Po co komu hejnał?

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Topilzin

Po co komu hejnał?

Post autor: Topilzin » niedziela, 17 czerwca 2007, 15:33

Może dać sobie spokój z tym hejnałem póki jeszcze czas.Kidyś były tzw.gebelsówki na słupach i buczek wył jak stocznia miała fajrant, może ktoś pamięta.Pozniej za Gierka znów gebelsówki tym razem na plaży.Natępna plaga to tzw."lato z radiem" wyło godzinami na plaży z tanich tranzystorów.Chałas to dla mnie forma zanieczyszczania środowiska i powinno się go unikać w miarę możliwości , niezależnie od szlachetnych celów.Na śmiecie są regulacje prawne a czy są na chałas?Każdy pewnie zna to z autopsji gdzie na deptaku wyła muzyka co kilka metrow inna .

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Re: Po co komu hejnał?

Post autor: sie.ma » niedziela, 17 czerwca 2007, 15:49

Topilzin pisze:Na śmiecie są regulacje prawne a czy są na chałas?
Jest! Ustawa o języku polskim :P
Więc wybacz mi, że żyję snem...

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 17 czerwca 2007, 16:12

dziękuje .Oczywiście że hałas.

nikita

Post autor: nikita » niedziela, 17 czerwca 2007, 17:29

Czemu od razu nie poskarżyć się na wybijanie godzin? Bez przesady! Hejnału odgrywanego raz dziennie do hałasu bym nie zaliczyła...
Topilzin, pewnie współczujesz mieszkańcom krakowskiego Rynku, co? :P

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » poniedziałek, 18 czerwca 2007, 00:31

nikita pisze:pewnie współczujesz mieszkańcom krakowskiego Rynku, co? :P
dzięki podpowiedzi nikity, mozesz sam złożyć propozycje projektu dźwiękowego na hejnał...który milknie po 2 minutach -legendę sam mozesz dopisać :twisted: (nie zapominaj, ze musi w niej byc choć odrobina prawdy)

Awatar użytkownika
mroofka

Re: Po co komu hejnał?

Post autor: mroofka » poniedziałek, 18 czerwca 2007, 00:36

Topilzin pisze: Każdy pewnie zna to z autopsji gdzie na deptaku wyła muzyka co kilka metrow inna .
jak sie ma hejnał reprezentacyjny miastam do muzyki bulwarowej ...nie wiem ...
ze niby to o ten "chałas" chodzi ...
hałasu nikt nie lubi :arrow:
tego niewygodnego dla nas - bo ten toczący sie dzięki nam i owszem ;)

:wink: konkluzja starszej koleżanki: ....najlepsza muzyką jest czasem cisza :)

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 18 czerwca 2007, 06:49

kolejny watek o hejnale ?? :roll:

p.s moj sasiad spiewal w telewizji swoja propozycje hejnalu :D bombowo wypadl
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
nova prospect

Post autor: nova prospect » poniedziałek, 18 czerwca 2007, 11:09

hejnał jest potrzebny by ludzie myśleli, że coś się dzieje. jak sobie urzędasy nie radzą z miejscami parkingowymi, remontami ulic, czy portem to fundują hejnał. bo przecież ważniejszych spraw w mieście nie ma :D

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 18 czerwca 2007, 12:54

Generalnie nie jestem ani zwolennikiem, ani przeciwnikiem tego tworu "miejskości" Ustki.
Jednak pozwolę sobie na wstawienie paru refleksji.
1. Hejnał jest w moim odczuciu utworem, który ma swoje historyczne pochodzenie w czasach kiedy "miejskość" miasta powstawała. A, że ta miejskość powstaje a przynajmniej papierkowo ma powstać teraz, więc mógłby być to odpowiedni moment do stworzenia hejnału... O ile takiego nie ma z czasów świetności Ustki pod panowaniem pruskim.
2. Jakoś zawsze słowo hejnał kojarzy mi sie z utworem granym z wieży ratusza/kościoła (obie te instytucje mamy)... postawionej przy głównym punkcie miasta. W śródlądowych miastach zazwyczaj jest to rynek, a u nas, z powodu braku rynku z ratuszem jako takiego, za centrum życia miasta winno się uznać... port? promenadę? i tam odgrywać hejnał... z latarni?

