Sonda na stronie głównej

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Sonda na stronie głównej

Post autor: DKS » wtorek, 19 czerwca 2007, 11:43

Szanowni forumowicze,

W związku z ostatnimi krytycznymi publikacjami w lokalnych mediach, dotyczącymi przygotowań Ustki do sezonu letniego, pozwoliłem sobie zamieścić na stronie głównej sondę, w której możecie się wypowiedzieć, czy Ustka rzeczywiście jest rozkopana i nieprzyjazna turystom.
Chciałbym poznać wasze opinie. Proszę o wasze komentarze i oddanie głosu.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Oleko

Post autor: Oleko » wtorek, 19 czerwca 2007, 18:31

jeszcze miesiąc temu można było powiedzieć że Ustka jest rozkopana( niedokończona ul Marynarki Polskiej, w remoncie dolna promenada i plaża) Podczas ostatniego wekendu spacerując po naszym mieście stwierdzam że miasto na czas się wyrobi z remontami. Z tego co zauważyłem trudności przyjezdnym może sprawić tylko plaża, ale różne są przeciwności losu i widać że firma się stara wykonać jak najszybciej pracę. Na promenadzie nie ma bałaganu pozostał jedynie do dokończenia płot i fontanna( to są rzeczy które nie przeszkadzają turystom w spacerowaniu itd). Podsumowując Ustka nie jest rozkopana lecz o wiele ładniejsza niż w latach poprzednich
Wypożyczalnia kajaków polietylenowych jedno i dwuosobowych, spływy z weryfikatorami oraz weryfikacje według Polskiego Systemu Kwalifikacji Kajakowych.

http://www.na-kajakach.pl" onclick="window.open(this.href);return false; - rzuć się z nami na wodę!!

autkasz

Post autor: autkasz » wtorek, 19 czerwca 2007, 18:34

jak jest możliwość przeprowadzania różnego rodzaju remontów, za sprawą których nasze miasto pięknieje, to takie remonty jak dla mnie mogą odbywać się przez cały sezon.
Bo czasem przegrać znaczy wygrać
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 19 czerwca 2007, 18:37

Róbta parkingi,Róbta parkingi,Róbta parkingi,Róbta parkingi,Róbta parkingi,
Róbta parkingi,Róbta parkingi,Róbta parkingi,Róbta parkingi,Róbta parkingi
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » poniedziałek, 25 czerwca 2007, 14:42

Szanowni forumowicze, przedstawiam wyniki internetowej sondy:

Czy lokalne media mają rację, pisząc, że Ustka nie jest przygotowana do sezonu letniego?

tak - 35.02%
nie - 60.13%
nie wiem - 4.85%

P.S. Mogę się tylko cieszyć, iż zdecydowana większość forumowiczów uważa, że media nie mają racji, publikując krytyczne artykuły o przygotowaniach miasta do sezonu.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 25 czerwca 2007, 15:21

racja to jedno a wyolbrzymianie to drugie... proporcje sa zle w artykulach GP
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
alien
Kontakt:

Post autor: alien » poniedziałek, 25 czerwca 2007, 17:50

mi sie nie podoba :? skoro ustka stara sie o to aby byc tak samo jak leba miastem dla mlodzierzy to dlaczego nic nie idzie w tym kierunku az wruce do tematu na ktory nikt mi jeszcze nic na temat nie odpisal http://www.ustka.pl/forum/viewtopic.php?t=2318

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:12

@ alien

Po pierwsze: na twoje pytanie odpowiedziałem

Po drugie: ortografia, pożal się Panie Boże :D

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:39

Alien to obcy--- od ortografii. :D Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » poniedziałek, 25 czerwca 2007, 19:00

Ustka płynie w dobrym kierunku.

Awatar użytkownika
grooby

Post autor: grooby » poniedziałek, 25 czerwca 2007, 20:47

Nigdy wszystkich nie zadowolisz jeśli chodzi o imprezki, moim zdaniem jako mieszkaniec ustki jestem w stanie wytrzymać te kilka weekendów w roku w których odbywają się głośniejsze imprezki, bo to przyciąga ludzi do Ustki, a z tego są wymierne korzysci finansowe dla nas wszystkich.
Poza tym jak przejrzałem program imprez to nie wygląda to tak źle, a nie uwzględniono tam kampani promocyjnych dużych firm
Pozdrowionka

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 25 czerwca 2007, 22:25

Po 200 złotych mandatu musieli zapłacić członkowie zespołu, który grał w ogródku gastronomicznym jednego z lokali.

