członków tej społeczności realizuje jej podstawowe potrzeby - szkoły, drogi (również w tym zakresie Ty i ja korzystamy z pieniędzy publicznych, stąd moje zapytanie gdzie się kształciłeś). Natomiast dla wyróżniających się członków tej społeczności realizuje dodatkowe potrzeby - inaczej mówiąc mocniej wspiera jednostki wyróżniające się i mocniej z nimi współpracuje aby efekt tej współpracy przyniósł korzyść całej społeczności. Uważam to za normalne i zdrowe.
Pogląd z gruntu prawidłowy, ale:
1. Czy ustecki samorząd realizuje potrzeby całej społeczności? - sprawa bardzo dyskusyjne i w niektórych działaniach uwidaczniało się już nie raz, że nie do końca (eufemizm).
2. Nie można wspierać wyróżniających się jednostek wbrew interesowi całej społeczności, a nawet zakładając, teoretycznie, że społeczność w tym przypadku miałaby z tego jakąkolwiek korzyść to nie można wsparcie pojedynczej osoby czy kilku osób przedkładać w pierwszej kolejności przed zaspokojenie podstawowych potrzeb całej społeczności mieszkańców.
3. N. Caban nie jest mieszkańcem gminy miejskiej Ustka tylko Lędowa czyli gminy wiejskiej więc nawet podatków nie odprowadza do kasy miasta i formalnie nie należy do społeczności mieszkańców miasta. Jakoś wójt nie pali się do zakupu jachtu.
W związku z tym uważam, że ta konkretna sytuacja jest chora i to bardzo.
Adi pisze: Tutaj należy wziąć jeszcze pod uwagę aspekt materialnego zwrotu inwestycji w ten jacht . Uważam, że pod względem materialnym prawdopodobieństwo materialnego zwrotu lub zysku z zakupu tego jachtu jest bardzo duże. Jedyne, co trzeba sprawdzić przed zakupem to czy jego cena nie jest zawyżona w stosunku do podobnych sprzedawanych jednostek. Przecież zawsze po wykorzystaniu tego jachtu, będzie można go sprzedać. Dlatego w czasie krysysu należy inwestować w dobra promocyjne które gwarantują zwrot materialny tej inwestycji w przyszłości. Podobnie jak pisałem o inwestycji w bunkry, gdzie zwrot nastąpi ze sprzedaży biletów i zyski później.
Biorąc pod uwagę koszty nie tylko zakupu jachtu ale jego bieżącego utrzymania, wyposażania, konserwacji bieżącej i na okres zimowy nie sądzę żeby ten jacht mógł zarobić na siebie. A wycieczkowego pasażera się z niego nie zrobi żeby zarobił na siebie. Zresztą jeśli zostałby zakupiony z pieniędzy miasta czyli nas wszystkich to rozumiem, że każdy mieszkaniec miałby prawo nim pływać za darmo. Wg. mnie to nierealne. Zakładam też, że ani N. Caban ani nikt inny nie miałby prawa dowolnie dysponować jachtem np. pływać nim kiedy się podoba, a w przypadku wyboru rejs grupy mieszkańców czy usteckich dzieci czy rejs N. Caban pierwszeństwo by bezwarunkowo mieli Ci pierwsi. Osobiście szczerze wątpię w takie rozwiązanie.
Adi pisze: Jest jeden punkt styczny w naszym rozumowaniu - mianowicie obawa, żeby później nie okazało się, że jacht jest maszynką do robienia pieniędzy dla określonych prywatnych osób, a społeczność nic z tego nie ma. Wysłuchałem wystąpienia Pani Nataszy i nie zakładam takiego scenariusza.
Gdyby z takiego zakupionego jachtu zyski próbowały ciągnąć prywatne osoby to to kwalifikowałoby się najkrótszą drogą jako sprawa dla prokuratury.
Adi pisze:Podkreślę jeszcze jedno po raz kolejny. Miasto jest skazane na współpracę z podmiotami prywatnymi, tak w zakresie promocji, jak i inwestycji w drogi, infrastrukturę, akwaparki, basen i co tam jeszcze. Niektóre osby negują tą współpracę zarzucając burmistrzowi przy każdej okazji jakieś niejasne powiązania, czy niegospodarność. Same nie wykazują żadnej inicjatywy i nie proponują innych rozwiązań. Jest to działanie szkodliwe dla miasta.
Ja nie zakładam z góry korupcji, ale żeby jej nie było muszą być czytelne jasne i równe dla wszystkich zasady w oparciu o istniejące prawo. Czy N. Caban przedstawiła szczegółowy kosztorys utrzymania jachtu, albo dokładny plan wykorzystania jachtu i zasad korzystania z niego oraz sposobów kontroli prawidłowości wykorzystania jachtu? Czy została przeprowadzona szczegółowa symulacja ekonomiczna - koszty zyski? Czy też na zasadzie ja chcę jacht to mi go kupcie a ja od czasu do czasu między swoimi rejsami powożę wam kilkoro dzieci?
Adi pisze: Jak mamy wydać 200 tysięcy na breloczki i plakaty to myślę, że lepiej wydać je na jacht.
Połowę breloczków nawet rozdanych za darmo turystom ludzie by zgubili ale druga połowa zabierając je ze sobą by je zachowała i kojarzyły by się im nieodmiennie z Ustką. Kto z turystów odwiedzających Ustkę będzie wiedział, że to konkretnie ten jacht? Kto z turystów za pół roku będzie pamiętał o tym rejsie i kogo będzie on obchodził a tym bardziej kojarzył się z Ustką?