Może to jedynie kwestia przełamania pewnego stereotypowego myślenia...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » poniedziałek, 18 czerwca 2007, 13:15

@maj
maj pisze:przełamanie stereotypowego myślenia...
dla mnie, to Ty chłopie mozesz wygrywać hejnał na osiedlowym balkonie o 12.00 ..przecież nikt Ci tego nie zabroni :twisted:
sesnu szukam ;D

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 18 czerwca 2007, 13:19

Oj. sąsiedzi by trochę narzekali :wink:

Miałem na myśli moje własne myślenie niczyje inne... :roll:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 18 czerwca 2007, 13:40

zabroni :D hehehe w Ustce zabroni...[stety?]
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

piotr.a

Post autor: piotr.a » poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:45

Haloo!! Nie widzicie ile dzieki temu zyskalismy minut w tv?? A jaka reklama bedzie lepsza, no i kiedy , zimą? Wlasnie teraz, kiedy wiekszosc mieszkancow czeka na wczasowiczow ( i ich pieniazki ;-) ) . Moze nalezaloby cos jeszcze w tym kierunku zrobic? Wiadomosci w TVP , Fakty etc maja kilkumilonowa ogladalnosc, i to za darmo ...

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 18 czerwca 2007, 18:44

Moze pomysl nienajgorszy...

Tylko nie mozemy robic z kazdej lokalnej sprawy w miescie medialnej ciekawostki. Hejnal hejnalem..ale z czym do mediow ? :roll:
Obrazek

piotr.a

Post autor: piotr.a » poniedziałek, 18 czerwca 2007, 19:04

ja i tak wole sluchac nawet o takich pierdolach niz o wyczynach naszych "wodzow" ;-)

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 18 czerwca 2007, 19:40

obym sie mylil ale przeczucie mi mowi ze z tym hejnalem wyjdzie tak jak wyjsc musi.Mamy Nepomucena i "kontrowersyjne" inne pomniki ale te przynajmniej sa cicho nie trzeba ich ogladac.Spalem nieraz jako mlody czlowiek w maszynowni przy warczacym silniku to i wytrzymam inne doznania akustyczne.Zreszta wladzunia i tak wybierze odpowiedni "kawalek" i nas ubogaci.Nie czuje sie wiesniakem i mnie osobiscie miejski hejnal do niczego nie jest potrzebny.Sa inne atrybuty miasta np.brudne powietrze od spalin ktorego jescze nie mamy, za male jak na niasto gorki smieci smierdzacych no i last not least brak wscieklych ,przemeczonych ,niemilych ludzi pedzacych w roznych kierunkach na zlamanie karku.

Awatar użytkownika
prostak

Zamiast hejnału to zeppelin nad Ustką

Post autor: prostak » wtorek, 19 czerwca 2007, 06:44

ZAMIAST HEJNAŁU TO ZEPPELIN NAD USTKĄ

A dlaczego nie? NIech nam fruwa na głowami. Po obydwóch stronach taki napis: TU JEST USTKA, USTKA, USTKA!
Mogłaby się z niego jakaś delikatna muzyczka wydobywać, choćby Johanna Straussa. Ludzie by sobie wreszcie potańczyli na ulicy, i na skwerku, i przed komendą policji, i przed apteką np. Lewandowskiego (róg Żeromskiego i Mickiewicza), w lesie też, może i w autobusach, no wiele jest miejsc.

Hejnał nam nic nie da, przeleci szybko sygnał i znowu 24 godziny czekaj na niego - jak na zbawienie. A zeppelin, to jest coś, coś innego.

Dopisek: Ferdinand von Zeppelin (1838-1917): wynalazca i konstruktor.

Z wesołego miasteczka
Zygmunt Jan Prusiński

piotr.a

Post autor: piotr.a » wtorek, 19 czerwca 2007, 10:11

no comment....

nikita

Post autor: nikita » wtorek, 19 czerwca 2007, 10:26

Zeppelin? Może być, ale bez muzyki! Panie Zygmuncie to Pan nie wie, że w Ustce musi być cisza i spokój? Najlepiej zero koncertów, hejnałów, broń Boże żadnych dzieci grających w piłkę! :wink:

PS. Wg pomysłu sie.my - jedynie Połomski dozwolony. Ponoć coś nagrywa :D

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » wtorek, 19 czerwca 2007, 10:45

nikita pisze: PS. Wg pomysłu sie.my - jedynie Połomski dozwolony. Ponoć coś nagrywa :D
Ostatnio był w Słupsku :wink:

A jeśli ma być cisza, to i Don Prostak musiałby ciszej sprzedawać :D
Więc wybacz mi, że żyję snem...

ODPOWIEDZ