Grzesznicy zamówili Jezusa prosto z Rio

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
iXik

Re: Grzesznicy zamówili Jezusa prosto z Rio

Post autor: iXik » środa, 25 czerwca 2008, 00:07

nazwijmy to przesadą jeśli chcemy wyplewić polski katolicyzm i dołączyć do pędzących ku globalizacji i konsumpcjonizmu państw liberalnego zachodu. religia w naszym kraju jest częścią naszej kultury, która się zatraca. a przecież wiara to nic złego... wręcz przeciwnie :wink:

masz rację na tym rondzie to tylko syrenka ma prawo stanąć i jak najszybciej wywalcie te rury, kolą w oczy nie tylko mnie, ale całe rzesze turystów przyjeżdżających autobusami. a propozycji pod jezusa z rio jest nadal bardzo dużo i podałem tylko kilka z nich jakie mi przypadkowo wpadły do głowy :wink: może znajdziemy coś uniwersalnego na jego lokalizację podczas dalszej dyskusji.
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » czwartek, 26 czerwca 2008, 17:08

nie podoba mi sie to ze ktos pisze : pomnik Jezusa ma stanac obok kosciola :? skoro to jest kopia Jesusa z RIO to ten pomik powinien stac podobnie jak w RIO a nie gdzies w miescie :? mojim zdaniem pomik musi stac gdzies blisko morza aby bylo go widac turysta to sie bradzo podoba ale widze ZE USTCE NIE nie wiem co wam to przeszkadza :?: :?: :?: :?:
https://pl.fotolia.com/id/81447590

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 30 czerwca 2008, 22:09

Podejrzewam ze frakcja katolicko-betonowa szykuje nam cos bardziej obrzydliwego niz ten 7-mio metrowy krasnal ogrodowy z zakrotkimi lapkami jak nasz mikroprezio.To tylko podpucha aby zobaczyc jak daleko mozna sie posunac.Zreszta wielki mufti wschodniej Polski J.K cos juz tam truka o nowej ewangelizacji kraju.Wiec bagnet na bron , czy puszke sprayu ,kiedy w nocy w drzwi zalomoca.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 1 lipca 2008, 08:32

Plotka niesie, że po klapie lokalizacji przy kościele N. Z. i w porcie najnowszą propozycją jest plac przed kościołem Gwiazdy Morza... a jeszcze inna plotka głosi, że liczba noga "grzesznicy" sprowadza się do jednego grzesznika ze... Słupska.

Ale podkreślam - to tylko plotki niekoniecznie podparte faktami.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

turner

Post autor: turner » poniedziałek, 14 lipca 2008, 15:13

Pomnik do odzorowanie Jezusa w Rio. Tylko ze Rio to wielkie bagno, syf , brud. Czy Ustka tez ma byc taka?

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » wtorek, 15 lipca 2008, 18:42

@ maj

Nie bądź taki pewien co do tej klapy z lokalizacją przy kościele. Dzisiaj widziałem całą ekipę "ekspertów" bacznie sprawdzających ten teren, na czele z samym autorem i twórcą tej rzeźby 8)
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 16 lipca 2008, 07:29

:evil: %&*#!X#!*^&"&%$$ :evil:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 16 lipca 2008, 09:02

%&*#!X#!*^&"&%$$
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Pozdro :D
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » czwartek, 17 lipca 2008, 23:45

v pisze: jeśli ten zostanie przygarnięty to nie widzę powodu, dla którego nie mielibyśmy przygarnąć kilkumetrowego Cthulhu*, który ktoś, kiedyś zrobi w swoim ogrodzie.
*
Obrazek
prawda że ładny Cthulhu?

Ja jestem za :D A te posążki Wielkiego Cthulhu są piękne.Bez obrazy,ale wiara to indywidualna sprawa każdego i myślę,że kulturalne nie byłoby obnoszenie się z nią.A poza tym często używa się określenia "obrażanie uczuć religijnych".Ale z tego co widzę to tylko w odniesieniu do uczuć katolickiej części Polaków.A co z uczuciami religijnymi prawosławnycn,żydów.i rodzimowierców?Może possążki Jezusa i świętych obrażają ich uczucia religijne?Jestem ciekaw czy ci co chcą to postawić zwrócili na to uwage.
A jeśli chodzi o lokalizacje,to może podarujmy ten pomnik temu co podarował nam Nepomucena :twisted:
Wesług mnie Ustka to nie Częstochowa,by co pare metrów stawiać święte pomniki.A zamiast na pomniki powinni przeznaczyć te pieniądze potrzebującym.Lepszy byłby wtedy z nich pożytek.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » niedziela, 5 października 2008, 22:26

http://ustka.naszemiasto.pl/wydarzenia/905876.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Temat zaczyna niemiło pachnieć....