Adi

Post autor: Adi » sobota, 23 stycznia 2010, 12:59

Kończę ze swojej strony tą dyskusję dwiema uwagami
1. Tak jak Topilzin pisze - wszystko jest stare, zniszczone, a inwestycje są drogie i trzeba je utrzymywać. Są dwa wyjścia:
- albo usiąść na tym poniemieckim nabrzeżu patrzeć na te opłakane usteckie jachciki, biadolić i narzekać
- albo zakasać rękawy i próbować to zmieniać
2. Myślę, że warto wrócić do dyskusji za rok albo przynajmniej po sezonie i wtedy ocenić efekty tej inicjatywy.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 23 stycznia 2010, 13:21

Adi pisze:Kończę ze swojej strony tą dyskusję dwiema uwagami
1. Tak jak Topilzin pisze - wszystko jest stare, zniszczone, a inwestycje są drogie i trzeba je utrzymywać. Są dwa wyjścia:
- albo usiąść na tym poniemieckim nabrzeżu patrzeć na te opłakane usteckie jachciki, biadolić i narzekać
- albo zakasać rękawy i próbować to zmieniać
Wyjście jest jedno, zakasać rękawy i zmieniać ale z pewnością nie w interesie pojedynczej osoby czy grupki kilku osób tylko w rzeczywistym interesie całej społeczności,
Adi pisze:2. Myślę, że warto wrócić do dyskusji za rok albo przynajmniej po sezonie i wtedy ocenić efekty tej inicjatywy.
Proszę bardzo wróćmy do dyskusji za rok i wtedy po gruntownych analizach rzeczywistej wartości promocyjnej rejsu z perspektywy czasu oraz wyborach weryfikujących postępowanie burmistrza ewentualnie zakupmy jacht, a nie tak na hurra bez głowy tylko dlatego, że ktoś sobie tego zażyczył a ktoś inny lekką ręką postanowił być dobrym wujkiem za nieswoje pieniądze.

