Po co komu hejnał?

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 19 czerwca 2007, 12:21

Don Prostak musiałby ciszej sprzedawać
czesto tamtedy przechodze ...glosno bo glosno..ale przezabawnie - Kampania samoobrony i rajstopki :D smieszne polaczenie...
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
prostak

Samoczynne zachowanie pierwiastka

Post autor: prostak » środa, 27 czerwca 2007, 09:08

SAMOCZYNNE ZACHOWANIE PIERWIASTKA

Panie "Elveez", co Pan wyskoczył z tą "samoobroną i rajstopkami"? Rajstopki się same bronią, iż są z pożytkiem dla nóg niewieścich... Chce Pan podokuczać poecie. Powiem Panu, że raz zaskoczył mnie Jędruś od Samoobrony przy mównicy w Sejmie. Pamięta Pan, jak wyrżnął językiem z języka polskiego, cytuję:
"WY ZŁODZIEJE Z LEWICY! WY ZŁODZIEJE Z PRAWICY"!

Sądziłem wtedy, że on, ANDRZEJ LEPPER mówi moimi ustami. Naprawdę!
Tak go wtedy za to polubiłem... Ale chcę Pana zasmucić, ja nie jestem członkiem "Samoobrony"! Ja sam się bronię bez samoobrony.

Z wesołego miasteczka
Zygmunt Jan Prusiński
27.07.2007 r.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 27 czerwca 2007, 09:30

Samoobrona + rajstopki

Kiedys sluchalem Pana wywodu, tak Pan nawijal o Samoobronie, ze nawet mnie to zaciekawilo, przystanalem. Nagle moje zamysly rozwialy "jakies" zdania wmieszane w kontekst wyborow. Zaczał Pan na zmiane prawic, to o wyborach, to o rajstopkach i kozuszku ;) wyszlo pompatycznie...Cos jednak z tego wiecu wynioslem ;)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
alien
Kontakt:

Post autor: alien » środa, 27 czerwca 2007, 10:26

Topilzin zgadzam sie z toba po co komu hejnal w ustce :? hejnal jest tylko jeden i zawsze wbyl w krakowie

mika
Kontakt:

Post autor: mika » środa, 27 czerwca 2007, 20:09

hejnal jak dla mnie dobry pomysl, zawsze jakas reklama dla Ustki i cos do wspominania przez turystow po wyjezdzie z Ustki, no i mozna pozniej melodyjki na komorke zrobic :D pomysl chyba nie najgorszy ;)

Awatar użytkownika
prostak

Nie ma lepszej reklamy dla Ustki jak praca

Post autor: prostak » środa, 27 czerwca 2007, 21:18

NIE MA LEPSZEJ REKLAMY DLA USTKI JAK PRACA

Zajmujemy się przenajróżniejszymi chwytami na reklamę,
a jedna i najważniejsza to praca.

Zagonić do roboty! Bez pracy nie ma wolności!!!
Do roboty, żeby nygusy nie popadli w jakąś chorobę,
nie nabyli wstrętu do pracy.

- Kto pojedzie z tym do Brukseli, do mamusi "UNII",
żeby pomogli ci mądrale - nie ma lepszych na świecie,
i nie budowali dróg a fabryczki, fabryczki - bo to jest
chleb. Przez życie można iść piaszczystą drogą...

Z wesołego miasteczka
Zygmunt Jan Prusiński
27.06.2007 r.

mika
Kontakt:

Post autor: mika » środa, 27 czerwca 2007, 21:24

nie no moze ja jestem za mloda ale podstawa sa drogi ... zeby zbudowac fabryczke trzeba do niej dojechac no a po piachu wczesniej czy pozniej sie Pan zakopie i nici z fabryczki i doslownie i w przenosni.

Awatar użytkownika
prostak

Hejnał z rana, taka pobudka do wstawania

Post autor: prostak » sobota, 30 czerwca 2007, 12:42

HEJNAŁ Z RANA, TAKA POBUDKA DO WSTAWANIA

A może miast hejnału z dachu ratusza, to niechby każdy radny miał dyżur co tydzień i rano od godziny 8:00 do 9:00 chodził z trąbą po Ustce, i nie grał "Ciszę" - bo dalej będą spać, a jakiegoś rockandrola z "żyletą", taki z mocnej blachy. Na pewno wówczas wszyscy się poderwą do życia, złapią łopaty, szpadle, kilofy i przekopią społecznie od Północy całe Pomorze.

Wierzę, że POLSKA ma dużo ukrytych skarbów, choćby od okresu pierwszego króla polskiego BOLESŁAWA CHROBREGO... Zawsze mówię do ludzi: Nie masz roboty?, to bierz szpadel i przekop Polskę! Ludzie patrzą na mnie jak na idiotę, bo nie mogą zrozumieć, jak to, Spłeczna Praca skończyła się z katastrofą PRL-PZPR.

Często, na ulicy Bohatera Narodowego ze stalinowską i enkawudowską legitymacją, na "PAWŁA FINDERA" (czytaj: na ulicy ADAMA MAŁYSZA)
stoję sam, obok brązowy pies od wulkanizatora Mietka, no i kilka mew przelatujący nad głową. Bo wtedy USTKA ma sjestę.