Turyści wypoczywający w Świnoujściu są zaskoczeni karami za muzykę.

- Dla ludzi muzyka to dodatkowa atrakcja, miastu powinno na tym zależeć - powiedziała nam wczoraj Janina Wojtyłko z Poznania.

Krystyna Nowak z Gorzowa Wlkp. przyznała, że sama wybiera raczej lokale z muzyką.
- Miło jest zjeść sobie rybkę, wypić piwo i posłuchać - powiedziała. - Byleby tylko nie za głośno grali.

Podobnie wypowiadali się mieszkańcy Świnoujścia.
- Sama widziałam, jak ludzie tańczyli przy takiej muzyce granej przy smażalni. Mnie to nie przeszkadza. Jak chcę spokoju, to idę tam, gdzie nie ma muzyki i tyle - mówiła Monika Płonka.

Wpadli w trakcie koncertu

Muzyków z Funny Sunny Company policjanci spisali w trakcie występu, na oczach gości lokalu. Członkowie zespołu byli kompletnie zaskoczeni.

- Nawet nie powiedzieli nam dlaczego nas spisują! - mówi pani Iza, wokalistka. - Nie potrafię nawet opisać, jak się poczuliśmy.

fot. Sławomir Ryfczyński

Wszyscy dostali wezwanie do komendy na następny dzień. Wczoraj po kolei byli przesłuchiwani.
- Dostałem wybór. Zapłacić mandat albo sprawa pójdzie do sądu grodzkiego - opowiada Andrzej Sztamborski, szef Funny Sunny Company. - Co miałem robić? Zapłaciłem. Podobnie reszta muzyków.

Nigdy tak nie było

Policja powołuje się na ustawę o ochronie środowiska. Muzycy mogą grać, ale bez urządzeń nagłaśniających.

- To co? Mam wziąć do ręki gitarę czy harmonię i śpiewać piosenki, jak harcerze przy ognisku? To przecież bzdura - mówi jeden z muzyków, który gra i śpiewa przy smażalni ryb.

Wściekli na policję są także właściciele lokali. Dla nich brak muzyki, to ewidentna strata finansowa. Muzyka przyciągała bowiem klientów.
- Wiedzieliśmy, że nie można grać, ale od 22 do 6 rano. Tak jest napisane w ustawie o uzdrowiskach - mówi właściciel smażalni na tzw. Bermudach. - A tu nagle policja wyskakuje z czymś takim!

Komendant świnoujskiej policji mł. inspektor Waldemar Ratajczak objął stanowisko wiosną ubiegłego roku. Wcześniej pracował w policji w Jarocinie (Wielkopolska). Dziś mówi, że o problemie z muzyką dowiedział się dopiero podczas ubiegłorocznego sezonu letniego.

- Wcześniej z tym, na taką skalę po prostu się nie spotkałem - przyznaje. - W ubiegłym roku, żeby nie wywoływać niepotrzebnych nieporozumień i nerwów, tylko pouczaliśmy.

Właścicieli lokali dodatkowo oburza fakt, że policja zaczęła przestrzegać przepisów w chwili, gdy zaczyna się sezon.
- Gdybyśmy wiedzieli wcześniej, to zaoszczędzilibyśmy pieniądze - mówią. - Przecież każdy z nas już się przygotował do sezonu. Wydaliśmy pieniądze na uruchomienie ogródków przed lokalami i zatrudnienie muzyków.

Komendant Waldemar Ratajczak zaprzecza.
- O karach za muzykę informowałem już dużo wcześniej. Między innymi podczas spotkania wszystkich służb i branży turystycznej - twierdzi. - Nikt wtedy nie zareagował.

Zapowiada, że sprawy nie odpuści.
- Policja jest po to, żeby przestrzegać prawa i reagować na jego łamanie - kończy komendant.

Tu można grać

W Międzyzdrojach, Dziwnowie i innych nadmorskich miejscowościach powiatu kamieńskiego policja nie karze za granie muzyki przed lokalami.

- Na razie sprawdzamy temat muzyki na naszym terenie i obserwujemy doświadczenia w tej sprawie naszych kolegów ze Świnoujścia - powiedział komendant powiatowy mł. inspektor Krzysztof Targoński.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

ODPOWIEDZ