Edward

Post autor: Edward » sobota, 23 stycznia 2010, 14:09

Ustka leży nad morzem. Wszystkie usteckie szkoły mają za patronów żeglarzy morskich. Czytam, że kolejna szkoła gdzieś w Polsce wprowadziła wychowanie żeglarskie, że każdy gimnazjalista przechodzi podstawowe wyszkolenie. A co u nas?
Byłem na spotkaniu Nataszy z najmłodszymi usteckimi żeglarzami. Był też Zenon Jasik, harcmistrz i instruktor, który ją szkolił, gdy jako kilkuletni brzdąc przyszła do klubu. Obecne na spotkaniu dzieciaki miały przed sobą wzór do czego można dojść, jak można realizować swoje marzenia, nie tylko żeglarskie. A gdy jeszcze będą mogły pochwalić się kolegom czy rodzinie, może nawet pokazać zdjęcie na jachcie, który opłynął świat ...
Pojawiła się sugestia, że to ja skorzystam na zakupie tego jachtu. Fakt, kilka osób wyraziło nadzieję, że to ja powinienem zaopiekować się tym jachtem. Problem w tym, że to jest mało realne, ponieważ musiałbym zrezygnować ze swoich rejsów. Mam swój wiek i nie wiem, czy Neptun pozwoli mi żeglować jeszcze ileś sezonów, czy może już w tym sezonie postawi przeszkodę, której nie dam rady pokonać. Tak czy inaczej nie myślę sezonu spędzić w porcie.
Celestyn niezbyt pochlebnie wyraził się o Burmistrzu. Jakie to ma tutaj znaczenie, gdy pisze to anonim? Moja "Ziemia Ustecka" powszechnie uznawana jest za pismo opozycyjne; większość zamieszczanych tekstów krytycznie ocenia obecne władze Ustki. Proszę jednak zauważyć, że uwagi dotyczą konkretnych spraw, i są podpisane nazwiskiem. Bywa, że wiele z tych uwag dociera do Ratusza, uznawana jest za słuszne i jest realizowana. W tak małej miejscowości nie realizujmy polityki partyjnej "góry", gdzie niszczy się przeciwnika nie bacząc na skutki dla Państwa. Nie jest ważny Burmistrz, lecz rozwój Ustki! Przykre, że tak niewiele osób potrafi dostosować się do tych zasad.
Piszesz celestyn, że wkrótce wybory. Z czym więc pójdziesz na tę kampanię? Czy oprócz pustej krytyki zrobiłeś coś dla miasta? Coś pozytywnego, podwyższającego rangę Ustki? Ja od kilkunastu lat staram się to robić, chociaż więcej z tego powodu mam przykrości niż pozytywnych doświadczeń. Rozwój żeglarstwa jest dla mnie integralną częścią rozwoju portu. Dlatego starałem się, aby Burmistrz był obecny w Dworze Artusa gdy odbierałem REJS ROKU 2008, starałem się o jego zaproszenie na JACHTSMENA 2009 i chciałbym, aby był kolejny raz w Dworze Artusa, gdy nagrodę będzie odbierała Natasza. Bo, jak dotąd, to Olech jest burmistrzem i reprezentuje nasze miasto. W wyborach byłem po przeciwnej stronie, ale pamiętam słowa burmistrza Graczyka z mojego pierwszego z nim wywiadu po wyborach, gdy oświadczyłem, że głosowałem przeciw niemu: mnie nie obchodzi, kto był po której stronie. Wybory się skończyły i teraz wszyscy do roboty, aby uporządkować ten bałagan.
Chciałbym po jesiennych wyborach usłyszeć podobne słowa, niezależnie kto zwycięży.
Edward Zając

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » sobota, 23 stycznia 2010, 14:42

@ Edward

10/10. Sam bym tego lepiej nie ujął.

A celestyn nie raczył nawet kliknąć na wskazanego przeze mnie linka. Bo gdyby to uczynił, zauważyłby kilkanaście odnośników do materiałów telewizyjnych i radiowych, w których Natasza promuję Ustkę. Szczególnie polecam wywiad w TVN:

http://dziendobrytvn.plejada.pl/24,2810 ... l#autoplay" onclick="window.open(this.href);return false;

A tak w ogóle wiesz celestynie, ile kosztuje 30-sekundowa reklama w takim paśmie? Zapewnie nie, zatem odpowiem: od 50 tysięcy w górę.

