Apel do Strazy Miejskiej i Policji w Ustce

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 4 lipca 2007, 08:40

Pytanko.
Czy w tym roku słuchacze Szkoły Policji będą wspomagać Ustkę?
(chociaż śmiesznie wyglądali młodzi policjanci z planami miasta w łapkach)

Ale faktycznie chyba powinno sie obciąć limity paliwa policji, bo jakoś nie mam chyba szczęścia do natrafienia na jakikolwiek pieszy patrol policji... a i Straż Miejska unika rowerów... samochodzik wygodniejszy :wink:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » środa, 4 lipca 2007, 11:23

Oj nie masz. Sam w przeciągu kilku dni cztery razy natknąłem się na patrol policji. W niedziele przy poczcie spisywali jedną osobę, wczoraj przy BS spisywali kilka osób, i jescze na Słupskiej.
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 4 lipca 2007, 11:28

No to władzę przepraszam.
Widać mam do nich takie samo szczęście jak do szóstki w totku :lol:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » środa, 4 lipca 2007, 15:57

Wracając do tematu parkowania na chodniku. Przepis mówi że trzeba zostawić 1,5 m dla pieszych jest jednak jedno małe ale.... żeby Policja lub straż miejska czy wiejska mogła Ci wystawić mandat muszą Ci przedstawić pomiar miarką zalegalizowaną w Urzędzie Miar i Wag, co stawia ten przepis po stronie martwych.
Pomiar centymetrem, którego dokonuje Straż Miejska nie jest podstawą do wystawienia mandatu karnego

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » środa, 4 lipca 2007, 16:04

MOgę się z tym zgodzi jeżeli dotyczyło by to różnicy w milimetrach lub +/- 2 cm. Jeżeli jednak pomiar taka miarka wykazuje 1,10 m lub inny nie zbliżony do 1,50 cm to życzę powodzenia w sądzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » środa, 4 lipca 2007, 16:48

Dokładne informacje zawarte są w dyrektywie http://bip.gum.gov.pl/pl/bip/px_mid_dzu ... polska.pdf

Natomiast z własnego soświadczenia mogę powiedzieć że wygrałem w sądze w Bydgoszczy sprawę o którą wniosek skierowała Straż Miejska w Bydgoszczy. Nie przyjąłem mandatu, ponieważ zmierzyli mi odległość miarką z IKEI wyszło 87 cm, Sąd przychylił się do mojego wniosku o oddalenie powództwa z powodu braku legalizacji urządzenia pomiarowego przez UMiW

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 4 lipca 2007, 17:52

w praktyce jest jednak tak ze nie wszystkie alomaty nie maja tych certyfikatow (u nas o dziwo) i mandat jest placony, bo sad tez oddala takie sprawy + kolo 100 kosztow sadowych.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » środa, 4 lipca 2007, 21:25

masasza pisze:Oj nie masz. Sam w przeciągu kilku dni cztery razy natknąłem się na patrol policji. W niedziele przy poczcie spisywali jedną osobę, wczoraj przy BS spisywali kilka osób, i jescze na Słupskiej.
Moge potwierdzic ze w okolicy 23 i pozniej w rejonie Kopernika praktycznie codziennie widuje patrol 3 policjantow (okolice rynku/samu Czar
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
eddie

Post autor: eddie » poniedziałek, 9 lipca 2007, 23:36

witam raz jeszcze ;]
..
dzis:
moze ktos mi powiedziec co ma na celu lapanie na fotoradar o godzinie 22.30 w lasku za budowa - ulica wilcza od strony lasu; kierunek - bloki na walki mlodych. ? kogo tam sie lapie?.. zajace? ..
ok tyg. temu:
kolejna sprawa,
zjazd na dzialki przy ulicy darlowskiej (za zakladem energetycznym) - radiowoz w krzakach o godz. 2-3 w nocy. nikogo przy nim, ani suszarki ani nikogo, drzemka po wlepieniu mandatu 'jakiemus pijakowi' , np.mi? ;]
i jeszcze jedno, taka ciekawostka:
do HOM'u przyjechaly dzieci - jak co roku ;]
do dzieci tych przyjechal radiowoz - atrakcja do zwiedzania. dziaciaki pobawily sie. radiowoz odjechal po jakims tam czasie. mija ok 30 min. policja wraca. a po co?..
aby oskarzyc dzieciaki o kradziez radia, ktore to ponoc bylo gdy auto przyjechalo a nie bylo gdy wracalo na posterunek. ze dzieciaki byly straszone 'psami ktore znajda radio' pisac nie bede ;D.
.. po kolejnych paru minutach radyjko odnalazlo sie.. znalazl je jeden z 'panow policjantow' (moze detektyw jaki?.. hmm..) .. pod fotelem w radiowozie. (cyt."znalazlem! .. ale lipa, bylo pod fotelem..")
... ciekaw jestem skad pomysl, ze 10cio latek moze ukrasc radio 'pana wladzy'...
..
pozdrawiam serdecznie kazdego zainteresowanego tym co Wladza Szanowna wyrabia w miescie naszym.
..
ps. czy ustecki policjant w cywilnym (prywatnym) aucie ma jakies ulgi i moze na trasie ustka - slupsk wyprzedzac 'na trzeciego' oraz w miejscach gdzie jest zakaz wyprzedzania?... o przekraczaniu predkosci juz nie wspomne... ?
jesli ktos zna odpowiedzi na pytania jakie zadalem, bede wdzieczny za podzielenie sie nimi.
eddie.
( .. )

Anita4

Mandat niesłusznie?

