Traktat Solidarności

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

pogiel

Traktat Solidarności

Post autor: pogiel » wtorek, 17 lipca 2007, 09:09

Na stronie jednego z pensjonatów widziałem zdjęcie tego Traktatu. Powiedzicie coś więcej. Gdzie on jest? Może jakieś fotki. Kiedy go zbudowanao?

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 17 lipca 2007, 09:43

No cóż. Trakt jak trakt. Ot zwyczajny chodnik ze ścieżką rowerową w lesie z ławkami i oświetlony. Łączy ul. Wczasową z końcem wschodnim promenady.. Ma to "szczęście", że został nazwany imieniem "Solidarności" :oops: .
Jego budowa zakończyła się w 2005 (?) powstał w miejscu już mocno sfatygowanej kładki drewnianej.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » wtorek, 17 lipca 2007, 12:29

Obrazek

Obrazek

Obrazek
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
MYSZ

Post autor: MYSZ » wtorek, 17 lipca 2007, 15:42

Trakt-at fajny pomysł,ale ilekroć tam jestem,to nigdy nie dało rady przejechać spokojnie rowerem po drodze dla rowerów.Zawsze idzie tędy tyle ludzi,którzy na dodatek"burzą się"gdy zwróci się im uwagę,żeby łaskawie zeszli na pas dla pieszych.Ciekawa jestem,czy dałoby radę coś z tym zrobić.... :?: :evil:

Awatar użytkownika
predator

Post autor: predator » wtorek, 17 lipca 2007, 15:55

MYSZ pisze:Trakt-at fajny pomysł,ale ilekroć tam jestem,to nigdy nie dało rady przejechać spokojnie rowerem po drodze dla rowerów.Zawsze idzie tędy tyle ludzi,którzy na dodatek"burzą się"gdy zwróci się im uwagę,żeby łaskawie zeszli na pas dla pieszych.Ciekawa jestem,czy dałoby radę coś z tym zrobić.... :?: :evil:
heheh watpie :D ludzie nie wiedza chyba nawet ze cos takiego isnieje jak szlak dla rowerow :D

Awatar użytkownika
Ustka2007

Post autor: Ustka2007 » wtorek, 17 lipca 2007, 16:04

Tylko dlaczego ten szlak dla rowerów jest o wiele szerszy od szlaku dla pieszych!? Czyżby naprawdę tak dużo rowerzystów tam jeździło???
Ja rozumiem, że przepisy wymagają tego by 2 rowery mogły się minąć na takim szlaku, ale czy wtedy nie można by było wybudować szerszego szlaku dla pieszych?

Dziękuję za uwagę.

Awatar użytkownika
predator

Post autor: predator » wtorek, 17 lipca 2007, 16:09

no wiesz jak dziadek jakis bedzie jechac to troszke go chwieje :wink:

fokka
Kontakt:

Post autor: fokka » wtorek, 17 lipca 2007, 16:14

Ustka2007 pisze:Tylko dlaczego ten szlak dla rowerów jest o wiele szerszy od szlaku dla pieszych!? Czyżby naprawdę tak dużo rowerzystów tam jeździło???
Ja rozumiem, że przepisy wymagają tego by 2 rowery mogły się minąć na takim szlaku, ale czy wtedy nie można by było wybudować szerszego szlaku dla pieszych?
Sugerujesz więc, że starsi państwo na fotce falcora przechadzają się
trasą dla rowerów, bo na - pustym - chodniku obok się nie mieścili? : )

Zrobiłam kiedyć małą sondę uliczną :), pytając o spacerowiczów, dlaczego
idą ścieżką rowerową (w Polsce to rzeczywiście zmora rowerzystów):

- "czerwony chodnik bardziej mi się podoba"
- "ach, nie zauważyłam"
- "bo wygodniej iść po pochylni" (gdy obok - jak na Trakcie - są schodki)

Awatar użytkownika
mroofka

Post autor: mroofka » wtorek, 17 lipca 2007, 19:00

fokka pisze: przechadzają się
trasą dla rowerów, bo na - pustym - chodniku obok się nie mieścili? : )
może myślą , że są jednośladem ... :roll:
sesnu szukam ;D

ODPOWIEDZ