Łatwo jest krytykować innych, samemu robiąc niewiele. I w dodatku, chowając się za nickiem. Oczywiście, że formuła forum nie zabrania ukrywania swojej prawdziwej twarzy, ale zawsze zastanawiało mnie dlaczego niektórzy nie mają odwagi podpisać się pod swoimi poglądami. Przykład "Ziemi Usteckiej" jest najlepszym dowodem na to, że mimo wielu różnic, potrafimy się pięknie spierać. Z otwartą przyłbicą, a nie w wirtualnej masce. Bo nie interes polityczny, a dobro Ustki jest tu najważniejsze.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 23 stycznia 2010, 14:48

Dla Ciebie Edwardzie większe znaczenie ma to kto pisze czy jaki jest sens wypowiedzi i konkretne argumenty?
Zamiast pleść dyrdymały i swoje naciągane teorie ustosunkuj się konkretnie do pytań, które zawarłem wyżej, a które potwórzę:
- co jest ważniejsze w pierwszej kolejności i co jest obowiązkiem burmistrza bez względu kto nim jest? zaspokojenie podstawowych potrzeb mieszkańców czy żeglarskich zachcianek Caban, Twoich czy Jasika?
- czy został przedstawiony konkretny szczegółowy koszt utrzymania jachtu i źródła finansowania?
- czy został przedstawiony konkretny projekt zasad użytkowania jachtu i dysponowania nim oraz nadzoru nad tą kwestią bo to w końcu mienie dużej wartości?
- czy została przeprowadzona analiza ekonomiczna kosztów i zysków z tytułu ewentualnego zakupu i posiadania jachtu?
- czy w związku z zakupem jachtu za miejskie pieniądze każdy mieszkaniec będzie mógł z niego skorzystać?
- czy została przeprowadzona ankieta wśród mieszkańców nt. potrzeby takiego zakupu?
Oczekuję konkretnych odpowiedzi a nie bajdurzenia.
Do rzecznika czyżby ze strony adwersarzy wycieczki i ataki ad personam z powodu braku rzeczywistych argumentów za zakupem jachtu? Czytam tylko konkretne zarzuty, że krytykuję, tak krytykuję ale w oparciu a konkretne argumenty, z drugiej strony ich jakoś nie widzę.
P.S. Widziałem ten wywiad i co z tego?
Ostatnio zmieniony sobota, 23 stycznia 2010, 14:52 przez celestyn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » sobota, 23 stycznia 2010, 14:52

Ok, z przyjemnością ratusz odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Nie mamy nic do ukrycia.

Dlatego bardzo proszę o wskazanie dogodnego terminu spotkania. Mając na uwadzę komfort naszych mieszkańców, dostosujemy się. Być może uda mi się również namówić Nataszę, by wzięła udział w tym spotkaniu:)

Nie mam żadnych wątpliwości, że celestynowi leży mocno na sercu dobro Ustki i nie jest on kolejnym specjalistą od forumowego bicia piany. Dlatego ufam, że przyjmie on propozycję spotkania, a nam uda się rozwiać wszelkie jego wątpliwości.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 23 stycznia 2010, 14:55

rzecznik pisze:Ok, z przyjemnością ratusz odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.

Dlatego bardzo proszę o wskazanie dogodnego terminu spotkania. Mając na uwadzę komfort naszych mieszkańców, dostosujemy się. :)

Nie mam żadnych wątpliwości, że celestynowi leży mocno na sercu dobro Ustki i nie jest on kolejnym specjalistą od forumowego bicia piany. Dlatego ufam, że przyjmie on propozycję spotkania, a nam uda się zaspokoić jego ciekawość :)
Poproszę o odpowiedź w tym miejscu publicznie. Pewnie nie tylko ja jestem zainteresowany. Nie mam ochoty marnować czasu na spotkania jeśli nie widzę do tego choćby najmniejszych przesłanek póki co.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » sobota, 23 stycznia 2010, 15:00

Forum nie jest oficjalną płaszczyzną do komunikacji z mieszkańcami. Od tego jest Biuletyn Informacji Publicznej, liczne spotkania, konsultacje. Odsyłam do ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Jeśli ktoś jeszcze chciałby uczestniczyć w spotkaniu, nie widzę żadnych przeciwskazań :) Niech będzie publicznie. :)