Panowie Radni do boju, "BÓJ TO NASZ NIE JEST OSTATNI", brać trąbę, i grać, i grać, i grać, niech leniuchy wychodzą z łóżek.

A kiedy koło mojego domu będziecie przechodzić, to proszę o melodię "SAMMERTAIM".

Z wesołego miasteczka
Zygmunt Jan Prusiński
30 czerwca 2007 r.

autkasz

Post autor: autkasz » sobota, 30 czerwca 2007, 13:16

z PRLem skonczylo sie wiele rzeczy. Taka "spoleczna praca" mogła mieć swoje podstawy w początkach powojennej historii Polski, gdzie ludzie sami wywalali gruz i stawiali nowe budynki, tam ludzi łączył wspólny cel, no a potem rycie banii przez wiadomą ideologie zrobiło swoje. Czasy się zmieniają, dziś nie ma co porównywać lat 50 i 60-tych do XXI wieku. Ale podejrzewam ze nawet pan Prostak nie chciał by się cofnąć do minionego ustroju, wtedy co najwyżej mógłby pan mówić te swoje prawdy w dużo dużo mniejszym gronie.

A to co pan gada o budzeniu jest najgłupszą rzeczą jaką czytam tu od tygodnia. No chyba, ze jestem za glupi i nie widze "ukrytego sensu". Ale to raczej pan nie potrafi wymyslec czegos konkretnego.
Pozdrawiam
Bo czasem przegrać znaczy wygrać
Obrazek

Awatar użytkownika
prostak

Propozycja

Post autor: prostak » czwartek, 5 lipca 2007, 23:01

PROPOZYCJA

Pan żąda ode mnie konkretów. W jakiej sprawie?
Jeśli Panu brakuje zrozumienia przy tak łatwych okolicznościach obyczajowych.

Nie chciałby Pan zagrać na trąbie...?

Z wesołego miasteczka
Zygmunt Jan Prusiński
5 lipca 2007 r.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 10 lipca 2007, 19:41

Hejnal jest w Krakowie i tylko tam ,slusznie.Walk of Fame w L.A a karnawal w Rio.Cos nowego wymyslic a nie powielac czyjes pomysly czy tradycje.Cos co zwiazane z morzem i Ustka.Ma ten hejnal byc na zywo czy z kasety?Czy pozytywka sprzezona z zegarem?Dajcie spokoj.
czolko

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 10 lipca 2007, 20:00

Jako że podobno Ustka nie ma praw miejskich -proponuje jako hejnał -odgłos-gdakanie kury jak zniesie jajo.........Pozdro :D :D :D
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

fokka
Kontakt:

Post autor: fokka » wtorek, 10 lipca 2007, 21:15

Topilzin pisze:Hejnal jest w Krakowie i tylko tam ,slusznie.
A nie, nie tylko tam.
Są i w całkiem niedużych miastach. Ogłosiłabym konkurs, gdzie jeszcze. Ale nie starczyłoby mi rąk do rozdawania cukierków, takie to proste pytanie.

Marcin Barnowski

Post autor: Marcin Barnowski » środa, 18 lipca 2007, 10:18

Hejnał - tak, pod warunkiem, że uzyskamy potwierdzenie nadania praw miejskich. Wtedy na fali miejskiej euforii wprowadzamy ów hejnał na ratuszową wieżę. Proponuję kilka taktów z utworu "Morze, nasze morze, będziem ciebie wiernie strzec, albo na dnie z honorem lec, lec, lec!" (skrót) . Utwór mocno wiąże się z Ustką, choćby ze względu na centrum szkolenia marynarki wojennej, ulicą Marynarki Polskiej - no i morzem i jego piaszczystym dnem w ogóle.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » piątek, 28 września 2007, 11:35

http://www.ustka.pl/ustka.html?id=1761& ... 69&sid=263

Znamy już zwycięską melodyjkę? O przepraszam. Moglibyśmy poznać...?

A tak w ogóle szkoda, że konkurs nie przybrał formy "konsultacji społecznych" lub ankiety dla mieszkańców.

Przypomina mi sie dyskusja o barwach i herbie Ustki...

Ot. takie malkontenckie spojrzenie.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » piątek, 28 września 2007, 13:23

Konkurs został rozstrzygnięty. Dziś pojawi się na stronie głównej krótkie info z dołączonym plikiem muzycznym.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » piątek, 28 września 2007, 15:12

rzecznik pisze:Konkurs został rozstrzygnięty.

menuecik dla wsi;) hehehe
chyba ze się mylę ... :roll:
kiedy otrzymaliście prawa miejskie? :)

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 28 września 2007, 17:39

Ma swój klimacik ten hejnał. Podoba sie mi osobiscie. :wink: :wink: :wink:

http://www.ustka.pl/i/artykul/pliki/hejnal_ustka.mp3
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
bony
Kontakt:

Post autor: bony » sobota, 29 września 2007, 09:08

srutututu peczek drutu
ale na chejnal owszem..:)
"Kurtula musi być" Tomasz M.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » sobota, 29 września 2007, 09:10

Całkiem całkiem. Miły dla ucha. Zapada w pamięci. Podoba mi się. [img:48:32]http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c011.gif[/img]
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

ODPOWIEDZ