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 5 października 2008, 22:54

Mam pomysl.Moze tego 6 cio metrowego zakopac do polowy w piasku na plazy zachodniej w okolicy 3 go mola.Zasypane molo + zasypany chrystek .Piekna byla ta ostatnia scena z planety malp.Ruiny , plaza i zachod slonca.Musowo magnes dla turystow.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 6 października 2008, 07:45

Najpierw figura miała stanąć na wschodnim molu
Wschodni mol ? Rosjanie przyslali robactwo ?? :shock: :lol:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » poniedziałek, 6 października 2008, 18:55

Po co mieliby przysyłać,sami się wykończymy stawiając takie bochomazy.
A komentarze do tego artu na tej stronce mnie rozwaliły :twisted:
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » wtorek, 7 października 2008, 07:47

Jednym z powaznych problemow związanych z pomnikiem, o ktorych mało kto mowi jest to że prawdopodobnie nie posiada stosownych pozwoleń, tzn pozwolenia na budowę. Rozważanie o jego umieszczeniu w jakimś miejscu w mieście należy zaczynać o tego pytania. Bo jesli tak jest, to w przypadku oberwania sie ręki pomnika i upadku na pątników ewentualnych - to kto odpowie ( za śmierć lub kalectwo ich pięciu). To podobnie jak z Nepomucenem, lecz ten obiekt nie zagraża raczej, jego legalizacja post factum jest przejawem wszakże lekceważenia prawa, rozważania tu jednak maja inny charakter.
Głownym błędem podczas dyskusji o pomnikach o treści religijnej jest to, że nie oddziela się ich charakteru od zwykłych uwarunkowań prawnych przy ich budowie, sytuowaniu itd ( przecież oprocz tego,że to fugura przedstawiająca Jezusa - jest budowlą) - stąd tyle nieporozumień .
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 października 2008, 17:40 przez Włodzimierz Siudek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 7 października 2008, 08:17

A tak z ciekawości zapytam... Jak wygląda sytuacja z płatnościami za "dzierżawę" miejsca w przedszkolu... jakby nie patrzeć samorządowym?

Rozumiem, że nowe ogrodzenie i fontanna były "rekompensatą" za Smoka...

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 7 października 2008, 09:47

W przedszkolu tez nie powinien stac bo moze obalic sie na ulice i kto wtedy za to odpowie.Dlatego bylem za zakopaniem go na plazy.Wystawalyby tylko glowa a ta nie grozniejsza od nepomucena.

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » wtorek, 7 października 2008, 17:48

maj, to pytanie do pani Dyrektor, ktora może mieć prawo do dysponowania terenem wokół przedszkola też w formie dzierżawy. Ale komu. Pomnikowi? Czyja wlasnościa jest ten obiekt? Nie wiem. Ale przypuszczam dlaczego nie chciał tego ks. Proboszcz, czy urząd, ktory miał spory problem podjąć w tym zakresie jakąś decyzję. Pod obrady komisji, czy Rady w tej sprawie chyba nic nie trafiło. Totez jako radny, niewiele więcej wiem, niż to co w gazecie.

Awatar użytkownika
inkwizytor

Post autor: inkwizytor » wtorek, 7 października 2008, 21:13

Proboszcz nie chce gdyż ten Chrystus jest bardziej popowy niż religijny, a jak wiadomo w Polsce mamy Święto Zmarłych anie Helloween. Gdyby ów Chrystus wisiał na krzyżu zapewne znalazłby miejsce, a tak trzeba go lekko przysypać piaskiem jak proponuje Topilzin. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 7 października 2008, 21:18

W prawdzie przepisy budowlane ..od Tuskowe mowia: najpierw buduj pozniej zalatwiaj pozwolenie....ale historia chyba miala sie powtorzyc...Nepomucen tez najpierw stanal, pozniej zalatwiano kwity. Nie lepiej bylo na odwrot ?
moj apropozycja lokalizacji... to zakret "4 prawo" z wiaduktu w strone magierowa...obecnie stoi cos zolte reklamujace badz opiewajace stocznie. 6 M cokolu + 6 m pomnika i juz jest cos... przyciac deko najwieksze chwasty w miescie (Topole ) i bedzie gicior ...

I jeszcze nie jeden kierowa nie wpadnie do rzeki... :mrgreen:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » środa, 8 października 2008, 22:42

inkwizytor pisze:Proboszcz nie chce gdyż ten Chrystus jest bardziej popowy niż religijny, a jak wiadomo w Polsce mamy Święto Zmarłych anie Helloween. :D
Znajac budowniczego budowli,
nalezy sie cieszyć , że nie ma ogona i nie zieje ogniem :lol:
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

ODPOWIEDZ