A celesty zaprzecza sam sobie, bo z jednej strony coś tam chce wiedzieć, a z drugiej strony nie widzi przesłanek co do rzeczowego i realnego, a nie wirtualnego przedstawienia sprawy. Weź się chłopie zdecyduj, bo zwariować z Tobą idzie :)

Chociaż fragment o "marnowaniu czasu", sporo mi wyjaśnia.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 23 stycznia 2010, 15:18

rzecznik pisze:Forum nie jest oficjalną płaszczyzną do komunikacji z mieszkańcami. Od tego jest Biuletyn Informacji Publicznej, liczne spotkania, konsultacje. Odsyłam do ustawy o dostępie do informacji publicznej.
Jeśli ktoś jeszcze chciałby uczestniczyć w spotkaniu, nie widzę żadnych przeciwskazań :) Niech będzie publicznie. :)

A celesty zaprzecza sam sobie, bo z jednej strony coś tam chce wiedzieć, a z drugiej strony nie widzi przesłanek co do rzeczowego i realnego, a nie wirtualnego przedstawienia sprawy. Weź się chłopie zdecyduj, bo zwariować z Tobą idzie :)

Chociaż fragment o "marnowaniu czasu", sporo mi wyjaśnia.
Byłem na 200% pewny takiej odpowiedzi. Przecież nie można na proste pytania odpowiedzieć na forum albo na oficjalnej stronie miasta. Nie można zwłaszcza jak się nie ma argumentów. Ja zadałem pytania póki co nieoficjalnie i nie żądam odpowiedzi oficjalnej tylko szczerej. Ta żałosna próba odwracania kota ogonem mnie jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu, że szkoda czasu.
Rzeczniku nie są istotne przepychanki słowne tylko FAKTY, a głównym z nich jest próba niekonsultowanego z mieszkańcami wydania lekką ręką dużych pieniędzy bez żadnych realnych podstaw. I tylko konkrety są w stanie mnie przekonać, że jest inaczej. Masz jakieś rzetelne argumenty i odpowiedzi na moje pytania to pisz - czekam, a nie to nie zawracaj głowy albo czegoś innego gładkimi zdaniami z których nic nie wynika bo szkoda męczenia Twoich palców na klawiaturze. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » sobota, 23 stycznia 2010, 15:29

Proszę nie manipulować moją wypowiedzią !!!

Ilekroć mam powtarzać, że z przyjemnością odpowiemy na Twoje wszystkie pytania. Ale ty najwidoczniej nie chcesz poznać odpowiedzi na te pytania.

A ja nie mam ani obowiązku, ani ochoty uczestniczyć w wirtualnym biciu piany. Gdybym ja miał jakieś uwagi i wątpliwości, to z pewnością dociekałbym u źródła :)

Spotkać się nie chcesz, przyjść na sesję nie chcesz, pisma wysłać nie chcesz. Dla mnie to jasny i ewidentny sygnał. Lepiej się chować za monitorkiem, aniżeli wziąć sprawy w swoje ręce, wysłuchać racji drugiej strony i wpólnie działać dla dobra Ustki.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 23 stycznia 2010, 15:48

rzecznik pisze:Proszę nie manipulować moją wypowiedzią !!!

Ilekroć mam powtarzać, że z przyjemnością odpowiemy na Twoje wszystkie pytania. Ale ty najwidoczniej nie chcesz poznać odpowiedzi na te pytania.