Post autor: Anita4 » piątek, 13 lipca 2007, 23:20

Witam wszystkich turystów i mieszkańców Ustki. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie moja dzisiejszy poranek. kiedy to przywitał mnie liścik od Straży Miejskiej. A oto wykroczenie, które popełniłam: kołami jednej osi samochodu zaparkowałam na czymś co podobno jest terenem zielonym, coś a'la trawnik przed miejscem zamieszkania. Dodam jeszcze, że nie ma w tym miejscu znaku zakazu parkowania, a żeby nie taranować tejże zieleni, pozostałoby zostawić auto w zasadzie na środku uliczki osiedlowej. Należy wspomnieć też o zupełnym braku miejsc do parkowania na tym osiedlu, poza wykupieniem garażu, na które to mnie zwyczajnie nie stać! Proszę o poradę - czy rzeczywiście zawiniłam i co się stanie, jeśli nie zgłoszę się do SM w określonym terminie?

Awatar użytkownika
maruda

Re: Mandat niesłusznie?

Post autor: maruda » piątek, 13 lipca 2007, 23:35

Anita4 pisze:Witam wszystkich turystów i mieszkańców Ustki. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie moja dzisiejszy poranek. kiedy to przywitał mnie liścik od Straży Miejskiej. A oto wykroczenie, które popełniłam: kołami jednej osi samochodu zaparkowałam na czymś co podobno jest terenem zielonym, coś a'la trawnik przed miejscem zamieszkania. Dodam jeszcze, że nie ma w tym miejscu znaku zakazu parkowania, a żeby nie taranować tejże zieleni, pozostałoby zostawić auto w zasadzie na środku uliczki osiedlowej. Należy wspomnieć też o zupełnym braku miejsc do parkowania na tym osiedlu, poza wykupieniem garażu, na które to mnie zwyczajnie nie stać! Proszę o poradę - czy rzeczywiście zawiniłam i co się stanie, jeśli nie zgłoszę się do SM w określonym terminie?
siemasz
albo dostaniesz mandat albo pouczenie

ale i tak proponowal bym zdecydowac sie na jakies doszkolenie z zakresu przepisow ruchu drogowego. Chyba ze zaparkowalas tak z premedytacja.

jak sie do SM nie zglosisz to sprawa pojdzie na sad grodzki
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
predator

Post autor: predator » sobota, 14 lipca 2007, 09:12

ta sprawa jest bez sensu :? czepiaja sie tylko tych osob co przyjada z poza ustki a do ustczanina nawet nie podejda

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » sobota, 14 lipca 2007, 09:15

tu bym polemizował, czepiają się raczej tych z rejestracją GSL niż innych
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
predator

Post autor: predator » sobota, 14 lipca 2007, 09:24

w wiekszosci przypadkow do tych z GSL ale widze ze do turystow czesciej nawet czasami sie zastanawiam gdzie ci ludzie popelnili blad stawiajac samochod w miejscu przeznaczonym do parkowania :?

raz spotkalem sie z taka sytylacja ze dostalismy mandat za to ze nie bylo jak przejsc po chodniku :? a co do czego chodnik byl ale 50cm/50cm ta jedna kostka

Awatar użytkownika
eddie

Post autor: eddie » sobota, 14 lipca 2007, 20:25

co tu duzo gadac..
"witamy w Kurorcie!"
.. moze Ich myslenie jest takie: skoro stac Cie na wakacje na pUstkowiu to czemu ma Cie nie byc stac na mandat.. ?
..
pozdrawiam
edd
( .. )

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » sobota, 14 lipca 2007, 22:35

Słuchajcie. Jak Wam nie odpowiada obecność Straży Miejskiej w Ustce to przenieście sie do miejscowości, w której takich służb i policji nie ma.
Są oni od tego, żeby w miarę swoich skromnych możliwości kadrowych utrzymywać względny ład również w egzekwowaniu przepisów ruchu drogowego.
Kto Wam powiedział, że każda letnia miejscowość wypoczynkowa , na okres wakacji jest zwolniona z przepisów prawa o ruchu drogowym? Łamiesz przepisy to licz się z karą za to. W Łebie, Kołobrzegu czy Mielnie można stawiać samochody gdzie popadnie? Spróbujcie szczęścia. Już parę razy byłem świadkiem jak SM kasowała szpaler samochodów parkujących na zakazie nie patrząc na rejestrację.

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » sobota, 14 lipca 2007, 23:55

A ja dzisiaj podczas rekonesansu po naszej mieścinie (choc na obecną chwilę - przeludnionego miasta) kilkakrotnie natknąłem sie na patrole SM. I szczerze powiedziawszy (pomimo wszelkich urazów) ciesze się, że są tak widoczni . 8)
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

ODPOWIEDZ