Ustka. Kłopoty z rewitalizacją

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Ustka. Kłopoty z rewitalizacją

Post autor: Mirek » sobota, 30 czerwca 2007, 06:43

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Ciamek

Post autor: Ciamek » sobota, 30 czerwca 2007, 09:15

Witam.

Dziewnym dla mnie jest, że teraz Ci mieszkańcy zaczynają się odzywać w sprawie remontu. A co robili przez wszystkie inne lata, gdy kamienice i domy popadały w ruinę? Teraz dziwnym trafem mają pieniądze na remonty?Dla mnie mogli zająć się tym wcześniej, to niebyłoby teraz takich problemów.

Pozdrawiam.Ciamek

spektra

Czemu sie tak dziwisz a miasto czemu nie remontowało kamieni

Post autor: spektra » sobota, 30 czerwca 2007, 09:48

dziwisz sie mieszkańcom, a czemu miasto nie remontowało budynków przecież ludzie płacili za mieszkanie. Wszędzie musi byc dialog. Wreszcie rządzi człowiek z którym mozna rozmawiac.A z tego co zauważyłem to wielu radnych głosuje na przekór swym wyborcom. :lol:

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 30 czerwca 2007, 10:06

A z tego co zauważyłem to wielu radnych głosuje na przekór swym wyborcom. Laughing
I dobrze -moze czas na nowych z innym spojrzeniem?Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Urszula

Post autor: Urszula » sobota, 30 czerwca 2007, 10:58

moi Drodzy
ciekawa jestem ile wynosił czynsz w mieszkaniach przeznaczonych do rewitalizacji, jaka kwota ( jezeli wogóle taka była wyodrębniona) przeznaczona była na fundusz inwestycyjny.Coś mi się wydaje, że mieszkańcy tych domów przez lata płacili niski czynsz, tak niski że nawet nie ma i nie było z czego remontować. A zapewne było i tak że ewentualne prognozy podwyżek tychże czynszów były oprotestowywane.
to sprawa pierwsza a druga czy miasto rozpoczynając temat rewitalizacji nie zabezpieczyło się umowami z mieszkańcami tychże domów?
A co z domami które nadają się wyłącznie do wyburzenia?Czy mieszkańcy tych domów na swych kontach bankowych mają co najmniej 250.000PLN, i to każdy z osobna i na dzień dzisiejszy.Przupuszczam bowiem że jeżeli w takim domku mieszkały cztery rodziny to założą wspólnotę mieszkaniową i rozpoczną żmudną drogę od wszelakich pozwoleń po projekt i to nie taki z internetu za 5.000PLN.

piotr.a

Post autor: piotr.a » sobota, 30 czerwca 2007, 12:18

""Z resztą dlaczego ma być tak, że jednym za miejskie pieniądze remontujemy domy, a innym nie.?""
- popieram, jednia wkladaja ciezko zarobione pieniadze na remont a inni oczekuja tego od miasta, budynki popadaja w ruine. Mamy wolny rynek, kogos nie stac to do widzenia. A co za roznica czy ktos bedzie mieszkal tu 12 czy 3 miesiace w roku? Pieniadze z czynszu i tak do miasta beda wplywac, o moze byc on wtedy nawet podniesiony...

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 30 czerwca 2007, 12:24

Mamy wolny rynek, kogos nie stac to do widzenia.
Z leczeniem tez tak?Mieszkanie i leczenie to podobne sprawy.Jedne z najwazniejszych w życiu kazdego człowieka.Z tymi sprawami trzeba bardzo ostroznie aby pacjent nie zszedł.....Pozdro

Ciamek

Post autor: Ciamek » sobota, 30 czerwca 2007, 12:43

Urszulo...A może sprawdzić też, ile rodzin jest zadłużonych w stosunku do miasta z powodu niepłacenia czynszu?

Urszula

Post autor: Urszula » sobota, 30 czerwca 2007, 16:03

jeszcze dodam! Przez długi okres mieszkancom tych domów ( choć nie chcę uogólniać) wręcz nie zależało na miejscu swego zamieszkania,co widać do chwili obecnej.Mam wymieniać ? Odrapane drzwi wejściowe, korytarze brudne i cuchnące, nie wspomnę o elewacjach i ramach okiennych, o dziwnie zawieszonych storach koloru brudnoszarego.Nawet fakt,że mieszkają na głównej , reprezentacyjnej ulicy nie mobilizował do popracowania nad swoim miejscem zamieszkania. Dopiero w momencie gdy uzmysłowiono sobie, że zamiast wyprowadzić się, można by zrobić nie lada interes, ruszono do ataku.Tak, można zarobić kasę i to sporo.Tylko najpierw niestety trzeba ją mieć, żeby zainwestować!!! A i popracować , i to ostro!!!

ODPOWIEDZ