A ja nie mam ani obowiązku, ani ochoty uczestniczyć w wirtualnym biciu piany. Gdybym ja miał jakieś uwagi i wątpliwości, to z pewnością dociekałbym u źródła :)

Spotkać się nie chcesz, przyjść na sesję nie chcesz, pisma wysłać nie chcesz. Dla mnie to jasny i ewidentny sygnał. Lepiej się chować za monitorkiem, aniżeli wziąć sprawy w swoje ręce, wysłuchać racji drugiej strony i wpólnie działać dla dobra Ustki.
1.Gdzie widzisz manipulację? Wybór prosty masz odpowiedzi na moje pytania z odpowiednimi argumentami albo nie.
2. Podałem konkretne argumenty przeciw temu zakupowi i oczekuję na konkretne odpowiedzi, które pozwoliłby mi zmienić zdanie w tej sprawie - to nazywasz wirtualnym biciem piany sam nie podając żadnych argumentów tylko atakując mnie, że się chowam za monitorem? Nie rozśmieszaj.
3. Żyjemy w XXI wieku dobie elektrnoicznego podpisu gdzie internetem oficjalnie można przesyłać dużo istotniejsze treści niż odpowiedzi na kilka prostych pytań więc nie uprawiaj demagogii, że nie chcę słuchać Twoich czy Waszych racji. CZEKAM NA NIE TU i TERAZ!!!

na forum piszemy małymi literami - rzecznik

Edward

Post autor: Edward » sobota, 23 stycznia 2010, 15:53

celestyn: ja żegluję na swoim jachcie, Zenek Jasik wycofał się z usteckiego żeglarstwa parę lat temu a Nataszy do rejsów nie jest potrzebny ten jacht. Ma ciekawsze propozycje niż następne samotne rejsy.
celestyn, osiąnąłeś tylko to, że zniechęciłeś mnie do dyskusji na ten temat. Przestaję odpowiadać na Twoje posty. Uważam nawet, że powinieneś założyć nowy temat, bo ten dotyczy rejsu Nataszy, a nie zakupu jachtu. Daję to pod rozwagę moderatorom.
Edward Zając

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » sobota, 23 stycznia 2010, 16:02

I ja skończyłem dyskusję. Właśnie zrozumiałem, że celestynowi wcale nie zależy na poznaniu odpowiedzi, a jedynym żródłem informacji jest dla niego forum.

A dość offtopiców i wracamy do tematu :)

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 23 stycznia 2010, 16:05

Edward pisze:celestyn: ja żegluję na swoim jachcie, Zenek Jasik wycofał się z usteckiego żeglarstwa parę lat temu a Nataszy do rejsów nie jest potrzebny ten jacht. Ma ciekawsze propozycje niż następne samotne rejsy.
i chwała Wam za to,
Edward pisze:celestyn, osiąnąłeś tylko to, że zniechęciłeś mnie do dyskusji na ten temat. Przestaję odpowiadać na Twoje posty.
Czyli jesteś następny po rzeczniku, któremu BRAK RZETELNYCH ARGUMENTÓW ZA ZAKUPEM i odpowiedzi na moje pytania.
Edward pisze: Uważam nawet, że powinieneś założyć nowy temat, bo ten dotyczy rejsu Nataszy, a nie zakupu jachtu. Daję to pod rozwagę moderatorom.
Edward Zając
Przypominam, że rejs się już skończył, a pierwszy post dotyczący zakupu jachtu w tym wątku umieściłem nie ja.
rzecznik pisze:I ja skończyłem dyskusję. Właśnie zrozumiałem, że celestynowi wcale nie zależy na poznaniu odpowiedzi, a ewentualną dyskusję sprowadza tylko do wirtualnego tworu, jakim jest forum.

A dość offtopiców i wracamy do tematu :)
Czyli jak pisałem z Waszej strony argumentów brak.

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » sobota, 23 stycznia 2010, 16:07

Ty wiesz swoje, ja wiem swoje. Amen. :)

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 23 stycznia 2010, 16:11

To kto wie swoje a kto nie, nie ma znaczenia. Znaczenie ma to, że ratusz dla kaprysu chce wydać publiczne pieniądze bez dania racji.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 23 stycznia 2010, 16:57

Można było grzecznie odpowiedzieć na kilka prostych i zasadniczych pytań.Skończyło się pyskówką.
Zakładając że dużo więcej ludzi czyta niż pisze i mimo takowej absencji jednak się interesuje trzebaby było jednak spokojnie odpowiedzieć.
W przeciwnym razie można odnieść niestety wrażenie że ktoś tu ściemnia.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

ODPOWIEDZ